Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Jak lubisz sztyletować to Szkarłatny ninja-to też odpada, nie wspominając, że jest to broń tylko dla mnichów, więc używać jej będziesz mógł dopiero po uzyskaniu umiejętności użycie dowolnego przedmiotu. Polecałbym ci biegłośc w katanach, długich i krótkich mieczach i sejmitarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 12:38, Moray napisał:

Jak lubisz sztyletować to Szkarłatny ninja-to też odpada, nie wspominając, że jest to
broń tylko dla mnichów, więc używać jej będziesz mógł dopiero po uzyskaniu umiejętności
użycie dowolnego przedmiotu. Polecałbym ci biegłośc w katanach, długich i krótkich mieczach
i sejmitarach.


Dla mnie ciekawostka moze byc zlodziej na kijach. ToB kostur maga naprzemian z kijem tarana, obrazenia sa pierwszorzedne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie kusi na kolejne przejście Tropiciel, dzięki modu dający się dwuklasowac na maga. Ganiałby z sejmitarami/sztyletami ( w modach jest kilka miłych), Kuszą Ognistych Zebów, sztyletował, i czarował jeszcze. Prawie jak WMZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 20:19, Asthariel napisał:

> To na 100% sprawka jakiegoś moda, aby sie dowiedziea którego musisz sprawdzia opisy
tych
> które zainstalowa3eś.
> Oby tylko to by3o zamierzone a nie ?e na skutek czyjegoś przeoczenia wetnie Ci wszystkie

> przedmioty...
Sprawka moda, po prostu po pojmaniu przez Irenicusa teleportne3o mnie do pokoju, gdzie
zabrano mi przedmioty.
A jak ich nie odzyskam, to krainy poznają mój gniew...
Ale coś takiego by3oby bez sensu, nie?
BTW piekny portret dla drowki:


WooW Czadowe Obraz.. Gdzie żeś go dorwał.. Jakaś konkretna Stronka.. Na prawdę TO w 100% się nadaje dla Drowki :p

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 08:16, jakubcjusz napisał:

Pytanko:

Czy wyłączenie akceleracji sprzętowej 3d w grze znacząco wpłynie na jakość grafiki?


Nie, przynajmniej ja odczuwalnej różnicy nie odczułem... Z drugiej strony ja na grafikę w ogóle nie patrzę (w sensie nie musi być piękna) więc moja opinia niekoniecznie musi być prawdziwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 10:29, seraphe napisał:

Nie, przynajmniej ja odczuwalnej różnicy nie odczułem... Z drugiej strony ja na grafikę
w ogóle nie patrzę (w sensie nie musi być piękna) więc moja opinia niekoniecznie musi
być prawdziwa :)


Mi też się tak wydawało, ale chciałem się upewnić ;) A grafika w BG jest piękna, nie to co dzisiejsze straszydełka 3D z elementami akcji... Ale zbaczam z tematu. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 08:16, jakubcjusz napisał:

Pytanko:

Czy wyłączenie akceleracji sprzętowej 3d w grze znacząco wpłynie na jakość grafiki?

przy dzisiejszych procesorach nie.... to gra sprzed 10 lat (tworzona pod procesory rząd prędkości wolniejsze), i brak wspomagania ze strony karty graficznej nie jest problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie liczy się grafika w tego typu grach. Najwazniejsza jest fabuła, kilmat, grywalność, rozwój fauły, mnóstwo zadań pobocznych itp .Grafika schodzi na dalszy plan. Idealnym przykładem są własnie Wrota Baldura, które mimo już dużej "starości" pod względem oprawy graficznej, pozostałe nic się nie zmieniło. Dalej dla mnie są to jedne z najlepszych gier RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 16:04, Długi18 napisał:

Dla mnie nie liczy się grafika w tego typu grach. Najwazniejsza jest fabuła, kilmat,
grywalność, rozwój fauły, mnóstwo zadań pobocznych itp .Grafika schodzi na dalszy plan.
Idealnym przykładem są własnie Wrota Baldura, które mimo już dużej "starości" pod względem
oprawy graficznej, pozostałe nic się nie zmieniło. Dalej dla mnie są to jedne z najlepszych
gier RPG.

O właśnie tu się z tobą zgodze. Fabuła jest przede wszystkim najważniejsza!
Grafika hmmmm...jest to tylko pierwszy rzut oka, a szczerze mówiąc BG1 okazało się dla mnie większym sukcesem aniżeli BG2, ale cóż to tylko mój gust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 20:47, kacper78 napisał:

Grafika hmmmm...jest to tylko pierwszy rzut oka, a szczerze mówiąc BG1 okazało się dla
mnie większym sukcesem aniżeli BG2, ale cóż to tylko mój gust.


Nie, nie tylko Twój;)
BG2 to jedna z najlepszych gier w jakie grałem ale jedynka zawsze będzie dla mnie ciut lepsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 20:57, Karharot napisał:

> Grafika hmmmm...jest to tylko pierwszy rzut oka, a szczerze mówiąc BG1 okazało się
dla
> mnie większym sukcesem aniżeli BG2, ale cóż to tylko mój gust.

Nie, nie tylko Twój;)
BG2 to jedna z najlepszych gier w jakie grałem ale jedynka zawsze będzie dla mnie ciut
lepsza:)


W 2 jedyne co mi przeszkadza to tylko grywalnośc i te ich ruchy ( w szczególności magów ).
Fabuła hmmmm...całej gdy nie przeszedłem ale z pewnością jest niezła tak samo jak w BG1.
heh...jakoś naszął mnie ochota by zrezygnowac z BG1 co teraz właśnie przechodze na BG2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi w dwójce brakowało swobody z jedynki (tam do większości obszarów można było zwyczajnie dojść bez konieczności ich wcześniejszego odblokowania). Poza tym raził mnie trochę wygląd przedmiotów, z jakiegoś powodu te z jedynki bardziej mi się podobały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy jest mod, który umożliwia grę na rozdzielczości 1440x900? I czy byłoby warto grać na takiej rozdziałce? W małym okienku nie widzi mi się grać, a w BGConfig nie mogę ustawić większej rozdzielczości, niż 1024x768.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 12:37, juke napisał:

Mam pytanie. Czy jest mod, który umożliwia grę na rozdzielczości 1440x900? I czy byłoby
warto grać na takiej rozdziałce? W małym okienku nie widzi mi się grać, a w BGConfig
nie mogę ustawić większej rozdzielczości, niż 1024x768.



Widescreen mod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 22:03, Karharot napisał:

Mi w dwójce brakowało swobody z jedynki (tam do większości obszarów można było zwyczajnie
dojść bez konieczności ich wcześniejszego odblokowania). Poza tym raził mnie trochę wygląd
przedmiotów, z jakiegoś powodu te z jedynki bardziej mi się podobały.

Ja też wolałem wygląd przedmiotów i postaci w oknie ekwipunku, który był w BG1. Dlatego objawieniem dla mnie były prace Erephine (1pp). Na tej stronce są wszystkie jej dotychczasowe mody: http://www.shsforums.net/index.php?s=68dc9e21efd7a94ec802c55dfc185eed&showtopic=32952
Może już je znasz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. Poza tym raził mnie trochę wygląd

Dnia 27.03.2009 o 22:03, Karharot napisał:

przedmiotów, z jakiegoś powodu te z jedynki bardziej mi się podobały.

O dokładnie moim zdaniem w 1 bez problemu można było rozróżnić, bez patrzenia w in formacje, która zbroja jest lepsza a w 2 to już jest urtrudnione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 16:13, kacper78 napisał:

O dokładnie moim zdaniem w 1 bez problemu można było rozróżnić, bez patrzenia w in formacje,
która zbroja jest lepsza a w 2 to już jest urtrudnione...


Yyy, to lepiej na oko oceniać przedmioty? :D

Weźcie pod uwagę, że w dwójce jest więcej rodzajów przeciwników i tam - dobór broni/pancerza na danego przeciwnika ma już znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 16:18, seraphe napisał:

> O dokładnie moim zdaniem w 1 bez problemu można było rozróżnić, bez patrzenia w
in formacje,
> która zbroja jest lepsza a w 2 to już jest urtrudnione...

Yyy, to lepiej na oko oceniać przedmioty? :D

Weźcie pod uwagę, że w dwójce jest więcej rodzajów przeciwników i tam - dobór broni/pancerza
na danego przeciwnika ma już znaczenie.



ale czy nie lepiej ułatwić wsyztsko poprzez wygląd bo zbroje wyglądają praktycznie tak samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 16:18, seraphe napisał:

Yyy, to lepiej na oko oceniać przedmioty? :D


Chodzi o to, że w jedynce już po wyglądzie przedmiotu można było ocenić czy i w pewnym stopniu jak bardzo jest magiczny. Różnice były bardzo wyraźne. W dwójce już tak nie jest. W ogóle wygląd przedmiotów i postaci z dwójki to dla mnie krok w tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować