Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2006 o 22:14, Taschon napisał:

Dodam, że Kuroisan pojawia się tylko na otwartych przestrzeniach i - z tego, co zauważyłem
- tylko w mieście, ale tego nie jestem pewien.
Zdarza się też, że podczas walki z Kuroisanem, jeśli przemieszczasz się między lokacjami, np.
wchodzenie/wychodzenia do/z domków, Kuroisan klonuje się ;]


Skoro o Kuroisanie mowa to dodam coś od siebie. Strasznie się zawiodłem na nim. Myślałem że walka z nim będize wyzwaniem, ale nie. Było to banalnie proste. Może miałem jakąś super ekstra taktykę albo moja postać była wypasiona (fakt, troche była, ale nie do tego stopnia), ale Kuroisan padł bardzo szybko nie zadając mi żadnych obrażeń (lustrzane obrazy, skórki, rozmycia, mikstury niewidzialności)
Użyłem podstawowych zaklęć obronnych. Ulepszyłem to Prawdziwym Widzeniem oraz ochroną przed kwasem (czar, nie zielony zwój) i miałem Kuroisana jak na dłoni. Gdy wywiązała się walka użył on oczywiście zwoju ochrony przed magicznymi broniami, ale wtedy użyłem mikstury niewidzialności i poczekałem aż zejdzie, potem szybko użyłem wyłomu a Prawdziwe widzenie rozproszyło iluzje. Rzuciłem się na niego z moją Furią Niebios (jeszcze +3) w jednej rece a Szkarłatnym Ninja-To w drugiej i po niezbyt wielu ciosach (po drodze jeden wyłom) padł.

W mojeje taktyce nie było nic ekstra, a mimo to Kuroisan nie stworzył mi żadnego wyzwania. Chyba że się myle i ta taktyka była na niego najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko. Czy kiedy przylacze Sarevoka do drużyny <w zamian za Jaheirę> to czy ktoś bedzie miał wonty i odejdzie z druzyny? pytam sie bo mam w druzynie Keldorna, Minsca, Aerie i boje sie że któres z nich moze odejsc z druzyny jesli przyjme Sarevoka.

prosze o szybka odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 22:32, Ian Ard napisał:

mam pytanko. Czy kiedy przylacze Sarevoka do drużyny <w zamian za Jaheirę> to czy ktoś
bedzie miał wonty i odejdzie z druzyny? pytam sie bo mam w druzynie Keldorna, Minsca, Aerie
i boje sie że któres z nich moze odejsc z druzyny jesli przyjme Sarevoka.

prosze o szybka odpowiedz!

Żadna z postaci nie ma konfliktu z Sarevokiem na tyle poważnego, by z tego powodu odejśc z drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 22:08, Vormulac napisał:

> Gdzie moge znalezc Corgaiga Topororekiego czy jakos tak xD.. szukam i nie moge znalezc
:/
Korgan jest w Slamsach - zajazd Miedziany Diadem, stoi przy arenie. Dodatkowo w tej spelunie
są jeszcze inne osoby które można przyłączyć do drużyny. Nalia i Anomen.



Wlasnie chodzi o to, ze Nalie mi ukradli xD i teraz musze zglosic sie do Corgaiga Topororekiego... czyli to Korgan tak?

Ale wywale ja bo cienka jest xD... chyba, ze nie polecacie jej wywalac?? to jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 22:45, Cepol napisał:

Wlasnie chodzi o to, ze Nalie mi ukradli xD i teraz musze zglosic sie do Corgaiga Topororekiego...
czyli to Korgan tak?

Ale wywale ja bo cienka jest xD... chyba, ze nie polecacie jej wywalac?? to jak?

To zależy kogo w drużynie potrzebujesz Korgan to zły do szpiku kości krasnoludzki wojownik-berseker a nalia to dobroduszny (błeeee...) mag. Tak więc wybór należy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kogo mi sie bardziej oplaca trzymac? Jaheire czyli Aerie :/ mam jeszcze Viconie, ale tej chyba nie wywale xD

Wystarczy mi taka druzyna?

Ja, Mins, Korgan, Anomen, Imoen ( jak ja uwolnie :D ) i Viconia?


I wracam do mojego pytania.. gdzie jest Corgaig Topororeki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poradzcie jeszcze raz.

wlasie sie zorientowałem, że rogi do hełmu skały zostały w Athkatli. Bo wszystko to co nie byly mi potrzebne zostawiłem w takim jednym schowku po to żeby nie zajmowaly niepotrzebnie miejsca. No i teraz kurde potrzebuje tych rogów że zrobic sobie Hełm Skały.

Czy jest jakis sposób na odzyskanie rogów? np. wyexportowanie postaci i ponowne zaimportowanie jej z rogami w ekwipunku?

pomocy. =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2006 o 22:56, Cepol napisał:

Ja, Mins, Korgan, Anomen, Imoen ( jak ja uwolnie :D ) i Viconia?


Ja nigdy nie darzyłem Imoen sympatią i moze dlatego własnie wymieniłbym ją na edwina. Bo przydałby Ci sie jakis porzadny mag z prawdziwego zdarzenia! A Edwin jest najlepszym magiem w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 22:56, Cepol napisał:

Wystarczy mi taka druzyna?
Ja, Mins, Korgan, Anomen, Imoen ( jak ja uwolnie :D ) i Viconia?


Brakuje złodzieja i maga (przynajmniej do czasu dołączenia Imoen). Nie sprecyzowałeś jaką postacią grasz.
Jak dla mnie zbyteczny jest Minsc i Anomen. Kapłana masz (Viki), woja też (Korgan). Dołącz maga i złodzieja. Możesz przyjąć Jana Jansena, będziesz miał 2 w 1 ;))
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 22:56, Cepol napisał:

A kogo mi sie bardziej oplaca trzymac? Jaheire czyli Aerie :/ mam jeszcze Viconie, ale tej
chyba nie wywale xD

Wystarczy mi taka druzyna?

Ja, Mins, Korgan, Anomen, Imoen ( jak ja uwolnie :D ) i Viconia?


I wracam do mojego pytania.. gdzie jest Corgaig Topororeki



odrzuc Imoen od razu bo jest beznadziejna... a reszta jak najbardziej chociaz korgana bym odrzucil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 23:54, winthrop napisał:

odrzuc Imoen od razu bo jest beznadziejna... a reszta jak najbardziej chociaz korgana bym odrzucil


Imoen niczym nie odbiega w umiejętnościach od zwykłego maga bez specjalizacji. Fakt, że w momencie, w którym ją ratujemy odstaje o kilka poziomów, ale nie jest to bariera nie do przebycia. Jako złodziej radzi sobie bardzo dobrze po wypiciu kilku mikstur złodziejstwa, a najlepiej, jak jeszcze dodamy do tego parę przedmiotów podwyższających umiejętności złodziejskie. Zresztą bez żadnych mikstur i przedmiotów też radzi sobie nienajgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 00:19, Sarafan_Knight napisał:

> odrzuc Imoen od razu bo jest beznadziejna... a reszta jak najbardziej chociaz korgana
bym odrzucil

Imoen niczym nie odbiega w umiejętnościach od zwykłego maga bez specjalizacji. Fakt, że w momencie,
w którym ją ratujemy odstaje o kilka poziomów, ale nie jest to bariera nie do przebycia. Jako
złodziej radzi sobie bardzo dobrze po wypiciu kilku mikstur złodziejstwa, a najlepiej, jak
jeszcze dodamy do tego parę przedmiotów podwyższających umiejętności złodziejskie. Zresztą
bez żadnych mikstur i przedmiotów też radzi sobie nienajgorzej.



Sorry...ale i tak wole Jana w druzynie zamiast niej. tak jak z reszta wiekszosc graczy. bo on sie podszkala jeszce w umiejetnosci zlodziestwa przy okazji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2006 o 22:56, Ian Ard napisał:

Czy jest jakis sposób na odzyskanie rogów? np. wyexportowanie postaci i ponowne zaimportowanie
jej z rogami w ekwipunku?

niestety nie moge znalezc kodow do ''rogow'', natomiast kod do rogatego helmu skaly: helm32. (consola, create item)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2006 o 09:55, ninjaska napisał:

niestety nie moge znalezc kodow do ''rogow'', natomiast kod do rogatego helmu skaly: helm32.
(consola, create item)


tylko że ja nigdy nie korzystałem z tego typu pomocy. wiec jeszcze mi wyjasnij, gdzie jest ta "consola"? trzeba cos doinstalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 22:30, Latniak napisał:

Skoro o Kuroisanie mowa to dodam coś od siebie. Strasznie się zawiodłem na nim. Myślałem że
walka z nim będize wyzwaniem, ale nie.


Cest la vie ;) tak to już jest, że największą frajdę sprawia fakt bycia totalnie zaskoczonym żółtodziobem, który sprostał wyzwaniu. Ja miałem to szczęście i z Kuroisanem spotkałem się niespodziewanie, będąc wyposażonym (jeśli chodzi o bronie znaczące) jedynie w furię niebios - w jej posiadanie wszedłem rzecz jasna jeszcze przed zainstalowaniem Tacticsa ;). Czteroosobowa ekipa, i ... no cóż, kupa biegania i unikania walki. To trwało ładnych parę questów zanim stanąłem na nogi i po długich perturbacjach udało mi się przebrnąć przez tę potyczkę zwycięsko :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy wymienilibyście Jaheirę na Sarevoka? Bo ja jestem juz prawie zdecydowany. Bo Jaheira przydaja mi sie tylko do przyzywania żywiołaków, a teraz te przyzwance co raz mniej sa mi potrzebne bo Edwinem moge przywołać Upadłego Planetara i on wszystkich kosi, wiec Jaheiry nie potrzebuje za bardzo bo wojownik to badz co badz z niej słaby. Drużyna wygląda tak: Ja - złodziej 28 <Czarna Brzytwa i furia Niebios>, Keldorn 22<Karsomir>, Minsc 22<Cep wieków +4 i Crom Faeyr>, Jaheira 16-14<Sejmitar +2>, Aerie 17-15<proca +5>, Edwin 21<Kij Tarana>

Wy byście zamienili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 10:44, Ian Ard napisał:

Wy byście zamienili?


Spokojnie możesz pozbyć się Jaheiry, a nawet Minsca lub Keldorna - aż tylu wojów (w perspektywie wprowadzenia do drużyny Sarevoka) nie będzie Ci potrzebnych. Swoją drogą sarevok + odpowiednia broń = efekt gwarantowany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 10:44, Ian Ard napisał:

Wy byście zamienili?

Jeśli gra Ci się dobrze, to zmiana nie ma sensu. Chociaż Sarevok faktycznie jest świetnym wojownikiem.
Przyznam, że ja bym na niego wymienił na Minsca, bo Jaheira jest bardziej wszechstronna, a tępawy miłośnik chomików jakoś mnie drażni.
Z drugiej strony Cep Wieków i Crom Faeyr to potężne bronie, a chyba nikt inny w Twojej drużynie dobrze nimi władał nie będzie.
Masz dylamat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować