Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Witam, mam problem, miał ktoś coś takiego (Screen)? Mam Vistę i GF880, z tego co wyczytałem to może być problem. Jakieś rady?

20111229192852

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 16:34, Noirr napisał:

Ale jezeli Angar0 pytal czy mozna miec np. Viconie od samego poczatku, to obawiam sie
ze chyba sie nie da.

I tu jest pies pogrzebany gdy idzie o różnice zdań bo właśnie o takie sytuacje (NPC) chodzi... nawiasem mówiąc wciaż nie mogę odżałować tego że gra na siłę podmienia imoen na idiocko-zdwuklasowaną :) Robiąc to samemu można by porządnie rozdać jej punkty umiejetności złodziejskich i rozwinąć je do poziomu zadowalającego (ale nic mi nie wiadomo niestety o żadnej łatce jaka ją dwuklasuje z chwilą przejścia do lochów wujka Irka) :P

Ifym:
z takim problemem sttandardowoi:
- sterowniki (starsze/nowsze)
- reinstal gry
powinno pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 20:28, Tuldor1 napisał:

> Ale jezeli Angar0 pytal czy mozna miec np. Viconie od samego poczatku, to obawiam
sie
> ze chyba sie nie da.
I tu jest pies pogrzebany gdy idzie o różnice zdań bo właśnie o takie sytuacje (NPC)
chodzi... nawiasem mówiąc wciaż nie mogę odżałować tego że gra na siłę podmienia imoen
na idiocko-zdwuklasowaną :) Robiąc to samemu można by porządnie rozdać jej punkty umiejetności
złodziejskich i rozwinąć je do poziomu zadowalającego (ale nic mi nie wiadomo niestety
o żadnej łatce jaka ją dwuklasuje z chwilą przejścia do lochów wujka Irka) :P

Jeśli sie gra z BG Trilogy, to Imoen można zdwuklasować w dowolnym momencie, lub w ogóle nie dwuklasować, o ile gra się przez jedynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2011 o 20:28, Tuldor1 napisał:

z takim problemem sttandardowoi:
- sterowniki (starsze/nowsze)
- reinstal gry
powinno pomóc :)

Sterowniki mam najnowsze, grę reinstalowałem chyba z pięć razy, z rok temu też tak miałem, ale jakoś olałem grę i nie bawiłem się w rozwiązanie tego. Teraz mam chęć na BG i takie dziadostwo jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem tyle, że jest coś takiego jak nvidia fix oraz coś tam w opcjach grafiki gry polecają przedstawiać oraz "wspomaganie sprzętowe" w systemie ustawić albo zmniejszyć.
Nvidia fix
http://arstechnica.com/civis/viewtopic.php?f=22&t=84663
jest też wspominane co wyłączyć jakby nie działał fix(disabling HW acceleration):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 20:28, Tuldor1 napisał:

nawiasem mówiąc wciaż nie mogę odżałować tego że gra na siłę podmienia imoen
na idiocko-zdwuklasowaną :) Robiąc to samemu można by porządnie rozdać jej punkty umiejetności
złodziejskich i rozwinąć je do poziomu zadowalającego (ale nic mi nie wiadomo niestety
o żadnej łatce jaka ją dwuklasuje z chwilą przejścia do lochów wujka Irka) :P


Mod level1npc''s rozwiazuje ten problem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 20:33, Asthariel napisał:

Jeśli sie gra z BG Trilogy, to Imoen można zdwuklasować w dowolnym momencie, lub w ogóle
nie dwuklasować, o ile gra się przez jedynkę.

Serio? Dziwne... mam BGT a mimo że zawsze zostawiałem ją czystą złodziejką a mimo to po ''wstawce'' w więzieniu irenicusa miała rozłożone poziomy "standardowo"...

Noirr:
W takim razie dzięki stukrotne :] Jeśli nijak nie zre się z BGT/Tacticsem to już idę instalować przyjemniaczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 23:13, Tuldor1 napisał:

Noirr:
W takim razie dzięki stukrotne :] Jeśli nijak nie zre się z BGT/Tacticsem to już idę
instalować przyjemniaczka :)


Na stowe sie nie zre i dziala z mnostwem npc''ow z gry i modow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 23:26, Noirr napisał:

Na stowe sie nie zre i dziala z mnostwem npc''ow z gry i modow.

Prawdę mówiąc nie lubię modów dodających nowych npc, 3/4 jest albo przegieta albo zrobiona tak sobie gdy to oglądałem... wolę drobne ''utrudniacze'' i coś co rozwija boczne wątki/niedokończone zadania etc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mega instalację do BG 2 , i moje pytanie brzmi jak zainstalować mod TobEx (dodaje suwak w wyborze podklasy i usuwa limit 9 podklas). Jestem w stanie zainstalować mod po instalacji angielskiego patcha, problem w tym że gra zmienia język i zaczyna domagać się płyt w napędzie. Co robię żle czy da się ten mod zainstalować na wersje PL ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 23:40, Tuldor1 napisał:

> Na stowe sie nie zre i dziala z mnostwem npc''ow z gry i modow.
Prawdę mówiąc nie lubię modów dodających nowych npc, 3/4 jest albo przegieta albo zrobiona
tak sobie gdy to oglądałem... wolę drobne ''utrudniacze'' i coś co rozwija boczne wątki/niedokończone
zadania etc...

Najwyraźniej grałeś z kiepskimi modami. Xan, Kivan i Angelo są świetni, a na pewno nie przegięci - ba, taki Angelo jest nawet osłąbiony, bo nie a mu sie zmienić zbroi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 00:52, Angar0 napisał:

Zrobiłem mega instalację do BG 2 , i moje pytanie brzmi jak zainstalować mod TobEx (dodaje
suwak w wyborze podklasy i usuwa limit 9 podklas). Jestem w stanie zainstalować mod po
instalacji angielskiego patcha, problem w tym że gra zmienia język i zaczyna domagać
się płyt w napędzie. Co robię żle czy da się ten mod zainstalować na wersje PL ?

Lepiej spytaj sie na tym forum - http://athkatla.cob-bg.pl/ - pamiętam, że ja tam znalazłem poradę, tylko nie pamiętam już jaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 00:52, Angar0 napisał:

Zrobiłem mega instalację do BG 2 , i moje pytanie brzmi jak zainstalować mod TobEx (dodaje
suwak w wyborze podklasy i usuwa limit 9 podklas).


Musiałbyś znaleźć oryginalną wersję pliku .exe (ta z Xtra klasyki jest jakoś dziwnie zmodyfikowana i część modów nie zainstaluje się na niej). Na forum Children of Bhaal na pewno ktoś udostępnił do ściągnięcia plik .exe z wersji 4/5 CD (na tej na pewno wejdzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 12:56, Asthariel napisał:

Najwyraźniej grałeś z kiepskimi modami. Xan, Kivan i Angelo są świetni, a na pewno nie
przegięci - ba, taki Angelo jest nawet osłąbiony, bo nie a mu sie zmienić zbroi.

Sprawdzałem to co zachwalali najbardziej - cloe, valen i solaufina - stanowczo zbyt silni byli :> Zaś angelo mi nie pasuje - najpierw chce nas zatłuc jako przywódca płomiennej pięści, potem ubijamy go w świątyni bhaala podczas walki z sarevokiem.. nie wiem kiedy miałby do nas dołączyć (starczy mi jeden fail z ''braciszkiem'' jaki w TB nam pomaga :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2011 o 13:39, Tuldor1 napisał:

Sprawdzałem to co zachwalali najbardziej - cloe, valen i solaufina - stanowczo zbyt
silni byli :> Zaś angelo mi nie pasuje - najpierw chce nas zatłuc jako przywódca płomiennej
pięści, potem ubijamy go w świątyni bhaala podczas walki z sarevokiem.. nie wiem kiedy
miałby do nas dołączyć (starczy mi jeden fail z ''braciszkiem'' jaki w TB nam pomaga
:P)

Ha, no to wypróbowałeś akurat te najstarsze, i słabsze mody. Angelo jest naprawdę fajny dla neutralnej / złej drużyny, Xan i Kivan maja całe mnóstwo dialogów i żadnych przegiętych przedmiotów / umiejętności, Tashia to czarowniczka, tylko niewiele dialogów ma poza romansem - to chyba moi ulubieni NPCe z modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 13:42, Asthariel napisał:

Ha, no to wypróbowałeś akurat te najstarsze, i słabsze mody. Angelo jest naprawdę fajny
dla neutralnej / złej drużyny, Xan i Kivan maja całe mnóstwo dialogów i żadnych przegiętych
przedmiotów / umiejętności, Tashia to czarowniczka, tylko niewiele dialogów ma poza romansem
- to chyba moi ulubieni NPCe z modów.

Jak pisałem Angelo nie pasuje mi od strony fabularnej (tak jak powrót sarevoka którego nigdy nie biorę ze sobą :P), niemniej chętnie sprawdzę Xan''a (bo obecnie połowę ulubionej dróżyny z jedynki - khalid,jaheira,imoen,xan,dynaheir - ginie w niebycie :] ):
-khalid - trup
-dynaheir - trup
-Xan - znika i (chyba) widać go tylko w cut-scence w suldanessalarze gdy elf korzystając z księżycowego ostrza ginie zabijajac demona :)
- imoen - znika po wyjściu z lochów wujka irka :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 14:25, Tuldor1 napisał:

-Xan - znika i (chyba) widać go tylko w cut-scence w suldanessalarze gdy elf korzystając
z księżycowego ostrza ginie zabijajac demona :)


To nie Xan. ;P

A sam mod polecam. Wadą jak dla mnie jest nadmierny słowotok elfa, ale to się da przeżyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 14:36, NeroNarmeril napisał:

To nie Xan. ;P

Wiesz, wnioskowałem to po tym że Xan w jedynce używał właśnie księzycowego ostrza, czyli tego co znajdujemy w suldanessalar :] Zaś słowotok to nic złego, wolę jak postaci zagadują częściej i mówią wiecej niż te które zaczynają się odzywać gdy już mam wypływać na brynlaw ^^ Nawiasem mówiąc - istnieje coś co pozwala przyśpieszyć te rozmowy NPC (nie chodzi mi tylko o same romanse ale też interakcje npc-npc) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 15:45, Tuldor1 napisał:

> To nie Xan. ;P
Wiesz, wnioskowałem to po tym że Xan w jedynce używał właśnie księzycowego ostrza, czyli
tego co znajdujemy w suldanessalar :] Zaś słowotok to nic złego, wolę jak postaci zagadują
częściej i mówią wiecej niż te które zaczynają się odzywać gdy już mam wypływać na brynlaw
^^ Nawiasem mówiąc - istnieje coś co pozwala przyśpieszyć te rozmowy NPC (nie chodzi
mi tylko o same romanse ale też interakcje npc-npc) ?


Masz BGT? Zainstaluj:
BG1 npc Project - rozmowy między drużyną w jedynce
Banter Pack - Wiecej rozmów w dwójce
IEP Banter Pack - JESZCZE WIĘCEJ rozmów w dwójce

Każdy z modów ma przyśpieszacz rozmów - zainstaluj TYLKO JEDEN.

Tylko dla BG1 NPC Project warto zacząć grać od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować