Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 31.03.2009 o 22:39, Sir Braveheart napisał:

Nie mów mi że jesteś taki leniwy i nie chce Ci sie robić tego fajnego prologu :D ...
kurde czego o ludzie ni wymyślą :p
pare Qestow tam jest fajnych do zrobienia :D


Ogólnie Lochy Irka są fajne... za pierwszym razem ;P potem jak to eqr ujął stają sie już nudne i to głównie przez nie nie chciało mi sie grać od nowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2009 o 17:45, Stein napisał:

Ogólnie Lochy Irka są fajne... za pierwszym razem ;P potem jak to eqr ujął stają sie
już nudne i to głównie przez nie nie chciało mi sie grać od nowa :)


Z ust mi to wyjąłeś, gdy odnalzałem Dungeon Be Gone poczułem się jak nowonarodzony xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2009 o 17:45, Stein napisał:


> Nie mów mi że jesteś taki leniwy i nie chce Ci sie robić tego fajnego prologu :D
...
> kurde czego o ludzie ni wymyślą :p
> pare Qestow tam jest fajnych do zrobienia :D

Ogólnie Lochy Irka są fajne... za pierwszym razem ;P potem jak to eqr ujął stają sie
już nudne i to głównie przez nie nie chciało mi sie grać od nowa :)


heheh tak samo mógłbym stwierdzić że po 5 może więcej skończeniach tej gry mogę sobie powiedzieć że jet nudna i instaluje moda który mnie przenosi od razy do Piekła gdzie staję do wali z Irenicusem xD ;p

Pozdrawiam.. Wiesz co mam na myśli :P ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Czy da się jakoś dostać do kuli sfer, nie włączając Valygara do drużyny i nie zabijając go?
Jeśli nie, to czy po zabiciu Valygara mam iść z ciałem do Magów, czy bezpośrednio do kuli (gram magiem i chcę zdobyć Kulę Sfer dla siebie :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2009 o 21:18, jakubcjusz napisał:

Mam pytanie:

Czy da się jakoś dostać do kuli sfer, nie włączając Valygara do drużyny i nie zabijając
go?
Jeśli nie, to czy po zabiciu Valygara mam iść z ciałem do Magów, czy bezpośrednio do
kuli (gram magiem i chcę zdobyć Kulę Sfer dla siebie :) )


O ile dobrze pamiętam to Valgar jest tam jakimś przodkiem czy kimś tam co potrafi otowrzyć kule.. Możesz go dać na chwile do ekipy żeby otworzył a potem możesz wywalić z ekipy żeby sobie poszedł.
(Z przypadkiem że go zaciupałeś i ze oddajesz zwłoki to nawet nie wiem.. po co go zabijałes ?? :d xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2009 o 21:18, jakubcjusz napisał:

Mam pytanie:

Czy da się jakoś dostać do kuli sfer, nie włączając Valygara do drużyny i nie zabijając
go?
Jeśli nie, to czy po zabiciu Valygara mam iść z ciałem do Magów, czy bezpośrednio do
kuli (gram magiem i chcę zdobyć Kulę Sfer dla siebie :) )

Jak go zabiłeś to bier ciało do Kuli Sfer, ciało zadziała jak klucz. Po otwarciu drzwi ciało znika z plecaka. Nie opłaca się oddawać ciała Zakapturzonym. Tolgerias da ci tylko wzamian pierścień Tarana, który i tak dostaniesz jak zabijesz maga w Kuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2009 o 23:44, Braveheart napisał:

O ile dobrze pamiętam to Valgar jest tam jakimś przodkiem czy kimś tam co potrafi otowrzyć
kule.. Możesz go dać na chwile do ekipy żeby otworzył a potem możesz wywalić z ekipy
żeby sobie poszedł.
(Z przypadkiem że go zaciupałeś i ze oddajesz zwłoki to nawet nie wiem.. po co go zabijałes
?? :d xD)


Nie, jeszcze go nie zabiłem. Chyba opcja z chwilowym przyłączeniem jest najlepsza :) - mam nadzieję, że postać odłączona z drużyny zostanie grzecznie na swoim miejscu i po jednorazowym wejściu do kuli Valgar nie będzie mi już potrzebny.

Moray - dzięki za ostrzeżenie. Liczyłem na zezwolenie używania magii w mieście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2009 o 19:34, Braveheart napisał:

heheh tak samo mógłbym stwierdzić że po 5 może więcej skończeniach tej gry mogę sobie
powiedzieć że jet nudna i instaluje moda który mnie przenosi od razy do Piekła gdzie
staję do wali z Irenicusem xD ;p

Pozdrawiam.. Wiesz co mam na myśli :P ^^

Wg mnie niema co porównywać całego przejścia gry z lochami Irenicusa. Większość ludzi grę przechodzi kilka, kilkanaście razy a lochy.... Ja sama grę w całości przeszłam chyba z 5-6 razy, a lochy Irenicusa z kilkadziesiąt/ w BG2 gram od momentu ukazania się jej na rynku/. Wynika to z przymiarek do grania róznymi postaciami, nie wszystkie mi się podobały ,więc zaczynałam od nowa. Dlatego ja też mod DbG przyjęłam z zadowoleniem, bo tak naprawdę to przez tą lokację przechodziłam " z zamkniętymi oczami" bo musiałam, a nie że chciałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko na temat moda The Darkest Day. Zainstalowałem go (wersja 1.03) no i mam wszystko teraz po angielsku... W katalogu TDD/Language/ mam foldery English oraz Polish, więc zrobiłem kopię zapasową folderu English i z Polish przekopiowałem wszystko do English, ale nadal mam wszystko po angielsku. Ktoś może doradzić jak mieć polską wersję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie..

Mam Edwina (ekhm.. a raczej Edwinę :)) w drużynie i reputację 19. Rozwiązuję jeden quest i reputacja rośnie do 20 a Edwin odchodzi. Wczytywałam 3 razy, ale za każdym razem to samo.. Co zrobić, by go zatrzymać? Jest już na 12 poziomie i nie mogę sobie pozwolić na stratę takiego maga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 22:26, Aldinka18 napisał:

Co zrobić, by go zatrzymać?


Obniżyć reputację. Jeśli już to potrafisz to użyj przemiany w Zabójcę, możesz też przy wykonywaniu jakiegoś questa tak pokierować sytuacją aby odjęło Ci parę punktów. W najgorszym wypadku znajdź jakąś odosobnioną neutralną osobę (taką która na 100% (już) nie jest Ci do niczego potrzebna) i poślij ją do piachu, Twoja reputacja ucierpi na tym bardziej niżbyś chciała ale cóż zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 22:42, Aldinka18 napisał:

Hmm.. Chyba tylko to mi pozostaje.. Chociaż kłóci się to z moim praworządnym dobrym charakterem ;)

Możesz też użyć komponentu "szczęścia" z modu Ease of use. Komponent powoduje, że postacie nie walczą ze sobą, ani nie opuszczają grupy nawet przy niekorzystnej dla nich reputacji.
Możesz również zmodyfikować save edytorem (np. Shadow Keeper) i zmniejszyć reputację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Co można zrobić żeby Yoshimo Cię nie zdradził? Wiedziałem kiedyś ale zapomniałem bo już dawno nie grałem w BG :) i postanowiłem znowu pograć xD:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 12:44, Piciulec napisał:

Co można zrobić żeby Yoshimo Cię nie zdradził?


Teoretycznie nie, Yoshimo nie ma w tej kwestii wyboru więc nieważne co powiesz w rozmowie z nim on i tak zginie (jeśli nie weźmiesz go ze sobą do Czarowięzów efekt będzie ten sam).
O ile dobrze pamiętam można jednak trochę pooszukiwać i zabić go przed wejściem do Przytułku po czym wskrzesić go później.
Alternatywnie możesz zainstalować mod "tortured souls" który również go ocali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozpoczęliśmy z kolegą pierwszy raz grę multi od początku, bardzo się zdziwiłem kiedy mieliśmy problem już z pierwszym potworkiem :O. Jaki trzeba mieć poziom żeby normalnie grać przez sieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 13:38, Karharot napisał:

> Co można zrobić żeby Yoshimo Cię nie zdradził?

Alternatywnie możesz zainstalować mod "tortured souls" który również go ocali.


A ten mod co takiego daje ze go ocali? Ale to jak go zainstaluje to będę musiał go przy tym przytułku zabijać a potem wskrzeszać czy już nic nie będę musiał robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 14:01, Piciulec napisał:

A ten mod co takiego daje ze go ocali?


Zainstaluj to zobaczysz:)

Dnia 10.04.2009 o 14:01, Piciulec napisał:

Ale to jak go zainstaluje to będę musiał go przy
tym przytułku zabijać a potem wskrzeszać czy już nic nie będę musiał robić?


Nie będziesz musiał go zabijać i wskrzeszać, to są dwie alternatywne metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2009 o 14:25, Karharot napisał:

> Ale to jak go zainstaluje to będę musiał go przy
> tym przytułku zabijać a potem wskrzeszać czy już nic nie będę musiał robić?

Nie będziesz musiał go zabijać i wskrzeszać, to są dwie alternatywne metody.


Aha to elegancko :D:D

Teraz mam inne pytanie :) zainstalowałem BG II i kurde jak np założę zbroje to w ekwipunku na postaci mam taki kwadrat czarny i postaci nie widać ;/ i są takie kwadraty w grze np jak ptak leci albo coś...;/ można to jakoś naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować