Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie


Mam pewne pytanie w związku z BG2.
Zainstalowałem gre razem z dodatkami - Big Picture. Gram postacią wojownik/Mag/Złodziej.
Zainstalowałem też moda EasyOfUse, dzięki któremu powinienem być w stanie przeznaczyć po 5* na dana umiejętność - wielkie mistrzostwo. Niestety maxymalnie mogę dać 3* na katany.
Wiem, że na początku gry nie da się dać więcej, ale ja już jestem dalej i chciałem na katany przeznaczyć już kolejny punkt. Czy wiecie może co jest nie tak lub jak to naprawić?

Kolega podpowiedział mi, że Ty na pewno coś wskórasz, więc melduję się u Ciebie z tym zapytaniem :)
z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:15, Sarafan_Knight napisał:

Muszę niestety przyznać się, że nie wiem, co może być tego przyczyną. Jesteś pewny, że zainstalowałeś
ten komponent moda Ease-Of-Use?


Tak, próbowałem nawet go przeinstalować i nic nie dało :( Zainstalowałem i mistrzostwo i prawdziwe mistrzostwo w EoU.
Z modów mam tak: oprócz oczywiście bg2 i tob: tdd, sos, ts, czyli nic po za big picture. do tego easy of use oraz Upgrade Items

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam instalowanie mistrzostwa i innych takich wprowadzających zamieszanie z biegłościami. To jest strasznie zabugowane. Mi raz usunęło prawie wszystkim NPCom praktycznie wszystkie startowe punkty bieglości, przez co mimo faktu bycia wojem byli praktycznie zieloni w walce. Z EOU to polecam jedynietakie drobnostki typu ulepszacze inwentarza itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:29, hans olo napisał:

Ja odradzam instalowanie mistrzostwa i innych takich wprowadzających zamieszanie z biegłościami.
To jest strasznie zabugowane. Mi raz usunęło prawie wszystkim NPCom praktycznie wszystkie startowe
punkty bieglości, przez co mimo faktu bycia wojem byli praktycznie zieloni w walce. Z EOU to
polecam jedynietakie drobnostki typu ulepszacze inwentarza itd.


To musiała być jakaś strasznie zabugowana wersja. Ogólnie rzecz biorąc to ten komponent moda nie ma szans odjąc ci punktów, bo przeciez nie ingeruje w sejwa. A w sejwie to wszystko jest zapisane.

Co do wielkiego mistrzostwa i 5 punktów dla wieloklasowców.. ja z tym problemu nie mam. Oba komponenty zainstalowane, gram W/M/Z i mam 5 w katanach bez problemu.
Czytałem za to gdzieś, że niektóre komponenty EoU gryzą się z paroma modami (na przykład z TDD), i wydaje mi się że to właśnie tutaj tkwi problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 19:42, Latniak napisał:

To musiała być jakaś strasznie zabugowana wersja. Ogólnie rzecz biorąc to ten komponent moda
nie ma szans odjąc ci punktów, bo przeciez nie ingeruje w sejwa. A w sejwie to wszystko jest
zapisane.

Ale ja zaczynałem od początku. No i muszę dodać, że to nie było samo BG2 tylko BGT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2006 o 19:42, Latniak napisał:

Co do wielkiego mistrzostwa i 5 punktów dla wieloklasowców.. ja z tym problemu nie mam. Oba
komponenty zainstalowane, gram W/M/Z i mam 5 w katanach bez problemu.
Czytałem za to gdzieś, że niektóre komponenty EoU gryzą się z paroma modami (na przykład z
TDD), i wydaje mi się że to właśnie tutaj tkwi problem.



O kurde, czyli musiałbym zainstalować grę od nowa bez Big Picture z samym Easy of Use?
To niemieła niespodzianka :P Ale dzięki za pomoc :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2006 o 21:55, Mumin napisał:

> jestem w tronie bala a save-a mam z połowy cieni amn
?! O_o
Przepraszam bardzo, ale jak to zrobiłeś? Grałeś non-stop przez ileśtam godzin?

Korzystałem tylko z quika jak to mówie i to mi starczyło :) tak przynajmniej myslałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem BG2 jeszcze raz bez Big Picture i już działa.
Teraz mam niestety inny problem ;o.
Aby wyleczyć postać (odpoczynek do wyleczenia) postać potrzebuje 12-16 dni :o.
Nie da się czegoś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie włączyłeś w opcjach możliwości używania zaklęć leczenia podczas odpoczynku, albo nie posiadasz takowych (lub masz ich mało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 23:24, VBone napisał:

Może nie włączyłeś w opcjach możliwości używania zaklęć leczenia podczas odpoczynku, albo nie
posiadasz takowych (lub masz ich mało).


Grając W/M/Z mam tylko 1 leczenie małe i to ze zdolności specjalnych. Jednak nie powinno to trwać tak długo chyba?
Jak moge zmniejszyć czas odpoczynku? Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 23:27, Gand44 napisał:

> Może nie włączyłeś w opcjach możliwości używania zaklęć leczenia podczas odpoczynku, albo
nie
> posiadasz takowych (lub masz ich mało).

Grając W/M/Z mam tylko 1 leczenie małe i to ze zdolności specjalnych. Jednak nie powinno to
trwać tak długo chyba?
Jak moge zmniejszyć czas odpoczynku? Dzięki :)


Powinno :)
Na szczęście jest proste rozwiązanie. Dla w/m/z tym bardziej proste.
Idzesz do targu przygód. Zapisujesz grę i okradasz Ribalda. Niie uda się, no to load. Po udanej kradzieży otrzymamy pierścionek regeneracji. Wtedy ustawiamy odpoczynek tylko przez 8 godzin (nie do wyleczenia) i po śnie bedizemy zdrowi na 100%. Nawet nie trzeba spać tylko poczekać pare minut.

Ja to z tą regenracją mam fajnie :) Pierścionek Gaaxa, pierścień regeneracji i katana Kuroisana. Regeneruje 1,5 hp na sekundę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 23:27, Gand44 napisał:

> Może nie włączyłeś w opcjach możliwości używania zaklęć leczenia podczas odpoczynku, albo
nie
> posiadasz takowych (lub masz ich mało).

Grając W/M/Z mam tylko 1 leczenie małe i to ze zdolności specjalnych. Jednak nie powinno to
trwać tak długo chyba?
Jak moge zmniejszyć czas odpoczynku? Dzięki :)


Ja pamiętam jak się męczyłem samym złodziejem kiedyś jak przyszło czekać po kilka dni na całkowite wyleczenie na początku gry. Wyszedłem z lochu mając coś koło 50 dni nabitych, ale później właśnie ukradłem Ribaldowi jego pierścień i miałem luz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 23:43, Latniak napisał:

Ja to z tą regenracją mam fajnie :) Pierścionek Gaaxa, pierścień regeneracji i katana Kuroisana.
Regeneruje 1,5 hp na sekundę :)


Dzięki, rozwiązałem problem... robiąc nowa postać. Tym razem w specjalnych zdolnościach miałem 2 małe leczenia ;D
Dzięki temu leczy sie w jeden dzień :P Tylko nie rozumiem czemu jest taka wielka różnica między 1 małym a dwoma. Musiał być jakiś błąd.
Też jakiś błąd chyba był z HP. Przy losowaniu początkowym daje najniższy poziom trudności, żeby wylosowało max życia, na początku mimo to dawało mi 53 i musiałem spać po 16 dni. Teraz śpi przez dzień, a na początek dostaję 62 Hp ;o

Ostro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z 2 questem Adario w TDD...Jestem w 2 rozdziale,mam udać się gdzieś na wschód od MD i zrobić kuku kolesiowi...Problem w tym,że nie mogę znaleźć tej miejscówki obok domu Jansena (niby jest zajście a''la do kanałów,ale NIE DA się go otworzyć,wogóle go nie wyświetla pod tabem).WTF?Gram na polskiej wersji TDD z patchem 1.03a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 01:19, Mazur13 napisał:

Mam problem z 2 questem Adario w TDD...Jestem w 2 rozdziale,mam udać się gdzieś na wschód od
MD i zrobić kuku kolesiowi...Problem w tym,że nie mogę znaleźć tej miejscówki obok domu Jansena
(niby jest zajście a''la do kanałów,ale NIE DA się go otworzyć,wogóle go nie wyświetla pod
tabem).WTF?Gram na polskiej wersji TDD z patchem 1.03a...

Miałem dokładnie to samo, mimo że mam angielską wersję BG2 + Pig Picture + wymagane patche i też się kanał nie podświetlał przy naciśnięciu TAB. Musiałem zrezygnować z kontynuacji questów Adaria. Niestety dalej natrafiłem na dużo paskudniejsze bugi, ale jakoś gra idzie do przodu, mimo że odpadło już 7 questów z tego 4 bardzo duże :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz mimo, że wszystko śmiga wporządku mam jakieś dziwne hałasy np. w zamku Nalii, lub w kanałach pod Miedzianym DIademem gdy idę uwolnić niewolników. Przez całe takie lokacje jest po prostu hałas innych odgłosów nie słychać. :(
W większości lokacji jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować