Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

witam!
mam pewien problem i mam nadzieję, że mi pomożecie. Otóż chciałbym sobie po latach przejść jeszcze raz baldurka, z tym że gra działa mi za szybko...pierwsze animacje gdy irenicus się znęca nade mną są przyspieszone i nawet irenicus nie wypowiada wszystkich swoich kwestii(a wypowiada mniej wiecej co drugą i nie dokańcza). Mam athlona dwurdzeniowego geforce 8500 2gb ram i windows xp. Nie znam się na sprzęcie, ale mam nadzieję i podejrzewam że da się to jakoś łatwo ustawić?(by gra chodzila w normalnym tempie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 11:30, Cosiestalo napisał:

witam!
mam pewien problem i mam nadzieję, że mi pomożecie. Otóż chciałbym sobie po latach przejść
jeszcze raz baldurka, z tym że gra działa mi za szybko...pierwsze animacje gdy irenicus się
znęca nade mną są przyspieszone i nawet irenicus nie wypowiada wszystkich swoich kwestii(a
wypowiada mniej wiecej co drugą i nie dokańcza). Mam athlona dwurdzeniowego geforce 8500 2gb
ram i windows xp. Nie znam się na sprzęcie, ale mam nadzieję i podejrzewam że da się to jakoś
łatwo ustawić?(by gra chodzila w normalnym tempie)

To jest zmiana wprowadzona przez niektóre mody. Niektórym graczom nie chciało już się biernie przyglądać tej dosć długiej animacji, więc to skrócono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to już chyba tylko przenajświętsza reinstalka. Z BG czasami tak jest, że podczas instalacji coś się pójdzie kochać i koniec. Choć mi w zasadzie jeszcze nigdy coś takiego się nie zdarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 11:52, Cosiestalo napisał:

hans olo:
tak, wiem że są mody od tego, ale problem w tym że nie instalowałem modów...jedynie bg2 i tron
bhaala...

A czy po animacji działa normalnie? Jeśli nie to zmniejsz w konfiguracji liczbe klatek na sekunde (powinno być 30)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o dzięki, faktycznie liczba klatek powodowała przyspieszenie:)
ale pozostaje problem z dźwiękiem. Irenicus swoich kwestii nie wygłasza, ale inne dźwięki są normalnie(tło, czary)...jeszcze przeinstaluje gre i zobaczę czy pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 12:09, Cosiestalo napisał:

o dzięki, faktycznie liczba klatek powodowała przyspieszenie:)
ale pozostaje problem z dźwiękiem. Irenicus swoich kwestii nie wygłasza, ale inne dźwięki są
normalnie(tło, czary)...jeszcze przeinstaluje gre i zobaczę czy pomoże


Spróbuj wyłączyć EAX w ustawieniach dźwięku zanim przeinstalujesz.

A i na przyszłość używaj obcji "odpowiedz" kiedy komuś odpisujesz (pojawia się kiedy najedziesz kursorem na czyjś post)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 12:12, Kosmitus napisał:

> o dzięki, faktycznie liczba klatek powodowała przyspieszenie:)
> ale pozostaje problem z dźwiękiem. Irenicus swoich kwestii nie wygłasza, ale inne dźwięki

> normalnie(tło, czary)...jeszcze przeinstaluje gre i zobaczę czy pomoże

Spróbuj wyłączyć EAX w ustawieniach dźwięku zanim przeinstalujesz.

A i na przyszłość używaj obcji "odpowiedz" kiedy komuś odpisujesz (pojawia się kiedy najedziesz
kursorem na czyjś post)



dzięki wielkie, rozwiązałeś moje problemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 15:34, misioo napisał:

Gdzie mogę zdobyć jakieś pozwolenie na czarowanie w mieście?


W Dzielnicy Rządowej w budynku Rady Miasta, od zakapturzonego czarodzieja. Co do tych sztyletów to nie jestem pewny, może ktoś inny będzie w stanie ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 15:40, misioo napisał:

I czy ciosy w plecy można wykonywać tylko sztyletem?


Cios w plecy wykonujesz każdą bronią której używasz. Np, wojownik/złodziej, może zrobić skrytobójstwo mieczem dwuręcznym xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 15:40, misioo napisał:

I czy ciosy w plecy można wykonywać tylko sztyletem?


nie do konca... nie kazda bronia da sie zrobic backstab... da sie napewno sztyletem, dlugim krotkim mieczem, katana, sejmitarem/ninja-to... co do dwureka to nie mam pewnosci, ale mlotem, wekiera czy cepem juz ciosu w plecy nie zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 17:08, Goenitz napisał:

Cios w plecy można wykonać każdą bronią, w którą czysty, niedwuklasowany złodziej mógłby zainwestować
punkt umiejętności.

o tak, szczególnie dobrze nadaje się łuk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy staty: Sił 10, Zr 18, Kon 14, Int 18, Mdr 14, Ch 12 są dla maga dobre? Nie wiem czy za mało nie dałem na siłę i Kondycję :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 18:10, Quatre napisał:

Czy staty: Sił 10, Zr 18, Kon 14, Int 18, Mdr 14, Ch 12 są dla maga dobre? Nie wiem czy za
mało nie dałem na siłę i Kondycję :/


Dla mnie dobre staty maga to byłyby: 18/18/18/18/10/10
Polecam jakieś dobre ciuchy i Przemianę Tensera i solidną lagę w rękach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować