Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Autorzy Wiedźmina 3: Możemy być lepsi od twórców Skyrima i Dragon Age`a

72 postów w tym temacie

Czemu porównywać te 3 gry i tworzyć wokół nich wojnę? Dragon Age to staroszkolny cRPG, w którym masz drużynę, robisz misje myśląc o rozwoju bohaterów. Skyrim to przygoda, wolny świat i akcja. Wiedźmin to dobrze opowiedziana historia z akcją.
Odnośnie newsa: nie podoba mi się już to. Sama konwencja Wiedźmina w otwartym świecie mnie odtrąca, a agresywny marketing polegający na porównywaniu się do gier fabularnych, które są innego rodzaju, jest śmieszne. Pamiętam zapowiedzi Wiedźmina 2. Wyszła gra dobra (pomijam

Spoiler

spieprzenie radości ze smaczkowości momentu śmierci Foltesta przez kilku słowiańskich recenzentów i kilku moich kolegów-idiotów

), z dobrą akcją, ale Geralt nadal jest kaleką, który nie potrafi skakać dobrze przez płotki. Mało tego - uważam drugą część za gorszą od pierwszej. Klimat jest jak dla mnie jałowy, questy średnie. Dobra grafika, efekty i zręcznościowa walka zabiła według mnie tę grę. W jedynce trzeba było myśleć jaki miecz wybrać, czym go posmarować. Tutaj? Niby to samo, ale i tak priorytetem jest zręczność gracza, który musi uważać, aby nie wpaść w niewidzialną ścianę. Smutne. Zostało jednak to samo: kiepska optymalizacja na początku, bugi i wywalanie gry. Otwarty świat to poważna sprawa. Jeśli to się powtórzy po raz trzeci to darmowe (skądinąd świetne) DLC nawet nie pomogą. Nie chciałbym, aby ta marka "zginęła" w taki sposób.
Proszę tylko na mnie nie napaść, że jestem antypolakiem, podżegaczem, trollem, głupcem nie znającym tematu. To jest moja opinia na podstawie gry w wyżej wymienione gry i na podstawie posiadanej wiedzy oraz emocji, które towarzyszyły graniu w te pozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2013 o 00:10, Killyox napisał:

Ale Wiedzmin 2 WYGLADA lepiej od skyrima. JEsli uwazasz inaczej to nie wiem, chyba masz
cos z oczami albo slaba karte;p


Wlasnie sek w tym ze nie wyglada. Nie znam sie na programowaniu, ale wydaje mi sie ze latwiej zrobic tunelowy las, w ktorym nie mozemy isc gdzie chcemy i zobaczyc z kazdej strony to co chcemy. A niestety wszystkie lokacje w wiesku tak wygladaja, teraz jak sie wezma za otwarty swiat dopiero sie okaze jak tam u nich z optymalizacja i skillem graficznym.
Osobiscie im zycze jak najlepiej, krok w dobrym kierunku. Chociaz wolalbym zeby wzorowali sie na Gothicu, w ktorym w przeciwienstwie do gier Bethesdy swiat po prostu zyje, a npc zapadaja w pamiec. Nigdy nie zapomne gdy pierwszy raz wchodzac do Khorinis po prostu stanalem w miejscu i patrzylem co sie dzieje. Piranie stworzyly niesamowity swiat, moze nigdy nie byl tak duzy i piekny jak w grach bathesdy. Ale byl po prostu wspanialy.
Teraz za to wszyscy skacza sobie do gardel, krzyczac ile to swiat nie bedzie wiekszy, jaka to nie bedzie super grafika, rozwiazania na poziomie (ktore swoja droga byly juz standardem od dawna), a to wszystko, w dobrym RPG-u sie po prostu nie liczy.
Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oba Dragon Age się chowają, jedynka na pewno, dwójka też, ale ta druga potrafi jednak zaskoczyc więśka swoją długością gry :)

Co do Skyrima...to są moze na tym samym poziomie, w zależności od gustu, czy ktoś lubi otwarty świat, czy też nie. A czy serio będzie lepszy, to tylko po premierza wiesia 3 się dowiemy, który również będzie miał otwarty świat, choc wydaje mi się, że będzie mu ciezko prześcignąć skyrima, który w tej "dziedzinie" siedzi od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć co jest lepsze od czego. Każda gra RPG w świecie fantasy ma swój niepowtarzalny klimat i każda jest inna. Moją pierwszą grą RPG był niezapomniany i niepokonany Gothic 2, który według mnie jest wspaniałą i niepowtarzalną grą do dziś. Gothic 3 to z kolei piękny, wielki i zróżnicowany świat. Skyrim to wręcz świat bez ograniczeń z całym multum gildii, miast, ruin i chyba nieskończoną ilością zadań pobocznych. A rodzimy Wiedźmin? Jedynka to piękny świat z ciekawą fabułą podzieloną na etapy. Podobnie dwójka. Jakoś nie wyobrażam sobie Wiedźmina 3 z nieograniczonym światem jak Skyrim czy Gothic 3. Te etapy, rozdziały to jest właśnie klimat Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Skyrim= nudy jak flaki z olejem, poza otwartym światem ta gra nie ma nic do zaoferowania
>
> > ,płaska fabuła ,drewniane postacie, nudne Questy> To całkowite przeciwieństwo
> obydwu
> > Wiedzminów, a i grafika dobra dopiero po zainstalowaniu tysiąca modów. To Srajrim
> :)
> > powinien być porównywany do Witcher''a nie na odwrót .Amen.
>
> Czasami boje się, czytając takie wypowiedzi, że rynek dobrych gier pewnego dnia skurczy
> się do zera i przyjdzie mi ostatecznie odłożyć pada na półkę.
>
> To, że w grze nie idziemy przez bardzo długi korytarz, zatrzymując się co chwilę by ubić
> kolejnego stwora, nie znaczy, że w tej grze nie idzie się przez bardzo długi korytarz,
> zatrzymując się co chwilę by ubić kolejnego stwora.
> - polecam się nad tym zastanowić.

To, że od czasu do czasu ubijesz jakiegoś stwora nie zmienia sytuacji, że grasz w grę w której 3/4 czasu spędzasz na chodzeniu/bieganiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział, że Wiedźmin 3 będzie sandboxem? Ma być grą z otwartym światem, ale to wcale nie musi być (i raczej nie będzie) sandbox. A REDzi porównują grę do DA oraz Skyrima, bo do czego mają porównać? Fabułę oba Wiedźminy miały lepszą i nie były na tyle długie, by znudzić gracza przed finałem. DA1 przechodziłem z przerwami, DA2 mnie znudził swoją powtarzalnością gdzieś w połowie (i nie skończyłem), a wszystkie TES-y są nudne jak flaki z olejem i wyprane ze wszystkiego, czym powinny charakteryzować się erpegi. Morrowind i Oblivion, to symulatory turysty po pustych i nieciekawych (dla mnie) krainach. Skyrima zignorowałem po doświadczeniach z jego poprzednikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 14:17, mbwrobel napisał:

Kto powiedział, że Wiedźmin 3 będzie sandboxem? Ma być grą z otwartym światem, ale to
wcale nie musi być (i raczej nie będzie) sandbox.

Jak może być gra z otwartym światem i nie być piaskownicą? o.O
Chyba, że Arcanie chcą z tego zrobić. Lecieć po sznurku, a otwartość świata to tylko marny żart ;)

Dnia 14.02.2013 o 14:17, mbwrobel napisał:

A REDzi porównują grę do DA oraz Skyrima, bo do czego mają porównać?

Obsidianu? Nawet Troki? :)

Dnia 14.02.2013 o 14:17, mbwrobel napisał:

Fabułę oba Wiedźminy miały lepszą i nie były na tyle długie, by znudzić gracza przed finałem.

To ciekawe. Przez ten emocjonujący gameplay polegający na klikaniu nie przebiłem się nawet przez Wyzimę w pierwszym W1. Drugi lepszy, choć z mojej strony znowu coś mi nie pasowało. To skończyłem w drugim akcie i jakoś mnie na powrót nie ciągnie. Gdzie takiego DA skończyłem 5-6razy. Więc mogę liczyć spokojnie liczyć +200h giercowania. Oblivion z Morrosem podobnie. Ze Skyrimem czekam na zbiore wydanie.
To jednak nie wydaje mi się, aby było inaczej.

Dnia 14.02.2013 o 14:17, mbwrobel napisał:

DA1 przechodziłem z przerwami, DA2 mnie znudził swoją powtarzalnością gdzieś w połowie
(i nie skończyłem)

W moim przypadku zanim się oderwałem od DA2 mineło spokojnie koło 80h :)
Więc znowu starczyło na parę przejść.

Dnia 14.02.2013 o 14:17, mbwrobel napisał:

a wszystkie TES-y są nudne jak flaki z olejem i wyprane ze wszystkiego,
czym powinny charakteryzować się erpegi.

A czym powinny? "Wcielaniem się w rolę"? Ee?

Dnia 14.02.2013 o 14:17, mbwrobel napisał:

Morrowind i Oblivion, to symulatory turysty po pustych i nieciekawych (dla mnie) krainach.

Symulatorem turysty którym robisz co chcesz, a nie to co Geralt z Rivii ma robić ;p
Nie, nie twierdzę znowóż, że mój punkt widzenia jest najwłaściwszy z mozliwych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 14:17, mbwrobel napisał:

z olejem i wyprane ze wszystkiego, czym powinny charakteryzować się erpegi. Morrowind


Mógłbyś nas oświecić czym powinny się charakteryzować erpegi? :D Pamiętam jak z kolegami graliśmy w fabularnego D&D - jako mistrz podziemi zawsze miałem przygotowaną jakąś historię, wątek fabularny dla graczy, ale tak naprawdę nigdy bym ich nie zmusił, żeby gdzieś poszli, gdyby nie chcieli tego zrobić :) Mogli zrobić co tylko chcieli, zabić kogo tylko mieli ochotę (oczywiście ten ktoś mógłby ich zabić), robić totalne głupoty (szczególnie w tym przodował mój kumpel, który stworzyl postać orkowego barbarzyńcy) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 00:09, Killyox napisał:

> CDP Red przyzwyczaił do buńczucznych zapowiedzi, z których potem wychodzą jakieś
maleństwa,
> ale teraz to popłynęli.


Ja też tym ludziom życzę tworzenia jak najlepszych gier (w końcu sam na tym skorzystam), a w obydwa Wieśki grałem więcej niż 1 raz i uważam je za udane tytuły, ale co do buńczucznych zapowiedzi, w 100% się zgadzam. I przed premierą Jedynki i przed Dwójką, nasłuchać się można było takiej ilości bzdur, że aż licho człowieka brało, a pana Gopa, to wręcz osobiście nie lubiłem za opowiadanie hurraoptymistycznych bajek, które w przypadku brania ich na poważnie, musiałyby oznaczać zapowiedź super-extra gry tysiąclecia.
A teraz znowu się zaczyna. Świat większy niż w Skyrim, wszystko inne też lepsze niż w Skyrim itp. Nie lepiej zapowiadać solidną grę popierając to konkretnymi materiałami, zamiast obiecywać gruszki na wierzbie?
Niech tylko Geralt będzie w stanie w dowolnym momencie przez płot przeskoczyć, to i tak będę zadowolony.
:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że niektórzy tutaj nie przeczytali tekstu, tylko sam tytuł newsa. Tu nie chodzi o to, ze oni się wywyższają i twierdzą, że zmiażdżą konkurencję, tylko że są w stanie robić gry na światowym poziomie, a nawet wyższym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2013 o 14:54, Madoc napisał:

robić gry na światowym poziomie, a nawet wyższym.


Czyli jakim? Intergalaktycznym?
Ogolnie to za duzo hypu wokol ten gry sie ostatnio robi. Z zasady gdy sie duzo obiecuje to pozniej slyszy sie jeki zawodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować