Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

no widzisz ciekzo powiedziec bo wg kolegi tam wyzej ktory napisal ze dex wplywa tylko na ataki dystansowe a nie walke w zwarciu wiec teraz juz sam nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 12:11, Przemek t74 napisał:

Do czego zręczność jest potrzebna wojownikowi ? Jak będzie miał małą to będzie żadziej trafiał
we wroga ?

Dobra zręczość podnosi Ci klase pancerza, przez co automatycznie stajesz sie trudniejszy do trafienia. Z wysoką zręcznością łatwiej Ci jest też trafić przeciwnika bronią miotaną (łuki, kusze, proce, strzałki, itd...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maxymalna zręczność na stałe jaką można dać na początku jest 18.
Chyba, że masz jakieś do tego przedmioty co zręcznośc jest powiększana aż do 25, przypomniej mi z ciekawości
jak była na to metoda. A dzięki zwiekszeniu zręczności jest leprze unikanie a nie walczenie w zwarciu, więc po to pewnie tak robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 12:15, Harmegidon napisał:

Maxymalna zręczność na stałe jaką można dać na początku jest 18.
Chyba, że masz jakieś do tego przedmioty co zręcznośc jest powiększana aż do 25, przypomniej
mi z ciekawości
jak była na to metoda. A dzięki zwiekszeniu zręczności jest leprze unikanie a nie walczenie
w zwarciu, więc po to pewnie tak robili.

W pierwszej części można było znaleźć grimaur zręczości- +1 do zręcznośći, w TB jest maszyna Luma Szalonego (w twierzdzy strażnika- +1 do zręczności). W Baldurze nie ma czegos takiego jak "uniki" które pojawiły się w Icewind Dale 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem ze 18 jest max :)) wiec zwracam honor i przyznaje racje :)) ( czy mi sie wydaje czy to ze mam "Obywatel" to gadasz ze mna jak z noobem ?? ) ktory nie bardzo wogole wie na czym polega bg2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 12:20, Haerdalis napisał:

W pierwszej części można było znaleźć grimaur zręczości- +1 do zręcznośći, w TB jest maszyna
Luma Szalonego (w twierzdzy strażnika- +1 do zręczności). W Baldurze nie ma czegos takiego
jak "uniki" które pojawiły się w Icewind Dale 2

Dzięki za przypomnienie, już dawno nie odpalałem BGII. A tak wogóle to w BG są uniki tylko nie ma opcji ich uleprzania, i nie porównuj zasad AD&D do AD&D III, bo różnią się kolosalnie ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 12:23, MoRRil napisał:

wiem ze 18 jest max :)) wiec zwracam honor i przyznaje racje :)) ( czy mi sie wydaje czy to
ze mam "Obywatel" to gadasz ze mna jak z noobem ?? ) ktory nie bardzo wogole wie na czym polega
bg2 ?

Dla mnie jest noobem, bądź lamerem jest ktoś kto udaje, że gra.Po tobie tego nie widzę ;P.
Tylko zauważyłem, że gadałeś wcześniej głupstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

!9 jest max ale to już cech specjalna danej rasy np.siła 19 - Półork. Pozatym D&D 2 było kikla wersji Torment BG1 i BG2 opierają się na D&D 2.

Tak na marginesie D&D w wersji 3 to nikomu nieporzebne "dodatki" które utrudniają rozkoszowanie sie samą grą, a nie ją poprawijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

głupstwa od razu hehe :)) no dobra dobra juz nie bede gadał głupot chociaz widze ze jest tu pare osob ktore naprwade wiedzą na czym bg i iwd polega :) a to dobrze ze w koncu znalazlem takie forum gdzie mozna z kims pogadac :) musze sobie sciagnac znowu bg 1 i przejsc wszystko cale :) chociaz w 1 mi sie nie chce zabardzo przez ten 1 lvl hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy poza Soulefainem i Valen są jeszcze jakies POLSKIE mody??Wiem że istnieje tysiące angielskich ale nie zainstaluje 13 letniemu bratu bo nic nie zrozumie, a ostatnio mocno podjarał się Baldurem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 12:29, Lumbago napisał:

Tak na marginesie D&D w wersji 3 to nikomu nieporzebne "dodatki" które utrudniają rozkoszowanie
sie samą grą, a nie ją poprawijają.

Bo było to w "Ajsłid deil" dwójce która nie miała tego co nawet część pierwsza a co dopiero baldurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 12:12, MoRRil napisał:

no moze...ale wytlumacz mi jesli tak jest po co dawali tej postaci 2 miecze robili ja Kensai
i dali 25 dex skoro to nie mialo by wplywu na ataki w zwarciu ?


Bo dex wpływa też na klasę pancerza jak mi się zdaje (tak jest m.in. w przypadku Keldorna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 12:31, Lumbago napisał:

Znów zaczynasz głupstwa gadać chyba kupić nie ściągnąć ;)

O tutaj musze sie wtrącić do rozmowy- na osłoskop mają linki do emula gdzie można ze spokojem ściągnąć wszystkie płyty na kompa i zgrać je na płytke. Jeszcze jakieś 1,5 roku działało bo brat jak wyjeżdżał do Stanów to zabierał ze sobą, ale nie wiem jak teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm a niewiesz gdzie kupie...:)) yyy oczywiscie ze musze kupic a nie yyy "sciagnac" gdzie tam o co Ty mnie wogole posadzasz heh :) swojego pozyczylem i nie pamietam komu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować