Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Nie chciałem zdradzać fabuły:) Poza tym praktycznie natychmiast na jego miejsce pojawia się ktoś inny więc można jego zdradę przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie dołączałem Yoshimo - od początku wydał mi się podejrzany (o zdradzie dowiedziałem się z solucji). Zdecydawanie lepszą postacią jest... Jan Jansen. W parze z Minsciem są rewelacyjni. :D

A teraz drobny komunikat:
Zapraszam wszystkich fanów Baldur''s Gate tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35378
Temat nie jest jeszcze zbyt popularny (tak na prawde to tylko ja tam pisze :D ), ale dotyczy gry Drakensang, która zapowiadana jest jako NASTĘPCA BALDUR''S GATE''A!. Wydawca w Polsce nazwał ją "Baldur''s Gate 3D".
Jako fan serii BG z niecierpiwością oczekuję tej gry i dziwię się trochę znikomej popularności Drakensanga w polskiej prasie i internecie.
W temacie zamieściłem linki do zapowiedzi - warto je przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ale dotyczy gry Drakensang, która zapowiadana jest jako NASTĘPCA BALDUR''S GATE''A!.
> Wydawca w Polsce nazwał ją "Baldur''s Gate 3D".

(...)

> "Napisanych 1400 stron scenariusza przez GameMasterów DSA, piękne otoczenia
> 3D, prawdziwy RPG z krwi i kości. W końcu hasło "Następca Baldurs Gate w 3D" do
> czegoś nas zobowiązuje :)"

Gdzieś już słyszałem podobne hasła... a już wiem. Legend: Hand of God: Action RPG, z klimatem kultowego Diablo. Kupiłem, pograłem... i nie wiem czy się tu zachwycać. Ach, te porównywania gier przez Techland do kultowych tytułów. Ja rozumiem, że grę trzeba sprzedać, ale takie hasełka i i całe te szopki, no, przesadzone są skromnie mówiąc.

Drakensang faktycznie zapowiada się interesująco, ale spójrzmy realnie na sprawę. Studia Radon Labs to raczej nie jest doświadczone studio. Nie ma na swoim koncie zbyt wiele gier (żadnej nawet nie kojarzę). W zasadzie to jest ich pierwszy tytuł cRPG. I od razu ma to być hit na miarę BG? No ludzie :-)

P.S. Obym się mylił ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 23:47, Albatross napisał:

Gdzieś już słyszałem podobne hasła... a już wiem. Legend: Hand of God: Action RPG, z
klimatem kultowego Diablo. Kupiłem, pograłem... i nie wiem czy się tu zachwycać. Ach,
te porównywania gier przez Techland do kultowych tytułów. Ja rozumiem, że grę trzeba
sprzedać, ale takie hasełka i i całe te szopki, no, przesadzone są skromnie mówiąc.

Drakensang faktycznie zapowiada się interesująco, ale spójrzmy realnie na sprawę. Studia
Radon Labs to raczej nie jest doświadczone studio. Nie ma na swoim koncie zbyt wiele
gier (żadnej nawet nie kojarzę). W zasadzie to jest ich pierwszy tytuł cRPG. I od razu
ma to być hit na miarę BG? No ludzie :-)

P.S. Obym się mylił ;-)


Powiem tylko tyle, że przed premierą Baldur''s Gate''a Bioware nie miało żadnych hitów i było to studio niedoświadczone. Kiedyś musi być ten pierwszy raz. Bioware założyło 3 lekarzy - czy wtedy też posądzałbyś ich o stworzenie hitów? Podobnie może być z Radon Labs. Jest nieznane, ale... A jak było z Piranha Bytes i Gothiciem*? Można
tak wymieniać.
Oczywiście teraz sytuacja wygląda trochę inaczej (dawniej można było stworzyć doskonałą grę w kilka osób - teraz potrzebne są kilkunastoosobowe zespoły), ale zawsze jest szansa. A co do nazwy "Baldur''s Gate 3D" to nie tylko Techland użył tego sformułowania. W zapowiedziach wielokrotnie pojawiają się nawiązania do BG i systemu RPG - Dungeons & Dragons (Schwarze Auge to niemiecki/austriacki odpowiednik).
Nie chcę gry bronić na siłę, ale mam nadzieję, że w końcu powstania naprawdę dobra, klasyczna gra RPG.
Nie chcę zbaczać z głównego tematu, dlatego jeśli jest ktoś chętny do dyskusji to zapraszam do tematu poświęconego Drakensangowi. To tyle w tym wątku. Pozdrawiam.

*tutaj przykład może nie jest aż trafny, bo Gothic (1) nigdy światowym hitem nie był, ale jest to dowód, że nawet mała ekipa z ambicjami, lecz bez wsparcia finansowego, może coś osiągnąć.

PS.Również mam szczerą nadzieję, że się mylisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dawno mnie tu nie było, a jedno się nie zmieniło. Co 3-4 strony wszyscy pytają się o Yoshimo :D
Co do nowych gier: wszyscy się strasznie chwalili wyrobami, a nawet Wiedźmin otrzymał gorsze oceny końcowe niż BG2. Stworzyć grę lepsza jest niezmiernie trudno, ponieważ poprzeczka leży bardzo wysoko. Poza tym ze względu na modyfikacje gra się ciągle rozwija. I ma jedna zaletę, której żadna gra jeszcze nie pobiła: Doskonała fabuła.
PS. Karharot, mam nadzieję, że pamiętasz jeszcze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 19:45, Battlesuit napisał:

PS. Karharot, mam nadzieję, że pamiętasz jeszcze ;)


Eee? O czym? Nie wydaje mi się żebyśmy nie zakończyli jakiejś dyskusji czy coś w tym stylu...
Jeśli chodzi o to czy pamiętam Ciebie to owszem, pomimo tego że faktycznie nie dałeś znaku życia przez 2 czy 3 miesiące:)
Jednak jeśli chodzi o coś konkretnego to niestety nie kojarzę...
Prosiłbym o jakąś podpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 19:45, Battlesuit napisał:

zaletę, której żadna gra jeszcze nie pobiła: Doskonała fabuła.
PS. Karharot, mam nadzieję, że pamiętasz jeszcze ;)

widzę że kolega w planescape : torment nie grał, tam to dopiero jest fabuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2008 o 20:28, sig. napisał:

widzę że kolega w planescape : torment nie grał, tam to dopiero jest fabuła.

W Plenescape to ja nie grałem. I ubolewam, bo jakieś 3 lata temu w sklepie widziałem pudełko z grą, ale wtedy nie wiedzaiłem nawet co to jest:( Ale lepszej fabuły jak w tormencie nie da się stworzyć. Walka o śmiertelność? Bycie nieśmiertelnym, a chcę się być śmiertelnikiem? Chyba nic lepszego nie da się wymyślec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem sobie własną drużynę (któryś raz z rzędu) grał osię fajnie, bo drużyna była naprawdę baaardzo mocna, ale brakowało mi tych rozmów między bohaterami. A czy Wy graliście robionymi przez siebie drużynami? Jakie są wasze wrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem tak tylko raz i miałem te same dwa podstawowe wrażenia:
a) Drużyna nieprawdopodobnie silna i pozbawiona jakichkolwiek słabości, i to w stopniu który był wielkim przegięciem.
b) Brak jakichkolwiek konwersacji, wtrąceń do dyskusji, konfliktów czy własnych questów co sprawiało że postacie nie miały żadnej osobowości.
Z tych dwóch powyższych powodów grałem w ten sposób tylko raz i nie byłem z tego doświadczenia zbyt zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez kompanów dołączanych gra się gorzej. ;) Zdecydowanie brakuje dialogów wewnątrz drużyny czy komentarzy nt. naszych czynów. Chociaż raz grałem z kumplem, po 3 stworzone przez nas postaci, do tego rozmawialiśmy (słuchawki + mikrofon) i wtedy było fajnie. Ale do solo grania własnej drużyny nie polecam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy. widze ze rozmawiacie o mojej ulubionej grze :-) baldura przeszedlem 4 razy a tron tylko 2 :-) wiec moge powiedziec ze jestem fanem tej gry. w ekipie mialem najlepszego wojownika korgana, najlepszego maga edwina. najlepsza kaplanke vikonie, najlepszego zlodzieja jana i oczywiscie najladniejsza ARII ktora mozna, bylo jak bylo sie dla niej milym ten tego :-) vikonie tez :-)

ale chcialem zadac takie pytanie kontynuacja baldura 2 tob jest newerwinter a w baldurze wyczytalem podczas ladowania ze mozna przeniesc postac z baldura do newerwinter. Ale jak ja mam to zrobic to kompletnie nie wiem. POMOCY

20080402205741

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2008 o 21:05, sr798 napisał:

ale chcialem zadac takie pytanie kontynuacja baldura 2 tob jest newerwinter a w baldurze
wyczytalem podczas ladowania ze mozna przeniesc postac z baldura do newerwinter. Ale
jak ja mam to zrobic to kompletnie nie wiem. POMOCY


Twórcy mieli taki pomysł, ale z niego zrezygnowali. Sorry, nie da się ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 21:05, sr798 napisał:

ale chcialem zadac takie pytanie kontynuacja baldura 2 tob jest newerwinter a w baldurze
wyczytalem podczas ladowania ze mozna przeniesc postac z baldura do newerwinter. Ale
jak ja mam to zrobic to kompletnie nie wiem. POMOCY

niestety się nieda, neverwinter jest już oparty o 3 edycję zasad D&D, zaś baldur jeszcze o 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować