Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2008 o 12:34, Arxel napisał:


To jest jeszcze lepsza opcja - ja mu wpakowałem 5 gwiazdek w halabardy i dałem w łapki
"Pustoszyciela", broń która po ulepszeniu u cespenara (chyba Żmijowym Drzewcem, ale nie
mam teraz pewności) staje się bronią +6 i również ma % szansę na ścięcie przeciwnikowi
głowy. Polecam. :)


A no też dobry patent. Ale chyba dla Sarevoka o ile dobrze pamiętam dobra bronią był miecz dwuręczny... chyba najwięcej miał nie pamiętam. Ale najlepiej dać mu coś konkretnego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o twierdze zlodzieja w BG2. Z tego co pamietam, bedac jej wlascicielem musimy odprowadzac podatek dla szefa wszystkich szefow(renala?). Jesli udam sie do Podmroku i przez kilka miesiecy nie bede mial mozliwosci placic podatku to strace twierdze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 15:11, Keneth napisał:

Mam pytanie o twierdze zlodzieja w BG2. Z tego co pamietam, bedac jej wlascicielem musimy
odprowadzac podatek dla szefa wszystkich szefow(renala?). Jesli udam sie do Podmroku
i przez kilka miesiecy nie bede mial mozliwosci placic podatku to strace twierdze?

Yyy? Z tego co pamiętam to podatek idzie do Twojej sakwy :P. Ale ja rzadko grałem zbrojnymi (chyba tylko łowca nieumarłych - boska postać), więc mogę źle pamiętać. No i po wyjściu z podmrokuniczłego stać się z nią nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 15:11, Keneth napisał:

Mam pytanie o twierdze zlodzieja w BG2. Z tego co pamietam, bedac jej wlascicielem musimy
odprowadzac podatek dla szefa wszystkich szefow(renala?). Jesli udam sie do Podmroku
i przez kilka miesiecy nie bede mial mozliwosci placic podatku to strace twierdze?


Nie raczej nie. Cały czas powinni nam płacić i nie stracisz twierdzy najlepiej wykonać wszystkie zadania z nią związane trzymaj: :)

Kwestia złodziei
Jariel bedzie naszym "menadżerem" od spraw złodziei, jednak to my musimy decydować jak maja pracować. Jeżeli postawimy na wieksze zyski, zwiększy się również ryzyku złapania ich przez strażników (wtedy bedziemy musieli zapłacić kaucję od 100 do 200 szt. złota - losowe). Mniejsze zyski - mniejsze ryzyko. Jeżeli Jarielowi do każdego złodzieja powiemy odpowiedź: 2, 1, 2 to nasi pracownicy łącznie zarobią 900 szt, złota, ale jest wtedy minimalne prawdopodobieństwo schwytania ich. Jeżeli wybierzemy 1, 2, 1 to łącznie zarobią 4.200 szt. złota, ale wtedy ryzyko jest ogromne - 50%. Dlatego najlepiej jest to zbalansować i wybrać odp. 2, 1, 1 lub 2, 2, 2 lub 1, 1, 2 - wtedy zarobią 1.750 szt. złota.

Zasadzka na Promenadzie
Musimy porozmawiać z Lathanem (stoi obok Jariela). Po chwili pojawi sie Ama z prośbą o pomoc. Jeżeli z lochów Mae''Vara uratowaliśmy Kamuzu - ten nas ostrzeże. Musimy iść na Promenadę Waukeen (w nocy) i tam się z nia spotkać. Jednak za chwilę czeka nas zasadzka. "Zsasadzkują" nas Noże Nocy (6) - organizacja złodziei z którą chciał wchodzić w konszachty Mae''Var. Wyżynamy wszystkich (uwaga na magów, bo wrodzy złodzieje mogą ich popieścić po plecach sztyletem.

Złodziej wśród złodziei
Idziemy znów do Jariela. Ten mówi nam, ze ktoś z naszych nas okrada. Ze wszystkich możliwości nakazujemy wstrzymanie pensji złodzieją. Po paru dniach sprawa wyjdzie na jaw - tym złodziejem był Daronnal Gwin II, jednak nie wymierzymy mu sprawiedliwości. Pozostali złodzieje już się tym zajmą.

No i niestety to już koniec zadań dla złodzieja. Teraz pozostaje nam co 5 dni zbierać kasę od naszych złodziei i płacić część dochodów Josterowi...

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba zrobić żeby przepłynąć podziemnym tunelem zaraz na początku enklawy Abazagila?Bo kiedy podchodzę do tych dymiących otworów pojawia się napis że koniec tunelu jest zbyt daleko i muszę znaleźć sposób na dłuższe wstrzymanie powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy zwłokach jednego z przeciwników zabitych na tym obszarze znajdziesz flakonik, weź go i jeszcze raz spróbuj użyć tuneli - jednym z nich da się przepłynąć. Po drugiej stronie musisz napełnić znaleziony flakonik płynem który pozwoli Ci oddychać wystarczająco długo abyś mógł przepłynąć przez pozostałe tunele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tuneli jest kilka. Jednym z nich na pewno możesz przepłynąć. Znajdziesz tam przedmioty potrzebne do poruszania się po pozostałych tunelach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 18:07, Xanax napisał:

Tuneli jest kilka. Jednym z nich na pewno możesz przepłynąć. Znajdziesz tam przedmioty
potrzebne do poruszania się po pozostałych tunelach.

Tak czy siak, trzeba odwiedzić wszystkie komnaty w tunelach, bo inaczej się dalej nie przejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem swirem. Po raz mniej więcej 30 w ciągu tego roku skasowałem Baldura z modami i zaczynam instalować z modami, tym razem używając Big World Project. Ktoś opisze swoje wrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, najwidoczniej źle się do tej walki przygotowałeś. Abazigala da się przy odrobinie uporu zabić nawet pojedynczą postacią (i to niekoniecznie głównym bohaterem). W porównaniu z takim Demogorgonem Abazigal wypada naprawdę słabo.

EDIT:
-> Asthariel

Wrażenia po przeczytaniu Twojego posta? Hmm... Tak, jesteś świrem:D
Dla mnie doinstalowywanie modów to najbardziej zniechęcający element przy BG2, jak już się przemogę i poinstaluję to wszystko to zazwyczaj zostawiam to nieruszone na dysku na długie miesiące a nawet i lata (tak wiem że jestem leniem).
Co do moda o którym piszesz to nie miałem z nim styczności więc się nie wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie drobne pytanie, można jakoś wyeksportować z gry nagrania "rozmów"?.. Albo jest jakaś strona z niektórymi kwestiami?? Bo niektóre kwestie są genialnie wypowiedziane i zapadają w pamięć i chciałbym móc łatwiej to odsłuchać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 17:27, Karharot napisał:

Hmm, najwidoczniej źle się do tej walki przygotowałeś. Abazigala da się przy odrobinie
uporu zabić nawet pojedynczą postacią (i to niekoniecznie głównym bohaterem). W porównaniu
z takim Demogorgonem Abazigal wypada naprawdę słabo.

EDIT:
-> Asthariel

Wrażenia po przeczytaniu Twojego posta? Hmm... Tak, jesteś świrem:D
Dla mnie doinstalowywanie modów to najbardziej zniechęcający element przy BG2, jak już
się przemogę i poinstaluję to wszystko to zazwyczaj zostawiam to nieruszone na dysku
na długie miesiące a nawet i lata (tak wiem że jestem leniem).
Co do moda o którym piszesz to nie miałem z nim styczności więc się nie wypowiem.


O dziwo z Demogorgonem nie miałem żadnych problemów ubiłem go za pierwszym podejściem bez żadnego przygotowania, byłem zaskoczony, że tak szybko walka się zaczęła i że tak szybko padł...
Przypuszczam, że gdybym mógł sam wejść do jaskini Abi''ego to zabiłbym go bez problemów, a tak wciąż zabijał mi kogoś z team''u...
W ostatnim podejściu praktycznie wszyscy żyli ale Abi tuż przed śmiercią puścił wiązkę w Jaheirę i padła...a mi się już nie chciało z nim bawić i ją wskrzesiłem...choć nie lubię gdy mi towarzysze giną..ale byłem już tak blisko końca i mi się do Fortecy Otchłani śpieszyło :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 15:11, Keneth napisał:

Mam pytanie o twierdze zlodzieja w BG2. Z tego co pamietam, bedac jej wlascicielem musimy
odprowadzac podatek dla szefa wszystkich szefow(renala?). Jesli udam sie do Podmroku
i przez kilka miesiecy nie bede mial mozliwosci placic podatku to strace twierdze?


Stracisz, ale możesz ją potem odzyskać płacąc 5 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 18:48, Assurubalit napisał:

Ja mam takie drobne pytanie, można jakoś wyeksportować z gry nagrania "rozmów"?.. Albo
jest jakaś strona z niektórymi kwestiami?? Bo niektóre kwestie są genialnie wypowiedziane
i zapadają w pamięć i chciałbym móc łatwiej to odsłuchać..

O ile mi pamięć nie szwankuje, to chyba na stronie Bezpiecznej Przystania (oficjalna polska strona BG) są rozpisane wszystkie kwestie z rozmów między posaciami, niestety, brak wersji dźwiękowej:/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 17:25, Asthariel napisał:

Jestem swirem. Po raz mniej więcej 30 w ciągu tego roku skasowałem Baldura z modami i
zaczynam instalować z modami, tym razem używając Big World Project. Ktoś opisze swoje
wrażenia?


Wrazenia to rozne w zaleznosci od instalacji. Odrazu powiem zebys nie instalowal wszystkiego bo napewno cos sie zjebie:) Jak polecisz z samymi modami na czarno z instrukcji (ale tez nie wszystkimi) to powinno byc git. Co do wrazen z grania to ja nie wyobrazam juz sobie Baldurka bez modow. Raz ze gra jest bardziej wymagajaca, walki trudniejsze i bardziej satysfakcjonujace, a dwa to na kazdym kroku, prawie ze, mozna spotkac cos nowego i ciekawego, przez co az chce sie grac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2008 o 21:00, RWS napisał:

O ile mi pamięć nie szwankuje, to chyba na stronie Bezpiecznej Przystania (oficjalna
polska strona BG) są rozpisane wszystkie kwestie z rozmów między posaciami, niestety,
brak wersji dźwiękowej:/)


Rozpisane kwestie znaleźć łatwo, ale mi by chodziło jednak o dźwięk.. bo to nagrania dźwiękowe tego dają sporo klimatu.. Tym bardziej, że część została nagrana świetnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 21:22, Assurubalit napisał:

Rozpisane kwestie znaleźć łatwo, ale mi by chodziło jednak o dźwięk.. bo to nagrania
dźwiękowe tego dają sporo klimatu.. Tym bardziej, że część została nagrana świetnie..

Chyba my się przypomina, że widziałem gdzieś coś takiego na ruskich stronach, zaraz poszukam i spróbuję dać linka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2008 o 21:27, Assurubalit napisał:



Witam ... z Wcześniejszych twoich postów wynika że chcesz chyba typowie rozmówki ogarnac sobie z gry :D Heheh ja tez tak robiłem bo one są dla mnie genialne... Kiedyś było takie coś jak Bezpieczna Przystań.. To było najlepsze co może być ale już raczej tego nie ma ,--- oficjalna strona Baldur''s Gate ale jej już raczej nie ma ;/ a szkoda jeżeli masz oryginalną grę (Teraz pytanie jaka wersja) Masz ten pierwszy Baldur''s Gate 2 gdzie były 4 CD i 1 Cd na dodatek czy masz tą nowszą wersję gdzie wszystko sie mieści na 1 DVD. O ile z tego co pamiętam schematy dźwiękowe (jakieś tam teksty poszczególnych postaci) można własnie pobrać z płyty a dokładnie z TOB''a przed chwilą to sprawdziłem i sa Edwona Jan Jansena Korgana Minsca i jeszcze coś ja mam DVD-ROM jako G: Więc jak włożysz płytę (o ile masz dodatek na osobnej płycie CD) [Ja tak mam} to szukaj po tym adresem G:\bg2bonuscd\Audio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować