Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2013 o 21:26, NeroNarmeril napisał:

Jak miałeś w ekipie jednocześnie Minsca i Edwina i się nie pozabijali? :P

bez kitu. pewnie wymieniałem Minsca na kogoś innego, może na Keldorna, przed zrekrutowaniem Edwina, bo na to trzeba poczekać trochę. serio, totalna skleroza, a znałem kiedyś BG2 na pamięć praktycznie.

Dnia 17.11.2013 o 21:26, NeroNarmeril napisał:

Also - Korgan. :P

serio ryknąłem śmiechem teraz. Khelgar był w NWN2, co nie? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 22:18, SiDi napisał:

A jak nowe postacie się sprawdzają?

Neera jest świetna, najbardziej wygadana z całej ekipy i ma rewelacyjne teksty. Do tego ucina sobie pogaduszki z innymi postaciami z drużyny.
Rasaad póki co nie odezwał się ani razu. Zaczynam żałować że go wziąłem, ale może rozkręci się jak dotrę do jego questa.

Pozostała dwójkę zostawiam sobie na grę złą drużyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 21:26, NeroNarmeril napisał:


Abstrachując od charakteru Anomena (zresztą po pasowaniu na rycerza trochę pokornieje)
to kombinacja wojownik/kapłan jest potężna i jak najbardziej można rozważać jego udział
w drużynie.

rzuciłem przykład w odniesieniu do drużyny którą kolega przedstawił. anomen jest IMO najbardziej wojowniczym kapłanem w BG i mógłby wspomóc jedynego woja w teamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dotyczące Tronu Bhaala: (w spoilerze)

Spoiler

W Sferze Kieszeniowej można przywołać towarzyszy z podstawki. Niektóre po przywołaniu, ale poproszeniu o poczekanie, odpowiadają, że lepiej nie kazać im długo czekać. Czy to tylko rzucanie słów na wiatr i można przywołać bez problemu wszystkich, nawet jeśli ich nie przyłączę? Czy jednak czekanie będzie miało konsekwencje?



Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 19:45, Minamir napisał:

Mam takie pytanie dotyczące Tronu Bhaala: (w spoilerze)

Spoiler

W Sferze Kieszeniowej można przywołać towarzyszy z podstawki. Niektóre po przywołaniu,
ale poproszeniu o poczekanie, odpowiadają, że lepiej nie kazać im długo czekać. Czy to
tylko rzucanie słów na wiatr i można przywołać bez problemu wszystkich, nawet jeśli ich
nie przyłączę? Czy jednak czekanie będzie miało konsekwencje?



Z góry dzięki.


Spoko, mogą stać do końca świata i nic im nie będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 19:53, NeroNarmeril napisał:

Spoko, mogą stać do końca świata i nic im nie będzie :P


To fajnie, niech ich Caspenar zabawia :D Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra kupiłem ee na steamie. Szkoda tylko, że żadna z nowych postaci mi nie odpowiada, bo złego teamu robić mi się nie godzi :P
Także standardowo będą świętoszki- anomen, keldorn, minsc, siakiś złodziej (chciałbym kogoś innego niż Jan, ale tak naprawdę nie ma wyboru, chyba że znacie jakiś dobry mod, to proszę o linka O_O), Sarevok potem i ja- chyba zagram magiem po raz pierwszy w karierze hehe. Do tej pory miałem tylko Nalię, ale ona tak generalnie szału nie robi chyba.

edzia- no chyba, że co, sam mam złodzieja zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dobra najlepiej będzie chyba ogarnąć złodzieja- tylko pytanie czy wieloklasowiec złodziej/wojownik, czy dwuklasowiec wojownik/złodziej, czy zawadiaka... damnit dylematy ><

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo sam złodziejem, albo jeżeli chodzi o mody to na przykład:
Coran (Woj/Złodziej - wymiata z łukiem) http://www.pocketplane.net/mambo/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=113&Itemid=84
Alora (Swashbuckler - walka w zwarciu) http://www.baldursgatemods.com/forums/index.php?action=downloads;sa=view;down=195

Obie postaci są Chaotyczne Dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 14:16, Budo napisał:

No dobra kupiłem ee na steamie. Szkoda tylko, że żadna z nowych postaci mi nie odpowiada,
bo złego teamu robić mi się nie godzi :P
Także standardowo będą świętoszki- anomen, keldorn, minsc, siakiś złodziej (chciałbym
kogoś innego niż Jan, ale tak naprawdę nie ma wyboru, chyba że znacie jakiś dobry mod,
to proszę o linka O_O), Sarevok potem i ja- chyba zagram magiem po raz pierwszy w karierze
hehe. Do tej pory miałem tylko Nalię, ale ona tak generalnie szału nie robi chyba.

edzia- no chyba, że co, sam mam złodzieja zrobić?

Zainstaluj BGTrilogy a potem w jednym z tweaków będziesz miał możliwość wybrania sobie dowolnych kompanów z BG1 do eksportu w BG2 (alora, eldoth, skie, brawen i co tam jeszcze sobie waćpan życzy) bez zabawy w ściąganie ich pojedynczo..

Co do gry złodziejem, wieloklasowość zawsze bardziej mi odpowiadała i nie było z nią problemu "ok to dwuklasuję, chwila, jestem w brynlaw, mam 1 poziom, o kurrr... " szczególnie bolesne gdy potrzeba jakiejś klasy a tej ni grzyb nie da rady zdobyć przez najbliższe 15 poziomów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 00:23, Jeggred napisał:

> Zainstaluj BGTrilogy
O ile wiem BGTrilogy nie działa z BG:EE i BG2:EE.

W poście Budo nie widzę nigdzie info że chodzi o EE a nie klasycznego, starego dobrego baldura stąd i do niego info dostosowałem;) niemniej jeśli faktycznie EE to niestety BGT odpada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 18:49, Tuldor1 napisał:

W poście Budo nie widzę nigdzie info że chodzi o EE a nie klasycznego, starego dobrego
baldura


"No dobra kupiłem ee na steamie." No ale faktycznie mógł napisać z dużych liter, bo łatwo przeoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


KUPIŁEM EE NA STEAMIE.

Lepiej? ;]

I złożyłem sobie drużynę marzeń

Ja- mag
Minsc
Keldorn Firecam
Aerie
Jan Jansen
Anomen Delryn /TB Sarevok/

Harcerze do boju! Na ratunek potrzebującym i uciśnionym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować