Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Da radę zmienić uczniom, przy zadaniu z kulą sfer, przedmiot który mają wykonać..? A jeśli nie to czy ilość doświadczenia bardzo maleje..? Chodzi o śmierć jednego ucznia..
Swoją drogą Ci "uczniowie" mogliby być bardziej rozgarnięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 15:37, namiary_znane napisał:

Da radę zmienić uczniom, przy zadaniu z kulą sfer, przedmiot który mają wykonać..? A
jeśli nie to czy ilość doświadczenia bardzo maleje..? Chodzi o śmierć jednego ucznia..
Swoją drogą Ci "uczniowie" mogliby być bardziej rozgarnięci.

Uczniowie są tak rozgarnięci jak Ty :P
http://oig.bgif.netarteria.info/twierdze.php?klasa=mag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można użyć ikony kursora z Baldur''s Gate (rączka) jako ikone myszki w Windowsie? I jeśli tak to w jaki sposób? Jeśli wystarczyłoby przekopiować odpowiedni plik .ico do pliku WINDOWS to prosiłbym o namiary takiego pliku, gdyż gry zainstalowanej nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 18:43, Paluch_222 napisał:

...


Hmmm najprostsze co mi przychodzi na mysl, to znalezienie screena z gry z kursorem, wyciecie go w paincie i zrobienie z tego ikony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Jako, że BG2 grałem ostatni raz ze 6 lat temu, to chciałbym się zapytać ile w grze występuje walk/starć ze smokami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet kilka:)

Spoiler

W samych Cieniach Amn są:
Firkraag (czerwony smok, opcjonalna walka)
Thaxll''ssillyia (smok cienia, opcjonalna walka)
Adalon (srebrna smoczyca, walka opcjonalna (to dobry smok więc jeśli grasz dobrą postacią pewnie nie będziesz z nią walczył))
Nizidramanii''yt (czarny smok, musisz z nim walczyć)
Smok (z jednego z testów w Piekle - nie ma własnego imienia, walka opcjonalna)
W TB są jeszcze:
Saladrex (czerwony smok, walka opcjonalna)
Smok (z 5 poziomu Twierdzy Strażnika - nie ma on własnego imienia, walka opcjonalna)
Draconis (musisz z nim walczyć)
Fll''Yissetat (zielona smoczyca, walka opcjonalna)
Abazigal (musisz z nim walczyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 18:24, Karharot napisał:

Nawet kilka:)

Spoiler


Nizidramanii''yt (czarny smok, musisz z nim walczyć)


Spoiler


Nieprawda. Można mu oddać CAŁE złoto drużyny i odda kielich i da nam spokój.

Tylko kto się na to decyduje... :) Zwłaszcza, że ma żałosne rzuty obronne przeciw śmierci (srebrny miecz/palec śmierci go szybko załatwią).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 19:25, Vel_Grozny napisał:

Nieprawda. Można mu oddać CAŁE złoto drużyny i odda kielich i da nam spokój.

Można? Ja zawsze usiłowałem się z nim dogadać a nigdy m się to nie udało (nie żebym się zgodził na takie warunki, co sobie ta jaszczurka wyobraża :). Dzięki za info, to że po tylu latach gry wciąż mogę się dowiedzieć o BG czegoś nowego... Za to kocham tą serię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Otóż grałem sobie w pierwszego Baldursa na modzie BG Trilogy, ukończyłem go i przeniosło mnie do dwójki. Problem pojawia się po wyjściu z laboratorium Irenicusa, kiedy chcę wyjść z Promenady do innej lokacji, to za każdym razem gra wykrzacza mi się do Windy :/ Czy jest na to jakiś sposób? Czy niestety trafiłem na babola, który zmusi mnie do ponownego rozpoczęcia dwójki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 21:22, S1G napisał:

U mnie na podobny problem (wyszedłem z promenady ale nie mogłem tam wrócić) pomógł ten
http://www.baldurdash.org/ToB/Fixes/BG2TOBFixedEchoeyWaukeen%27sPromenade.ZIP patch

Niestety u mnie ten patch nie zdał egzaminu :/ Wyczytałem w pliku readme, że on poprawia tylko udźwiękowienie na Promenadzie (podobno jakieś echo jest czy go nie ma). Dzięki za dobre chęci :) Chyba po prostu zacznę grę od początku zaimportowaną postacią, bo problem był mam nadzieję tylko w tych sejwach z BG Trilogy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój błąd myslałem że jest tylko jeden patch o tej nazwie. Ten powinien być właściwy http://www.shsforums.net/index.php?s=2d57eaf7c8defcb7695a3527f5f55010&act=attach&type=post&id=9296. Problem generalnie polega na tym że gra może mylnie traktować promenadę jako obszar z BG1, co spowodowało mój problem (być może twój też).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 23:33, Piciulec napisał:

Mam takie pytanie, właśnie wyszedłem z Twierdzy Strażnika i przechodziłem ją z poradnikiem
i w poradniku było napisane ze jak pogadam z Ta zjawą Helma i powiem ze uratuje Derdana
i ona mi da zwój rytuału i jak go użyje na zewnątrz twierdzy to zamkną się wejścia do
Uwięzionego ale zostanie mała szczelina przez która będę mógł wejść i go zabić, może
mi ktoś powiedzieć gdzie ta szczelina się znajduje dokładnie?



Człowieku Walcz :D Walka Może Nie Nalezy do najprostrzych zalezy dla kogo. Ae tez nie jest aż tak masakrycznie trudna. Po Pierwsze Primo Masz Faną Frajdę bo Se Walczysz Z Jakims KOXem :D PO. Drugie Primo
Jak Ci Cos Nie wyjdzie to mozesz sie lekko podcisnieniować :D np zaraz masz go zabic a tu on Ciebie zabija :d. Po trzecie Primo Ultimo!! :D PO Zabiciu go masz SPoro Expa i Satysfakcje ze zes ubił gada

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie zainstalowałem BG2 z ostatniej złotej edycji i mam problem. wszystko chodzi tylko postacie poruszają się b. wolno ( oceniam, że 2 razy wolniej niż powinny - jakby były przeciążone co oczywiście nie występuje )Może macie jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 21:22, Werdon napisał:

mam pytanie zainstalowałem BG2 z ostatniej złotej edycji i mam problem. wszystko chodzi
tylko postacie poruszają się b. wolno ( oceniam, że 2 razy wolniej niż powinny - jakby
były przeciążone co oczywiście nie występuje )Może macie jakieś sugestie?

Sprawdź SI. Powinno być 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować