Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2008 o 00:25, KrzychW napisał:

Zapłaciłem Złodziejom Cienia 15000 , dostałem klucz do właściwej siedziby tej gildii
i odpaliłem tym samym rozdział III.Niestety , szukam i szukam i nie mogę znaleźć przejścia
do prawdziwego przywódcy złodziei.Gdzie dokładnie jest to przejście? W poradniku znalazłem
, że na piętrze we wschodniej części , ale nic tam się nie pojawia.

Po wejściu do siedziby gildii kierujesz się na prawo. Znajdziesz ukryte drzwi i zejdziesz na dół. Kiedy będziesz na niższym poziomie włącz wykrycie płapek. Znajdziesz ukryte w cegłach przejście, otwórz je i kieruj sie cały czas korytarzem. Aran czeka na ciebie w komnacie za mostem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 00:25, KrzychW napisał:

Zapłaciłem Złodziejom Cienia 15000 , dostałem klucz do właściwej siedziby tej gildii
i odpaliłem tym samym rozdział III.Niestety , szukam i szukam i nie mogę znaleźć przejścia
do prawdziwego przywódcy złodziei.Gdzie dokładnie jest to przejście? W poradniku znalazłem
, że na piętrze we wschodniej części , ale nic tam się nie pojawia.


Nie na piętrze, tylko na parterze - w jego wschodniej części, tak jak napisałeś. Na mapce wejście zaznaczone jest numerkiem 1. Gdybyś nadal nie mógł go znaleźć spróbuj podejść w jego pobliże złodziejem z włączoną umiejętnością Wykrywania pułapek.

20081120005428

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2008 o 12:55, Budo napisał:


Viconii to w ogóle nie ma w tym miejscu, gdzie się ją ratowało (poza tym gram harcerzykami),
Aerie specjalnie nie lubię, a Anomen... dzięki, ale nie, jestem heterykiem ;]

No, tak czy owak Anomen nie rzuca soę na mężczyzn. Zresztą jest nieprawdopodobnie irytujący i tylko desperacja wynikająca z braku wyboru może skłonić do romansowania z nim. Haer''delis niestety romansuje tylko z Aerie, Aerie ponoć miała być bi, ale coś nie wyszło, więc tak czy owak - pozostają jeszcze mody dodające postacie albo dodające romanse.
Viconii nie ma tam na stosie? Dałeś ją spalić? Jeśli nie, to potem idzie do dzielnicy cmentarnej i ustawia się koło wejścia do podziemi. Warto. Jest charakterna i definitywnie oceniam romans z nią za najciekawszy. Dla takiej miłości warto porzucić dobro i praworządność. Zresztą... jeśli dobrze się zagada do Viconii w Tronie Bhaala , to można ją przerobić na dobrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

no tak, ja wiem to wszystko co napisałaś, ale Viconii w ogóle nie było przy stosie, ani innych ludzi. Pusto od początku gry, nie miałem nawet kogo ratować ;]
Ale nieważne, nie lubię jej, więc i tak odpada. Gdzieś były kody odblokowującen romanse, które się zacieły, ale teraz nie pamiętam gdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 00:58, Yorguś napisał:

Nie na piętrze, tylko na


I tak to jest z poradnikami.Sprawdziłem po raz kolejny i napisano tam "na piętrze".Gdybym nie zajrzał do ściągi(a nieczęsto to robię) , to pewnie odnalazłbym przejście bez problemu.Dzięki wielkie.


---->Moray
Przypominam sobie nawet , że przed otrzymaniem klucza można było zobaczyć to przejście , ale oczywiście bez możliwościa dostania się za drzwi.Luknąłem do poradnika i zapomniałem , co widziałem na parterze , błąkając się po pięterku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie Viconia tam była tylko że nie dość szybko do niej podszedłeś - "odliczanie" do momentu jej spalenia rozpoczyna się albo w chwili wejścia do dzielnicy albo po wystarczającym zbliżeniu się do jej stosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 11:55, Karharot napisał:

Prawdopodobnie Viconia tam była tylko że nie dość szybko do niej podszedłeś - "odliczanie"
do momentu jej spalenia rozpoczyna się albo w chwili wejścia do dzielnicy albo po wystarczającym
zbliżeniu się do jej stosu.


Chyba dopiero po zbliżeniu się do stosu , gdy pojawiają się dotyczące całego wydarzenia okna dialogowe.Ja , ratując Viconię , byłem w Dzielnicy Rządowej już dość długo i dopiero po spędzeniu tam jakiegoś czasu trafiłem na miejsce kaźni , gdzie zdążyłem zainterweniować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wydaje mi się że rozpoczęcie dialogu z Viconią nie jest konieczne bo o ile dobrze pamiętam to kiedyś mi ją spalili przez to że się wycofałem pomimo tego że żadne okno dialogowe mi się nie otworzyło (zbliżyłem się jednak wtedy do tłumu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 12:28, Karharot napisał:

Właśnie wydaje mi się że rozpoczęcie dialogu z Viconią nie jest konieczne


Z Viconią , nie , ale jak podejdzie się wystarczająco blisko , to pokazują się wypowiedzi fanatyków , a potem Viconii , a my możemy tylko na stosie kliknąć.Odpowiednie przybliżenie się do całego zamieszania , jest chyba niezbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie sądzę, pierwsza rzecz, którą zawsze robię to pójście po Jana i ocalenie Viconii za jednym zamachem- przy stosie było pusto... ale nieważne, bardziej boli mnie Jaheira ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę Keldorna po odłaczeniu z drużyny? Gadał coś o jakimś Zakonie , ale jak na razie , plączę się tylko bez sensu po Dzielnicy Swiątynnej i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 17:39, Xanax napisał:

A tak w ogóle, to pytałeś się o to jakiś czas temu...


No to sam widzisz , co z ludzką pamięcią robią gry komputerowe.Później pewnie będzie jeszcze gorzej.:-)
Z Keldornem zamieszanie wynikło dlatego , że Zakon na mapie jest oznaczony jako "Główna Sala Promiennego Serca" , a ponieważ nie pamiętałem nazwy zakonu Keldorna , to w pierwszej chwili nie załapałem.Ale już jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;). Mam mały problem z Bodhi... znaczy ;P z pomocą Drizzta zabiłem ją;P, ale! nie mogę znaleźć tego rogu co chce ten elf przy wyjściu z Podmroku... Proszę was o pomoc ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rogu tylko latarni. Rhynn Lanthorn powinieneś dostać po tym, jak wbiłeś kołek w ciało Bodhi. Gdy wampirzyca zginie w trakcie walki, ucieknie do swojej trumny i trzeba ją jeszcze dobić kołkiem. Lokalizacja trumny na załączonym obrazku.

20081121003142

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E nie mam znaczka, że mogę ją zabić ;/... Pokazane mam tylko, że mogę wziąć rzeczy, a tam znalazłem podrzynacza tylko ;/... nie wiem co robić, a od nowa nie mam zamiaru grać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 13:50, Karharot napisał:

A masz w swoim ekwipunku drewniany kołek? Bo tylko nim możesz dobić wampira.

Tak mam ;/... a w tej trumnie nic oprócz podrzynacza nie znalazłem... pomocy proszę... nie wiem co robić ;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 13:58, garrick napisał:

> A masz w swoim ekwipunku drewniany kołek? Bo tylko nim możesz dobić wampira.
Tak mam ;/... a w tej trumnie nic oprócz podrzynacza nie znalazłem... pomocy proszę...
nie wiem co robić ;(.

Hmm, dziwne. A zabiłeś wszystkie wampiry? Upewnij się, że każdy wampir został uśmiercony kołkiem, sprawdź wszystkie trumny. Pamiętaj tez o swięconej wodzie od elfów, musisz jej użyć do oczyszczenia sadzawek z krwią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kursorem dookoła miejsca w którym znalazłeś Podrzynacz, o ile pamiętam to był on w pojemniku obok trumny Bodhi a nie w samej trumnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować