Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 23.12.2008 o 17:37, taki jeden napisał:

hej mam taki problem zainstalowalem BGT i w grze zamiast polskich znakow sa takie kosmiczne
znaczki co mam zrobic zeby pozamienialy sie w polskie znaki?

To najczęściej powtarzający się problem przy obcowaniu z BGT, a wynika on... z nieczytania pliku readme moda (na 100% jest polska wersja). Kodowanie polskich znaków w BG1 jest inni niż w BG2, dlatego przed instalacją BGT należy użyć specjalnego konwertera (kpzbg1.exe) w katalogu BG1. Jak już zainstalowałeś BGT to możesz użyć konwertera w katalogu BG2, ale po przejściu do Cieni Amn będziesz musiał bodaj przywrócić pliki dialogowe z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2008 o 21:17, taki jeden napisał:

ok czyli co i gdzie mam zrobic?

To co napisałem wyżej ;-) Konwerter powinien być w katalogu z modem, a może nawet już w samym katalogu BG2. Odpal go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2008 o 21:12, Assurubalit napisał:

Mogę prosić o instrukcję tego programu?

Na starcie program spyta o lokalizację BG2, w tym celu wskazujesz mu plik Chitin.key w głównym katalogu gry.
Z lewej strony masz podział plików na osobne formaty. Rozwijasz WAV i masz wszystkie dźwięki z gry, które możesz sobie przesłuchiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok to powyżej juz nie istotne znalazłem juz ten konwerter ale gdy klikam konwencje to pisze ze muszę zrobić kopie tych dwóch plików ale kiedy klikam ,,stwórz kopie" tych dwóch plików to mi pisze ze i ch nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam jeszcze jeden problem, zrobilem postac mnicha ze statami : sila zrecznasc madrosc kondycja\ 18 , charyzma inteligencja\ 7 a nie moge pokonac zarazonego gibberlina(czy jakos tak) i wilka, rozwalili mnie na 3 - 4 hity, co jest czyzby mnich byl takie slaby, dodam jeszcze ze nie mialem party

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 12:10, taki jeden napisał:

hej mam jeszcze jeden problem, zrobilem postac mnicha ze statami : sila zrecznasc madrosc
kondycja\ 18 , charyzma inteligencja\ 7 a nie moge pokonac zarazonego gibberlina(czy
jakos tak) i wilka, rozwalili mnie na 3 - 4 hity, co jest czyzby mnich byl takie slaby,
dodam jeszcze ze nie mialem party

Mnich jest świetny, ale na wysokich levelach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 18:26, Asthariel napisał:

> hej mam jeszcze jeden problem, zrobilem postac mnicha ze statami : sila zrecznasc
madrosc
> kondycja\ 18 , charyzma inteligencja\ 7 a nie moge pokonac zarazonego gibberlina(czy

> jakos tak) i wilka, rozwalili mnie na 3 - 4 hity, co jest czyzby mnich byl takie
slaby,
> dodam jeszcze ze nie mialem party
Mnich jest świetny, ale na wysokich levelach.


to moze masz dlamnie rade co mam zrobic zeby mnie nie zabijali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź kogoś do drużyny (najlepiej kilku NPC) i opieraj się na sile towarzyszy przynajmniej dopóki nie zdobędziesz dość expa aby poradzić sobie samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 09:32, Assurubalit napisał:

A zresztą jak można nie mieć kilku NPCów?.. To NPC dodają smaczku w grze odzywając/kłócąc
się co jakiś czas..

Iw dodatku w dużej części dobrana drużyna stanowi o sile postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 20:49, taki jeden napisał:

....


Jezeli koniecznie chcesz grac mnichem to bedziesz musial grac sposobem, wystawiac inne postacie na atak itp. Mnich nie zostal stworzony (przez tworcow gry) do bg1 i nie przewidzieli, ze ktos moze znalezc sposob aby go przeniesc. Bedzie nadawal sie do grania dopiero mniej wiecej na poziomach z bg2 czyli od 7, a to bedzie juz spora wiekszosc gry za toba, oczywiscie przy graniu druzyna. Mozesz probowac grac, ale bedzie naprawde ciezko z racji na niskie kp mnicha, ktory nie moze nosic zbroi, a bonusy ma dopiero na wysokich lvlach, oraz z racji na jego niskie trako i to ze jego piesci przez cale bg1 beda zwykla niemagiczna bronia. Broni jak wiadomo nie warto mu dawac, chyba ze dopiero te z bg2:)

Pozdrawiam i powodzenia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2008 o 21:28, Albatross napisał:

> Mogę prosić o instrukcję tego programu?
Na starcie program spyta o lokalizację BG2, w tym celu wskazujesz mu plik Chitin.key
w głównym katalogu gry.
Z lewej strony masz podział plików na osobne formaty. Rozwijasz WAV i masz wszystkie
dźwięki z gry, które możesz sobie przesłuchiwać.


Jak włączyłem i wybrałem ten plik Chitin.key, następnie WAV, zaznaczę któryś z plików a na doleprzykładowo "Error reading JAHER28.WAV - java.io.IOException: acm2wav.exe not found"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 15:19, Assurubalit napisał:

Jak włączyłem i wybrałem ten plik Chitin.key, następnie WAV, zaznaczę któryś z plików
a na doleprzykładowo "Error reading JAHER28.WAV - java.io.IOException: acm2wav.exe not
found"


NearInfinity.jar i acm2wav.exe muszą się znajdować w tym samym katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 14:51, Noirr napisał:

> ....

Jezeli koniecznie chcesz grac mnichem to bedziesz musial grac sposobem, wystawiac inne
postacie na atak itp. Mnich nie zostal stworzony (przez tworcow gry) do bg1 i nie przewidzieli,
ze ktos moze znalezc sposob aby go przeniesc. Bedzie nadawal sie do grania dopiero mniej
wiecej na poziomach z bg2 czyli od 7, a to bedzie juz spora wiekszosc gry za toba, oczywiscie
przy graniu druzyna. Mozesz probowac grac, ale bedzie naprawde ciezko z racji na niskie
kp mnicha, ktory nie moze nosic zbroi, a bonusy ma dopiero na wysokich lvlach, oraz z
racji na jego niskie trako i to ze jego piesci przez cale bg1 beda zwykla niemagiczna
bronia. Broni jak wiadomo nie warto mu dawac, chyba ze dopiero te z bg2:)

Pozdrawiam i powodzenia:P



ale ja nie gram na zasadach z bg1 mam zainstalowane wszystkie mody z plyty sagi bg i mam tez zainstalowane bgt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zainstalowania Badlursa tym razem zmodowanego na maxa czyli Trylogi + wszystkie mody jakie mozna zainstalowac by trilog działał(Mianowicie TDD , NotSc i mase innych).
Poradnik jak to zrobic jest na wiezy ramazitha i mam pytanie czy próbował ktoś już tego i jeżeli tak to jakie wrażenia z gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować