Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2006 o 14:47, natkasuper1 napisał:

Niektóre gry nie są po prostu projektowane na Linuxa, BG2 to stosunkowo stara gra, więc sprawdź
wymagania sprzętowe. Jeśli nie ma tam żadnych informacji jak zainstalować grę na Linuxa to
zapewne nie była projektowana na ten system.


Z tego, co wiem grę da się uruchomić pod Linuksem, (przy pomocy m.in. programów w/w lub silnika Infinity) tylko nie wiem jak skonfigurować te programy, żeby BG2 działał poprawnie...
na dowód zobacz tu:

http://transgaming.org/gamesdb/games/view.mhtml?game_id=2322

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z BG2 +ToB
W pewnym momencie gry przy awansie z 10 na 11 poziom postac zaczyna dostawac tylko 1 punkt życia i tak zostaje juz do konca. Nie wazne jaka klasa i ile ma kondycji zawsze jest to samo 1 punkt i nic wiecej.

Sciadnolem patcha ze strony cd projektu - nic nie dał.

Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 17:16, Oura napisał:

Mam problem z BG2 +ToB

Zła wiadomość. To nie jest błąd, tylko zasada gry. Powyżej 10 lvla postać dostaje bodaj GÓRA 3 punkty życia na poziom. Przykro mi, ale tak już będzie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 17:16, Oura napisał:

Mam problem z BG2 +ToB
W pewnym momencie gry przy awansie z 10 na 11 poziom postac zaczyna dostawac tylko 1 punkt
życia i tak zostaje juz do konca. Nie wazne jaka klasa i ile ma kondycji zawsze jest to samo
1 punkt i nic wiecej.

Sciadnolem patcha ze strony cd projektu - nic nie dał.

Prosze o pomoc.



jak juz powiedzial Hubi koshi to nie jest blad w grze..
zbrojny bedzie dostawal 3 punkty zycia, lotrzyk i kaplan 2 a mag 1
w sumie dobrze ze jest takie ograniczenie bo na wyzszych lev. mialoby sie tyle zycia ze byloby za latwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 15:22, Pharaun Mizzrym napisał:

Czy nieoficjalny dodatek do Baldur''s Gate 2 ("The Darkest Day") jest kompatybilny z polską
wersją BG2 ? Czy istnieje jego polska wersja i skąd mogę ją pobrać ? Pomóżcie !!

Odpowiedź:Jest już spolszczenie do The Darkest Day.Jest trochę kombinacji ale nawet taki laik jak ja sobie z tym poradził.Pobrać je można z tej strony: http://cob.dmkhosting.com/forum/viewtopic.php?t=1848&start.
Masz tam też instrukcji jak to zrobić.(naprawdę proste)U mnie chodzi z Tronem Baala i jest OK.Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sie ma jak trzeba zainstalowac mod do BG 1 NTotSC i the Greya klan episode 1 i czy te dwa mosdy moga dzialac razem w BG 1,jak wiecie to pomozcie , z gory dzieki. I jeszcze jedno czy mody do BG 2 Shadows over Soubar i the Darkenest Day moga byc razem zainstalowane, a jak nie to jak je zainstalowac oddzielnie, w ktorym miejscu trzeba je umiescic, czy sa jakies polskie patche do tego. I w ktorym miejscu zainstalowac patche na zniesienie poziomu w BG 1 BG 2.Za odpowiedz serdeczne dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 12:21, kulczyk1983 napisał:

Sie ma jak trzeba zainstalowac mod do BG 1 NTotSC i the Greya klan episode 1 i czy te dwa
mosdy moga dzialac razem w BG 1,jak wiecie to pomozcie , z gory dzieki. I jeszcze jedno czy
mody do BG 2 Shadows over Soubar i the Darkenest Day moga byc razem zainstalowane, a jak nie
to jak je zainstalowac oddzielnie, w ktorym miejscu trzeba je umiescic, czy sa jakies polskie
patche do tego. I w ktorym miejscu zainstalowac patche na zniesienie poziomu w BG 1 BG 2.Za
odpowiedz serdeczne dzieki.



Ermmm... to jest temat o BG 2. Tutaj jest temat o BG. http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=188&u=1116

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sie ma mam pytanko,chodzi o BG 2 + ToB. Czy do tego moge doinstalowac mody The Darkenest Day i Shadows over Soubar oraz czy moge zainstalowac mod, ktory znosi limit doswiadczenia. W ktore miejsce moge to zainstalowac, przed czy po instalacji BG 2 + ToB. jak to zrobic i czy sa jakies spolszczenia do tych modów. Za pomoc z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 12:43, kulczyk1983 napisał:

Sie ma mam pytanko,chodzi o BG 2 + ToB. Czy do tego moge doinstalowac mody The Darkenest Day
i Shadows over Soubar oraz czy moge zainstalowac mod, ktory znosi limit doswiadczenia. W ktore
miejsce moge to zainstalowac, przed czy po instalacji BG 2 + ToB. jak to zrobic i czy sa jakies
spolszczenia do tych modów. Za pomoc z gory dzieki

The Darkest Day jest od niedawna dostępny po polsku i zostało to wspomniane raptem kilka postów wyżej ( http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&pid=8669 ). Natomiast Shadows Over Soubar nie jest dostępny po naszemu, no chyba że mam nieaktualne informacje, ale gdyby ktoś go spolszczył, to pewnie bym wiedział ;)
Oba mody chyba się ze sobą nie gryzą, ale po szczegółowe informacje dotyczące zgodności zajrzyj do FAQ jednego i drugiego moda. Opis instalacji też znajdziesz w FAQ, ale mogę Ci od razu powiedzieć tyle, że najpierw instalujesz BG2, potem ToB, potem łatki (no chyba że masz najnowszą wersję i nie potrzebujesz). Dopiero na tak przygotowaną grę instalujesz mody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da się zainstalować TDD WEIDU 1.10 na BG2+ToB (z czy bez patcha), bo w trakcie instalacji (bez wyboru jak przy normalnym TDD) wywala błąd wersji pliku Tooltip.2da => ten plik jest instalowany do katalogu Override przez ToBa i nie wiem jaka miałaby być jego wersja aby odpowiadała TDD WEIDU 1.10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

korzystając, że kolega odżywia temat, ponawiam swoje pytanie:

Próbujemy ze znajomymi zagrać po sieci (oryginały, ta sama wersja) ale nijak się tego zrobić nie da. W przypadku próby przez tcp/ip jedyne co udaje się zrobić to podłączyć do siebie w ekranie tworzenia postaci, próba odpalenia gry kończy się zawieszeniem. Używaliśmy też Hamachi, wtedy przy połączeniu szeregowym w ogóle nie widać serwera (a co ciekawe graliśmy za pośrednictwem tego programu w inne gry, bez problemu).
Czy ktoś miał podobne problemy? Może zna rozwiązanie albo może cokolwiek poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 13:29, RobeN napisał:

Niestety nie da się zainstalować TDD WEIDU 1.10 na BG2+ToB (z czy bez patcha), bo w trakcie
instalacji (bez wyboru jak przy normalnym TDD) wywala błąd wersji pliku Tooltip.2da => ten
plik jest instalowany do katalogu Override przez ToBa i nie wiem jaka miałaby być jego wersja
aby odpowiadała TDD WEIDU 1.10.


Może warto zainstalować 1.3? Nie sądzę aby była to aż taka różnica, a w TDD można grać po Angielsku (jeżeli ktoś zna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 00:30, Icestalker napisał:

Może warto zainstalować 1.3? Nie sądzę aby była to aż taka różnica, a w TDD można grać po Angielsku
(jeżeli ktoś zna).


OK - ja tylko chciałem zaznaczyć problem. Podobno wersja WEIDU miała być "lepsza".
Ale nawet na portalach o MODach znalazłem opinie, by TDD WEIDU 1.10 nie instalować...
Dlatego na razie pykam w Tactics z innymi dodatkami a później pobawię się w TDD 1.03 z patchami oraz "polonizację", która już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jestem tu nowy ale bg2+tron bala przeszłem 2 razy więc się troche znam ,ale mam problem bo bg2 przechodze już 3 raz i gram kobietą mam romans z Anomenem i bochni zamieniła go w wampira i musialem go zabić teraz mam jego ciało i elfi mendrzec powiedzial żebym poszedł do świątyni olgmy w anktali ide tam i nic jest tam mnich co nic niegada i kaplan ktury ma swoje uslugi gadałem z nim na wszystkie sposoby i nic pomocy

jeżeli są błedy bo dyslekcji niemam to tylko lenistwo aha i jeszcze jedno moja klawiatura się psuje czasami nie wystukuje liter PROSZE O POMOC!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 15:07, Drak'k napisał:

Cześć Jestem tu nowy ale bg2+tron bala przeszłem 2 razy więc się troche znam ,ale mam problem
bo bg2 przechodze już 3 raz i gram kobietą mam romans z Anomenem i bochni zamieniła go w wampira
i musialem go zabić teraz mam jego ciało i elfi mendrzec powiedzial żebym poszedł do świątyni
olgmy w anktali ide tam i nic jest tam mnich co nic niegada i kaplan ktury ma swoje uslugi
gadałem z nim na wszystkie sposoby i nic pomocy

jeżeli są błedy bo dyslekcji niemam to tylko lenistwo aha i jeszcze jedno moja klawiatura się
psuje czasami nie wystukuje liter PROSZE O POMOC!!!

OK w grobowcu, gdzie zabiłeś Bohdi są księgi ( w takim małym pomieszczeniu). Przeczytaj je. Tam się dowiesz, że aby odmienić wampira napowrót w człowieka potrzebujesz jego ciała, serca wampira ( w tym wypadku Bohdi() i świątyni Amunatora ( czy jakoś tak, dawno już nie grałam w BG:)). Ruiny tej świątyni są zaznaczone na mapie ( jeśli wykonałeś quest na Wzgórzach Umar świątynia została oczyszczona ). Idziesz tam, kładziesz ciało Anomena i serce Bohdi przy statule ( tam gdzie jest taka układanka na podłodze jak w Indiana Jones gdzie musiałeś iść po literach wskazujących imię Boga) i gotowe...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować