Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2009 o 14:41, Xanax napisał:

Chodzi o to, że gra nie zapisuje poprawnie stanów gry, tak? Dziwny problem i raczej nie
jest to wina braku jakiegoś patcha. Napisz może dokładnie, jaki komunikat jest wyświetlany.

Już sobie z tym poradziłem - po prostu ustawiłem tryb zgodności z XP choć i tak starych save''ów nie odzyskałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie ponownie sagę BG. Mam zamiar przejść całość jak za starych dobrych czasów, korzystając z BGT. Łaknę jednak nieco urozmaiceń. Nie szukam żadnego tacticsa czy the darkest day. Fabuły obu części zapewne mi wystarczą. Megamody mnie nie interesują.

Chciałbym za to wprowadzić nieco świeżości do gry. Wiem że istniał kiedyś zestaw banterów do BG1. NPCe wreszcie ze sobą rozmawiały. Czy został on może przetłumaczony na polski? Interesują mnie też jeden lub dwa nowe NPCe z modów. Możecie kogoś polecić? Szczególnie interesuje mnie złodziej i postać walcząca w zawarciu. Może jakiś nowy romans lub więcej interakcji pomiędzy istniejącymi NPCami w BG2? Z tego co ogarnąłem to generalnie chwali się Xana.
Nie obrażę się też na jakieś mody dodające jakieś drobne questy, nic ogromnego. Tak bym mógł spotkać jakąś drobną niespodziankę w grze, którą znam dość dobrze.

Reasumując nowe pogawędki między drużyną (szczególnie w BG1), nowe postaci, może jakieś drobniejsze questy czy sprzęt, romansidłem nie pogardzę. Warunkiem, jest przetłumaczenie moda, Baldur po polsku jest ekstra :)

Za wszelkie rady i pomoc będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

npc project dla bgt. Mod po angielsku, ale rozmów między postaciami jest tyle, że czasami mogą doprowadzić człowieka do załamania.Dawno nie sprawdzałem, ale jak ostatnio grałem z tym modem to był full english. A z dobrymi postaciami do BG1 to raczej się nie zetknąłem. Prędzej do BG2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 20:31, GBoogie napisał:

Wiem że istniał kiedyś zestaw banterów do BG1. NPCe wreszcie ze sobą rozmawiały.
Czy został on może przetłumaczony na polski?

Klan CoB tłumaczy ten mod. Niedawno tłumaczenie przekroczyło 50%, co jest już całkiem niezłym osiągnięciem zważywszy na gigantyczny rozmiar dialogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 23:35, Albatros napisał:

> Wiem że istniał kiedyś zestaw banterów do BG1. NPCe wreszcie ze sobą rozmawiały.
> Czy został on może przetłumaczony na polski?
Klan CoB tłumaczy ten mod. Niedawno tłumaczenie przekroczyło 50%, co jest już całkiem
niezłym osiągnięciem zważywszy na gigantyczny rozmiar dialogów.



A więc jednak ktoś się zdecydował. Cóż w takim razie zastanowię się, czy może nie poczekać na tego moda? Zapewne będzie ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 13:25, frozen_fox napisał:

Jak to wyjaśnili: Ze 20-poziomowy killer nie bardzo by pasował do chuderlawych goblinków na początku NWN:)


A nie chodzilo raczej o roznice w systemach gry?
BG oparty jest o AD&D podczas gdy NWN juz o 3ed D&D. Nie daloby sie przeniesc np. wojownika/maga/zlodzieja w takiej formie jak w BG.
Te systemy byly kompletnie niekompatybilne, wiec przeniesienie postaci bylo nierealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam dwa pytania:
1) Wiem że jak pierwszy raz(podczas romansu) prześpisz się z Aerie(no ta elfka w cyrku z promenady) to koniec romansu i ona odchodzi od nas więc mam pytanie jak ona (chodzi mi co wtedy mówi) proponuje mi wspólną noc?
2)Czy mogę romansować z dwoma postaciami(chodzi mi o Aerie i Jaheire) czy wkońcu każą wybierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Sprawa odejścia z drużyny, czy też zakończenia romansu niepowodzeniem po tym, jak spędzimy noc z Aerie, to dość popularny mit. Elfka od nas nie odejdzie ani też romans nie zostanie przerwany, jeśli tylko odpowienio poprowadzimy rozmowę po upojnej nocy. Trzeba się po prostu pogodzić z decyzją Aerie. Jej odpowiedź będzie co prawda wskazywała na to, że romans definitywnie się zakończył, ale odpowiednia zmienna będzie ustawiona na wartość gwarantującą kontynuację romansu w Tronie Bhaala. Zresztą ten cały dialog, niezależnie od tego czy spędziliśmy noc z Aerie czy też nie i tak kończy romans w Cieniach Amn.
2) Nie można normalnie romansować z więcej niż jedną postacią. W końcu będziesz musiał wybrać. Ewentualnie można zainstalować jeden z komponentów BG2Tweaks, który pozwala na romansowanie z dowolną liczbą postaci (chociaż nie dotyczy to raczej NPCów z modów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra dzięki wielkie a pamiętasz może jak ona proponuje(jakich słów używa) głównemu bohaterowi wspólną noc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dialog zaczyna się tak (pojawi się tylko, gdy będziesz chciał odpocząć):
"Kochany mój...? Wiem... wiem, że zmęczyły cię trudy podróży i chcesz odpocząć. Chciałam cię o coś zapytać, zanim położysz się do snu..."

Zapomniałem wcześniej dodać, że jeśli nie wybierzesz opcji spędzenia z nią nocy, to najbliższa okazja będzie dopiero gdzieś w Tronie Bhaala. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 14:35, Xanax napisał:

Zapomniałem wcześniej dodać, że jeśli nie wybierzesz opcji spędzenia z nią nocy, to najbliższa
okazja będzie dopiero gdzieś w Tronie Bhaala. :)

Chyba zapamiętałem to nieco inaczej ;)
O ile pamiętam najlepszym sposobem na kontynuację romansu z avarielką była odmowa spędzenia z nią nocy gdy pierwszy raz o tym napomknie - coś w rodzaju "poczekajmy jeszcze, nie chcę naciskać, nie jesteś gotowa..." co po jakimś czasie skutkowało będzie ponownym zadaniem przez nią takiego pytania tym razem już całkowicie zdecydowaną. Nie muszę mówić iż przy "drugim podejściu" (jeszcze w Cieniach Amn) należy się zgodzić :)

EDIT:
Zna ktoś jakieś strony z tematyką odnoszącą się do Amnu i Atkhatli z FR w których toczy się akcja BG2? Przyznam iż na gwałt jak najwięcej informacji jest mi potrzebnych zaś google dość ubogie bywają jak na mój gust...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 21:13, Tuldor1 napisał:

Chyba zapamiętałem to nieco inaczej ;)
O ile pamiętam najlepszym sposobem na kontynuację romansu z avarielką była odmowa spędzenia
z nią nocy gdy pierwszy raz o tym napomknie - coś w rodzaju "poczekajmy jeszcze, nie
chcę naciskać, nie jesteś gotowa..." co po jakimś czasie skutkowało będzie ponownym zadaniem
przez nią takiego pytania tym razem już całkowicie zdecydowaną. Nie muszę mówić iż przy
"drugim podejściu" (jeszcze w Cieniach Amn) należy się zgodzić :)

Jest dokładnie tak jak mówisz :)

Swoją drogą chyba najbardziej lubię romans z Viconią - z tych romansów podstawowych - zabawnie się go prowadzi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 21:13, Tuldor1 napisał:

Nie muszę mówić iż przy
"drugim podejściu" (jeszcze w Cieniach Amn) należy się zgodzić :)


Na pewno nie w Ciemiach Amn, przynajmniej niezmodowanych. Aerie zadaje drugie pytanie dopiero po pokonaniu Irenicusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 13:04, Arxel napisał:

Na pewno nie w Ciemiach Amn, przynajmniej niezmodowanych. Aerie zadaje drugie pytanie
dopiero po pokonaniu Irenicusa.


Jedyne mody jakie kiedykolwiek instalowałem to Tactics, BGTrilogy i "Wszystkie twierdze" z któregoś którego nazwy nie pamiętam... W moim przypadku Aerie składała 2 propozycję jeszcze przed wejściem do Suldanessalaru.. może chodzi ci o rozmowę w której informuje iż jest w ciąży? To faktycznie pojawia się dopiero w Tronie Bhaala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dokładnie wszystkie dialogi romansowe z Aerie (których jest dokładnie 21, pod warunkiem, że nie mamy Haer''dalisa w drużynie) i propozycja spędzenia nocy pojawia się tylko w jednym z nich (gdy zmienna lokalna LoveTalk dla Aerie osiąga wartość 45). W żadnej innej rozmowie z elfką coś takiego się nie pojawia. Jeśli odmówimy w SoA, to ponowna szansa jest dopiero w ToB. Chyba zatem coś Ci się pokręciło. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś instrukcję instalacji BGT i wielkiej liczby modów? Było coś takiego na Tawernie Hrothgara, ale zniknęło. Pościągałem większość modów, ale trochę jeszcze zostało, a kolejności w jakiej trzeba to było instalować nie mogę odtworzyć... Może ma to ktoś zapisane, albo widział coś w tym stylu na innej stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem pewny iż jest inaczej.. hmm.. musiałem się mylić
(mam teraz pretekst by znów zacząć grać w BG2 by sprawdzić doświadczalnie ^^).

Swoją drogą, gdzie można sprawdzić owe dialogi romansowe z postaciami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam na przemian Infinity Explorera albo Near Infinity (chociaż do przeglądania dialogów wygodniejszy jest ten pierwszy). Poza tym można znaelźć w necie sporo stronek temu poświęconych. Tutaj na przykład jest sajt ze sporą ilością dokumentów, które mogą okazać się wielce przydatne: http://www.sorcerers.net/Games/BG2/index_tips.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I kolejne pytanie :)

Gram już w dodatek. W domu Kisera znalazłem jakiś dziwny klucz i rozbroiłem jedną pułapkę mechanizm (przy schodach). Gdzieś jest jeszcze jedna taka pułapka? Bo nie mogę znaleźć. Gdzie użyć tego klucza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować