Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 31.12.2008 o 17:48, sig. napisał:

> > bez modow nie ma tego problemu
> Znaczy, że któreś mody się ze sobą gryzą. Podaj najlepiej listę modów które zainstalowałeś.

http://hrothgar.webd.pl/tawerna/topics16/69.htm nie musisz naturalnie instalować ani
BGT, ani BG1 ani modów do niego........

ok dzieki za pomoc, zainstalowalem po prostu samo Baldur''s Gate Trilogy.
Mam jeszcze takie pytanko, czy kamienie szlachetne sa do niczego nie potrzebne, tzn. moge je sprzedac bez skrupulow? i po jakim czasie odchodza mantaron i xzar, ile moge ich niedoprowadzac do nashkel (troche glupie zdanie ale nie chce mi sie pisac od nowa :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 20:32, taki jeden napisał:

Mam jeszcze takie pytanko, czy kamienie szlachetne sa do niczego nie potrzebne, tzn.
moge je sprzedac bez skrupulow?

Służą właśnie do sprzedawania ich, innego zastosowania nie kojarzę (przynajmniej na początku, potem nie opłaca się ich brać bo za często by trzeba było do sprzedawcy biegać). No chyba że jakiś mod coś wprowadza.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 21:48, sig. napisał:

> Mam jeszcze takie pytanko, czy kamienie szlachetne sa do niczego nie potrzebne,
tzn.
> moge je sprzedac bez skrupulow?
Służą właśnie do sprzedawania ich, innego zastosowania nie kojarzę (przynajmniej na początku,
potem nie opłaca się ich brać bo za często by trzeba było do sprzedawcy biegać). No chyba
że jakiś mod coś wprowadza.....

aha dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 20:32, taki jeden napisał:

i po jakim czasie odchodza mantaron i xzar, ile moge
ich niedoprowadzac do nashkel\


Jak chcesz ich zatrzymac w druzynie to lepiej odrazu isc do Nashkel, to, bo jak sie za dlugo walesasz to odejda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 22:54, Sarinew napisał:

> i po jakim czasie odchodza mantaron i xzar, ile moge
> ich niedoprowadzac do nashkel\

Jak chcesz ich zatrzymac w druzynie to lepiej odrazu isc do Nashkel, to, bo jak sie za
dlugo walesasz to odejda.

ok dziex, mam jeszcze jedno pytanie, kiedy i jak zaczac romans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 23:50, Karharot napisał:

Romanse są dopiero w BG2, ponieważ na razie jesteś jeszcze w BG1 to nie uda Ci się żadnego
rozpocząć.

aha dzieki, mam jeszcze takie jedno pytanie na dobranoc :D, w wysokim zywoplocie (ja przynajmniej) spotkalem zlodzieja na poludniowyzachod od tej rezydencji maga, stal bardzo blisko, i on mowil zze mu przeszkodzilem w obrabowaniu maga i ze prawie juz oszukal te golemy, i tu wysuwa mi sie takie pytanie, z czego ja tego maga moge okrasc (procz dwuch mikstur ktore zabralem kradzieza kieszonkowa) jak on nie ma zadnych skrzyn, ani pokoi?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na pozostałość jakiegoś questa który nigdy nie trafił do gry, wiele osób (między innymi ja) straciło całe godziny na próbach rozgryzienia o co w tym chodzi i ostatecznie wyszło na te że nic się z tym nie da zrobić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 00:35, Karharot napisał:

To wygląda na pozostałość jakiegoś questa który nigdy nie trafił do gry, wiele osób (między
innymi ja) straciło całe godziny na próbach rozgryzienia o co w tym chodzi i ostatecznie
wyszło na te że nic się z tym nie da zrobić..

szkoda myslalem ze udaloby mi sie zdobyc ten fajny pazur kazgarotha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 00:39, taki jeden napisał:

szkoda myslalem ze udaloby mi sie zdobyc ten fajny pazur kazgarotha:)


Może ten złodziej myślał drogą okrężną - okraść innych ludzi (i nieludzi) ze złota i cennych przedmiotów, by móc zakupić artefakty u Thalantyra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z początku myślałem że chodzi o questa z tym kurczakiem (melicamp?) bądź co bądź rzeczowy czarodziej wspomina że obaj mogą przy tym zginąć..... niemniej jednak niezależnie od ilości prób czarodziej wychodził z tego cało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 08:47, sig. napisał:

Z początku myślałem że chodzi o questa z tym kurczakiem (melicamp?) bądź co bądź rzeczowy
czarodziej wspomina że obaj mogą przy tym zginąć..... niemniej jednak niezależnie od
ilości prób czarodziej wychodził z tego cało.

czarodziej moze zginac, ale moim zdaniem to nie ma powiazan, po 1. inna nazwa questu (zupelnie oddzielny quest), po drugie czy tworcy bg dawali by takie ultimatu, to kosztem tamtego?

edit: co do tego zginiecia, moze jakis mod to zmienil\poprawil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno pytanie związane z modem "Tutu". Czy jest jakiś sposób żeby po zainstalowaniu tego moda dało się grać w BG2? Jak na razie mając zainstalowane Tutu nie mogę kontynuować rozgrywki w BG2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze pytanko, w jaki sposob moge zamienic zbroje plytowa z ankhega u tego kowala w baregoscie i czy jesli wejde z II w III rozdzial, questow z II juz nie moge zrobic w III??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 16:12, taki jeden napisał:

ja mam jeszcze pytanko, w jaki sposob moge zamienic zbroje plytowa z ankhega u tego kowala
w baregoscie i czy jesli wejde z II w III rozdzial, questow z II juz nie moge zrobic
w III??

Potrzebujesz tylko kasy i zebranych łusek z ankhega. Ale generalnie masz gotową zbroję do wyciagnięcia ze skrytki na polu uprawnym w Nashkel (dobrze jest mieć tutaj BGT/TUTU żeby sobie podświetlić). A poza tym zbroje z ankhega są raczej średnie. pełne płytówki spisują się lepiej i dopuszczają do użytku magiczne przedmioty ochrony. A każdy quest poboczny możesz wykonać zawsze. Niektóre satylko ograniczone czasowo (tak jak trucizna Marka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 16:16, hans olo napisał:

> ja mam jeszcze pytanko, w jaki sposob moge zamienic zbroje plytowa z ankhega u tego
kowala
> w baregoscie i czy jesli wejde z II w III rozdzial, questow z II juz nie moge zrobic

> w III??
Potrzebujesz tylko kasy i zebranych łusek z ankhega. Ale generalnie masz gotową zbroję
do wyciagnięcia ze skrytki na polu uprawnym w Nashkel (dobrze jest mieć tutaj BGT/TUTU
żeby sobie podświetlić). A poza tym zbroje z ankhega są raczej średnie. pełne płytówki
spisują się lepiej i dopuszczają do użytku magiczne przedmioty ochrony. A każdy quest
poboczny możesz wykonać zawsze. Niektóre satylko ograniczone czasowo (tak jak trucizna
Marka).

co do dej zbroin, to ja ja mialem ze skrytki, tylko myslalem ze to wlasnie ta zbroje kowal przerabia na lepsza, bo w poradniku pisalo ze jest najlepsza przez najblizszy czas, dla mnie ona jest raczej srednia. A co do tych questow to kiedy wszedlem do Naskel to z dziennika zniknely mi wszystkie poboczne zadania i myslalem ze nie moge ich zrobic

edit: wlasnie odkrylem ze w dzienniku mozna przeskakiwac przez rozdzialy :PP sry za problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dzienniku po obu stronach masz takie niebieskie strzałki. Jeśli klikniesz na tą po lewej, to pokarzą się zadania z poprzedniego rozdziału.

EDIT
Widzę, że już sobie poradziłeś. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 16:34, Xanax napisał:

W dzienniku po obu stronach masz takie niebieskie strzałki. Jeśli klikniesz na tą po
lewej, to pokarzą się zadania z poprzedniego rozdziału.

EDIT
Widzę, że już sobie poradziłeś. :)

tak, ale dzieki za pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować