Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2006 o 20:51, Czarna Lady napisał:

moja tym bardziej;] ale po prostu chciałam pomoc bo druzyna bez dobrego łotrzyka...cóz daleko
nie zajdzie.. a sama zlodziejem bylam tylko raz... srednio sie nimi gra. wole zbrojnych ;]


A grałaś Bardem? To jets zabawa, fajna twierdza... tylko dobrze rozłożyć statsy trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardem nie gralam ale slyszalam ze ma extra twierdze najbardziej dochodową a to sie liczy ;] jednak zbrojnym najlatwiej sie dobiera ekwipunek i statsy... jakie sa najlepsze dla barda? bo moze sobie teraz nim pogram ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 21:05, Czarna Lady napisał:

bardem nie gralam ale slyszalam ze ma extra twierdze najbardziej dochodową a to sie liczy
;] jednak zbrojnym najlatwiej sie dobiera ekwipunek i statsy... jakie sa najlepsze dla barda?
bo moze sobie teraz nim pogram ;]


Staty ciężko rozłożyć...
-magia - musi być wysoka Inteligencja
-walka (szczególnie Bard Fechtmistrz) - Siła, Kondycha
-złodziejstwo - Zręczność
-bard - Charyzma.

Jak widzisz, najlepiej losować same 18 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do twierdz, to mod easy of use pozwala posiadać wszystkie (i dodatkowo sami wybieramy które jego składniki instalujemy, wiec można tylko te co nam sie podobają. była tam też np zmiania która wyłącza gadke musisz najpierw zebrać drużyne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe wszystko jasne ;] ale fajnie sie tez gra magiem bo nie musze za sobą ciagnąć głupiej Aerie czy Edwina, który jest na swój sposób spoko, ale wkurzyc potrafi ;] a jesli chodzi o dobrego złodzieja do druzyny... Jan jest chyba najlepszy, nie?bo zlodziejstwo Nalii doprowadza mnie do płaczu ;] ;] a Imoen z kolei jest do tyłu z poziomami jak sie ja dołaczy w przytułku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 21:13, Czarna Lady napisał:

hehe wszystko jasne ;] ale fajnie sie tez gra magiem bo nie musze za sobą ciagnąć głupiej Aerie
czy Edwina, który jest na swój sposób spoko, ale wkurzyc potrafi ;] a jesli chodzi o dobrego
złodzieja do druzyny... Jan jest chyba najlepszy, nie?bo zlodziejstwo Nalii doprowadza mnie
do płaczu ;] ;] a Imoen z kolei jest do tyłu z poziomami jak sie ja dołaczy w przytułku....


To zależy kiedy idziesz do Przytułku :) ludzie szli czasem od razu po zdobyciu większej kasy podobno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie szli czasem od razu po zdobyciu większej kasy
ja tez tak raz zrobilam jak sie juz nie moglam doczekac zeby dac irkowi po pysku ;] ale to jest bez sensu bo raczej chce sie wykonac kazdy mozliwy quest... a uzbierac kase i od razu uderzac na brynnlaw to zadna sztuka... wypada sie z calego wątku... bo co bylaby cala fabuła jakby wszyscy natychmiast po rozpoczeciu drugiego rozdzialu szli po imoen?? są zlodzieje i magowie lepsi niz ona;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 21:16, Adham napisał:

> hehe wszystko jasne ;] ale fajnie sie tez gra magiem bo nie musze za sobą ciagnąć głupiej
Aerie
> czy Edwina, który jest na swój sposób spoko, ale wkurzyc potrafi ;] a jesli chodzi o dobrego

> złodzieja do druzyny... Jan jest chyba najlepszy, nie?bo zlodziejstwo Nalii doprowadza
mnie
> do płaczu ;] ;] a Imoen z kolei jest do tyłu z poziomami jak sie ja dołaczy w przytułku....


To zależy kiedy idziesz do Przytułku :) ludzie szli czasem od razu po zdobyciu większej kasy
podobno :)


Ty mowisz o przytułku, a ja walkę końcową grałem nie mając 18lvl i do tego jakiegoś Valygara na 9 lvl miałem.. ;( Wogóle nie wiem, czy ktoś taki trick zrobił jak ja, ale ja zagrałem tak....Najpier Valygar na górę mapy poszedł...wziął ze sobą te 4 demony...a cała reszta drużyny na dół...Boss podszedł i z 3 razy zamieniałem się w zabójcę...ciągle tylko jakieś mikstury i czary lecznicze używałem, a tych demonów nawet nie tknąłem.. :D hiehe Potem reputa niska była i mieście mówiono o mnie o bohaterze, ale byli do mnieżle nastawieni...w dzielnicy mostów mnie ściagano ;/ Potem tylko na datki dawałem... ;) Czyli jeszcze raz...zrobił ktoś coś takiego jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystklich, których uraziłem moim niecnym morderstwem na biednym obserwatorze (chyba Reżyser o ile mnie pamięć nie myli), to się już więcej nie powtórzy.
Gram bez modów, to w takim razie da się coś ulepszyć przy pomocy tego kamyczka?
Jak wogóle gracie postaciami typu Aerie: z tyłu procy + czary, czy może płytówka albo jakieś czary ochronne crom frajer i hajda na wroga??
Aha no i najważniejsze jak to cholerstwo odstawić choćby na parę dni?? Bo sesja na karku, zerówki się zaczynają ostatnie kolosy, programy na zaliczenie trzeba zacząć pisać, a baldur ciągnie i ciągnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to był Widz obserwator ;] Aerie ma malusio punktów życia ( raz ją wykończył jeden cios w plecy), wiec jak chcesz jej uzywac do walki w zwarciu to czar zbroja wiary + crom faeyr i moze sobie niezle dawac rade... a baldura nie odstawisz chocbys nie wiem jak chciał ;] kazdy ma ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Aerie dać proce (evarda chyba była najlepsza, ale dokładnie nie pamiętam) i dać toge Vekny i niech stoi z tyłu. Z tamtąd może bezpiecznie i szybko leczyć, a i używać czarów ofensywnych może. Tak bedzie o wiele skuteczniejsza, niż podczas walki w zwarciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś naprawdę myśli o wysłaniu Aerie do walki wręcz?? Przecież ona jest chodzącym tłumokiem!
siła- 10 (trzeba dać jej pas przez co zabieramy go innemu wojownikowi)
zręczność- jako tako
kondycja-9-PORAŻKA!!!!!
Inteligencja i Mądrość- są lepsi magowie i lepsi kapłani
Sama w sobie jest słodką idiotką- miałem ją tylko raz drużynie i nie mam zamiaru jej więcej brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak...nigdy jej nie mialam bo mnie strasznie wkurzyla juz w cyrku kiedy zaczela szczebiotac o uratowaniu swojego wujka ;] bleee... wiekszosc *dobrych* postaci jest denna...szczerze nienawidze mazzy.... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co- Aerie w walce wręcz to tak jak Nalia która jest jedyną złodziejką, która ma otwierać zamki RĘCZNIE, wykrywać pułapki, itd...
;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 22:01, Haerdalis napisał:

To chyba tylko Ci którzy nie umieją znaleźć innych NPC-ów ;-)


Aeria ma nawet ciekawy romans, ale jak się ją dobrze poprowadzi to jest też bardzo przydatnym członkiem ekipy, tylko trzeba jej poziomów:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 22:30, siwymaster napisał:

> To chyba tylko Ci którzy nie umieją znaleźć innych NPC-ów ;-)

Aeria ma nawet ciekawy romans, ale jak się ją dobrze poprowadzi to jest też bardzo przydatnym
członkiem ekipy, tylko trzeba jej poziomów:P

Ale najpierw trzeba się dlugo namęczyć aby zdobyc jej te poziomy, co w ogólnym rozrachunku nie wychodzi na jej korzyść. Do tego nie ma dla niej miejsca w dużych drużynach bo będzie tylko kula u nogi, zas jeżeli chodzi o romans, to jeśli ma się do wyboru Jaheire i czarnulke, to bezskrzydła plasuje się na ostatnim miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować