Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2012 o 14:00, Pile napisał:

Można przechodzić kampanię na dwóch graczy?


Można, jest to glowne zalozenie MP. Mozna robic pvp, ale nadal bedzie sie to odbywac w obrebie kampanii. Tryb multi pozwala rowniez na przejscie kampanii druzyna calkowicie przez siebie stworzona, bez dolaczania postaci spotykanych w trakcie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 14:16, Noirr napisał:

Można, jest to glowne zalozenie MP. Mozna robic pvp, ale nadal bedzie sie to odbywac
w obrebie kampanii. Tryb multi pozwala rowniez na przejscie kampanii druzyna calkowicie
przez siebie stworzona, bez dolaczania postaci spotykanych w trakcie gry.



Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze kilka pytań odnośnie MP.

Czy w jedynce też jest multi?
W ilu graczy można grać maksymalnie?
Czy ta gra odbługuje nowsze rozdzielczości czy są jakieś mody działające razem z multi?
Rozumiem że muszę mieć dwa egzemplarze gry? Jest jakiś klucz czy mogę zainstalować jedną grę na dwóch komputerach? Czy gra chodzi bez płyty?
Czy jest coś co jeszcze powinienem wiedzieć o tej grze/ modach/ multi przed rozpoczęciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2012 o 12:45, Pile napisał:

Czy w jedynce też jest multi?


Jest, ale z tego co pamietam sa z nim jakies problemy. Mozna je rozwiazac instalujac mod Baldurs Gate Trilogy, ktory laczy obie gry w jedna, na wersji silnika z Tronu Bhaala. Potrzeba wtedy obu gier z dodatkami. Po instalacji mozna przejsc obie kampanie jako jeden ciag.

Dnia 04.08.2012 o 12:45, Pile napisał:

W ilu graczy można grać maksymalnie?


W szesciu.

Dnia 04.08.2012 o 12:45, Pile napisał:

Czy ta gra odbługuje nowsze rozdzielczości czy są jakieś mody działające razem z multi?


Gra nie obsluzy wysokich rozdzielczosci, ale da sie to rozwiazac modem Widescreen Mod. Wpisuje sie w nim rzadana rozdzielczosc, wszystko dziala bez problemow. Zeby grac po sieci wszyscy gracze musza miec te same mody zainstalowane, ale w przypadku Widescreen Moda chyba przejdzie dowolnie.

Dnia 04.08.2012 o 12:45, Pile napisał:

Rozumiem że muszę mieć dwa egzemplarze gry? Jest jakiś klucz czy mogę zainstalować jedną
grę na dwóch komputerach? Czy gra chodzi bez płyty?


Mozna instalowac z jednego egzemplarza, niema zadnych kluczy. Gra potrzebuje plyty, ale da sie to ominac. Mozna wgrac kraka, ale mozna rowniez zrobic pelna instalacje gry, zgrac obraz drugiej plyty na dysk i miec otworzony w wirtualnym napedzie.

Dnia 04.08.2012 o 12:45, Pile napisał:

Czy jest coś co jeszcze powinienem wiedzieć o tej grze/ modach/ multi przed rozpoczęciem?


Polecam zainstalowanie hamachi, znacznie uprosci granie po sieci. Wystarczy w grze wybrac LAN/TCPIP i powinno odrazu wylapac graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Jeszcze tylko 3 pytanka :-)

Czy gra chodzi na viście/7?
Czy możesz mi polecić jakąś dobrą stronę z poradami i modami?
Jaki program polecasz do robienia obrazu płyty?

Z hamachi mogę mieć problemy bo mam neostradę(livebox) i ciężko mi się łączyć z ludźmi. Słyszałem że to kwestia odblokowania portów ale nie udało mi się tego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2012 o 16:53, Pile napisał:

Czy gra chodzi na viście/7?


Dziala bez problemow.

Dnia 04.08.2012 o 16:53, Pile napisał:

Czy możesz mi polecić jakąś dobrą stronę z poradami i modami?


Uh, kilka.

http://bg2.gram.pl/ - Wieza Ramazitha, w downloadzie sporo modow po polsku, nie mam pojecia co do zawartosci merytorycznej.
http://baldur.cob-bg.pl/ - Children of Bhaal, strona klanowa, skupia IMO najwieksze mozgi polskiego BG. Warto zapoznac sie z zawartoscia i forum, mozna dowiedziec sie bardzo wielu ciekawych rzeczy na temat wszystkich aspektow gry, w tym modow.
http://www.spellholdstudios.net/ - strona angielska, jedna z najwiekszych dotyczacych modowania BG. Stad mozna pobrac m.in. Big World Project, projekt megamodyfikacji Baldura.

Dnia 04.08.2012 o 16:53, Pile napisał:

Jaki program polecasz do robienia obrazu płyty?


Raczej niema roznicy, wszystkie sie nadadza. Pierwszy z brzegu darmowy to InfraRecorder.

Dnia 04.08.2012 o 16:53, Pile napisał:

Z hamachi mogę mieć problemy bo mam neostradę(livebox) i ciężko mi się łączyć z ludźmi.


Kiedys mialem neo i po hamachi bez problemu gralismy w BG. Teraz mam netie i program nadal dziala. Obstawiam, ze nie bedzie problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 14:54, Piotrbov napisał:

Czy istnieje jakiś mod do Baldura, który aktualizacje zasady do trzeciej wersji D&D podręcznika,
lub wyżej?


Hmm nie wiem czy zadziała, ale mod który podmienia silnik w BG2 na ten z ID2 powinien pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 15:05, Saref napisał:

Hmm nie wiem czy zadziała, ale mod który podmienia silnik w BG2 na ten z ID2 powinien
pomóc.


Nie ma jakichś innych, bo czytałem o tym modzie i za bardzo wolę nie ryzykować, bo coś jest on niestabilny.

Chyba, że ktoś tutaj na forum korzystał z niego i może powiedzieć coś na jego temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic innego do głowy mi niestety nie przychodzi :/, a co do tego moda to jak go używałem jakis czas temu to prawda był troche niestabilny, ale go chyba jakoś tam próbowali upgradować, ale nie wiem jak im to wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś mod/łatka/sposób by uniknąć losowania punktów życia i dostawać ich maksymalną ilość przy awansach? Gram w BGT i już dostaję cholery z losowaniem, tym bardziej że majac trójklasowca nigdy nie wiem ile tak właściwie max hp może wypaść dla danego awansu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w BG2 wystarczająco niski poziom trudności gwarantował maksymalną ilość hp przy każdym awansie - sprawdź w ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 16:36, Karharot napisał:

Wydaje mi się że w BG2 wystarczająco niski poziom trudności gwarantował maksymalną ilość
hp przy każdym awansie - sprawdź w ustawieniach.

Gram na szaleńczym, poniżej jego nie ma co schodzić bo traci sie przyjemnosć z gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 19:17, GraczZ napisał:

Wystarczy na czas awansu zmienić poziom trudności na łatwy albo bardzo łatwy. Po awansie
z powrotem na szaleńczy i gotowe ;)

Też racja, eh eh... no to będę bawił sie w taki sposób, acz szkoda że nie można tego po prostu załatwić w baldur ini jak to było w przypadku icewind dale 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 19:07, Tuldor1 napisał:

> Wydaje mi się że w BG2 wystarczająco niski poziom trudności gwarantował maksymalną
ilość
> hp przy każdym awansie - sprawdź w ustawieniach.
Gram na szaleńczym, poniżej jego nie ma co schodzić bo traci sie przyjemnosć z gry :)

Tylko wiedz, że nie każdy jest na tyle dobry w te klocki by od razu na szaleńczym śmigać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 23:24, Tuldor1 napisał:

Też racja, eh eh... no to będę bawił sie w taki sposób, acz szkoda że nie można tego
po prostu załatwić w baldur ini jak to było w przypadku icewind dale 2 :)


Powyzej pewnego poziomu, niestety nie pamietam ktorego, dostajesz z gory ustalona, stala ilosc hp/poziom dla danej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Od jakiegoś czasu, moja główna postać ma w statystykach: "Liczba ataków: 0" i w ogóle nie wiem skąd się to wzięło, jakiś bug, czy może to być wyjaśnione w systemie D&D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2012 o 17:34, Piotrbov napisał:

Mam pewien problem. Od jakiegoś czasu, moja główna postać ma w statystykach: "Liczba
ataków: 0" i w ogóle nie wiem skąd się to wzięło, jakiś bug, czy może to być wyjaśnione
w systemie D&D?

Jakiś debuff, klątwa, choroba, cokolwiek czym mógłby Cię zarazić wróg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2012 o 18:33, AngelonMarcus napisał:

Jakiś debuff, klątwa, choroba, cokolwiek czym mógłby Cię zarazić wróg?


Nie ma żadnej informacji o tym, żeby moja postać miała jakieś negatywne statusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2012 o 18:34, Piotrbov napisał:

Nie ma żadnej informacji o tym, żeby moja postać miała jakieś negatywne statusy.

Postać walczy normalnie, czy boryka się z problemami żeby trafić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować