Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2006 o 12:42, boogie85 napisał:

Osobiście odradzam używanie IU bez zaistalowania tacticsa czy big picture, gra stanie sie zbyt
łatwa. Ja mam zamiar spróbowac przejśc grę na poziomie szaleńczym i dopiero wtedy zaistaluję
sobie big picture (do tego czasu pewnie będzie juz przetłumaczony :D ) wraz z Item Upgrade.


Chciałem sobie zobaczyć te mody po prostu... ew. kiedyś zagram na Tacticsie, TDD, itp. Na wszystkich modach na których się da razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 12:37, Puer napisał:

Hejka. Ja gram zwykle bez modów, więc skład, który ci podam jest raczej dla podstawowej wersji:
1 TY (łucznik?, nie wiem po co, ale jeśli lubisz grać taką postacią... Ja preferuję walkę w
zwarciu, najlepiej dwiema brońmi)
2 Minsc
3 Korgan (w TB Sarevok zamiast Korgana lub Minsca)
4 Yoshimo lub Jan Jansen
5 Aerie lub Viconia
6 Edwin.

hohoho. widze, ze masz druzyne raczej might niz magic. ja uwazam, ze dwoch magow to minimum. i dobry kaplan. za wojownikow biore zwykle minsca i valygara. mozna tez keldorna, ale nigdy nie mam serca rozdzielac go z zona i dziecmi :)
nigdy nie mialem viconii, ani zlego kaplana w druzynie? czy ona naprawde przeciaga umarlych na nasza strone? jesli tak to chala. dobry kaplan czyni misje z wampirami/cieniami- spacerkiem. w sanktuarium przechadza sie po podziemiach, a reszta druzyny, za rogiem pali spify ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja "dobra" drużyna: Ja (paladyn), Minsc, Jaheira, Keldorn, Haerdalis, Jansen.
"Zła" drużyna: Ja(berserker), Korgan, Jansen, Viconia, Edwin, Yoshimo (potem Imoen, a w dodatku Sarevok).

O ile dobrą przeszedłem na normalnym poziomie trudności, to złą na najwyższym - w obu przypadkach bez problemu (i bez cheatów). Grając złą drużyną musiałem tylko co jakiś czas kropnąć kogoś niewinnego na ulicy, aby wszyscy (w drużynie) byli zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2006 o 12:49, ninjaska napisał:

hohoho. widze, ze masz druzyne raczej might niz magic. ja uwazam, ze dwoch magow to minimum.
i dobry kaplan. za wojownikow biore zwykle minsca i valygara. mozna tez keldorna, ale nigdy
nie mam serca rozdzielac go z zona i dziecmi :)
nigdy nie mialem viconii, ani zlego kaplana w druzynie? czy ona naprawde przeciaga umarlych
na nasza strone? jesli tak to chala. dobry kaplan czyni misje z wampirami/cieniami- spacerkiem.
w sanktuarium przechadza sie po podziemiach, a reszta druzyny, za rogiem pali spify ;)


Mam ten sam problem zazwyczaj jako kapłana do drużyny biorę Anomena (mimo że jest wkurzający), bo nie chce mi sieprzebijac przez ogromne ilości nieumarłych. To "odpędzanie nieumarłych" Viconii to chyba jej największa wada, no może poza tragiczną kondycją :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 12:51, Pyzun napisał:

Eeee... Jaheira to ciekawa osobowosc :) a ostatnio sciagalam TDD i... rozwalilo... Niestety...
Obejde sie smakiem chyba

Nie wiem co masz na myśli mówiąc "rozwaliło", ale też gram z TDD i to już dość długo, a quest Harfiarzy w ogóle nie startuje. Gdyby ktoś mógł mi powiedzieć jak się sprawy mają. Będzie opóźniony, wypadł, bug czy jeszcze coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 12:49, ninjaska napisał:

hohoho. widze, ze masz druzyne raczej might niz magic. ja uwazam, ze dwoch magow to minimum.

Nie koniecznie. Jeżeli na pozycji 4 i 5 weźmiesz Jana i Aerie to masz 2 półmagów i jednego czystego. Razem trzech pajęczarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 11:38, Pyzun napisał:

Czesc! Mam pytanie... a raczej dwa... Pierwszy raz gralam w BG2 daawno temu. I tak: Jak najlepiej
pokonac golema? mam taki sposob: 3 wojakom daje mikstury sily i robie niewidzialnosc... Dobrze?


2. co sadzicie o graniu magiem? i o mojej druzynie? Ja (mistrz przywolan), Jan, Viconia, Anomen,
Jaheira i Minsc?


Jak dla mnie to masz beznadziejną drużye - ale to może być tylko moje odczucie, nie wiem jak inni.Po prostu masz zbyt dużo postaci " z czarami". powinieneś wymienić Viconie i/lub Anomena na jakiegoś wojownika,najlepiej tego krasnloluda co jest w mieście, w slumsach, w Miedzianym Diademie, zapomniałem jak on się nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli pesymistycznie spojrzec towszyscy maja czary ( minsc tez - w koncu lowca tez ,no nie?) a juz wole "wywalic" Jaheire... a w ogole to ja nie lubie 2klasowcow a tych jest za duzo... niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam poblem z zainstalowaniem moda Tortured Souls. Po uruchomieniu go pojawia się komunikat unable to find dialog.tlk Wczesniej instalowalam kilka modow z NPC, odinstalowalam je ale TS nadal nie chcialo sie zainstalować.Zrobilam reinstalke baldursa i nadal to samo:(Mozna cos na to poradzic? Moze ktos moglby mi przyslac swoj dialog.tlk bo z moim najwyrazniej jest cos nie tak:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, mam male pytanie odnosnie moda do bg2 "the darkest day"

czy jak go zainstaluje, wszystkie questy ktore byly w bg2 bez moda, beda dalej dostepne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 18:01, hunatr napisał:

czy jak go zainstaluje, wszystkie questy ktore byly w bg2 bez moda, beda dalej dostepne?


Oczywiście, że tak. TDD działa po prostu jak dodatek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 18:02, Sarafan_Knight napisał:

> czy jak go zainstaluje, wszystkie questy ktore byly w bg2 bez moda, beda dalej dostepne?


Oczywiście, że tak. TDD działa po prostu jak dodatek. :)


A czywiesz może, w jakich lokacjach znajdują się osoby zlecające nowe questy, lub gdzie są nowi NPC do przyłączenia w doatku TDD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 15:35, miragnot napisał:

Mam pytanie, jak zdobyć soundtrack z Baldur''s Gate II? Ewentualnie jak wyciągnać pliki .mp3
z plików konfiguracyjnych gry?


Polecam użyć eMula lub innego programu p2p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko...może nie jest związane do końca z Baldurs Gate ale w innym temacie nikt mi nie udzielił odpowiedzi. Zainstalowałem sobie Neverwinter Nights i chce użyć w nim swojej postaci którą przeszedłem BG II, ale nie wiem do jakiego folderu w katalogu instalacyjnym NWN wkleić plik postaci.Jeśli ktoś wie, to proszę o pomoc, z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 15:35, miragnot napisał:

Mam pytanie, jak zdobyć soundtrack z Baldur''s Gate II? Ewentualnie jak wyciągnać pliki .mp3
z plików konfiguracyjnych gry?


O ile sie nie myle to kiedyś można było legalnie ściągnąć z jakiejś strony Bio Ware''u albo Interplaya. Ostatnio tego troche szukałem ale znaleźć nie mogłem. Na dysku mam pare kawałków ale nie wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 20:29, balduran2 napisał:

Mam pytanko...może nie jest związane do końca z Baldurs Gate ale w innym temacie nikt mi nie
udzielił odpowiedzi. Zainstalowałem sobie Neverwinter Nights i chce użyć w nim swojej postaci
którą przeszedłem BG II, ale nie wiem do jakiego folderu w katalogu instalacyjnym NWN wkleić
plik postaci.Jeśli ktoś wie, to proszę o pomoc, z góry wielkie dzięki.


nie da rady czegoś takiego, twórcy NWN zrezygnowali z tej opcji

soundtrack był do ściągnięcia na stronie oig.prv.pl, ale coś teraz nie chodzi, muze możesz sobie wyciągnąc programami, o ile się nie myle: WinBiff i Infinity Sound converter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 17:55, marran napisał:

Witam. Mam poblem z zainstalowaniem moda Tortured Souls. Po uruchomieniu go pojawia się komunikat
unable to find dialog.tlk Wczesniej instalowalam kilka modow z NPC, odinstalowalam je ale
TS nadal nie chcialo sie zainstalować.Zrobilam reinstalke baldursa i nadal to samo:(Mozna cos
na to poradzic? Moze ktos moglby mi przyslac swoj dialog.tlk bo z moim najwyrazniej jest cos
nie tak:/

1) masz zainstalowane łatki (o ile potrzebujesz, bo np. wersja z eXtra Klasyki jest już załatana)?
2) masz zainstalowany Tron Bhaala? Wiem, że to może i oczywiste, ale muszę się upewnić :P Tortured Souls wymaga ToB.
3) instalujesz Tortured Souls jako jedyny mod? A jeśli nie jako jedyny, to czy właśnie jego instalujesz w pierwszej kolejności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko wszyscy gracie 6 postaciami czy ktoś przeszedł mniejszą ilością bo ja osobiści przelazłem 3 i fajnie jest polecam jest niezła zabawa i nie wkuża się człowiek że przedmiotów jest za mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować