Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Irenicusa w piekle pokonalem za 2 podejsciem, bo za pierwszym zaciela mi sie myszka i bil mnie na oslep. Walka z Irenicusem jest bardzo latwa w porownaniu z Demogorgonem i Melissana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 21:37, Erton napisał:

Irenicusa w piekle pokonalem za 2 podejsciem, bo za pierwszym zaciela mi sie myszka i bil mnie
na oslep. Walka z Irenicusem jest bardzo latwa w porownaniu z Demogorgonem i Melissana


Mnie najwięcej trudności sprawił Demogorgon, parę razy go podchodziłam zanim znalazłam na niego "sposoba". Z pozostałymi nie miałam większych problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 21:42, Paladynka napisał:

Mnie najwięcej trudności sprawił Demogorgon, parę razy go podchodziłam zanim znalazłam na
niego "sposoba". Z pozostałymi nie miałam większych problemów :)


A ja najwięcej problemów miałem z tym smokiem z ruin swiątyni, a to dlatego, że było to pierwszy poważniejszy wróg (wcześniej walczyłem tylko z TorGhalem, ale to jest leszcz). Mój problem wynikał ze słabego opanowania magii, do tego momentu wszystko załatwialem siłą, kaplani słuzyli tylko do leczenia, a mag stał z boku i ciskał cukierkami. Dopiero problemy z wrednym smoczyskiem zmusiły mnie do gry badziej finezyjnej i wtedy już nie bylo problemów z żadnym wrogiem, szczególnie podczas pierwszego przechodzenia gry rozczarował mnie Irenicus, walki z nim byly wyjątkowo proste, bylem rozczarowany po piekle, szykowalem się na wypasiona walkę, a tutaj taki klops :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 12:39, zulik22 napisał:

Witam. Czy ktoś mi moze powiedzieć gdzie wgrać plik z podniesieniem poziomów w BG2?

A skąd ściągałeś? Jeśli to jest w formie moda, to przenosisz wszystko do głównego katalogu gry i odpalasz instalkę exe, a jeśli jest to po prostu kilka plików to najprawdopodobniej trzeba wrzucić do katalogu override.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 16:28, patryk1605 napisał:

w ktorej czescie dzielnicy mostow znajduje sie ten portal w ktorym znajde kostur magow??


w tej czesci gdzie spotyka sie oprawcow Tirdira (tego co sie wykopuje na cmentarzu) czyli mniej wiecej poludniowo zachodnia czesc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 16:28, patryk1605 napisał:

w ktorej czescie dzielnicy mostow znajduje sie ten portal w ktorym znajde kostur magow??

Dzwi są zabezpieczone pułapką (chyba) i potrzeba do ich otwarcia kamienia łotrzyków. Acha, walka jest dosyć trudna więc lepiej zrób sejva przed wejściem w portal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 16:28, patryk1605 napisał:

w ktorej czescie dzielnicy mostow znajduje sie ten portal w ktorym znajde kostur magow??


masz zreszta screenshota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:D ale ja mam pytanie z jakiej strony mozna zassać the darkes day(ten mod do bg2) w najnowszej wersji?? chyba 1.11 bo mam tylko 1.03 a z polszczenie do 1.11 pomozecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 16:37, Vormulac napisał:

Dzwi są zabezpieczone pułapką (chyba) i potrzeba do ich otwarcia kamienia łotrzyków. Acha,
walka jest dosyć trudna więc lepiej zrób sejva przed wejściem w portal.

Nie jest przypadkiem tak, że gdy się zrobi save po otwarciu drzwi i potem się go odczyta, to już nie można wejść? O ile dobrze pamiętam, było tak w moim przypadku. Tak samo jest z autosave''em, który robi się przy przechodzeniu przez drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 19:02, Xanax napisał:

Nie jest przypadkiem tak, że gdy się zrobi save po otwarciu drzwi i potem się go odczyta, to
już nie można wejść? O ile dobrze pamiętam, było tak w moim przypadku. Tak samo jest z autosave''em,
który robi się przy przechodzeniu przez drzwi.

Tego to nie wiem bo nigdy tak nie miałem. Nieraz dostawałem tam baty i szybki odczyt zawsze działał.
W takim przypadku to chyba najlepiej zapisać grę w innej dzielnicy i dopiero potem się tam udać i robić tylko quick save, aż do zakończenia zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 19:14, Vormulac napisał:

Tego to nie wiem bo nigdy tak nie miałem. Nieraz dostawałem tam baty i szybki odczyt zawsze
działał.
W takim przypadku to chyba najlepiej zapisać grę w innej dzielnicy i dopiero potem się tam
udać i robić tylko quick save, aż do zakończenia zadania.

Tak właśnie robiłem (wystarczyło zrobić save przed otwarciem drzwi). :)
Z tym zadaniem wiąże się jeszcze jedno niebezpieczeństwo. Otóż obserwator, z którym tam walczymy ma zwyczaj rzucania zaklęcia Zamiana ciała w kamień. Zdarzało mi się, że czar działał przeciwko rzucającemu i obserwator zamieniał się w kamień (to chyba przez Płaszcz odzwierciedlenia). Za pierwszym razem nie zorientowałem się, że tak się stało i zaatakowany stwór rozsypał się w pył... razem z okiem, które jest niezbędne do wydostania się z tego pomieszczenia.
Trzeba zatem uważać, by nie rozbić skamieniałego obserwatora tylko najpierw odpetryfikować go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,bardzo chciałbym mieć BG II,ale nie wiem gdzie sprzedają te po20 złociszy(z extraklasyki)albo jakiekolwiek inne...czy może w sklepie gram.pl można kupić?Albo na używkach...proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 19:42, Ashakel napisał:

Przepraszam,bardzo chciałbym mieć BG II,ale nie wiem gdzie sprzedają te po20 złociszy(z extraklasyki)albo
jakiekolwiek inne...czy może w sklepie gram.pl można kupić?Albo na używkach...proszę o pomoc...

W sklepie gram.pl już nie ma żadnego egzemplarza. Możliwe, że będzie jakaś reedycja w "klasyce" ale na razie nic nie wiadomo.
W używkach są dwa, wybierz z listy tytuł gry i wybierz ofertę.
http://www.gram.pl/uzywki.asp
Ewentualnie Alegro itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 19:42, Ashakel napisał:

Przepraszam,bardzo chciałbym mieć BG II,ale nie wiem gdzie sprzedają te po20 złociszy(z extraklasyki)albo
jakiekolwiek inne...czy może w sklepie gram.pl można kupić?Albo na używkach...proszę o pomoc...


Myślę że znajdzie się pewnie kilka egzemplarzy w sklepach takich jak Emik,Media Markt albo w dużych hipermarketach czasem przed świętami są kosze z grami. Ja osobiście w takich "koszach: upolowalem już kilka fajnch gierek, w tym BG II ale to bylo rok temu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować