Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

witam jeszcze raz :) zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz :) mianowicie jak jestescie juz w ruinach na wzgórzach wichrowych włóczni i pójdziecie do pomieszczenia gdzie sie znajduja wampiry rozwalacie je i nastepnie jest kolejne pomieszczenie (raz sa tam cienie raz nie ;o ) ale zawsze mnie ciekawiło po co jest ten klucz do kaplicy ?? nigdy on mi do nieczego nie służył i nigdy nie potrebowałem tego klucza...byłby zrobiony tak o ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 11:50, Cepol napisał:

Hmm.. pisalem to chyba kiedys.. ale napisze jeszcze raz.. gdzie znajde Edwina.. i kto bedzie
lepszym magiem?? Nalia czy Edwin?


Edwin jest Mistrzem Przywołań a Nalia Czarodziejem (chyba :P), więc bierz kogo chcesz :)

Edwin jest po wykonaniu zadań dla Złodziei Cienia (idź do Roenalla - jest na piętrze w Gildii) i pogadaj z nim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 11:37, drinker napisał:

witam jeszcze raz :) zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz :) mianowicie jak jestescie juz w
ruinach na wzgórzach wichrowych włóczni i pójdziecie do pomieszczenia gdzie sie znajduja wampiry
rozwalacie je i nastepnie jest kolejne pomieszczenie (raz sa tam cienie raz nie ;o ) ale zawsze
mnie ciekawiło po co jest ten klucz do kaplicy ?? nigdy on mi do nieczego nie służył i nigdy
nie potrebowałem tego klucza...byłby zrobiony tak o ??


nie jestem pewien, ale czy to nie jest klucz potrzebny do kanalow pod dzielnica swiatyn? tam, gdzie sa ilithidzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra uff.. pokonalem tych gosci z questa z Firkaagiem tzn.. Samie i jej grupke.. ale zginal mi Minsc.. jak myslicie? Wczytac gre i starac sie zeby nie zginal czy grac dalej i w przyszlosci wziasc Keldorana po drodze?? .. Misnc ladnie walczyl nawet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cepol prponuje go wskrzesic ;) ale jesli sie nie da to ja jednak wole Minsa od keldorna a ten klucz do łupiezców to ma Tazok czy ten drugi koles co koło niego był :) juz nie pamietam , ale napewno którys z nich a ten klucz o nazwie "klucz do kaplicy" nadal pozstaje zagadka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 12:54, ninjaska napisał:

nie jestem pewien, ale czy to nie jest klucz potrzebny do kanalow pod dzielnica swiatyn? tam,
gdzie sa ilithidzi?

Jeśli to ten klucz, który ma przy sobie Tazok, to tak - służy właśnie do otwarcia wejścia do siedziby Łupieżców Umysłu.

---

Co zaś do Nalii, to jest złodziejem/magiem (oczywiście z tą drugą klasą jako aktywną) i sprawdza się całkiem nieźle. Ja bym uzależniał wybór od charakteru drużyny. Z resztą do Edwina odczuwam dużą niechęć już od pierwszego Baldurka, bo jest strasznym zarozumialcem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 13:02, drinker napisał:

Cepol prponuje go wskrzesic ;) ale jesli sie nie da to ja jednak wole Minsa od keldorna a
ten klucz do łupiezców to ma Tazok czy ten drugi koles co koło niego był :) juz nie pamietam
, ale napewno którys z nich a ten klucz o nazwie "klucz do kaplicy" nadal pozstaje zagadka
:)


dobra, masz racje. ma tedy inna teorie. zeby dostac sie do samii, musisz otworzyc drzwi. do nich wlasnie sluzy klucz od kaplicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 22:40, Mumin napisał:

> Witam,
> czy możecie mnie poinformować o postaciach do przyłączenia w dodatku TDD?Jakie mają klasy
i
> gdzie je można znaleźć.Z góry dzięki za inforamcje.
Tu masz wszystkie informacje: http://lion.phpwebhosting.com/~teambg/tdd/?page=npcs&color=B09800&sel=0


Dziękuje za link...ale zbyt dużo mi on nie dał.Najbardziej mi zależało na informacjach gdzie te postacie się znajdują(jak lokacja, dom itp.).Jeśli ktoś wie to prosze też napisać, gdzie znajdują się osoby w grze które zlecają nowe questy z TDD?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdaje się, że temat, w którym napisałem poprzedni post jest mało popularny. Może tutaj znajdzie się ktoś kto będzie mógł mi pomóc. Czy ktoś wie jak skonfigurować Kerio Personal Firewall do gry w Baldurs Gate II? Byłbym wdzięczny za pomoc. Dodam, że utworzenie reguły dla BGmain.exe nic nie dało i nadal nie można się połączyć z moim serwerem mimo posiadania tych samych wersji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 13:48, Puer napisał:

Witam. Zdaje się, że temat, w którym napisałem poprzedni post jest mało popularny. Może tutaj
znajdzie się ktoś kto będzie mógł mi pomóc. Czy ktoś wie jak skonfigurować Kerio Personal Firewall
do gry w Baldurs Gate II? Byłbym wdzięczny za pomoc. Dodam, że utworzenie reguły dla BGmain.exe
nic nie dało i nadal nie można się połączyć z moim serwerem mimo posiadania tych samych wersji
gry.


o ile się nie myle to chcesz zagrać z qmplem w grze wieloosobowej. To nie jest wina Twojego firewalla, tylko silnika bg. Musisz ściągnąć program hamachi(czy coś w tym stylu) i utworzyć wirtualną sieć z tym kolegą. Wtedy się połączy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 11:50, Cepol napisał:

Hmm.. pisalem to chyba kiedys.. ale napisze jeszcze raz.. gdzie znajde Edwina.. i kto bedzie
lepszym magiem?? Nalia czy Edwin?


wiadomo że Edwin jest najlepszym magiem w grze, troche denerwujace sa jego niektóre komnetarze, ale nie zmienia to że bardzo szybko zdobywa nowe "okienka" na czary, tak że ma ich bardzo duzo, do tego jak sie mu kupi szate Vakeny <jakoś tak, nie pamietam dokładnie> to strasznie szybko rzuca czary co dodatkowo ulepsza skuteczność magii.

Nalie miałem w drużynie jak grałem pierwszy raz, ale ją wywaliłem bo nie jest ani dobrym wojownikiem do bicia się, ani dobrym magiem.

Gdybym był Tobą i szukał maga nie wachałbym sie. Edwin to żelazny punkt każdej drużyny którą formuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 12:54, ninjaska napisał:

> mnie ciekawiło po co jest ten klucz do kaplicy ?? nigdy on mi do nieczego nie służył i
nigdy nie potrebowałem tego klucza...byłby zrobiony tak o ??

nie jestem pewien, ale czy to nie jest klucz potrzebny do kanalow pod dzielnica swiatyn? tam,
gdzie sa ilithidzi?


Witam. Nie, to nie ten sam klucz. Ja niestety tez miałem taki problem, i cholera wie do czego on może służyć ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe.. ma ktos jakis pomysl jak zabic fikraag''a? Bo cala druzyna mi dedla i nawet nie tyknalem smoczka... :(... zalozylem moim bohaterem komplet smoczy xD

helm tarcze i miecz.. ale to nic nie dalo :D.. jaies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 14:40, Mudra napisał:

Szybkie pytanko baldurowicze. Czy w Tronie Bhaala można znaleźć jakieś przedmioty podnoszące
współczynik siły?

pas siły ognistego olbrzyma w kryjówce yaga-shury (pierwszy poziom)
długi miecz Angurvadal podnosi siłę do 22 - 4 poziom twierdzy strażnika i płynna rtęc z enklawy sendai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 14:01, siwymaster napisał:

o ile się nie myle to chcesz zagrać z qmplem w grze wieloosobowej. To nie jest wina Twojego
firewalla, tylko silnika bg. Musisz ściągnąć program hamachi(czy coś w tym stylu) i utworzyć
wirtualną sieć z tym kolegą. Wtedy się połączy

No tak, tylko że gdy wyłączę firewalla połączenie przbiega bez problemu (lecz wiadomo co powoduje zostawienie kompa bez ochrony). No nic, spróbuję z tym hamachi, dzięki za radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 14:44, Cepol napisał:

Hehe.. ma ktos jakis pomysl jak zabic fikraag''a? Bo cala druzyna mi dedla i nawet nie tyknalem
smoczka... :(... zalozylem moim bohaterem komplet smoczy xD

helm tarcze i miecz.. ale to nic nie dalo :D.. jaies pomysly?


http://www.blazko.webd.pl/baldursite/index.php?id=porady/firkragg

Tutaj masz kilka porad nt. Firkagga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 14:44, Cepol napisał:

Hehe.. ma ktos jakis pomysl jak zabic fikraag''a? Bo cala druzyna mi dedla i nawet nie tyknalem
smoczka... :(... zalozylem moim bohaterem komplet smoczy xD

helm tarcze i miecz.. ale to nic nie dalo :D.. jaies pomysly?


To jeszcze powiedz na jakim poziomie są Twoje postacie i jakie masz klasy postaci?Jeśli dobrze pamiętam możne gdzieś jeszcze znaleźć halabarde z dodatkowymi obrażeniami przeciw smokom, chyba w queście z kultem niewidzącego oka czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 13:48, Puer napisał:

Witam. Zdaje się, że temat, w którym napisałem poprzedni post jest mało popularny. Może tutaj
znajdzie się ktoś kto będzie mógł mi pomóc. Czy ktoś wie jak skonfigurować Kerio Personal Firewall
do gry w Baldurs Gate II? Byłbym wdzięczny za pomoc. Dodam, że utworzenie reguły dla BGmain.exe
nic nie dało i nadal nie można się połączyć z moim serwerem mimo posiadania tych samych wersji
gry.


Żeby grać w grę wieloosobową, wszyscy gracze na swoich komputerach muszą mieć ustawione w konfiguracji Baldur''s Gate taką samą liczbę klatek na sekunde.Ja też nie mogłem się połączyć ale gdy zminiłem tą liczbe wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować