Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Autorzy Wiedźmina 3: Możemy być lepsi od twórców Skyrima i Dragon Age`a

72 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2013 o 16:07, belzebubxxl napisał:

Skyrim= nudy jak flaki z olejem, poza otwartym światem ta gra nie ma nic do zaoferowania
,płaska fabuła ,drewniane postacie, nudne Questy> To całkowite przeciwieństwo obydwu
Wiedzminów, a i grafika dobra dopiero po zainstalowaniu tysiąca modów. To Srajrim :)
powinien być porównywany do Witcher''a nie na odwrót .Amen.


Czasami boje się, czytając takie wypowiedzi, że rynek dobrych gier pewnego dnia skurczy się do zera i przyjdzie mi ostatecznie odłożyć pada na półkę.

To, że w grze nie idziemy przez bardzo długi korytarz, zatrzymując się co chwilę by ubić kolejnego stwora, nie znaczy, że w tej grze nie idzie się przez bardzo długi korytarz, zatrzymując się co chwilę by ubić kolejnego stwora.
- polecam się nad tym zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorzy Wiedźmina 3: "Możemy być lepsi od twórców Skyrima i Dragon Age''a, możemy być, a może już jesteśmy, większymi bucami od Chmielarza i jego teamu!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rozumowanie. Pomimo tego, że zawsze podczas promocji Wiedźmina aż boję się otwierać lodówkę, to fakt faktem... Już jesteście lepsi. Dragon Age 1 i 2, Oblivion i Skyrim... Wszystkie te gry są IMO znacznie gorszymi RPGami niż oba Wiedźminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 16:49, pawbuk napisał:

Nie ma to jak porównywać zupełnie różne gry :D To trochę tak jakby porównywać GTA i Dirta
- w końcu w obu tytułach jeździ się samochodami :D

Ech ?
O czym ty mówisz ? Wszystkie 3 tytuły to gry RPG, a trzecia część Wieśka ma być również sandboxem co zbliża ją jeszcze bardziej do Skyrima.

Zupełnie różne gry to NFS i Half-Life, a nie Wiedźmin i Dragon Age, tudzież Skyrim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam,że Dragon Age dawał ponad 50h grania, kiedy Wiedźmina 2 można przejść...w parę godzin? Nie sztuką jest przykuć do gry na parę godzin. Sztuką jest stworzyć takie dzieło, w które będzie się chciało grać kilkadziesiąt godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, to mi się podoba :D Właśnie tak odczytałem zapowiedź Dzikiego Gonu !

"Kojarzycie Skyrima ? Główną cechą i zaletą gry jest otwarty świat. W Wiedźminie 3 też go wam damy. Tyle że z lepszą fabułą i ciekawszymi zadaniami oraz postaciami !"

I to jest to ! CDP RED pokazuje pazury i nie boi się konkurować z gigantami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 16:07, Gorthak napisał:

Oni mówią poważnie? Myślą, że ich pierwsze podejście do otwartego świata będzie lepsze
niż gry od ludzi doświadczonych w temacie?


Może jakiś przykład tych doświadczonych w temacie, bo Bethesda to ciągle nie umie robić gier RPG z otwartym światem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 17:39, kesik93 napisał:

Może jakiś przykład tych doświadczonych w temacie, bo Bethesda to ciągle nie umie robić
gier RPG z otwartym światem...


Ok, może nie umie, ale doświadczenie w tym ma. Porażka to też nauka. Skoro firma mająca na koncie cała serię The Elder Scrolls i Fallout 3 nadal nie radzi sobie z otwartymi światami (kwestia dyskusyjna), to czy firma podchodząca do tematu po raz pierwszy może uważać, ze na pewno wyjdzie jej lepiej? Bethesda ma doświadczenie (nawet jeśli to nieudane gry), CDP Red nie ma żadnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko że skyrim powstał na tą generacje a nie na przyszłą
Wiedzmin 3 bedzie lepszy od skyrima ale jak Bethesda zrobi coś na nextgeny to ich zniszczy jakością

Ale w3 na ps4 kupie na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 17:33, Darkstar181 napisał:

O czym ty mówisz ? Wszystkie 3 tytuły to gry RPG

Każdy inny typ. W WieśMacu lecisz jednym bohaterem i to po sznurku. Zamiast dużyny jak w DA gdzie miało sie pewną wolność. Z kolei Skyrim jest całkiem inny, bo ma w pełni otwarty swiat. A opowiadanie rozbudowanej rozbudowanej historii nie będzie proste w takich warunkach. Ciekawe co wykombinowali ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 17:33, Darkstar181 napisał:

Ech ?
O czym ty mówisz ? Wszystkie 3 tytuły to gry RPG, a trzecia część Wieśka ma być również
sandboxem co zbliża ją jeszcze bardziej do Skyrima.

Zupełnie różne gry to NFS i Half-Life, a nie Wiedźmin i Dragon Age, tudzież Skyrim.


Definicja RPG jest na tyle szeroka, że mieści się w niej bardzo wiele gier :) Możemy porównywać Deus Exa do Skyrima, ale jaki to będzie miało sens? Bethesda skupiła się w Skyrimie na zupełnie innych rzeczach niż choćby Redsi w Wiedźminie - oczywiście, można wymieniać różnice, ale ciężko powiedzieć która z gier jest lepszym erpegiem :) Zależy czego się po grze oczekuje.
Jak wyjdzie W3 to będziemy mogli go porównywać do Skyrima. Na razie niczego nie wiemy tak naprawdę o grze, bo do czasu premiery może się jeszcze wiele zmienić, a poza tym zapowiedzi nie zawsze pokrywają się z ostatecznym rezultatem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 18:22, pawbuk napisał:

Definicja RPG jest na tyle szeroka, że mieści się w niej bardzo wiele gier :) Możemy
porównywać Deus Exa do Skyrima, ale jaki to będzie miało sens?

Żaden, bo gra nie ma otwartego świata(znaczy jest, ale bardzo ograniczony, bardziej niż taki stary Gothic), i w dodatku dzieje się w przyszłości, nastawiona silnie na elementy skradankowe, takie szpiegowanie, a sama gra jest podzielona bardziej na wykonywanie poszczególnych misji. W dodatku zupełnie inne klimaty, to nie fantasy a taki szpiegowski action-rpg. I tutaj faktycznie trudno te tytuły porównywać. Ale z Wiedźminem, Dragon Agem, i Skyrimem jest inaczej. Te same (albo bardzo podobne) klimaty fantasy (elfy, smoki, zjawy, potwory, cywilizacja na poziomie ery średniowiecza), walka za pomocą miecza, magii, dialogii, itp. Podobieństw jest całkiem sporo. Stąd moje zdziwienie że niby zupełnie odmienne gry. A porównanie Dirta z GTA to ci się nie udało. Jedna to gra wyścigowa, a druga gra akcji w której równie często zasuwa się na piechotę ze spluwą w ręku, co jeździ autem (nie tylko zresztą nim)

Dnia 12.02.2013 o 18:22, pawbuk napisał:

Skyrimie na zupełnie innych rzeczach niż choćby Redsi w Wiedźminie - oczywiście, można
wymieniać różnice, ale ciężko powiedzieć która z gier jest lepszym erpegiem :) Zależy
czego się po grze oczekuje.

Tu chodzi o to że TYM RAZEM Wiedźmin ma mieć otwarty świat, a więc siłą rzeczy wszyscy bedą te gry porównywać, czy tego chcesz czy nie. I będzie to raczej na zasadzie "wiedźmin ma prócz otwartego świata to i to (fabuła) a Skyrim g... ma :D Tia, uczepiłem się tego elementu, ale to właśnie on był główną zaletą (dla niektórych wadą) konkurencji.

Dnia 12.02.2013 o 18:22, pawbuk napisał:

Jak wyjdzie W3 to będziemy mogli go porównywać do Skyrima.

Zdecyduj się. Nie możemy gry porównywać, bo jeszcze nie wyszła, czy dlatego że to niby zupełnie inny (?) typ gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 18:19, Zgreed66 napisał:

> O czym ty mówisz ? Wszystkie 3 tytuły to gry RPG
Każdy inny typ.

Typ. Ale założenia i mechanika rozgrywki takie same bądź podobne. A nie "zupełnie inne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wiemy, że jeszcze sporo musimy się nauczyć, ale zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy w stanie dostarczyć grę podobnej, o ile nie wyższej, jakości."

Mam tylko nadzieje że będą uczyli się na swoich błędach a nie od innych jak robić gry. Niech idą swoją drogą i nie kopiują tego badziewia jakie teraz się produkuję. Wiedźmin > Dragon Age, Skyrim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie naprawdę cieszy że w Wiedźminie 3 nie będzie skalowanie potworów. Np. w takim Gothicu, człowiek autentycznie bał się zapuszczać na tereny orków, jeśli się szło to trzeba było mieć fajną taktykę. A tak w Oblivionie i Skyrimie idziesz do przodu. Tak po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 18:37, Darkstar181 napisał:

Typ. Ale założenia i mechanika rozgrywki takie same bądź podobne. A nie "zupełnie inne".

Dla mnie generanie są inne. W przypadku Wiedźmina idziesz z jednego miasta do drugiego, potem trzeciego. Nie ma jako takich rozwidleń, a i bohater jest jeden. DA? Dwa krasnale, dwa elfy, człowiek i mag. Do tego potem miałeś rozwidlenie na Orzammar, las, miasto (nie wiem czy coś pominąłem). No i wszystko było rozdzielnymi wątkami. A nie jednym rozbudowanym. To samo jest ze Skryimem. Masa ras, które nie mają specyfikacji no i otwarty świat i główny wątek który nie ma rozwidleń, bo kiepawo jest taki zrobić.
Nigdzie nie ma rozgałęzienia. Więc łatwiej tobie zrobić co się tobie żywnie podoba i nie musisz wypełniać świata "piachem". Dlatego jestem ciekaw co wykombinowali. Ciekaw jestem też kiedy do Obsidianu będą skakać i to nie pod względem ilości rzeczy do łatania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować