Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

/.../
Abigail rządzi, te rysunki są genialne! Epantiras fajnie zmienia non stop style rysowania w różnych historyjkach, niezły z niej rysownik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grą ( pierwsza wersja sagi BG na dvd). Zainstalowałem gre po raz pierwszy od zmiany sprzetu ( Vista home basic i Geforce gtx260) i w momencie gdy chce dać Minscowi jakąkolwiek bron ( tylko jemu , z resztą nie ma kłopotów) gra sie wyłącza - wystąpił błąd, aplikacja zostanie zamknieta itp. Kolejny problem wystepuje gdy chce zobaczyć opis niektórych przedmiotów, pojawia się to co na obrazku i gra się wyłącza. Z modów używam tylko Dungeon- Be-Gone - "przewija" lochy Irenicusa. Gdy jakieś kilka miesięcy temu grałem na laptopie ( vista home professional i Geforce 8600 ) to poza typowymi błedami w grafice nie było problemów. Proszę o pomoc :)

edit: co do minsca to była najwyraźniej wina moda bo po odinstalowaniu wszystko jest w porządku, a co do przedmiotów to jeszcze nie zdążyłem sprawdzić :P

20090128223427

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak problem z przedmiotami nie zniknął. Czy to może być wina dość porysowanej płyty ( w końcu kilka lat już ma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dołączyć Viconię do drużyny, niestety nie ma jej tam gdzie powinna być? jak mogę "oszukać" grę i dodać ją do drużyny? Mam też problem z dostaniem się do paru lokacji, są zaznaczone na mapie, ale nie mogę się do nich udać, wie ktoś co mogę zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 15:34, Tanaathos napisał:

Chciałem dołączyć Viconię do drużyny, niestety nie ma jej tam gdzie powinna być? jak
mogę "oszukać" grę i dodać ją do drużyny? Mam też problem z dostaniem się do paru lokacji,
są zaznaczone na mapie, ale nie mogę się do nich udać, wie ktoś co mogę zrobić?

Zmodowana gra? Spróbuj teleportacji i przywoływania osób kodami. Or, reinjstalacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli mam siłę 18/56, to po przeczytaniu grimuaru siły wzrośnie mi do 19, czy do np. 17/75? Pytam, bo gram w BGT, postacią która nie umie otwierać zamków, a właśnie tam jest zamknięty, i nie wiem, czy bardzo żałowac, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 19:51, Asthariel napisał:

Czy jeśli mam siłę 18/56, to po przeczytaniu grimuaru siły wzrośnie mi do 19, czy do
np. 17/75?


Chyba do 19. Ale dla pewnosci zrob sejwa przez uzyciem grimuaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 15:34, Tanaathos napisał:

Chciałem dołączyć Viconię do drużyny, niestety nie ma jej tam gdzie powinna być? jak
mogę "oszukać" grę i dodać ją do drużyny? Mam też problem z dostaniem się do paru lokacji,
są zaznaczone na mapie, ale nie mogę się do nich udać, wie ktoś co mogę zrobić?



Nie ma jej w dzielnicy rzadowej przy wiezieniu czy na cmentarzu? Kodami na pewno sie da ja dodac.
Jesli grasz w bg2 to by dojsc do lokacji poza miastem to musisz najpierw wyjsc przez bramy miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 20:17, Karharot napisał:

Przeczytanie grimuaru zawsze zwiększa statystykę o 1 pełny punkt więc będziesz miał siłę
19.

A macie jakąś podpowiedź, jak jednak księgę zdobyć? Czy po przejściu jaskiń można do nich wrócić ze złodziejem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mag może użyć zaklęcia drugiego poziomu "Otwarcie" a silna postać może spróbować wyłamać zamek (im większa siła tym większa szansa sukcesu więc warto najpierw wypić jakąś miksturę zwiększającą siłę). Szczerze powiedziawszy nie wiem czy w to miejsce można wrócić, niby taka możliwość powinna być ale że nigdy nie miałem potrzeby tam wracać to nie mogę tego zagwarantować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 20:37, Karharot napisał:

Mag może użyć zaklęcia drugiego poziomu "Otwarcie" a silna postać może spróbować wyłamać
zamek (im większa siła tym większa szansa sukcesu więc warto najpierw wypić jakąś miksturę
zwiększającą siłę). Szczerze powiedziawszy nie wiem czy w to miejsce można wrócić, niby
taka możliwość powinna być ale że nigdy nie miałem potrzeby tam wracać to nie mogę tego
zagwarantować.

Z tym, ze ja gram solo kapłanem/łowcą, a po wypiciu mikstury siła wzrosła do 23, i nie dało się wywazyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyważanie możesz powtarzać wielokrotnie przy czym do Twojej podstawowej szansy na sukces jest dodawany jeszcze losowy bonus więc może przy kolejnych próbach się uda, niestety od razu powiem że wyważanie jest najmniej skuteczną metodą otwierania zamków i nie każdy da się w ten sposób przełamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na ulepszonej modami walce z Slythe i Kristin. Ten pierwszy ma sporo mikstur niewidzialności, i załatwia mnie ciosem w plecy. Macie jakieś rady, jak ich pokonać solo kapłanem/łowcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 08:54, Asthariel napisał:

Jestem na ulepszonej modami walce z Slythe i Kristin. Ten pierwszy ma sporo mikstur niewidzialności,
i załatwia mnie ciosem w plecy. Macie jakieś rady, jak ich pokonać solo kapłanem/łowcą?

Zwoje z kamienną skórą i dużo zaklęć leczniczych i defensywnych...Ja i ch załatwiałem tylko stylem defensywnym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim spróbuj wywabić jedno z nich (w grę wchodzi właściwie jedynie Slythe) i stoczyć walkę jeden na jednego. Możesz sobie w tej walce dopomóc Różdżką Niebios (do kupienia w Czarodziejskich Rozmaitościach we wschodniej części miasta), oprócz tego dopakuj swoją postać miksturami oraz czarami ochronnymi i wzmacniającymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 13:42, Asthariel napisał:

Grając na nowym kompie gra mi się strasznie tnie, przy walkach z magami. Da się jakoś
to zmienić, wyłaczyć jakieś opcje?

Masz wszystkie sterowniki do karty graficznej zainstalowane? Bo czasem można coś przeoczyć (tak, nie raz widziałem takie sytuacje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 15:14, RWS napisał:

> Grając na nowym kompie gra mi się strasznie tnie, przy walkach z magami. Da się
jakoś
> to zmienić, wyłaczyć jakieś opcje?
Masz wszystkie sterowniki do karty graficznej zainstalowane? Bo czasem można coś przeoczyć
(tak, nie raz widziałem takie sytuacje)

mam, te same od półtora roku. To nie wina sterów, tylko tego, że BG nie jest przystosowany do najnowszych kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować