Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2011 o 13:44, Alamut napisał:

Jakie mody radzicie zainstalować aby zwiększyć przyjemność z rozrywki i zlikwidować problem
zmieniania płytek?


Pelna instalacja + zgranie obrazu drugiej plyty na dysk rozwiazuje problem zmiany plyt. A modow jest mnostwo, to zalezy co masz na mysli mowiac o przyjemnosci z gry. Jak dla mnie Baldur jest na tyle przyjemny, ze nie trzeba go wspomagac. Sytuacja sie zmienia jezeli szukasz wyzwan. Wtedy warto zainstalowac Tactics''a albo Sword Coast Stratagems II. Warto zainstalowac BG2Tweaks (wybiorczo, radze przeczytac readme), wprowadza wiele poprawek np. prawdziwe wielkie mistrzostwo dla wojownikow i wieloklasowcow. Mozna rowniez polaczyc jedynke i dwojke w jedno przy pomocy Baldurs Gate Trilogy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 14:01, Noirr napisał:

Pelna instalacja + zgranie obrazu drugiej plyty na dysk rozwiazuje problem zmiany plyt.

Wielkie dzięki Ci za to ^^

Dnia 29.11.2011 o 14:01, Noirr napisał:

Jak dla mnie Baldur jest na tyle przyjemny, ze nie trzeba go wspomagac.

Z tym się zgodzę. Nie interesują mnie aż tak bardzo jakieś poprawione efekty graficzne etc. (chociaż słyszałem o jakimś modzie dającym wrażenia wizualne z IWD2), Baldur jest idealny taki jaki jest. Stare gry na silniku Infinity to nieśmiertelne klasyki ;]

Dnia 29.11.2011 o 14:01, Noirr napisał:

Sytuacja sie zmienia jezeli szukasz wyzwan. Wtedy warto zainstalowac Tactics''a albo Sword Coast > Stratagems II. Warto zainstalowac BG2Tweaks (wybiorczo, radze przeczytac readme), wprowadza wiele
poprawek np. prawdziwe wielkie mistrzostwo dla wojownikow i wieloklasowcow.

To mnie właśnie interesowało. Nigdy nie próbowałem modyfikacji do BG2, no może z wyjątkiem tych dodających kilka postaci m.in. Solaufeina i tę wampirzycę, ale teraz bym z chęcią spróbował utrudnić sobie życie ;]

Dnia 29.11.2011 o 14:01, Noirr napisał:

Mozna rowniez polaczyc jedynke i dwojke w jedno przy pomocy Baldurs Gate Trilogy.

Brzmi ciekawie. Rozumiem, że muszę mieć zainstalowane BG, BG2 i dodatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 18:11, Alamut napisał:

Brzmi ciekawie. Rozumiem, że muszę mieć zainstalowane BG, BG2 i dodatki?


Zgadza sie, w readme moda jest wszystko opisane co i jak trzeba zrobic. Wspolpracuje tez z modami, najdokladniejsza instrukcja jest BiG World Project. Nie musisz instalowac wszystkiego, wybierz mody ktore chcesz zainstalowac i zastosuj sie do kolejnosci i wskazowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 18:19, Noirr napisał:

Zgadza sie, w readme moda jest wszystko opisane co i jak trzeba zrobic. Wspolpracuje
tez z modami, najdokladniejsza instrukcja jest BiG World Project. Nie musisz instalowac
wszystkiego, wybierz mody ktore chcesz zainstalowac i zastosuj sie do kolejnosci i wskazowek.


Oki doki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniano:
1) BGTrilogy (wtedy można zacząć grę w Candleceep i bez bawienia się w eksport-import dojść do walki z "Ciocią Mel"
2) Tactics (poprawia poziom trudności na taki by trzeba było się czasem zastanowić jak walczyć :P)
3) BGTweak (szczególnie warte polecenia opcje to:
- możliwość ''układania w stosy'' pierścieni, amuletów mikstur itp (można w jednym slocie zmieścić o wiele wiecej niż 10)
- wszystkie twierdze (czas między misjami w nich jest tak długi że zawsze robię wszystkie questy poboczne a i tak przed wypłynięciem z saemonem mam dopiero półmetek, teraz można robić kilka naprzemiennie)
- możliwość dania więcej niż ** w broniach dla wojowników dwu/wieloklasowych (nigdy nie rozumiałem tego ograniczenia :P)
- zdjęcie limitu doświadczenia dla wieloklasowców
jest jeszcze kilka, acz od razu mówię - nie instaluj "ułatwiaczy" z rodzaju przenoszenia przedmiotów do lochów irenicusa etc, bo będzie zbyt prosto :P

Z innych modów polecam coś co poprawia bugi romansowe (o ile masz którąś z tych marud w drużynie :P), mod z Chloe (kensai w lochach irenicusa) oraz pomniejsze łatki. Odradzam też instalowanie modów dodajacych valen i inne postaci z niestandardowymi rasami - większosć bywa przegięta i to ostro (chloe też jest niczego sobie ale przynajmniej ma wady w postaci niemożności noszenia pancerza/bransolet :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dodatkowe postacie, to godna polecenia jest jeszcze Tashia :) Zawsze mi brakowało wśród NPC czarownika, a tu nie dość, że potrafi pięknie miotać zaklęciami, to jeszcze czarownica (ale tylko w rozumieniu klasy i płci, bo z charakteru to zupełnie co innego ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mnichów nie ma nie tylko w standardowej grze ale też i w modach nie spotkałem.. choć to nic dziwnego - klasa "ble" :P skradać się potrafi, ale nie sztyletować, wykrywać pułapki może, ale nie rozbrajać... co prawda z walką jakos mu idzie, ale zawsze wolałem ciężki miecz w dłoni niż okładać się pięściami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 14:47, Tuldor1 napisał:

...


Sa mnichowie w modach, napewno jest jeden rozbudowany mod ze zlym mnichem (kobieta:)) z banterami i crossbanterami do innych modow. Z instrukcji do BiG World mozna wychwycic ciekawe mody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś mod który sprawia że postacie które mieliśmy w drużynie pod koniec BG 1 będą od razu w lochach zamiast wymuszonych Minsca, Jaheiry i Imoen ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 11:39, Angar0 napisał:

Czy istnieje jakiś mod który sprawia że postacie które mieliśmy w drużynie pod koniec
BG 1 będą od razu w lochach zamiast wymuszonych Minsca, Jaheiry i Imoen ?


Baldurs Gate Trilogy jak mi sie zdaje. Niestety, Khalid tak czy siak bedzie martwy i mozliwe ze stare savy nie zadzialaja, choc pewnosci nie mam.

Mozesz rowniez recznie zmieniac postacie shadowkeeperem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 12:33, NeroNarmeril napisał:

Nieprawda. Nawet z BGT na dzień dobry masz Minsca, Jaheirę i Imoen.


Wiec? Mod przeniesie rowniez postacie z jedynki, ktorym fabularnie udalo sie przezyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 11:39, Angar0 napisał:

Czy istnieje jakiś mod który sprawia że postacie które mieliśmy w drużynie pod koniec
BG 1 będą od razu w lochach zamiast wymuszonych Minsca, Jaheiry i Imoen ?

Nie istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 14:14, Tuldor1 napisał:

Nie istnieje


ReadMe BGT:

- Od Opowieści z Wybrzeża Mieczy do Cieni Amn (kontynuacja): BGT-WeiDU używa dynamicznego systemu, który umożliwia transfer postaci z końca pierwszej częsci gry bezposrędnio do lochów Irenicusa. Postacie którym los pozwolił przeżyć pierwszą część Sagi, pojawią się w drugiej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 14:25, Noirr napisał:

> Nie istnieje

ReadMe BGT:

- Od Opowieści z Wybrzeża Mieczy do Cieni Amn (kontynuacja): BGT-WeiDU używa dynamicznego
systemu, który umożliwia transfer postaci z końca pierwszej częsci gry bezposrędnio do
lochów Irenicusa. Postacie którym los pozwolił przeżyć pierwszą część Sagi, pojawią się
w drugiej części.


Trolololo. Wielokrotnie grałem w BGT i zawsze w lochach pojawiali się Minsc, Jaheira i Imoen, mimo że tego pierwszego nie miałem w drużynie. Transfer postaci odnosi się do głównego bohatera (BG2 zaczyna z taką samą ilością expa i umiejętnościami z BG1).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 14:25, Noirr napisał:

- Od Opowieści z Wybrzeża Mieczy do Cieni Amn (kontynuacja): BGT-WeiDU używa dynamicznego
systemu, który umożliwia transfer postaci z końca pierwszej częsci gry bezposrędnio do
lochów Irenicusa. Postacie którym los pozwolił przeżyć pierwszą część Sagi, pojawią się
w drugiej części.

Jak to Nero wyjaśnił poniżej - przenoszona jest postać głównego bohatera, w lochach nadal znajduje się imoen,jaheira i minsc, a jeśli mielismy któreś z nich w drużynce to o ile dobze pamiętam i tak są ''podmieniani'' na wersję BG2 , acz nie dam głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 15:50, Tuldor1 napisał:

Jak to Nero wyjaśnił poniżej - przenoszona jest postać głównego bohatera, w lochach nadal
znajduje się imoen,jaheira i minsc, a jeśli mielismy któreś z nich w drużynce to o ile
dobze pamiętam i tak są ''podmieniani'' na wersję BG2 , acz nie dam głowy...


A to bardzo ciekawe co mowicie chlopaki. Na screenie, ktory przed minuta zrobilem, wyraznie widac ze przenoszenie npc dziala. W druzynie mialem jeszcze Yeslicka, Kiviana, Corana i Xana, ktorych zgodnie z fabula gry i modow (Yeslick, Kivian - TDD, Xan - Xan mod, Coran - vanilla), nie przenioslo. A Indire, prosze bardzo, bez problemow. I rzeczywiscie, podstawowa trojka zawsze tam bedzie, co nie przeszkadza w przeniesieniu innych postaci. Teraz nie mam jak sprawdzic, ale obstawiam, ze jak bym nie mial zainstalowanego TDD, to pewnie Yeslicka tez by przenioslo.

Ale jezeli Angar0 pytal czy mozna miec np. Viconie od samego poczatku, to obawiam sie ze chyba sie nie da.

Angar0 - jest cos takiego:

http://www.spellholdstudios.net/ie/smm

20111229162644

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować