Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

No, może i tak, sam grałem w SPZ może z 20 minut, ale chodzi mi o sam silnik, moim zdaniem gry na takich silnikach są bardziej klimatyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>PS-jak pokonac tego lisza co Jarlaxe kazal zabic nic mu

Dnia 27.07.2006 o 20:45, wanan napisał:

nie moge zrobic niewiem czym on jest zabezpieczony i nawet furia-> bez efektu...;-D


Szczerze mówiąc to ostatnio się z nim bawiłem... i nie pamiętam jak go zabiłem... po prostu przeszedłem przez biego jak burza :D Myślałem tylko o tym co zrobie Jarlaxowi jak znowu się spotkamy :p

Ale to jest klasyczna walka z liszem: odp na strach, coś na rzuty obronne, przyda się ochrna przed magiczną energią, lustrzane odbicia, kamienne i korowe skórki. Na lisza wyłomy i bicze Khelbena, żeby mu zdjąc ochrony, potem zadajesz dmg czarami takimi jak plugawe uwiądy, oddechy smoka, zapalające chmury.

Tak piszę i piszę i chyba wiem dlaczego nie pamiętam tej walki... cios w plecy (Furia+5 i katana Kuroisana+4) chyba go już zabił..... a jeśli nawet nie to po jednym wyłomie i paru ciosach mieczem padł (10 ataków na runde robi swoje :p) Aha, chyba nie musze pisać że gram wieloklasowcem :p (tactics included, żeby za łatwo z item upgrade nie było)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 20:59, misioo napisał:

No, może i tak, sam grałem w SPZ może z 20 minut, ale chodzi mi o sam silnik, moim zdaniem
gry na takich silnikach są bardziej klimatyczne


Moim zdaniem nie masz racji :D Ale każdy ma swoje zdanie. Mnie ŚPZ odrzuciło już po kilku godzinach gry. Zacząłem w to grać po skończeniu BG 2 ToB po raz drugi pod rząd, a ŚPZ tak mnie znudziło że poszedłem dalej grać w BG 2 :P

PS ogromna szkoda że nikt się nie wysila na nowe gry w klimatach i świecie Forgotten Realms, ale w takiej oprawie (2D) i takim silniku jak poprzednicy. Gry miały i mają tak wspaniały klimat, tak wciągają, walczy się znakomicie nawet bez grafiki 3D... Czemu więc porzucono prace nad kontynuacjami? Szkoda słów... Najnowsze gry (ogólnie nawet te 3D) to po prostu kaszana - masa bugów, niemożność grania przez wielu graczy (słaby sprzęt) i niski klimat (tylko Morrowind z tych 3D które pamiętam miał na początku i tylko i wyłącznie na początku zajefajny klimat, mimo że sama gra jest do bani a bugów tam jest więcej niż kropel deszczu spadających codziennie na ziemię). Jedynie fani tych starych kochanych Baldursów itp. o nas zbają, robiąc mody, ale to nie to samo, ośmielę się powiedzieć że nawet NIC, w porównaniu z oryginalnymi dalszymi historiami osadzonymi w 2D FR. Serce aż mi pęka jak o tym myślę : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jakby zrobić zjazd fanów BG i tym podobnych gier i wziąć razem szturmem mury BioWare Corp. to może by się wzięli do roboty, bo zaraz będę musiał szukać uciechy w D2 (nawet Baldur po kilku przejściach pod rząd się bardzo nudzi - tęsknota za nowymi przygodami, i zarazem fakt, że nowych nie będzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 21:41, kozak40 napisał:

BG jest bardzo dobre podobno ja grałem w Icewind dale 2 i 1 chyba BG jest do tego podobne czy tak????

BG jest o wiele lepsze niż IWD, bo jest więcej questów nie polegających na "idź i zabij potwora". Poza tym w BG jest mnóstwo poczucia humoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 21:55, Abi Dalzim napisał:

> BG jest bardzo dobre podobno ja grałem w Icewind dale 2 i 1 chyba BG jest do tego podobne
czy tak????
BG jest o wiele lepsze niż IWD, bo jest więcej questów nie polegających na "idź i zabij potwora".
Poza tym w BG jest mnóstwo poczucia humoru :)

No to mnie zachenciłeś do kupienia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 21:41, kozak40 napisał:

BG jest bardzo dobre podobno ja grałem w Icewind dale 2 i 1 chyba BG jest do tego podobne czy
tak????


Ogólnie to akcja BG 2 toczy się dużo później niż Rok Zimnej Duszy i panowanie Legionu Chimery. Akcja dzieje się tuż po Czasie Niepokoju. Gra jest bardzo fabularna i klimatyczna, nie to co obie części Doliny Lodowego Wichru (prawie sama walka - dajcie spokój :|). Gra się bardzo przyjemnie i można chodzić praktycznie wszędzie, a nie, tak jak w IwD, tylko w wyznaczonych terenach, i po kolei. Równie dobrze możesz zabić lisza posiadając 9 poziom doświadczenia, i równie dobrze możesz zrobić misję z jakimiś mefitami na 30 poziomie. Drużynę zbiera się, nie robi całą na początku. Robisz tylko główną postać, więc musisz dokładnie to przemyśleć (ja czasem godzinę robię : >) i najlepiej dać jakąs pod-klasę, bo takich BARDZO niewiele znajdziesz w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, gra ma ogromnie dużo minusów (ale to wina starszego silnika, a i wątpię czy nawet finałowa wersja IwG coś tu pomoże). Nie ma tu żadnej "dyplomacji" czy "blefu", i rasa niewiele ma tu znaczenia dla prowadzonych rozmów. Ogólnie małe zróżnicowanie, ale jeśli zdobędziemy mury BioWare to stworzą nam kolejne cudo : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 22:00, Krzysiek xD napisał:

> BG jest bardzo dobre podobno ja grałem w Icewind dale 2 i 1 chyba BG jest do tego podobne
czy
> tak????

Ogólnie to akcja BG 2 toczy się dużo później niż Rok Zimnej Duszy i panowanie Legionu Chimery.
Akcja dzieje się tuż po Czasie Niepokoju. Gra jest bardzo fabularna i klimatyczna, nie to co
obie części Doliny Lodowego Wichru (prawie sama walka - dajcie spokój :|). Gra się bardzo przyjemnie
i można chodzić praktycznie wszędzie, a nie, tak jak w IwD, tylko w wyznaczonych terenach,
i po kolei. Równie dobrze możesz zabić lisza posiadając 9 poziom doświadczenia, i równie dobrze
możesz zrobić misję z jakimiś mefitami na 30 poziomie. Drużynę zbiera się, nie robi całą na
początku. Robisz tylko główną postać, więc musisz dokładnie to przemyśleć (ja czasem godzinę
robię : >) i najlepiej dać jakąs pod-klasę, bo takich BARDZO niewiele znajdziesz w grze.

Pewnie se kupie z tego co muisz może być całkiem całkiem no i na stary komp nawet wejdzie:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 22:05, Piciulec napisał:

Jaki quest w BG2 był dla was najtrudniejszy??

Jesli patrzeć obiektywnie na moje pierwsze przejście BG2 oraz trabala to najwięcej czasu spędziłem na tłuczeniu Firkraaga i parki smoków w trąbalu (sam się przekonasz jakich hehe:-). Nieciekawie było też z twierdzą strażnika, która za pierwszym razem może sprawić ogromne trudności. Twierdza dla BG2 jest jak Wieża Durlaga dla BG1 - jeden wielki krowi placek a pod nim ukryte sidła i tak wpadasz w dwie pułapki naraz:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 22:05, Piciulec napisał:

Jaki quest w BG2 był dla was najtrudniejszy??


W oryginale to ten jeden z ostatnich - długo się Irenicusa trzepało.

A w ToB to ten z Abazigalem - trudniejszy wg. mnie nie Amelissana.

PS Ma ktoś może link do modów do IwD 2? Bo na stronce z tymi modami nie ma linków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 22:29, Krzysiek xD napisał:

Mam do Was pytanie: która według Was część Icewind Dale była lepsza, bardziej klimatyczna etc.?

Obie tak samo fajne, ale lepszy BG 2 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 22:40, misioo napisał:

> Mam do Was pytanie: która według Was część Icewind Dale była lepsza, bardziej klimatyczna
etc.?
Obie tak samo fajne, ale lepszy BG 2 ;]


A czy grał już ktoś z Was w NwN 2 lub Oblivion i może mi powiedzieć czy warto w to grać? Bo słyszałem że NwN 2 jest słaby a Oblivion to nie wiem, ale jeśli są tam tak kiepsko wyglądające inkantacje czarów i równie kiepskiee ich odgłosy oraz masa bugów to nie warto kupować :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 21:32, Latniak napisał:

>PS-jak pokonac tego lisza co Jarlaxe kazal zabic nic mu
> nie moge zrobic niewiem czym on jest zabezpieczony i nawet furia-> bez efektu...;-D

>

Szczerze mówiąc to ostatnio się z nim bawiłem... i nie pamiętam jak go zabiłem... po prostu
przeszedłem przez biego jak burza :D Myślałem tylko o tym co zrobie Jarlaxowi jak znowu się
spotkamy :p

Ale to jest klasyczna walka z liszem: odp na strach, coś na rzuty obronne, przyda się ochrna
przed magiczną energią, lustrzane odbicia, kamienne i korowe skórki. Na lisza wyłomy i bicze
Khelbena, żeby mu zdjąc ochrony, potem zadajesz dmg czarami takimi jak plugawe uwiądy, oddechy
smoka, zapalające chmury.

Tak piszę i piszę i chyba wiem dlaczego nie pamiętam tej walki... cios w plecy (Furia+5 i katana
Kuroisana+4) chyba go już zabił..... a jeśli nawet nie to po jednym wyłomie i paru ciosach
mieczem padł (10 ataków na runde robi swoje :p) Aha, chyba nie musze pisać że gram wieloklasowcem
:p (tactics included, żeby za łatwo z item upgrade nie było)

dzieki dzieki ...juz pokonalem dostal jakas chmura a pozniej siepałem ile wlezie ;D /ty jaka to potworna bron zadaje 10 atakow na runde??!! a katana kuroisana to w ktorym dodatku jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 23:25, Krzysiek xD napisał:

A czy grał już ktoś z Was w NwN 2 lub Oblivion i może mi powiedzieć czy warto w to grać? Bo
słyszałem że NwN 2 jest słaby a Oblivion to nie wiem, ale jeśli są tam tak kiepsko wyglądające
inkantacje czarów i równie kiepskiee ich odgłosy oraz masa bugów to nie warto kupować :|


xD xD
NWN 2 jeszcze nie wyszedł, nawet chyba wersji alfa nie ma gotowej(mogę się mylic;)) jego premiera to coś chyba koniec 2006 ale raczej wyjdzie w 2007. W Obliviona nie grałem, bo jakoś Morek mi się nie spodobał, ale z tego co słysze to jest gorszy od swojego poprzednika i że tylko dobra jest grafika i tyle:D::D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jezeli ma wchodzic z koncem roku to raczej tak bedzie, - gwiazdka, ;>

Pzdr,

Btw,

Zaczynam grac od nowa, raz kolejny, ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować