Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Czy ktoś mógłby sprawdzić jaki jest kod na konsolę na Mailyn (to ten duch lasu, czy coś takiego, z pierwszego questu łowcy).
Chyba, że ja jej źle szukam, ale z tego co się zorientowałem, po załatwieniu sprawy z naszyjnikiem z mithrilu powinna się pojawić koło, czy też w chatce Merelli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 17:43, Erykknesz napisał:

Nie byłem pewny jak to jest z tym 18/100, wiec pytałem, a teraz już wiem, że lepsze jest
20.Pas dałem Jaheirze.Od razu ma o 5 więcej siły.


Wszystko wyjaśniają tutaj tabele: przy sile 18/00 masz premię +3 do ataku, +6 do obrażeń, 400 udźwigu i 45% szans na rozbicie zamka. Przy sile 20 premia do ataku się nie zmienia (nadal +3), ale premia do obrażeń rośnie już do +8, udźwig do 600 i rozbijanie zamków do 55%.
Oczywiście od otwierania zamków jest złodziej, więc to rozbijanie zamków nie ma wielkiego znaczenia, ale już premia do obrażeń bardzo się przydaje, a większy udźwig też jeszcze nikomu nie zaszkodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 21:10, jasparr napisał:

...


Mairyn - RSPIRIT1

Dawno nie przechodzilem tych questow, ale zdaje mi sie, ze tez mialem jakies problemy z tym zeby sie pojawila. Nie wiem czy czasem nie bylo dla tych questow ograniczen czasowych, moze sie po prostu spozniles. Jezeli sie myle to sprobuj popatrzec jeszcze kolo fontanny w wiosce, albo przespij sie przed chatka Merelli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 23:08, Noirr napisał:

Mairyn - RSPIRIT1

Dzięki za pomoc, zadziałało.

Dnia 17.08.2008 o 23:08, Noirr napisał:

Dawno nie przechodzilem tych questow, ale zdaje mi sie, ze tez mialem jakies problemy
z tym zeby sie pojawila. Nie wiem czy czasem nie bylo dla tych questow ograniczen czasowych,
moze sie po prostu spozniles.

Niewykluczone, wcale się nie spieszyłem z tym questem
>Jezeli sie myle to sprobuj popatrzec jeszcze kolo fontanny w wiosce, albo przespij sie przed chatka Merelli.
Te działania podjąłem na początek. Nie pomogło.
Biorę pod uwagę jeszcze jedną sprawę. Mogło dojść do kolizji z questem Surayah''s wedding z CtB. W tym queście zabrałem niedoszłą pannę młodą do chatki Merelli i może się to jakoś nałożyło na obecność Mairyn? Logika podpowiada, że nie ma to nic wspólnego ze sobą, ale nie raz się przekonałem, że mody potrafią w zadziwiający sposób wpłynąć na podstawkę :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie głupie pytanie.Jak wyjśc z tego pomieszczenia na screenie? nigdzie nie zmienia sie kursor przejścia na inny obszar.To obszar w piekle, gdzie demon o nazwie strach dał mi płaszcz niewrażliwości na strach i panikę.Wcześniej walczyłem z jakimś dżinem i upiorem Sarevoka.

Edit: dobra, już odkryłem co trzebabyło zrobić...

20080818151241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 15:13, Erykknesz napisał:

...


a zabrales lze bhaala z pojemnika po drugiej stronie pomieszczenia? bez niej nie opuscisz pomieszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle lat, a Baldur wciąż żyje :)

Słuchajcie, słyszeliście coś, że w King''s Bounty (jeśli ktoś się nie orientuje - taki nowy Heroes of Might and Magic) ma być dużo rozwiązań z RPG i to prosto z Baldura?

Na jakiś czas wypadłem z obiegu, ale wszystko co pachnie BG to dla mnie MUST! Ktoś coś wie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 15:36, Sobieski1978 napisał:

Tyle lat, a Baldur wciąż żyje :)

Słuchajcie, słyszeliście coś, że w King''s Bounty (jeśli ktoś się nie orientuje - taki
nowy Heroes of Might and Magic) ma być dużo rozwiązań z RPG i to prosto z Baldura?

Na jakiś czas wypadłem z obiegu, ale wszystko co pachnie BG to dla mnie MUST! Ktoś coś
wie? :)

No właśnie pierwsze o tym słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zabiciu Gromnira i rozmowie z Melissaną, mam iść szukać sposobu na zabicie Yaga-Shury, ale nie umiem wyjść z miasta...co trzeba zrobić?W poradniku tego nie pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 14:38, Erykknesz napisał:

Jestem po zabiciu Gromnira i rozmowie z Melissaną, mam iść szukać sposobu na zabicie
Yaga-Shury, ale nie umiem wyjść z miasta...co trzeba zrobić?W poradniku tego nie pisze.


teleporujesz sie do sfery kieszonkowej i tam po kliknieciu na wyjscie bedziesz miec mozliwosc wybrania teleportu poza miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 14:48, Noirr napisał:

> Jestem po zabiciu Gromnira i rozmowie z Melissaną, mam iść szukać sposobu na zabicie

> Yaga-Shury, ale nie umiem wyjść z miasta...co trzeba zrobić?W poradniku tego nie
pisze.

teleporujesz sie do sfery kieszonkowej i tam po kliknieciu na wyjscie bedziesz miec mozliwosc
wybrania teleportu poza miasto.

A jak sie teleportowac do tej sfery?Ok, wiec to umiejetność specjalna.Sorry za zawracanie głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak rozłożyć punkty pomiędzy poszczególne cechy dla bersekera.Podejrzewam że najwięcej w siłę i kondycję,jednak jakie mniej więcej przyjąć wartości dla poszczególnych cech,aby grało się przyjemnie i bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

18 do Siły, Zręczności i Kondycji (postaraj się też wylosować jak najlepszy narzut na Siłę), pozostałe umiejętności mogą być niższe bo Berserkerowi na niewiele się przydadzą (najwięcej właduj w Mądrość ale aż tak bardzo nie musisz się tym przejmować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brat chce pożyczyć ode mnie Baldur''s gate 1 i 2 czy na Windows Vista Home Basic ta gra ruszy czy będą z tym jakieś problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować