Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2007 o 10:57, Albatross napisał:

A czy to nie jest przypadkiem efekt jakiegoś niedawno założonego przedmiotu?


Na pewno nie. Wszystko ściągnąłem i sprawdziłem. Opróżniłem nawet torby bez dna i nic.
A w ogóle to jest ciekawa sprawa. Bo tak samo cięło mi w lochach Irenicusa ( te na początku ), ale udało mi się to "naprawić". Użyłem moda: Dungeon Be Gone, przeniosłem się na powierzchnię i przestało ciąć. Zgrałem stan i wczytałem save''a z lochów. Od tej chwili gra chodziła płynnie...aż do teraz;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Gram co prawda już któryś raz (nie pamiętam dokładnie), ale teraz do drużyny wziąłem Nalię. Zrobiłem zadanie z Twierdzą D''Arnise, wziąłem ją sobie (przywilej wojownika :]). Wszystko jest dobrze. Po jakimś czasie dostałem informacje o pogrzebie ojca Nalii, pogadałem ze wszystkimi, nie ma problemu. A teraz Roenall zaaresztował ją i nie wiem gdzie jest. Poszedłem do Dzielnicy Rządowej, do Rady, ale nie mam dowodów na Roenalla. I teraz pytania do kogo/gdzie iść? A może mam czekać?

Z góry dzięki za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej wszystko o grze jest tu:
http://bg2.gram.pl/index.php?act=article&id=222

Rozwiązanie problemu (z tej oto strony):
Jeśli masz Nalię w drużynie, to Isaea Roenall ją porwie ... W dokach zabij Dirtha - weź od niego kartkę, pogadaj z pijakiem przed tawerną i weź książkę podatkową z domu Roenalla w dzielnicy rządowej. Z tym idź do Corgaiga Topororękiego i złóż donos ;-). Nalia jest wolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie może jak przy pomocy Shadowkeepera (bądź inaczej :P), można przyśpieszyć pojawianie się dialogów, bo u mnie jest z tym problem (czasem trzeba czekać 9/10 minut). Oczywiście chodzi mi o dialogi pomiędzy członkami drużyny :> Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyedytuj plik "baldur.ini" i pod sekcją
[Program Options]
dodaj linię
Debug Mode=1
Zapisz zmiany i w czasie gry naciśnij ctrl+i, to powinno przywołać dialog pomiędzy członkami drużyny. Wydaje mi się że może to nie działać na romanse i inne dialogi powiązane z questami danych postaci gdyż te wymagają często aby coś się wydarzyło zanim do nich dojdzie (np. trzeba zdobyć własną twierdzę aby romans posunął się naprzód), niektóre dialogi mają też timer (np kłótnia pomiędzy Keldornem i Viconią) i po prostu musi upłynąć pewna ilość czasu zanim dojdzie do takiej dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 08:55, TYHE napisał:

Może Edwina ma zaburzenia hormonalne....

Taa, to chyba jedyne wytłumaczenie. Czekam teraz, aż znów jej biust wyskoczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 17:18, Battlesuit napisał:

Ja tam z Edwinem nie miałem nigdy kłopotów. Wszystko inne u ciebie dobrze chodzi?


Wydaje mi się, że tak.

Zastanawiam się, czy może mieć znaczenie, że go odłączałam w międzyczasie? Ale robiłam tak kilka razy i co najmniej za pierwszym płeć mu się nie odmieniła [tj. w dalszym ciągu był kobietą].
W sumie to nie jest jakoś istotne. Po prostu się dziwię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak zainstalować mody, które pozwalają grać w BG I na silniku BG II? Czy mógłby mi to ktoś wytłumaczyć jak 5 letniemu dziecku? Najlepiej krok po kroku:)

Jeśli ktoś zna jakieś adresy gdzie można o tym poczytać to też było by bardzo przydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 18:41, Elandir napisał:

Czy ktoś wie jak zainstalować mody, które pozwalają grać w BG I na silniku BG II? Czy mógłby
mi to ktoś wytłumaczyć jak 5 letniemu dziecku? Najlepiej krok po kroku:)

Jeśli ktoś zna jakieś adresy gdzie można o tym poczytać to też było by bardzo przydatne.


http://hrothgar.webd.pl/tawerna/topics16/69.htm?sid=cafd3256e293f5f6fe180a2e97db58a2#713

masz tu najbardziej pelna instrukcje jaka mozesz znalezc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 18:55, Noirr napisał:

> Czy ktoś wie jak zainstalować mody, które pozwalają grać w BG I na silniku BG II? Czy
mógłby
> mi to ktoś wytłumaczyć jak 5 letniemu dziecku? Najlepiej krok po kroku:)
>
> Jeśli ktoś zna jakieś adresy gdzie można o tym poczytać to też było by bardzo przydatne.


http://hrothgar.webd.pl/tawerna/topics16/69.htm?sid=cafd3256e293f5f6fe180a2e97db58a2#713

masz tu najbardziej pelna instrukcje jaka mozesz znalezc...


Dziekuję o to chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 18:31, narill napisał:

mam takie pytanie nie wie ktoś gdzie mozna znaleźć zwój zamiany ciała w kamień ?

W każdej świątyni jak pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 17:41, narill napisał:

na TP nie ma bo szukałem go tam i gdziekolwiek indziej ale mogłem coś pominąć


typiara na gorze w rogu, za regalem z ksiazkami... sprzedaje tylko czary i bodajze powinna miec ten zwoj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mojego problemu ( wyżej opisałem ).
Pobawiłem się edytorem save''ów ( infinity engine save editor ) i okazało się, że gdy wywalę wszystkie parametry w "Global Variables" to problem znika ( wszyściutko chodzi płynnie ). Tylko, że jasny gwint tych parametrów jest strasznie dużo i trudno wywnioskować, który ( bądź które - raczej więcej niż jeden coś chrzani ) usunąć.
Jeżeli ktoś ma pomysły to bardzo proszę o pomoc, bo chciałbym sobie wreszcie bezstresowo pograć ( a tak to więcej nerwów niż to warte:) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować