Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2005 o 12:03, Sarafan_Knight napisał:

> gadalem,ale oni tylko mowia kogo maja mi wezwac,mam 5 osób

Aha. To już wiem, w którym momencie jesteś. :) Wystarczy
udać się na zachód po schodach i przprowadzić tam krótką rozmowę oraz walkę. :)


Walkę wygralem i wszedłem na kolejną planszę,ale tam jest full gości pod zamkiem i mnie kleją te gnojki,jak zrobic by móc ich wymłócić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie chciałem wam się pochwalić jednym
Arie romansowałem z nią aż głowa boli no i końcu ona sie we mnie zakochała no i poszliśmy do podmroku a tam jak wiedzą zaawansowani gracze można śię przespać z pewąmroczną elfkom(po nocy pełnej dominacji) wk****m śie bo arie sięna mnie obraziła więc baldursa przeszłem bez dziewczyny, szkoda że niema wątku Lesbijek (w kotor1 jest taki mały ale zawsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 09:46, subaruwrc napisał:

Walkę wygralem i wszedłem
na kolejną planszę,ale tam jest full gości pod zamkiem i mnie kleją te gnojki,jak zrobic by móc ich wymłócić?


Przy drużynie na takich poziomach nie powinieneś mieć problemu w walce z tymi typkami przed zamkiem. Jedyne co mogę Ci doradzić to zmniejszyć poziom trudności, bo jakiegoś specjalnego sposobu to na nich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem ;)
Mam juz ta szate(tania zabawka, co to jest 28k)(skad ona sie wziela? tez z Tormanta jak wiekszosc itemkow u tej kobiety czy skads innad?)Pochwale sie ze jestem juz po pierwszym spanym dialogu z Aerie, nawet Viconia stara sie byc dla niej znosna"przylacz sie do mnie, to pokaze Ci jak zyja mroczne boginie". Aczkolwiek moja ciekawosc kiedys mnie zgubi, wchodze sobie kulturalnie na promenade, i widze kolesia z imieniem i nazwiskiem...niewiele wiec myslac zaczalem rozmowe...zaatakowal mnie...tak samo jak straznik i wszyscy inni npc...(poszlo o Viconie, mroczna elfke)ehh niech zyje szybki zapis gry :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 14:39, Carmon napisał:

Wrocilem ;)
Mam juz ta szate(tania zabawka, co to jest 28k)(skad ona sie wziela? tez z Tormanta jak wiekszosc itemkow u
tej kobiety czy skads innad?)


Szata Vekny nie jest z Tormenta, ale ja nie wiem skąd jest. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 14:39, Carmon napisał:

co to jest 28k

28k czy 2k8?
Bo to jest odpowiednio: 28 000 i 2 rzuty kością ośmiościenną (sumujesz wyniki).

Dnia 26.11.2005 o 14:39, Carmon napisał:

(skad ona sie wziela? tez z Tormanta jak wiekszosc itemkow u tej kobiety czy skads innad?)

W Tormenta nie grałem, więc nie wiem czy stamtąd, ale jedno wiem na pewno - Vecna nie występuje w Forgotten Realms, bo jest postacią ze świata Greyhawk :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są na to mody, np.mod "Chloe", plik modów WeiDU pt. "Ease of Use" (ułatwia grę np. znosząc limit doświadczenia, można romansować z wieloma npc-ami na raz, romanse bez względu na płeć i rasę, npc-e nie odchodzą z drużyny mimo nie pasującej reputacji i wiele innych ułatwień). Wiele innych jest na stronie www.baldurdash.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie moda Item Upgrade i Easy Of Use i gra mi się troche zbugowała bo np. nie moge stworzyć tych nowych przedmiotów u Cromwella ani nawet tych sarych. Albo chciałem stoczyć walke z z liszem i jego ekipą w jednym z budynków dzielnicy mostów( tam gdzie potrzebny jest kamień łotrzyków) i nikogo tam nie było. Gdyby nie auto save to już miałbym po grze :/ Zamiast te mody ulepszyć mi gre to mi pogorszyły. Mieliście też jakieś problemy z tymi modkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 20:26, Alamar napisał:

Mieliście też jakieś problemy z tymi modkami?

Żadnych, a grałem z nimi oboma. Może nie zainstalowałeś patcha? Poczytaj pliki readme dla obu modów - tam są opisane różne problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mumin: probowalem ironizowac bo w chwili gdy kupowalem te szate mialem cale 30k gotowka i itemkami;p, ale swoja droga nie wiedzialem co znaczy "2k8" teraz juz jestem madrzejszy, dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 21:41, Carmon napisał:

Mumin: probowalem ironizowac

Hihi. To jest bolączka internetowych rozmów - nie da się przekazać intonacji głosu :-D

Dnia 26.11.2005 o 21:41, Carmon napisał:

bo w chwili gdy kupowalem te szate mialem cale 30k gotowka i itemkami;p

Ta szata jest warta swojej ceny. Oj, warta. Zresztą - 28 tysięcy wydaje się dużą kwotą tylko na początku gry - później można lekką ręką przepuścić tyle na trunki dla drużyny (tylko klikania od groma i trochę z tym ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mumin: Wierze na slowo, ja mialem problemy uzbierac 15k dla Bodhi a Ty mi mowisz ze przepuscic 28 k na trunki mozna bez przeszkod.....wlasnie wpedziles mnie w kompleksy, i co ja teraz zrobie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 23:29, Carmon napisał:

wlasnie wpedziles mnie w kompleksy, i co ja teraz zrobie? :(

Sprzedaj. Będziesz miał za co drużynę upijać ;-)
Z tymi trunkami to akurat żartowałem, bo nie chciałoby mi się tyle klikać, ale zupełnie poważnie mówiłem o tym, że później kwoty rzędu 30k nie robią żadnego wrażenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 23:33, Carmon napisał:

Pijana Aerie i Viconia...elfki i drowki zrobia sie jeszcze bardziej otwarte, kuszaca propozycja :).

No uważaj, bo jeszcze związek feministyczny jakiś założą ;-)

BTW: jak możesz, to używaj przycisku "ODPOWIEDZ" po lewej stronie posta, na który odpowiadasz, dobrze? To ułatwia życie - po pierwsze dlatego, że automatycznie wstawia cytat, a po drugie (i ważniejsze) dlatego, że na stronie głównej forum widzę wtedy, że ktoś mi odpowiedział w tym wątku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 23:48, Mumin napisał:

> Pijana Aerie i Viconia...elfki i drowki zrobia sie jeszcze bardziej otwarte, kuszaca propozycja :).
No uważaj, bo
jeszcze związek feministyczny jakiś założą ;-)

BTW: jak możesz, to używaj przycisku "ODPOWIEDZ" po lewej stronie posta,
na który odpowiadasz, dobrze? To ułatwia życie - po pierwsze dlatego, że automatycznie wstawia cytat, a po drugie (i ważniejsze)
dlatego, że na stronie głównej forum widzę wtedy, że ktoś mi odpowiedział w tym wątku :-)


Cokolwiek zapragniesz :) Musze sie nauczyc troche o tym forum, jest inne niz te dotychczas mi znane:)

Myslisz ze pijane beda w stanie uknuc tak perfidny plan?Dobra koniec gdybania bo powstanie offtop wiec aby ratowac sytuacje mam dwa pytania
pytanie pierwsze(sprobuj sie zasmiac to Cie bede w snach nawiedzal) jak skonczyc misje z niewolnikami jeszcze z samego poczatku gry? uwolnilem kolesia ktory jest teraz wlacicielem gospody, zlecil mi uwolnienie dzieci z budynku wygladajacego jak statek..wszedlem zabilem wszystko co mnie atakowalem, uwolnilem dwojke jakichs dzieci i....co teraz? bo jak wracam do Hendaka to opcja dialogowa "czy moglbys mi jeszcze raz powiedziec o tym przejsciu~")

pytanie drugie: Po czym poznam ze jestem gotowy isc do twierdzy straznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 23:55, Carmon napisał:

Cokolwiek zapragniesz :)

Hmmm... Muszę pomyśleć :->

Dnia 26.11.2005 o 23:55, Carmon napisał:

Musze sie nauczyc troche o tym forum, jest inne niz te dotychczas mi znane:)

Dlatego właśnie podsuwam dyskretne ;-) sugestie.

Dnia 26.11.2005 o 23:55, Carmon napisał:

Myslisz ze pijane beda w stanie uknuc tak perfidny plan?

Myślę, że jeśli Viconia będzie w stanie skłonić Aerie do upicia się to potem mogą zrobić *wszystko*.

Dnia 26.11.2005 o 23:55, Carmon napisał:

jak skonczyc misje z niewolnikami jeszcze z samego poczatku gry?

*** SPOJLER ***

Rozumiem, że poszedłeś tam przez kanały? Zasadniczo da się jeszcze "od frontu" ale to trochę bardziej skomplikowane ;-) W każdym razie: wchodzisz do statku, zabijasz kapitana i jego sługusów, potem otwierasz klatki z dziećmi (zabijasz trolle... ;-)), przetaczasz się przez cały statek jak lawina zabijając po drodze wszystko, co nie jest dzieckiem, po czym idziesz do Hendaka. Może zapomniałeś otworzyć którąś klatkę? Jak dobrze pamiętam to są trzy - w jednej jest zamknięta dziewczynka i trolle, a pozostałe dwie są nieco wyżej - tzn. trzeba wyjść po schodach i tam po przeciwnych stronach są zamknięci dziewczynka i chłopiec.

*** KONIEC SPOJLERÓW ***

Dnia 26.11.2005 o 23:55, Carmon napisał:

pytanie drugie: Po czym poznam ze jestem gotowy isc do twierdzy straznika?

Hmmm... Zasadniczo będziesz gotowy, gdy sam o tym zdecydujesz. Do Twierdzy Strażnika można iść dopiero w Tronie Bhaala (wersja łatwa ;-)) albo zaraz na początku pierwszego rozdziału (wersja hardcore ;-)). Musisz trochę "obyć" się z grą - gdy nabierzesz wprawy i doświadczenia jako gracz to zapisz grę gdzieś w osobnym pliku i idź do Twierdzy się sprawdzić. Jeśli stwierdzisz, że "jeszcze nie czas" to po prostu odczytasz i przypuścisz kolejny szturm później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2005 o 00:13, Mumin napisał:

*** SPOJLER ***

Rozumiem, że poszedłeś tam przez
kanały? Zasadniczo da się jeszcze "od frontu" ale to trochę bardziej skomplikowane ;-) W każdym razie: wchodzisz do statku,
zabijasz kapitana i jego sługusów, potem otwierasz klatki z dziećmi (zabijasz trolle... ;-)), przetaczasz się przez cały
statek jak lawina zabijając po drodze wszystko, co nie jest dzieckiem, po czym idziesz do Hendaka. Może zapomniałeś otworzyć
którąś klatkę? Jak dobrze pamiętam to są trzy - w jednej jest zamknięta dziewczynka i trolle, a pozostałe dwie są nieco
wyżej - tzn. trzeba wyjść po schodach i tam po przeciwnych stronach są zamknięci dziewczynka i chłopiec.

*** KONIEC
SPOJLERÓW ***

Mowisz o takim pokoju w ktorym jest takie okragle zaglebienie na podlodze? jesli tak to po ptakach.....widzialem tam dwa trole, jednego sobie zlurowalem, zabilem i spokoj...drugi zniknal. Chcialem tam wejsc i lipa..zadna z postaci nie chce przejsc przez drzwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować