Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2006 o 05:16, Mistiq napisał:

mam pytanie. gram poraz pierwszy mnichem i czy powinno sie walczyc piesciami czy dac mu w lape
jakas bron??


Zdecydowanie pięściami :).Na początku może nie są jakieś super dobre ale im wyższy będziesz miał level tym coraz bardziej będziesz je doceniał xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 10:52, Feedback napisał:

Ludziska wielka prośba !!! czy nie wie ktoś z was skąd ściągnać dodatek do baldura 1 "opowieści
z wybrzeża mieczy" ??????

Z najbliszego miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to żeś mi doradził.... na dc nie ma na google nie ma a torrentem to nawet nie probuje... w sklepach też nie zabardzo ...bo to stara gra... jakies inne opcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 10:52, Feedback napisał:

Ludziska wielka prośba !!! czy nie wie ktoś z was skąd ściągnać dodatek do baldura 1 "opowieści
z wybrzeża mieczy" ??????

Nie sądzisz, że zadawanie takich pytań na forum dystrybutora gier jest mocno nie na miejscu? Na tym forum piractwo nie jest lubiane.
Co zaś do OzWM, to pierwsza część Baldur''s Gate (wraz z dodatkiem) powinna być dostępna w eXtra Klasyce za niecałe 20zł.
Swoją drogą, to ten temat traktuje akurat o BG2, a nie o pierwszej części, ale to już szczegół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie gry W BG2 przez net.
Korzystam ze słabego łącza i mam wiele portów poblokowanych, czy jest możliwość przekierowania na inny port abym mógł się połączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś spróbować zagrać przez program o nazwie hamachi. Też mam poblokowane porty z których korzysta BG, ale dzięki hamachi problem zniknął, bo granie odbywa się przez wirtualną sieć LAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 00:44, Mistiq napisał:

witam!
na poczatek chcialbym przeprosic za brak polskich znakow ale nie moge ich na tym kompie uzywac.
co do Waszego problemu z rozmowami z innymi kolesiami w Bg2 to sam mialem ten problem ale juz
go nie mam :)))
ewidentnie problem ten pojawia sie w momencie kiedy zainstalujemy Windowsa XP. Dzieje sie tak
dlatego bo gra nie mozne z nim dokladnie wspolgrac (w momencie kiedy tworzyli gre a bylo to
juz dawno temu, windows xp nie byl brany pod uwage)
na ten problem sa dwa sposoby:
1) jak juz niektorzy z Was wiedza pomaga czar SAVE/LOAD badz wyjscie z lokacji i powrot. wtedy
jest jakis % szans ze z Wami zagadaja. kiedy z niektorymi kolesiami chcialem pogadac to musialem
ladowac gre nawet po 40 razy!!! ale w koncu pomagalo choc zdarzaja sie wyjatki.... np. kaplan
helma w dzielnicy swiatyn (ten ktory Nam zleca Quest "Niewidzacego Oka" ) z tym kolesiem nie
pogadacie nigdy. zadne Save/load nie pomaga
2) sposob jest o wiele prostszy
udalo mi sie sciagnac patch ktory usowa tne problem... (sciagnalem to korzystajac z Emule)
w wyszukiwarce nalezy wpisac "baldur''s gate 2 windows xp"
wyskoczy Wam troche plikow ale gwarnatuje ze jeden z nich bedzie tym prawidlowym patchem
dla tych ktorym sie nie chca szukac moge przeslac na maila. oto moj mail : mistiq1@wp.pl
patch zajmuje niecale 8 mega.
* jest tylko jeden maly problemik... kiedy juz go sie zainstaluje to w momencie kiedy uruchamiamy
gre uruchamia sie nam konfiguracja BG2 (ustwianie poziomu trudnosci itp.) problem polega na
tym ze wszystko bedzie napisane po Francusku :p ... ale nie ma obawy... cala gra i Menu jest
w wersji takiej jaka macie obecnie na kompie.
to chyba tyle.. pozdrawiam


wiecie co, pomaga path z oficjlnej strony bg2, nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trafilem na jakis błąd w BG2 ... :/
Robie właśnie zadanie z kultem niewidzącego oka, jestem już przy tej skrytce z 2''ga częścią różdżki, szedłem dalej i pojawialo sie to Niewidzące oko. zawsze mi kogos zabijalo :/ wiec musialem non top wczytywac gre.

Zapisalem gre dokladnie w momencie gdy biore 2''ga czesc rozdzki razem z wyskakujacymi napisami ... jak wczytuje tę zapisaną grę TO NIE POJAWIA SIE TEN OBSERWATOR :S :S chodze w kolko i NIGDZIE GO NIE MA ;( nie wiem co robic teraz :/ wychodzilem do tego miejsca z okultystami, odpoczywalem i dalej nic :/

pomozcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 17:25, 0.o napisał:

... jak wczytuje tę zapisaną grę TO NIE POJAWIA SIE TEN OBSERWATOR :S :S chodze w kolko i NIGDZIE GO NIE MA ;(

Wczytaj poprzedni stan gry. Różdżkę daj najlepszemu wojownikowi, dopakuj go czarami ochronnymi, rzuć na niego przyśpieszenie i idź w pojedynkę. Powinno udać się zabić Oko za pierwszym podejściem ;)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 17:38, walgierz napisał:

> ... jak wczytuje tę zapisaną grę TO NIE POJAWIA SIE TEN OBSERWATOR :S :S chodze w kolko
i NIGDZIE GO NIE MA ;(
Wczytaj poprzedni stan gry. Różdżkę daj najlepszemu wojownikowi, dopakuj go czarami ochronnymi,
rzuć na niego przyśpieszenie i idź w pojedynkę. Powinno udać się zabić Oko za pierwszym podejściem
;)
Pozdrawiam.



Wlasnie problem polega na tym ze nie mam poprzedniego stanu gry :/ zapisalem quick save''m :/ a autosave mam z momentu wychodzenia z tego pomieszczenia ( zapomnialem jak to sie nazywa ;p )

Jest jakakolwiek szansa, że uda mi się ukończyć tego questa ? :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 18:16, 0.o napisał:

Wlasnie problem polega na tym ze nie mam poprzedniego stanu gry :/

Ooouu... To błąd. Powinieneś używanie dwóch różnych zapisów (np. Quick Save + jeszcze jeden) to absolutne minimum. Ja zwykle używam trzech - jednego przed podjęciem się każdego większego zadania, na drugim okresowo zapisuję postęp w obrębie tegoż zadania, a Quick Save''a używam na bieżąco. Ale dość o tym, bo Ciebie insteresuje konkretne rozwiązanie nie mniej konkretnego problemu.
A w tej chwili rozwiązanie widzę jedno, a mianowicie konsola :/ Trzeba by tylko znaleźć (np. Infinity Explorerem) kod tego obserwatora i przywołać go sobie. Nic innego nie przychodzi mi niestety do głowy, skoro nie masz wcześniejszych zapisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 18:16, 0.o napisał:

Jest jakakolwiek szansa, że uda mi się ukończyć tego questa ? :<


Ależ ofkors ;-)

Wyjdź z tej ''organicznej'' siedziby Oka i masz dwie możliwości:
1) (trudniejsza) Wróc do świątyni oddaj różdżkę strażnikom (50k expa), a potem pojdź do Gaala. W wejściu dopakuj drużynę czarami (jeśli masz Minsca lub Korgana lub jesteś berserkerem podejdź postacią do dziury w ziemi) zatakuj strażników, a oko samo się pojawi. Teraz tylko szał berserkera i może ci nakichać ;-) A z resztą strażników nie powinieneś mieć problemu. ALBO
2) to samo, tylko nie oddajesz różdżki, ale wykorzystujesz ją na oczku, kiedy się pojawi. Jeżeli nie masz ww postaci, to przyda się ochrona przed petryfikacją i śmiercią, oraz przywołańce (żeby przyjęły ataki oka). To wszystko, powodzenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 18:16, 0.o napisał:

Jest jakakolwiek szansa, że uda mi się ukończyć tego questa ? :<


Konsola. Są chyba dwa sposoby, pośredni i bezpośredni. W tym bezpośrednim za pomocą konsoli zmieniamy variable gry, któa potem uzna że już Niewidzące Oko zabiliśmy i można kontynuować grę (wiem, że się da ale nie wiem jak)

Pośredni - przywołanie sobie oczka i użycie na nim różdżki. Kod "oczka" to "bheye" albo "unsee" (musiałbyś oba wypróbować, bo oba kody przywołują niewidzące oko, ale jego dwie różne wersje)

W konsoli piszemy
CLUAConsole:CreateCreature("xxxxx") - zamiast iksów piszemy kod kreatury, ważna jest wielkość znaków w komendzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Mam spolszczoną wersję TDD (może i jest to wersja beta, ale nie jest źle, na razie na większe błędy nie natrafiłam) i po skończeniu gry ęlessime przenoci nas do Candlekeep (czy jakoś tak) i tam jest zadanko do rozwiazania i NIE MAM POJĘCIA CO ZROBIĆ!!! Proszę pomóżcie mi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ogolnie oceniasz spolszczenie tego moda oraz jego calosc. Nazywaja go "The Buggest Day" i nie wiem czy jest sens sie za niego brac. Czesto zawiesza sie albo wywala do windowsa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować