Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2006 o 14:26, hans olo napisał:

A wie ktoś może czy wersja polska pasuje do BGT?

Chodzi ci o The Darkest Day PL?? Wersja weidu jest kompatybilna z BGT, więc nie powinno być problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 12:30, MateoKiszlo napisał:

Na stronce Bezpiecznej Przystani, przydałoby się własne forum, a nie te z gram.pl.

A niby po co ono jest takie potrzebne?? Przeciez mamy tutaj temat, a w sieci mozna znaleźć kilka for dyskusyjnych poswięconych wyłacznie BG2 tworzenie kolejnego jest chyba zbedne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 12:30, MateoKiszlo napisał:

Na stronce Bezpiecznej Przystani, przydałoby się własne forum, a nie te z gram.pl.



A po co? Czy to ma jakiś sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy wiec proszę o nieco wyrozumiałości:) Doczytałem na stronie ze Yoshimo nie musi wcale odchodzic z drużyny bo jest jakiś bug i mod. Mógłby ktoś opisać o co chodzi z tym bugiem i zapodać ew. link do moda? PZDR zulik22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 15:58, zulik22 napisał:

Witam wszystkich jestem nowy wiec proszę o nieco wyrozumiałości:) Doczytałem na stronie ze
Yoshimo nie musi wcale odchodzic z drużyny bo jest jakiś bug i mod. Mógłby ktoś opisać o co
chodzi z tym bugiem i zapodać ew. link do moda? PZDR zulik22

bug : zabić go przed tym miejscem gdzie cię zdradza, i wskrzesić po jego przejściu. o modzie nie szłyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2006 o 18:03, sig. napisał:

bug : zabić go przed tym miejscem gdzie cię zdradza, i wskrzesić po jego przejściu. o modzie
nie szłyszałem


Naprawdę? :) Cholera zawsze było mi żal Yoshimo i wkurzało że musi zginąć. Nie miałem pojęcia że to bug, niech szybko wydadzą jakąś reedycję BG bo brakuje mi tej gier strasznie ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2006 o 18:16, Mroku21 napisał:

Naprawdę? :) Cholera zawsze było mi żal Yoshimo i wkurzało że musi zginąć. Nie miałem pojęcia
że to bug, niech szybko wydadzą jakąś reedycję BG bo brakuje mi tej gier strasznie ;].

To nie jest bug. że Yoshimo ginie, bugiem jest, ze udaje się go wskrzesić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2006 o 18:21, zebara napisał:

To nie jest bug. że Yoshimo ginie, bugiem jest, ze udaje się go wskrzesić.


Ałć bolesna pomyłka (a tak się cieszyłem ;/), dzięki za oświecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sciagnalem TDD tego moda w wersji 1.11 ktora zajmuje ok 107 Mb ale przrypadkowo znalazlem jeszcze wersje 1.03 Full i zajmuje ok 302 Mb, ktory jest lepszy i czy zainstaluje sie spolszczenie w wersji 1.11 do TDD 1.03 Full Eng ?
>>Z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 19:29, Reaper01 napisał:

Sciagnalem TDD tego moda w wersji 1.11 ktora zajmuje ok 107 Mb ale przrypadkowo znalazlem jeszcze
wersje 1.03 Full i zajmuje ok 302 Mb, ktory jest lepszy i czy zainstaluje sie spolszczenie
w wersji 1.11 do TDD 1.03 Full En

Z tego co wiem to wersja Weidu /ta 107 Mb/ jest również pełna tylko lepiej skompresowan i dlatego wazy mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja weidu jest konwersją TDD 1.03 Full. Dzięki temu, że jest w weidu mod jest kompatybilny z innym modami, bo przy instalacji nie podmienia całego pliku dialog.tlk (plik odpowiedzialny za wszystkie teksty w grze), tylko modyfikuje go dodając nowe, własne teksty do gry.

Instalka weidu zajmuje mniej raczej nie tyle przez kompresje co przez sposób dodawania nowych rzeczy do gry.
Spolszczenie przygotowane dla TDD 1.11 weidu nie nadaje się do TDD 1.03 Full (bo jak?), ale do instalki nie-weidu też jest osobne spolszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 18:03, sig. napisał:

bug : zabić go przed tym miejscem gdzie cię zdradza, i wskrzesić po jego przejściu. o modzie
nie szłyszałem


Nigdy mi się ta sztuczka nie udała. A próbowałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 20:08, Amistan napisał:

> bug : zabić go przed tym miejscem gdzie cię zdradza, i wskrzesić po jego przejściu. o
modzie
> nie szłyszałem

Nigdy mi się ta sztuczka nie udała. A próbowałem...

osobiście nigdy z tego nie korzystałem, może któryś patch albo mod to poprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze ciagnie sie rozmowa na temat Yoshima ( i jego zdrady)
oto najlepszy sposob na zachowanie Yoshimo (gdyby ktos nie wiedzial)

wejdz razem z nim do gospody (tam gdzie masz sie spotkac z kolesiem, ktory ma Ci powiedziec o tym jak sie dostac do Czarowiezow) . postem (doslownie) przy samych drzwiach wyjsciowych odlacz Yoshimo, poczym udaj sie do Czarowiezow bez niego. KIedy juz zalatwisz caly quest (a wiec po pierwszej walce z Irkiem) wroc do tejze gospody i po przekroczeniu drzwi wejsciowych od razu nacisnij pauze. przylacz wtedy Yoshimo do teamu, a po sekundzie Ci on kopnie w kalendzarz.. (ale bedzie go mozna bez problemu wskrzesic gdzy bedzie czlonkiem twojej druzyny ^_^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 20:25, Reaper01 napisał:

Czyli ta wersja weidu jest taka sama tylko tyle ze bardziej kompatybilniejsza od wersji 1.03 ?

Dokładnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować