Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2009 o 17:10, Abi_Dalzim napisał:

A tak na marginesie to wk.... mnie odwieczny problem z postaciami "robiącymi co innego".
Dużo czasu schodzi na save, atak, wczytanie i gadkę.


W sensie z zadaniami, którę łączą się z przygarnięciem konkretnego towarzysza?

PS. Eh, ostatnio znów mnie dopadło baldurogranie, chyba jedna/e z niewielu gier do której/ych się tak często wraca, nawet jeśli w BG1 jest dostępna jedna rozdzielczość, to ten klimat, lokacje, fabuła. To jest coś czego brak w wielu dzisiejszych produkcjach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 17:10, Abi_Dalzim napisał:

A tak na marginesie to wk.... mnie odwieczny problem z postaciami "robiącymi co innego".
Dużo czasu schodzi na save, atak, wczytanie i gadkę.


Wystarczy zainstalowac najnowszego patcha i problem znika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 18:18, Noirr napisał:

Wystarczy zainstalowac najnowszego patcha i problem znika:)

gram z modem Easy of Use, nie będą się gryźć?
Jaki to patch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 09:00, Moray napisał:

> Co do Mazzy, będzie się żarła z korganem i edwinem ale odejść nie powinna...
Z Edwinem sie nie lubi ale z Korganem jest wręcz odwrotnie. Hehe Korgan wali do Mazzy
niezłymi tekstami :)


Taaak z tym się zgodzę on Krasnolud ona Niziołek tu cytat Korgana hardkorowca.. "Uwaażaj Mazzy mam coś grubego długiego i sięgającego aż do ziemi. co mozesz sobie dotknąć i pieścić hahahahha. Dziecko nie ma się co czerwienić mówiłem o swoim toporze" <--- HAHAHAHHA jak to usłyszałem to padłem na plecy ;] z resztą dodaj zamiapst Topo Daj Pisio - że :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 19:10, Abi_Dalzim napisał:

gram z modem Easy of Use, nie będą się gryźć?
Jaki to patch?


Najnowszy oficjalny patch do polskiej wersji, do sciagniecia chocby w wiezy. Ja problem z ''zajetymi'' bn mialem na czystej instalacji gry, po upatchowaniu wszystko jest git. Nie bedzie sie gryzc z modem w zaden sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 19:57, Ichibanboshi-kun napisał:

Macie jakąś postać, którą zawsze bierzcie do drużyny?
Ja nie mogę się obyć bez Jana :)

Ech jeśli nie jesteś złodziejem, to bez Jana-mówiąc szczerze- nie da sie obyć. Niestety. Według mnie ta postać jest niemrawa po 2-3 razem jak sie przechodzi BG2. Jest słabym magiem i przeciętnym łotrzykiem, to jest wielki minus tej gry-chodzi o małą ilość osób do przyłączenia, tzn. fajnie byłoby gdyby było troche alternatyw, głównie chodzi o to, że Janek jest później irytujący. Ale i tak BG2>all!:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale za to jest zabawny :D
Na szczęscie są mody, całkiem fajnie się walczy ramię w ramię z Soulafeinem.
Zwykle nie gram złodziejem więc Jan mi się przydaje.
Keldorna za to jakoś tak nie lubię, ale czasem go wezmę by sobie posłuchać głosu Janosika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey, jak sprawdzić jaką mam wersję gry?

Mam ang wersję, zainstalowałem patch i w głównym folderze gry (niedomyślnym, otóż na dysku d) jest plik z inf o nowym patchu wiec chyba na 100% zrobiło update ale dla pewności - można gdzieś w grze wersję zobaczyć? thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W co powinno się grać po skończeniu BG2? W Neverwinter Nights, czy Icewind Dale? Da się jakoś przenosić postacie, między tymi grami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 12:18, jakubcjusz napisał:

W co powinno się grać po skończeniu BG2? W Neverwinter Nights, czy Icewind Dale? Da się
jakoś przenosić postacie, między tymi grami?

Pełna dowolność. Nie da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 12:18, jakubcjusz napisał:

W co powinno się grać po skończeniu BG2? W Neverwinter Nights, czy Icewind Dale? Da się
jakoś przenosić postacie, między tymi grami?


Gry nie mają żadnego związku fabularnego, więc wybierz co chcesz. W ID mamy grafikę podobną do tej z Baldura, tworzysz tam drużynę z maksymalnie sześciu postaci. W NWN masz jedną postać i jednego towarzysza z BN.

Czyli najlepiej...
... przejść jeszcze raz BG. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 12:22, hans_olo napisał:

> W co powinno się grać po skończeniu BG2? W Neverwinter Nights, czy Icewind Dale?
Da się
> jakoś przenosić postacie, między tymi grami?
Pełna dowolność. Nie da się.


Hmmm... Wydawało mi się, że można przenieść postać z BG2 do NWN... Widać mi się przyśniło :D Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 12:28, jakubcjusz napisał:

Hmmm... Wydawało mi się, że można przenieść postać z BG2 do NWN... Widać mi się przyśniło
:D Dzięki za odpowiedź.

Podczas loadingów w BG2 na planszach była podpowiedź, która coś takiego sugerowała, ale wtedy jeszcze NWN nie było i jak widać z wczesnych zapowiedzi gry część nie doczekała się realizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 12:31, hans_olo napisał:

> Hmmm... Wydawało mi się, że można przenieść postać z BG2 do NWN... Widać mi się
przyśniło
> :D Dzięki za odpowiedź.
Podczas loadingów w BG2 na planszach była podpowiedź, która coś takiego sugerowała, ale
wtedy jeszcze NWN nie było i jak widać z wczesnych zapowiedzi gry część nie doczekała
się realizacji.


Ok. Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20 poziomowy... żeby tylko... *wyobraził sobie swojego wojowniko/łotrzyko/maga który ubiwszy Amelisanę w TB idzie uczyć się do Akademii Neverwinter "jak stać się poszukiwaczem przygód"* :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem BG 2 na laptopie, gdzie mam system operacyjny windows Vista. I ma teraz 2 problemy:
-Nie mogę znaleźć swych savów, zapisanych w czasie gry (w folderze gdzie zainstalowałem grę ich nie ma)
-Zagrałem kilka razy i teraz znów chciałem zagrać. wiec wchodzę, wybieram Cienie Amn i klikam wczytanie gry (czy coś takiego- to do odczytania wcześniejszych zapisów) i pojawia się jakiś komunikat. czy jest jakiś patch rozwiązujący problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że gra nie zapisuje poprawnie stanów gry, tak? Dziwny problem i raczej nie jest to wina braku jakiegoś patcha. Napisz może dokładnie, jaki komunikat jest wyświetlany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 13:25, frozen_fox napisał:

Jak to wyjaśnili: Ze 20-poziomowy killer nie bardzo by pasował do chuderlawych goblinków
na początku NWN:)

Hehehe, mozna by bło zawsze dać opcję ominięcia prologu :D i... z ładnego kawałka gry w sumie... ale co tam, jedna strzała jeden trup, żyć nie umierać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować