Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2006 o 17:05, Sherman91 napisał:

Czy datki mogę dać w każdej świątyni w dzielnicy świątyń?? Jest jakaś najlepsza?


świątynie nie znajdują się tylko w Dzielnicy świątyń. Praktycznie w każdej świątyni możesz dać datek i nie ma znaczenia, w której. Jeżeli dasz spory datek to możesz uzyskać też garść informacji na temat danego obszaru, czyli np. kto zaginął, czasami co się gdzie znajduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do umiejętności poprzedniej klasy uzyskasz dopiero wtedy, kiedy przekroczysz w nowej klasie poziom, który osiągnąłeś w starej klasie.

Jan Jansen jest wieloklasowcem, a nie dwuklasowcem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 16:51, 4Ever napisał:

Dlatego u ludzi 2 klasowość trzeba jak najwcześniej robić ;P


Niekoniecznie. :) Patrz mój poprzedni post. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spoko nie wiedziałem na jakiej zasadzie to sie odbywa bo sam żadko gram ludzmi i dwu klasowcami . Ja mam takie pytanie czy po przejściu gry i rozpoczęciu jej od nowa macie w Pięciu Dzbanach kupca imieniem Joluv ? chyba że nie zauważyłem go wcześniej ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 17:58, 4Ever napisał:

Ja mam takie pytanie czy po przejściu gry i rozpoczęciu jej od nowa macie w Pięciu Dzbanach
kupca imieniem Joluv ? chyba że nie zauważyłem go wcześniej ^^

Joluv? W Pięciu Dzbanach? Nie - on się pojawia, ale w Miedzianym Diademie (w slumsach, a Pięć Dzbanów jest ma moście). Wydaje mi się, że on (i Deidre na Targu Przygód) są dodawani razem z Tronem Bhaala (albo po prostu są w którejś z edycji kolekcjonerskich?), bo w "czystym" Baldurku chyba ich nie ma. A na pewno są dodawani przez mody (Ease-Of-Use konkretnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 17:58, 4Ever napisał:

spoko nie wiedziałem na jakiej zasadzie to sie odbywa bo sam żadko gram ludzmi i dwu klasowcami
. Ja mam takie pytanie czy po przejściu gry i rozpoczęciu jej od nowa macie w Pięciu Dzbanach
kupca imieniem Joluv ? chyba że nie zauważyłem go wcześniej ^^


Joluv, podobnie jak ta pani na Targu Przygód sprzedająca przedmioty m.in. z Planescape Torment, to specjalny dodatek. :) W wersji z NXK jest on instalowany automatycznie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 18:07, Mumin napisał:

Joluv? W Pięciu Dzbanach? Nie - on się pojawia, ale w Miedzianym Diademie (w slumsach, a Pięć
Dzbanów jest ma moście). Wydaje mi się, że on (i Deidre na Targu Przygód) są dodawani razem
z Tronem Bhaala (albo po prostu są w którejś z edycji kolekcjonerskich?), bo w "czystym" Baldurku
chyba ich nie ma. A na pewno są dodawani przez mody (Ease-Of-Use konkretnie).

Dodawani są przez płtę z Edycji Kolekcjonerskiej lub patcha do ToB - w NXK patch jest zaaplikowany, stąd kupcy są od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie przegladac 135 stron watku wiec z gory sory jezeli juz byla moja prozba
mogl by ktos dac namiary na liste wszystkich itemow do baldura 2 cienie amn lub do jakiegos dobrego trainera/edytora sejwow?
z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, na stronie Bezpiecznej Przystani można umieścić śmieszne screeny, ja sobie pomyślałem, że ta głowa,
to nie jest tm jakiegoś dugeara tylko pewnie jakiegoś programisty z BioWare''a, to chyba Daniel Walker.
Cóż biedakowi się umarło, jednak nie myślcie że to jakieś przesądy, nie wierzę w jakieś przeznaczenie ale sądze
że ten żart w tej grze był nie na miejscu. Nie potrzebnie dawał gościu swoją ściętą i zakrwawioną głowę która jest symbolem śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wyjściu z przytułku mam znależć jakiś róg, aby otworzyć wrota przystani i wydostać się z wyspy. gdzie jest ten róg? W dzienniku jest napisane, że w domu Cayii, ale tam go nie ma> Pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 08:52, jestemZdzichu napisał:

Po wyjściu z przytułku mam znależć jakiś róg, aby otworzyć wrota przystani i wydostać się z

Jest Jest bez paniki. Otóż musisz tam wejść złodziejem najlepiej z włączonym kryciem sie w cieniu albo pod działaniem niewidzialności i zajrzeć bodaj do szafy na prawo od łóżka, albo na stół, już nie pamiętam dokładnie w każdym razie w w jednym z tych miejsc będzie róg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 08:52, jestemZdzichu napisał:

Po wyjściu z przytułku mam znależć jakiś róg, aby otworzyć wrota przystani i wydostać się z
wyspy. gdzie jest ten róg? W dzienniku jest napisane, że w domu Cayii, ale tam go nie ma>
Pomocy!!!


Z tego co pamiętam to jest na stole, a najlepiej iść tam w nocy, jak lokatorzy śpią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AJ ja już przeszedłem zwykłego baldurka 2 a Trąbal mi sie jakoś nie podoba nie wiem czemu :D

Ale ogólnie rozdział z prztułkiem żądzi nie bede robił spoila ale posłaniec balla wymiata :D

mam małą prośbe nie jestem dobry z angielksiego a szukam moda po polsku dodajacego mase nowych przedmiotów są może jacyś chetni o uzielenia pomocy

Pozdrawiam Ziela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 20:29, Vel Grozny napisał:

Kto jest czwarty? Nie mogę sobie przypomnieć... Kojarzę tylko Hear''dalisa - też łotrzyk, ale
jednak bard...


A kojarzysz Imoen? :-)

Co do Yoshimo - jeżeli ktoś chce grać tą postacią to polecam jeden ze składników moda Zyraen''s Miscellany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 16:11, Nastian napisał:

A kojarzysz Imoen? :-)

No tak, ale Imoen pojawia się pod koniec Cieni :) Co prawda i tak ją biorę, ale pisząc tego posta krążyłem wokół postaci które można mieć od początku.

Aleś wygrzebał starocia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgodze że ToB jest dużo gorszy od SoA który wg mnie nawet przebił troche 1 od której zaczynałem przygode . W sumie ToB nie jest taki zły bo można poprostu konwertować kilka razy postać i maszyną luma szalonego wyciągnąć sobie statystyki na maksa :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 07:25, Harmegidon napisał:

Heh, na stronie Bezpiecznej Przystani można umieścić śmieszne screeny, ja sobie pomyślałem,
że ta głowa,
to nie jest tm jakiegoś dugeara tylko pewnie jakiegoś programisty z BioWare''a, to chyba Daniel
Walker.
Cóż biedakowi się umarło, jednak nie myślcie że to jakieś przesądy, nie wierzę w jakieś przeznaczenie
ale sądze
że ten żart w tej grze był nie na miejscu. Nie potrzebnie dawał gościu swoją ściętą i zakrwawioną
głowę która jest symbolem śmierci.


Eee, mi on nie wygląda na Daniela Walkera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować