Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Tyle że w BG2 zaczyna się grę mając 89000 doświadczenia więc od razu masz wyższy level. Mnich pojawił się dopiero w BG2 i nie zakładano że będzie on musiał walczyć na niższych poziomach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha rozumiem :P

mam jeszcze jedno pytanko, po co (teoretycznie) wojownikowi sa cechy takie jak madrosc charyzma lub inteligencja?
i co zrobic zeby na poczatku gry bedac w ceendelcep(czy jakos tak) miec wiecej repectu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 12:18, taki jeden napisał:

mam jeszcze jedno pytanko, po co (teoretycznie) wojownikowi sa cechy takie jak madrosc
charyzma lub inteligencja?


Charyzma teoretycznie wpływa na zdolność przekonywania innych podczas rozmów i niby powinna być bardzo ważną cechą każdego przywódcy drużyny, w praktyce jednak zarówno w BG1 jak i Bg2 jest to cecha niemal całkowicie zbędna. Wysoka mądrość i inteligencja dają bonus do wiedzy co pozwala identyfikować przedmioty bez użycia czarów ale zbrojnym nie na wiele się to przyda bo i tak nigdy nie będą w stanie zidentyfikować niczego bardziej magicznego niż sztylet +1. Mądrość 15 i powyżej zapewnia też bonusy do rzutów obronnych przeciwko magii co jest przydatne. Zarówno inteligencja jak i mądrość mają też niewielki wpływ na opcje dialogowe w BG2 zdarza się to jednak tak rzadko że nie warto sobie zawracać tym głowy. Ogólnie zbrojny powinien podbić pierwsze 3 cechy do 18 i jeśli coś mu zostanie do rozdysponowania może też podnieść także mądrość powyżej 15 punktów (najlepiej aż do 18) a charyzmę i inteligencję może olać.

Dnia 26.12.2008 o 12:18, taki jeden napisał:

i co zrobic zeby na poczatku gry bedac w ceendelcep(czy jakos tak) miec wiecej repectu??


Nie jestem pewien ale czy pytasz się o reputację? Jeśli tak to w Candlekeep można ją podnieść jedynie poprzez odpowiednio wysokie datki w świątyni jest to jednak nieopłacalne, reputacje podniesiesz sobie później za darmo wykonując questy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, chodzilo mi o reputacje, mi sie wydaje ze da sie w jakis sposub uzyskac wysoka reputacja podczas tworzenia postaci, dawno temu jak stworzylem sobie postac w bg 1 to z buta od razu mialem na tyle durza reputacje (nie pamietam dokladnie jaka) zeby dostawac bonusowe itemy z questow w Candlekeep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to nie reputacja ma tu znaczenie, ale charyzma właśnie. Przy odpowiednio wysokiej charyźmie NPC reaguje na ciebie bardziej... przychylnie i dorzucają jakieś lepsze itemki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reputacja z jaką zaczyna się grę zależy od wybranego charakteru. Postacie o charakterze praworządnym dobrym zaczynają grę z reputacją 12, neutralnym dobrym i chaotycznym dobrym 11, wszystkie charaktery neutralne mają reputację początkową równą 10, praworządny zły i neutralny zły 9 a chaotyczny zły 8.

EDIT:
Co do modyfikatorów reakcji to wpływ na nie (i tylko na nie) ma charyzma choć wysoka reputacja (co najmniej 14 punktów) też trochę dodaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 13:55, Karharot napisał:

Co do modyfikatorów reakcji to wpływ na nie (i tylko na nie) ma charyzma choć wysoka
reputacja (co najmniej 14 punktów) też trochę dodaje.

Nom tak właśnie czytałem że reakcja bierze się chyba z rzutu i wykorzystania modyfikatorów z reputacji i charyzmy, zresztą sprawdzę w instrukcji i dam znać. Ogólnie to ten myk zauważyłem gdy zacząłem grać innymi klasami niż paladyn. Jako Paladyn dostawałem zawsze fajne nagrody za questy i zdziwiło mnie gdy ich nie dostawałem grając inną klasą, stąd moje przekonanie że charyzma ma na to wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 16:55, taki jeden napisał:

mieliscie tak ze podczas walki wychodzilo wam z gry? ja wlasnie tego doswiadczam z kazda
walka, co mam zrobic?

A system wyrzucał jakiś komunikat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 18:00, RWS napisał:

> mieliscie tak ze podczas walki wychodzilo wam z gry? ja wlasnie tego doswiadczam
z kazda
> walka, co mam zrobic?
A system wyrzucał jakiś komunikat?


wlasnie nie, opowiem co sie dzieje:
najpierw ekran robi sie czarny na ulamek sekundy potem robi sie mniejszy, jak mam rozdzielczosc 1000 x 1200, to ten czarny ekran sie zmniejsza do 800 x 600 i jak chce go wylaczyc klikajac na pasku zadan ppm - zamknij to pojawia sie ten komunikat ,,wyslij", ,,nie wysylaj"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 18:19, taki jeden napisał:

wlasnie nie, opowiem co sie dzieje:
najpierw ekran robi sie czarny na ulamek sekundy potem robi sie mniejszy, jak mam rozdzielczosc
1000 x 1200, to ten czarny ekran sie zmniejsza do 800 x 600 i jak chce go wylaczyc klikajac
na pasku zadan ppm - zamknij to pojawia sie ten komunikat ,,wyslij", ,,nie wysylaj"

Miałem kiedyś coś podobnego, gdy eksperymentowałem z tymi "nieoficjalnymi" rozdzielczościami. No cóż, ja po prostu skopiowałem sejwy i przeinstalowałem grę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 14:06, Albatross napisał:

> jak byś mógł to byś ogarnął dźwięki Sarevoka najbardziej mi zalezy na tym tekście..
"Ciekawe co by było
> gdybysbmy razem wrócili do Wrót Baldura. Jak myślisz? Co by powiedzieli ludzieee
HAHAHA "
http://bg2.gram.pl/artykul473.htm :-)


Wszystko fajnie pięknie tylko że jak kliknę na to to prosi o login do serwera FTP. Z tego co widziałem to ma niecałe 4 mega możesz dać na jakis inny serwer hostujący np odsiebie albo rapid ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie kombinowalem z rozdzielczosciami, mam taka jaka jest ustawiona domyslie na poczatku gry, moze to dlatego ze zainstalowalem wszystkie moduly jaki sa na plycie sagi bg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 14:18, Fouton napisał:

Jeśli się nie mylę to Tortured Souls ci coś miesza. Spróbuj przeinstalować grę i nie
instalować tym razem TSa.

ok wlasnie jestem wtrakcie dzieki :)
a mam jeszcze jedno pytanko czy instalujac Northern Tales of the Sword Coast v 2.01 instalowac to przt instalacja trylogii? i czy jest to wogle kompatybilne z trylogia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 14:41, taki jeden napisał:

a mam jeszcze jedno pytanko czy instalujac Northern Tales of the Sword Coast v 2.01
instalowac to przt instalacja trylogii? i czy jest to wogle kompatybilne z trylogia??

akurat ten mod ma 2 wersje, zgodną z z Baldur''s Gate Trylogy ale nie wspieraną przez autora moda (oraz okrojoną), oraz oryginalną niezgodną z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 15:12, sig. napisał:

> a mam jeszcze jedno pytanko czy instalujac Northern Tales of the Sword Coast v
2.01
> instalowac to przt instalacja trylogii? i czy jest to wogle kompatybilne z trylogia??

akurat ten mod ma 2 wersje, zgodną z z Baldur''s Gate Trylogy ale nie wspieraną przez
autora moda (oraz okrojoną), oraz oryginalną niezgodną z nim.

aha a ta co jest na plycie sagi to jaka jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 15:18, taki jeden napisał:

aha a ta co jest na plycie sagi to jaka jest?

niewiem, bg1 i bg2 mam z nex-ta wiec sagi nie kupowałem..... ale podejrzewam że zgodna z BGT, bo takowe też tam chyba jest. zresztą autor akurat tego moda tu zagląda, pewnie będzie wiedział dokładnie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować