Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Nie. Zmiana charakteru Viconii jest możliwa tylko jeżeli kontynuujemy romans z nią zaczęty w Cieniach Amn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 11:24, Xanax napisał:

Nie. Zmiana charakteru Viconii jest możliwa tylko jeżeli kontynuujemy romans z nią zaczęty
w Cieniach Amn.

czyli odejdzie z mojej drużyny(my team is good)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyłączyłeś ją dopiero w ToB, to raczej na pewno nie odejdzie. Zresztą w SoA jeśli masz z nią romans, to nawet jeżeli masz dobrą drużynę i wysoką reputację, Viconia nie odejdzie z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 12:58, Xanax napisał:

Jeżeli przyłączyłeś ją dopiero w ToB, to raczej na pewno nie odejdzie. Zresztą w SoA
jeśli masz z nią romans, to nawet jeżeli masz dobrą drużynę i wysoką reputację, Viconia
nie odejdzie z tego powodu.

Kiedyś przyłączyełem ją i edwina .I oboje odeszli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może nie rozpocząłeś z nią romansu. Co do Edwina to normalka, ponieważ nie da się z nim romansować (niezależnie od tego jakiej jest płci:) to zawsze reaguje zgodnie ze skryptami dotyczącymi charakterów - jeśli twoja reputacja osiągnie 19 lub 20 to pojawi się szansa że odejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 13:12, Karharot napisał:

Być może nie rozpocząłeś z nią romansu. Co do Edwina to normalka, ponieważ nie da się
z nim romansować (niezależnie od tego jakiej jest płci:) to zawsze reaguje zgodnie ze
skryptami dotyczącymi charakterów - jeśli twoja reputacja osiągnie 19 lub 20 to pojawi
się szansa że odejdzie.

Hm , od niedawno jest mod po polsku , który na romans z Edziem pozwala :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eww...
No nie wiem, raczej tego moda nie ściągnę. Jako zrzędliwego egocentrycznego drania mogę go w drużynie zaakceptować, ale jako obiekt uczuć raczej nie.
Edwin po prostu nie jest w moim typie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 15:05, Karharot napisał:

Eww...
No nie wiem, raczej tego moda nie ściągnę. Jako zrzędliwego egocentrycznego drania mogę
go w drużynie zaakceptować, ale jako obiekt uczuć raczej nie.

Można to przełknąć. Do niedawna nawet przez myśl mi nie przeszło, że mam romansować z mrocznym elfem - efekt: najlepszy romans dla mnie w grze. Zresztą Edzio też potrafi "wyrywać lachony".... nie pamiętam kogo on podrywał, ale chyba Viconię... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie romans z Viconią jest zdecydowanie najciekawszy w grze. Swoją drogą to co do "romansów" pomiędzy innymi postaciami - niezłe jest jak Viconia próbuje poderwać Sarevoka (pozostawię bez komentarza za to dołączę na screenach poniżej) oraz gdy ten elf w "Gospodzie pod Miedzianym Diademem" który zawsze podrywa panienki z drużyny próbuje się dostawić do Edwina w damskiej postaci, dosłownego tekstu nie mam ale leci on jakoś tak "Twoje piękne oczy, twoje wspaniałe usta, twoje... eee... Jabłko Adama??"

20080219195304

20080219195312

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może ktoś kojarzy po anthakali szuka się złotych kości daje do grobowca i wyskakuje licz zabija się go raz po czym podróżuje za wami sama głowa tego brzydala.. nie wiem jak go zabić pomocy. 2-ga sprawa w dzielnicy mostów są drzwi przenoszą nas do innego wymiaru tam jest stworek który przyzywa takie demony które mnie roznoszą w 30 sekund co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Kangaxxa to aby go pokonać potrzebna jest o ile pamiętam broń +5 jak Karsomir czy Crom Faeyr (choć Pierścień Tarana także na niego działa), warto jest na potrzeby tej walki kupić Zwoje Ochrony Przed Magią i użyć ich na wszystkich członkach drużyny - Kangaxx używa niezwykle niebezpiecznego czru "Uwięzienie" ale jeśli się przed nim zabezpieczysz to staje się on właściwie bezbronny.
Co do ekipy w Spaczonych Runach - mogą być oni trochę niebezpieczni dla niedoświadczonej drużyny. Jednak pomimo tego że przeciwnicy są silni i jest ich kilku (Lisz, Obserwator, Wampir, silny mag oraz chyba ktoś jeszcze) to nie koordynują swoich działań zbyt dobrze (zwłaszcza mag daje plamę - najpierw przyzywa demona a potem zaczyna z nim walczyć często przy okazji uszkadzając kogoś ze swoich). Kiedy po teleportacji pojawisz się w małym pomieszczeniu ustaw się w formację obronną (zbrojni z przodu postacie czarujące z tyłu), odpal wszystkie swoje czary ochronne i wspomagające (możesz też użyć mikstur) i poślij jedną postać do przodu, kiedy na stole pojawi się Lisz porozmawiaj z nim (nie masz większego wyboru), po czym natychmiast się wycofaj z powrotem do komnaty w której zaczynasz obszar i tam przyjmij walkę - niech twoi zbrojni skoncentrują się na przeciwnikach którzy przyszli do Ciebie zaś twoi magowie i kapłani niech rzucają czary obszarowe wgłąb dużej komnaty (jeśli są to czary o dłuższym okresie działania to rzuć je tak tak aby pokryć też nimi przejście pomiędzy komnatami). Do pozbycia się Lisza oraz wampira użyteczne jest zaklęcie "Promień Słońca" - jeśli twój drużynowy kapłan jeszcze nie zna tego zaklęcia to można je rzucić z miecza Dzienna Gwiazda który z kolei możesz znaleźć w ukrytej komnacie w gospodzie przy bramach miejskich. Nagrodą za walkę w Spaczonych Runach będzie jedna z najpotężniejszych broni w grze posiadająca umagicznienie +5 więc jeśli najpierw przejdziesz Spaczone Runy to będziesz mógł tej broni użyć przeciwko Kangaxxowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego co napisał Karharot dodam jeszcze tylko tyle, że najlepszą bronią do walki z Kangaxxem (i w ogóle z każdym nieumarłym) jest Wekiera zniszczeń +2 (choć nieulepszona też jest dobra), która ma taką ciekawą właśność, iż potrafi zniszczyć każdego chodzącego trupa po jednym ciosie (jeśli nie wyjdzie rzut obronny). Zaopatrz więc w nią jednego ze swoich wojów i rzuć na niego Ochronę przed magią ze zwoju ochronnego, a sam powinien wykończyć pół-lisza. Wekiera przyda się też w walce ze Spaczonym Runem. Dzięki niej znacznie łatwiej Ci będzie załatwić Shangalara i tego wampira, który się tam pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 19:40, Noirr napisał:

hehe edwin podrywal mazzy:) swietne dialogi:)

*Hik*, jeśli pamięć mnie nie myli, to ten owłosiony krasnolud podrywał Mazzy. Jak mu tam było? Korgan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że klikasz PPM na ikonce czaru podręcznego a następnie wybierasz który z zapamiętanych przez twojego maga czarów ma tam być wstawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 13:32, dominikańczyk napisał:

Mam pytanię. Jak sprawdza się wszystkie właściwości broni(waga, siła itp.) bo nie wiem
które wybierać.


klikasz prawym na bron w ekwipunku i na samym dole masz opis. opoznienie im mniejsze tym lepiej, preferowane 0. trako im wiekszy bonus tym lepiej, obrazenia to samo. wage mozesz sprawdzic podnoszac na chwile przedmiot w ekwipie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 13:32, dominikańczyk napisał:

Mam pytanię. Jak sprawdza się wszystkie właściwości broni(waga, siła itp.) bo nie wiem
które wybierać.

Noirr nie wspomniał o obrażeniach... np. 1k6 oznacza 1 rzut kostką sześciościenną, czyli obrażenia: 1-6, np. 2k4 oznacza dwa rzuty kostką czterościenną, czyli obrażenia: 2-8, gdy dodany jest np. w broni +2 to dodajesz to do wyniku z rzutów. Oczywiście jeszcze obrażenia zależą od statystyk postaci, ale to już wyższa matematyka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować