Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 31.12.2011 o 16:04, Angar0 napisał:

Jeśli dobrze pamiętam to w modzie "Banter Packs" (czy jakoś tak ?) była możliwość wydłużenia
lub skrócenia odcinków czasowych między poszczególnymi rozmowami.

http://baldur.cob-bg.pl/node/1510


Zwykłym kodem z konsoli też można wymusić bantery.

@Asthariel - a nie jest tak, że trzeba wybrać między jednym banter packiem a drugim? Bo są lekko niekompatybilne ze sobą...

@Tuldor - słowotok u Xana to raczej coś takiego, że elf jest wygadany bardziej niż reszta ekipy razem wzięta. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2011 o 16:16, NeroNarmeril napisał:


@Asthariel - a nie jest tak, że trzeba wybrać między jednym banter packiem a drugim?
Bo są lekko niekompatybilne ze sobą...

Nie, nic z tych rzeczy. Można mieć oba, tylko przyśpieszaczy nie wolno mieć dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 15:59, Asthariel napisał:

Masz BGT? Zainstaluj:
BG1 npc Project - rozmowy między drużyną w jedynce
Banter Pack - Wiecej rozmów w dwójce
IEP Banter Pack - JESZCZE WIĘCEJ rozmów w dwójce

Póki co mam na tym swoim złomie BGT, Tactics, Ease of Use (niektóre komponenty), level 1 npcs... kiedyś bodaj jeszcze npc romance czy coś takiego wrzucałem ale już nie pamiętam... zobaczymy tedy jeszcze te 3 które podajesz (swoją drogą jeszcze trochę a mody będą w sumie ważyć więcej niż sama gra ^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2011 o 16:44, Tuldor1 napisał:

(swoją drogą jeszcze trochę a mody będą w
sumie ważyć więcej niż sama gra ^^)


Ten moment minął już dawno temu. Mój folder z grą waży 15 GB ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 18:38, Asthariel napisał:

Ten moment minął już dawno temu. Mój folder z grą waży 15 GB ;-P


To i tak oszczednie. Moj jakies 22 giga, ale mam plan zeby zrobic instalacje jeszcze raz, juz tym razem bez instalowania kilkunastu lub wiecej kiepskich modow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 18:38, Asthariel napisał:

Ten moment minął już dawno temu. Mój folder z grą waży 15 GB ;-P

Mówiłem o sobie - jak widzisz modów mam minimalną ilość by nie zaśmiecać dysku (stary komp, cały dysk 80 giga) :P No i... jeśli jakiś mod okazuje się syfem ciężko się go czasem pozbyć bez reinstalacji całości a na to nie mam już siły ^^ Te 3 mody o jakich pisałeś - nie wiesz może skąd można ściągnąć najnowszą wersję z polskim tłumaczeniem :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 10:08, Tuldor1 napisał:

Te 3 mody o jakich pisałeś - nie wiesz może skąd można ściągnąć najnowszą wersję z polskim tłumaczeniem :) ?


Do NPC Project i IEP Banter pack póki co nie ma tłumaczenia. Do ściągnięcia tu: http://www.gibberlings3.net/bg1npc/index.php (NPC Project) i tu: http://baldur.cob-bg.pl/node/914 (IEP)
Banter pack z tłumaczeniem (aczkolwiek jest stare i nie wszystko jest przetłumaczone) można pobrać stąd: http://baldur.cob-bg.pl/node/1510

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 12:06, NeroNarmeril napisał:

Do NPC Project i IEP Banter pack póki co nie ma tłumaczenia. Do ściągnięcia tu: http://www.gibberlings3.net/bg1npc/index.php

Mhm, szkoda - znalazłem na różnych forach kilka postów z roku bodaj 2009 w jakich mówiono że NPC Project tłumaczą i mają bodaj "70% ukończone"... ale widać zdechła inicjatywa ;) Tedy pozostaje jednak ściągać v18 po ęgliszu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Esz, no i kolejny problem :
Podrzuciłem znajomemu sagę BG by mógł sobie zainstalować, a że to jego pierwszy kontakt z serią to i przed BGT należy dokonać konwersji plików tlk BG1 przy użyciu kpzbg1.exe - niestety sam tego już na dysku nie mam a wszystkie linki z googli prowadzą na wygasłe adresy :) Wrzuciłaby to jakaś dobra dusza na coś rapidopochodnego i podzieliła się linkiem :) ?

EDIT:
Zapomniałem na śmierć że program siedzi też w plikach samego BGT, problem nieaktualny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapyta jaki jest wasz styl gry, nie koniecznie tylko w BG. Wolicie magów, wojowników, złodziei? Ja przeważnie wybieram maga. Całkowicie nie podchodzą mi kapłani, druidzi i inne taki "dziwne" klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 22:22, Fimbulvinter napisał:

Chciałem zapyta jaki jest wasz styl gry, nie koniecznie tylko w BG. Wolicie magów, wojowników,
złodziei? Ja przeważnie wybieram maga. Całkowicie nie podchodzą mi kapłani, druidzi i
inne taki "dziwne" klasy.

Tyle że akurat Kapłan to normalna klasa i jedna z najważniejszych w drużynie. Przynajmniej dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 22:22, Fimbulvinter napisał:

Chciałem zapyta jaki jest wasz styl gry, nie koniecznie tylko w BG. Wolicie magów, wojowników, złodziei? Ja przeważnie wybieram maga. Całkowicie nie podchodzą mi kapłani, druidzi i inne taki "dziwne" klasy.

Osobiście preferuję maga ale o ile nie używam go solo to jako wsparcie towarzyszy mu zróżnicowana drużyna z 2 zbrojnymi, złodziejem i kapłanem lub druidem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 22:22, Fimbulvinter napisał:

Chciałem zapyta jaki jest wasz styl gry, nie koniecznie tylko w BG. Wolicie magów, wojowników,
złodziei? Ja przeważnie wybieram maga. Całkowicie nie podchodzą mi kapłani, druidzi i
inne taki "dziwne" klasy.


Grałem z reguły kensaiem (albo moriturim z moda) i mi się przyjemnie grało. Kiedyś grałem też magiem. Nigdy nie kombinowałem z kapłanem albo złodziejem, a jemiolarzem to już w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak do drużyny jest niezbędny, ale jakoś mi nie podchodzi granie nim jako moją główną postacią. Ma kila dobrych zaklęć, ale dla mnie to tylko lekarz i człowiek od ożywania poległych. Druid to zmiennokształtny jest bardzo fany, ale inne już mi nie podchodzą. Znowu lekarz drużynowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 22:22, Fimbulvinter napisał:

Chciałem zapyta jaki jest wasz styl gry, nie koniecznie tylko w BG. Wolicie magów, wojowników,
złodziei? Ja przeważnie wybieram maga. Całkowicie nie podchodzą mi kapłani, druidzi i
inne taki "dziwne" klasy.

Zwykle staram się mieć postać na tyle uniwersalną by mogła poradzić sobie z każdym zadaniem, dlatego preferuję W/M/Z. Zaś gdy już muszę decydować się na coś bardziej ukierunkowanego przedkładam solidny miecz i ukratkowe ataki nad magię - czy to mistyczną czy kapłańską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 22:43, Fimbulvinter napisał:

Tak do drużyny jest niezbędny, ale jakoś mi nie podchodzi granie nim jako moją główną
postacią. Ma kila dobrych zaklęć, ale dla mnie to tylko lekarz i człowiek od ożywania
poległych. Druid to zmiennokształtny jest bardzo fany, ale inne już mi nie podchodzą.
Znowu lekarz drużynowy.

Moja postać też nigdy nie była kapłanem, ale po prostu mówię Ci , że kapłan to "normalna" klasa. Ty wpakowałeś ją do worka z "dziwnymi" :-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kapłani są świetni, jeśli są zwieloklasowani. Łowca/kapłan to urodzony morderca, który walnąć umie jak mało kto po zbuffowaniu, a dodatkowo ma czary i kapłana i druida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie moją ulubioną kasą jest złodziej i bard. Jakoś mam większy respekt do ludzi którzy potrafią obejść mur, a nie przebijać go czachą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem "dziwna". Chodzi mi o to, że jest dla mnie "dziwna" czyli w ogóle nie czuje grania kapłanem, może kiedyś spróbuję zagrać nim tak na bardzo poważnie, ale wątpię czy mi się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować