Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Mniej więcej na północ, północny-wschód od obozu Nalii - w murze pokrytym roślinnością po południowej części twierdzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś sposób na zabranie dokumentów Marcusowi,bez potrzeby zabijania go?Po zabiciu przywódcy trolli w warowni,chyba zostałem panem zamku.Będzie tak dopóki jego dziedziczka będzie w mojej drużynie czy też to stan już na stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 19:43, raven91 napisał:

czy też to stan już na stałe?

Na stałe. Od zakończenia misji jesteś panem na zamku D''Arnise. :) Ale nie zdziw się, gdy grając drugi raz już tej twierdzy nie dostaniesz - wszystko zależy od klasy postaci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 19:43, raven91 napisał:

Czy istnieje jakiś sposób na zabranie dokumentów Marcusowi,bez potrzeby zabijania go?Po
zabiciu przywódcy trolli w warowni,chyba zostałem panem zamku.Będzie tak dopóki jego
dziedziczka będzie w mojej drużynie czy też to stan już na stałe?

Mi zawsze dawał dokumenty bez problemów, można go przekupić lub nastraszyć, choć może lepiej postacią o wyższej charyzmie - poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 21:50, raven91 napisał:

Mi nie udało się ani jedno,ani drugie.Całe szczęście mam w drużynie złodzieja i po prostu
udało mi się ukraść dokumenty :)


Całe szczęście? :D Ja uważam, że złodziej niejednokrotnie to najważniejsza postać w drużynie. Przydaje się w niemal każdej sytuacji :P.
--
Ja Marcusa chyba zwykle "zauroczałem", tzn. jakoś tak gadałem że bez problemu mi oddawał, na bajerę. ;F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może ten problem był już poruszany, jeżeli tak to przepraszam.
Chodzi mianowicie o świątynny czar większego przywrócenia. Opis mówi że działa on na jedną osobę podczas gdy w rzeczywistości całkowicie leczy całą drużynę. Czy jest jakiś sposób aby naprawić ten problem?
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 21:27, simonemaster22 napisał:

Gra jest fajna ale w dodatku Cienie Amn gra robi się już zbyt liniowa i to mi się nie
podoba


Cienie Amn to nie dodatek....Jesteś pewien, że wiesz w co grałeś? Dodatek to Tron Bhaala, moim zdaniem epickie wręcz zakończenie świetnej sagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 21:01, Frg napisał:

...


jeden z komponenetow moda ''Swordcoast Stratagems II'' to poprawia. ogolnie moda wprowadza wiele zmian ale jezeli chcesz to mozesz zainstalowac tylko ten komponent.

Komponent nazywa sie: Revert Greater Restoration back to only affecting one creature: v8, w readme masz napisane jak sie do niego dokopac podczas instalowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 22:43, Noirr napisał:

> ...

jeden z komponenetow moda ''Swordcoast Stratagems II'' to poprawia. ogolnie moda wprowadza
wiele zmian ale jezeli chcesz to mozesz zainstalowac tylko ten komponent.

Komponent nazywa sie: Revert Greater Restoration back to only affecting one creature:
v8, w readme masz napisane jak sie do niego dokopac podczas instalowania.


Dzięki wielkie, będę się bawił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ utknąłem w głównym queście RoT poradzono mi sprawdzenie sytuacji "globalem" Niestety zupełnie nie znam mechaniki gry, więc nie wiem co ta odpowiedź oznacza, a wygląda to tak
GetGlobal ("GrtRid","RR3303") i odpowiedź
GRTRID RR3303 set to 4.
Czy ktoś mogłby mi to wyjasnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, już się dowiedziałem o co w tym chodzi.
Teraz tylko pytanie jak/gdzie można sprawdzić jaka jest właściwa wartość "globala" na danym etapie questu i czy tę wartość można zmienić ShadowKeeperem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Widzę iż po latach, pomocy udziela tu wciaz ta sama ekipa :)

Moje dzisiejsze pytanie dotyczy klasy kensai/złodziej
A mianowicie... jak takie polaczenie uzyskac? zaczac gre zlodziejem czy kensaiem?
Na ktorym poziomie bede mogl dodac wieloklasowosc? moze jest jakis modzik na to albo magiczny guziczek?
A moze jest jeszcze jakis inny sposob?
Ciekawi mnie czy taka postac jest potezniejsza od W/M/Z i mojego ukochanego mnicha...
Planuje bieglosc sejmitary i sprobowac wyciagnac 6,5 atakow na runde :P
Bardzo dziekuje ze pomoc, a takze przepraszam jesli przeoczylem juz podobne pytanie na forum...
moge usprawiedliwic sie tylko bardzo ponuro dzialajaca przegladarka, i faktem ze samo dostanie sie tutaj zajelo mi ok 5-7 min... ale to juz spam...
ok pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 11:39, Black Druid napisał:

Moje dzisiejsze pytanie dotyczy klasy kensai/złodziej
A mianowicie... jak takie polaczenie uzyskac? zaczac gre zlodziejem czy kensaiem?


To już zależy od Ciebie, nie podpowiem która opcja jest lepsza bo takim akurat połączeniem klas nie grałem.

Dnia 06.09.2008 o 11:39, Black Druid napisał:

Na ktorym poziomie bede mogl dodac wieloklasowosc?


Chodzi raczej o dwuklasowanie - wieloklasowcy to nie-ludzie którzy od początku rozgrywki zaczynają przygodę dwoma lub trzema klasami i zdobywają w nich doświadczenie. Dwuklasowiec to człowiek który najpierw rozwija jedną klasę do pewnego poziomu a następnie przerzuca się na drugą i od tego momentu awansuje tylko w niej.
W BG 2 można dwuklasować od razu o ile spełnia się wszystkie wymagania względem statystyk.

Dnia 06.09.2008 o 11:39, Black Druid napisał:

Ciekawi mnie czy taka postac jest potezniejsza od W/M/Z i mojego ukochanego mnicha...


Od W/M/Z raczej nie (bo nie będzie miała takich możliwości dopalania się czarami) ale może to być przyjemna odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 10:33, jasparr napisał:

Hmm, już się dowiedziałem o co w tym chodzi. Teraz tylko pytanie jak/gdzie można sprawdzić jaka jest właściwa wartość "globala" na danym etapie questu i czy tę wartość można zmienić ShadowKeeperem? >


Kwestia sprawdzenia skryptów, dialogów i zmiennych. Przeglądasz je np. Infinity Explorerem (tym najnowszym 0.85), dialogi/skrypty. W zależności od zmiennej - quest jest na jakimś etapie. Jeśli chcesz zmienić zmienną - konsola (CLUAConsole:SetGlobal ("GrtRid", GLOBAL,"[wartość zmiennej]") lub jakiś edytor (np. Shadow Keeper i ostatnia zakładka GlobalVariabilies).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować