Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Spróbój następującej metody:
Kliknij PPM na pulpicie i wybierz Właściwości -> Ustawienia -> Zaawansowane -> Rozwiązywanie problemów a następnie ustaw Przyspieszenie sprzętowe na 3 kreskę od lewej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 21:55, Karharot napisał:

Spróbój następującej metody:
Kliknij PPM na pulpicie i wybierz Właściwości -> Ustawienia -> Zaawansowane ->
Rozwiązywanie problemów a następnie ustaw Przyspieszenie sprzętowe na 3 kreskę od lewej.


Działa:D dzięki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w podstawkę BG2, i w twierdzy strażnika znalazłem kulę kwasu, i teraz pytanie: przy po włożeniu do skrzyni w tejrze twierdzy dotrwa ona do CHOB-a, czy też lepiej wczytać save-a sprzed wejścia do niej i pójść tam dopiero w dodatku. bo ani Crom ani "palenisko" z twierdzy nie chcą jej zintegrować z cepem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 11:09, S1G napisał:

Gram w podstawkę BG2, i w twierdzy strażnika znalazłem kulę kwasu, i teraz pytanie: przy
po włożeniu do skrzyni w tejże twierdzy dotrwa ona do CHOB-a, czy też lepiej wczytać
save-a sprzed wejścia do niej i pójść tam dopiero w dodatku. bo ani Crom ani "palenisko"
z twierdzy nie chcą jej zintegrować z cepem.


Na Twoim miejscu to odwiedziłbym twierdzę właśnie w dodatku - jest tam sporo ciekawych przedmiotów do ulepszania, a można to zrobić dopiero przy pomocy pewnego chochlika w pewnym miejscu, które dopiero w dodatku będzie dostępne. W samej twierdzy jest też dość sporo mocnych przeciwników i lepiej się do niej wybrać już po zakończeniu zabawy z podstawką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem (ale liczyłem na to że uda się to bez capstera), dlatego też chomikuję wszystko czego nie sprzedaję w skrzynkach. Nie jestem tylko pewien czy przetrwa przejście z podstawki do dodatku, bo 1 raz tak robię. Swoją drogą ciekawe czy dało by się przejść kawałek twierdzy teraz i skończyć ją w dodatku. Ale jak by co to mam save tuż przed wyprawą do twierdzy, tylko że wtedy zdobycie tamtejszych gratów by się opóźniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 11:09, S1G napisał:

Gram w podstawkę BG2, i w twierdzy strażnika znalazłem kulę kwasu, i teraz pytanie: przy
po włożeniu do skrzyni w tejrze twierdzy dotrwa ona do CHOB-a, czy też lepiej wczytać
save-a sprzed wejścia do niej i pójść tam dopiero w dodatku.


Eeee... Czy to nie Ty kilkakrotnie zapewniałeś że można w ten sposób przenosić przedmioty z SoA do ToB? Wiesz, normalnie dałbym odnośnik do odpowiedniego posta i dodałbym że sig. tak napisał ale w tj sytuacji trochę głupio to zrobić:)

Dnia 17.04.2009 o 11:09, S1G napisał:

bo ani Crom ani "palenisko" z twierdzy nie chcą jej zintegrować z cepem.


Dopiero Cespenar będzie w stanie to zrobić więc dobrze pamiętasz że trzeba to przenieść do ToB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie za każdym:)
Dobra, żarty na bok, trochę bez sensu byłoby gdybyś teraz wczytał sejwa i potem musiał powtarzać ten kawałek Twierdzy, proponowałbym Ci wsadzić cały zbędny stuff do skrzyni i wykonać przy nim sejwa, jak nie będzie go w TB to załadujesz sejwa przy skrzyni, sprawdzisz co jest w środku i przywołasz te przedmioty kodem w dodatku. Wydaje mi się jednak że przedmioty powinny w Twierdzy pozostać, coś mi się kołacze po głowie że chyba kiedyś udało mi się przenieść w ten sposób przedmioty z podstawki do dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 11:23, S1G napisał:

Wiem (ale liczyłem na to że uda się to bez capstera), dlatego też chomikuję wszystko
czego nie sprzedaję w skrzynkach. Nie jestem tylko pewien czy przetrwa przejście z podstawki
do dodatku, bo 1 raz tak robię. Swoją drogą ciekawe czy dało by się przejść kawałek twierdzy
teraz i skończyć ją w dodatku. Ale jak by co to mam save tuż przed wyprawą do twierdzy,
tylko że wtedy zdobycie tamtejszych gratów by się opóźniło.


Trzeba by dokonać testu, bo sam nigdy tak nie robiłem... Nigdy nawet nie próbowałem przenosić się z dodatku do podstawki(da się?), zawsze najpierw kończyłem zabawę z jednym i chop do drugiego:). Bo jak tak, to gra(niby) powinna zapamiętać, co i gdzie schowałeś do skrzyń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 11:53, Nephren-Ka napisał:

Trzeba by dokonać testu, bo sam nigdy tak nie robiłem... Nigdy nawet nie próbowałem
przenosić się z dodatku do podstawki(da się?),


Z dodatku do podstawki nie da się przejść, teoretycznie jednak przeniesienie czegoś z podstawki do dodatku powinno być możliwe (gra musi zapamiętać co się działo w Twierdzy Strażnika bo inaczej można by ją przerobić dwukrotnie w czasie jednej gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 11:23, S1G napisał:

Wiem (ale liczyłem na to że uda się to bez capstera), dlatego też chomikuję wszystko
czego nie sprzedaję w skrzynkach. Nie jestem tylko pewien czy przetrwa przejście z podstawki
do dodatku, bo 1 raz tak robię. Swoją drogą ciekawe czy dało by się przejść kawałek twierdzy
teraz i skończyć ją w dodatku. Ale jak by co to mam save tuż przed wyprawą do twierdzy,
tylko że wtedy zdobycie tamtejszych gratów by się opóźniło.


Witam. może ja coś spróbuje doradzić ;) otóż co do wcześniejszego Twojego posta z zapytaniem czy dotrwa cep kwasu. Hmmm tutaj bym nie ryzykował ani Crom w BG2 ani palenisko tego nie zespoi jedynie zrobi to Holik Cespenar. w Tronie :) jeżeli chodzi o chomikowanie przedmiotów to na twoim miejscu odwiedziłbym wszystkie możliwe sklepy bo w niektórych można zakupić takie fajne torby które ułatwiają życie "Podróżna torba" czy coś w tym stylu się ona nazywa działa to tak że mamy jedna małą Torbę która zabiera nam tylko jedno miejsce a upychamy do niej pełno różnych przedmiotów różnego rodzaju. Bardzo fajna sprawa. :). Co do odpowiedzi na ten post to ja robiłem tak.. Wiedziałem że można mieć Twierdze strażnika w BG2 po zainstalowanym dodatku ale tego nie robiłem. Przy moim1st podejsciu do gry to najpierw gralem na zasadzie najpierw normalna gra potem dodatek.. gdy doszlo do ostatniej walki z Jonem itp itd zainstalowałem TOBa i co się okazało zainportowalem sobie save ze BG2 ale nie miałem ekipy ani fajnych itemów z podstawówki troszke się poirytowałem xD.. więc się wycwaniłem i na koniec oddałem all itemy mojej głównej postaci z innych ale nie bylo miejsca xD... no trudno jakos grałem i skonczyłem TOBa :) 2nd Time bo gra mnie wciągnęła jak bagno :) zainstalowałem BG2 i dodatek na raz ale gralem tylko w BG2.. fajne plusy bo mozna bylo podswietlac i miec juz w dodatku tą taką fajną babkę co jest u Ribalda i mozna u niej kupic Itemki Baldurana (Tarcza rulezzzz gdy ją mamy nie boimy sie obserwatorów bo odbija ich pociski i sami siebie zabijają) anywawy: przy drugim podejsciu grałem znow tylko że chciałem porobic więcej zadań itp itd ale nie robilem wieży!... zaleta taka jak jest to to że gdy staczamy ostateczną walke z Irenicusem która musimy i tak wygrać to potem nam Ellesime cos tam gada jak zwykle i dziękuje ale co się fajnego dzieje :) chodzi o to że pojawia się intro BG2 Toba kończy się i ekipe mamy dalej ze wszystkmi przedmiotami i levelami jakimi miały ... po prostu nie znikają i na start nie jesteśmy sami :) i dopiero potem zabrałem się za wieżę. I tam odnalazłem Cep kwasu a potem szybko do Cespenara... IMO wczytaj sobie save i Twierdze zacznij w Dodatku :) chyba że wolisz na przekór xDDDD

Pozdrawiam .. mam nadzieje że nie zanudziłem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zanudziłeś, co zaś się tyczy rzeczowej torby pozwalajacej przechowywać megatony gratów wszelakich, to liczę na to że znajdę taką w twierdzy (w bg1 dzięki któremuś z modów miał ją Mulahey (ten gość co był na samym dole kopalni w Nashiel), ale niestety się nie przeniosła wiec mam tylko sakwę na kosztowności i torbę na napoje.
ps w sklepach póki co takowej nie widziałem, a szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W oryginalnym BG2 bez modów Torby przechowywania były tylko dwie: jedna w podziemiach Czarowięzów i druga do kupienia u Łazarza w Saradush. W twierdzy jest tylko Pas na amunicję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 17:39, Xanax napisał:

W oryginalnym BG2 bez modów Torby przechowywania były tylko dwie: jedna w podziemiach
Czarowięzów i druga do kupienia u Łazarza w Saradush. W twierdzy jest tylko Pas na amunicję.

ja gram z modami, mam np zbroję kp0 + możliwość rzucania czarów (z moda wezwanie władającej czy jakoś tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno ponownie zainstalowałem Baldur''s Gate.

Czy ktoś mający wolną chwilkę mógłby rzec skąd ściągnąć, i w jakiej kolejności należy zainstalować dla wersji PL :

- BG Trilogy (ten chyba odpowiadał za połączenie BG1 z BG2)
- Taktiksa
- plik umożliwiający zdobycie wszystkich twierdz w BG 2
- coś co po owej zabawie usunęło by "krzaczki" z dialogów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 16:16, Tuldor1 napisał:

- BG Trilogy (ten chyba odpowiadał za połączenie BG1 z BG2)

Najlepiej z oficjalnej strony moda czyli Spellhold Studios.

Dnia 24.04.2009 o 16:16, Tuldor1 napisał:

- Taktiksa

weidu.org albo bg2.gram.pl

Dnia 24.04.2009 o 16:16, Tuldor1 napisał:

- plik umożliwiający zdobycie wszystkich twierdz w BG 2

Jak wyżej. Komponent znajdziesz w Ease of Use oraz w BG2 Tweak Pack (na Gibberlings 3).

Dnia 24.04.2009 o 16:16, Tuldor1 napisał:

- coś co po owej zabawie usunęło by "krzaczki" z dialogów

Konwerter znajduje się w spakowanej instalce BGT. Szukaj pliku kpzbg1.exe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejność powinna być taka: BGT -> Tactics -> G3 BG2 Tweaks(to ocz czym mówisz + wiele innych udogodnień i poprawek).
Pamiętaj, aby kpzbg.exe uruchomić przed instalacją BGT.

BGT ściągniesz z shsforums.net
G3 Tweaks ściąniesz z www.gibberlings3.net
Tacticsa ściągniesz z weidu.org

Jeśli nie chcesz mieszać w fabule to proponuję małe mody typu Item Upgrade albo Banter Pack. Widzę, że zdecydowałeś się na Tacticsa,, czyli zwykli przeciwnicy to dla Ciebie pestka - możesz zainstalować Battles albo Ascension. Battles to coś w rodzaju Tacticsa a Ascension z Piątki w TB robi na prawdę potężnych bossów ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HEj mam problem, zrobiłem to to
Przygotowania i konfiguracja
Gdy już zapchaliśmy kilka GB serią BG, przechodzimy do instalacji samego modu. Na początek pobieramy plik modu BG Tutu. Jest to samo rozpakowujące się archiwum, które należy rozpakować uruchamiając je. Użycie programu takiego jak power archiever bądź winrar, spowoduje, że pewne katalogi nie zostaną prawidłowo wypakowane i mod nie będzie działał. Pliki wypakowujemy do katalogu z grą Baldurs Gate II (np. C:Program FilesBioWareBaldur''s Gate II), tak by plik .exe znalazł się w katalogu głównym gry. Przechodzimy do nowo-powstałego folderu bg1tutu i edytujemy za pomocą wordpada (ważne - nie notatnika), plik bez rozszerzenia configuration. Modyfikujemy pierwsze 4 linijki:

W pierwszej podajemy ścieżkę do gry Baldur''s Gate, np.:
~source~ [ ~C:Program FilesBioWareBaldur''s Gate~ ]
W drugiej powinno być słowo BG1:
~source.variant~ [ ~BG1~ ]
W trzeciej ścieżkę do gry Baldur''s Gate II, np.:
~target~ [ ~C:Program FilesBioWareBaldur''s Gate II~ ]
W czwartej
~target.variant~ [ ~BG2~ ]
Konfiguracja zakończona, przejdźmy do instalacji.
A .exe dalej mi się nie chce odpalić, co zrobić dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować