Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Nie pamiętam, jak to dokładnie leciało, ale jeśli masz w drużynie Kachiko (ew. spotkałeś ją na początku gry w lochach Irenicusa), to świadczy o tym, że mod działa i wszystko powinno być w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 20:11, Antek100100 napisał:

Mam kłopot bo nie wiem co zrobić jak zginie ci jakiś bohater np. Minsc? Stracisz go na
zawsze czy da się ich wskrzesić?

Zależy, jeśli nadal masz jego portret w drużynie, tylko że na szaro to się da. Jest kilka sposobów, kapłan ma wskrzeszenie na 4-5 poziomie czarów kapłańskich, jest berło wskrzeszenia do kupienia bodaj na targu przygód, no i każda świątynia oferuje czary wskrzeszające. Jeśli portret zniknął i nie ma go już w drużynie... cóż pozostaje wczytanie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile portret bohatera jest jedynie wyszarzony, a nie znikł z listy po prawej stronie ekranu, to można takiego bohatera wskrzesić bez problemu. Najłatwiej jest iść do najbliższej świątyni, gdzie za opłatą NPC wróci do życia. Inne sposoby, to kapłańskie czary Wskrzeszenie lub Zmartwychwstanie (ewentualnie Zew Harfiarzy, o ile masz w drużynie Jaheirę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 20:21, Antek100100 napisał:

Bo muszę zabić takie ogry za 10 k i nie obejdzie sie bez śmierci 3/4 herosów.

Eeee... nie mówisz chyba o Ograch na Wzgórzach Umar prawda ?? W każdym bądź razie jeśli masz takie straty to radzę ci się zabrać za nie troszkę później, po podpakowaniu drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 20:22, Hubi_Koshi napisał:

> Bo muszę zabić takie ogry za 10 k i nie obejdzie sie bez śmierci 3/4 herosów.

Eeee... nie mówisz chyba o Ograch na Wzgórzach Umar prawda ?? W każdym bądź razie jeśli
masz takie straty to radzę ci się zabrać za nie troszkę później, po podpakowaniu drużyny.

Jakiś czas temu wyszedłem z lochów Irenicusa. hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 22:09, Antek100100 napisał:

ej mam pytanko, czy gdy bardem zdobende pozwolenie na użycie maggi od zakapturzonych
czarodziejów, to zaklęcia przestaną być szare?

Nie. To pozwolenie jest Ci potrzebne jedynie po to aby po rzuceniu zaklęcia na ulicy nie zwaliła Ci się na głowę grupa Zakapturzonych Egzekutorów (nawiasem mówiąc jak się ma wystarczająco podpakowaną drużynę to warto ich specjalnie prowokować bo jest za nich dużo expa i zawsze pojawiają się w tej samej ilości i w wybranym przez Ciebie miejscu).
Jeśli zaklęcia są szare to coś uniemożliwia Ci ich rzucanie, w przypadku magów zazwyczaj jest to wina noszenia nieodpowiedniej zbroi, nie pamiętam jak jest z bardem ale może chodzi o to samo - zdejmij noszony pancerz i sprawdź czy wtedy będziesz mógł czarować.

Dnia 07.10.2009 o 22:09, Antek100100 napisał:

I jeszcze jedno w co pakować na Barda?

Sprecyzuj nieco to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dopiszę że zakaz obowiązuje wyłącznie na ulicach, starczy wejść do budynku i już można bezkarnie czarować do woli. Co przydaje się w przypadku walk planowanych, np tych z egzekutorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 08:14, Antek100100 napisał:

bo zaczynam od nowa grać jeszce jedną postacią tym razem innym bardem i nie wiem jakie
punkty dawać. (np charyzma?)

...po kij ci punkty na charyzmę skoro potem będziesz mógł ją podnieść dzięki płaszczu nimfy.
Bard musi mieć wysoką inteligencję najlepiej na maxa aby mógł zapamiętać jak największą liczbe czarów,
sił daj mu tak 15, 16 bo potem i tak będzie można ją łatwo podbić jakimiś miksturami których jest od cholery albo pasami, daj mu też wysoką mądrość, 15,16. W sumie jeśli będziesz cierpliwy to może wyrzucisz w końcu staty średnio po 16, 17.

--
Zwykle charyzmy na surowo daje po 5 - 8 punktów.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 11:02, TetraGramaton napisał:

> bo zaczynam od nowa grać jeszce jedną postacią tym razem innym bardem i nie wiem
jakie
> punkty dawać. (np charyzma?)
...po kij ci punkty na charyzmę skoro potem będziesz mógł ją podnieść dzięki płaszczu
nimfy.
Bard musi mieć wysoką inteligencję najlepiej na maxa aby mógł zapamiętać jak największą
liczbe czarów,
sił daj mu tak 15, 16 bo potem i tak będzie można ją łatwo podbić jakimiś miksturami
których jest od cholery albo pasami, daj mu też wysoką mądrość, 15,16. W sumie jeśli
będziesz cierpliwy to może wyrzucisz w końcu staty średnio po 16, 17.

--
Zwykle charyzmy na surowo daje po 5 - 8 punktów.

Co za lol.
Warto mieć więcej niż jedną charyzmatyczną postać, bo nie zawsze rozmowy są prowadzone postacią główną, a do tego te zniżki w sklepach. Po drugie Bard bez charyzmy to pipa, bo są w grze płaszcze wielokrotnie bardziej przydatne i wkładanie płaszcza nimfy to strata miejsca (co najwyżej tylko tymczasowo można skorzystać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że w Legendy RPG jest taka modyfikacja lub patch(dokładnie nie wiem) dzięki któremu można odpalić Baldura w wyższych rozdziałkach np. 1440:900. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro o bg2 gadamy, to na samym początku (namiot na promenadzie) zdobywamy pierścień podnoszący charyzmę do 25. Tak więc pakowanie w nią nie ma sensu, jak będzie potrzebna to sobie zwyczajnie zamienisz pierścienie na chwilkę po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi prawdopodobnie o moda widescreen, przy okazji będziesz mógł uruchomić Baldura na monitorze panoramicznym bez pasków/rozciągnięcia grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 13:11, S1G napisał:

chodzi prawdopodobnie o moda widescreen, przy okazji będziesz mógł uruchomić Baldura
na monitorze panoramicznym bez pasków/rozciągnięcia grafiki.

To super! Na pewno w najbliższym czasie kupię Legendy RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 13:10, S1G napisał:

Skoro o bg2 gadamy, to na samym początku (namiot na promenadzie) zdobywamy pierścień
podnoszący charyzmę do 25.

Drobna poprawka, pierścień podnosi do 18 nie do 25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować