Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Autorzy Wiedźmina 3: Możemy być lepsi od twórców Skyrima i Dragon Age`a

72 postów w tym temacie

Tak jakby bycie lepszym od twórców Dragon Age''a było jakimś osiągnięciem... A od Skyrima też powinni dać radę, przynajmniej sądząc po zapowiedziach, ale mało kto już chyba wierzy w zapewnienia twórców i PRową gadkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 18:35, Darkstar181 napisał:

> Jak wyjdzie W3 to będziemy mogli go porównywać do Skyrima.
Zdecyduj się. Nie możemy gry porównywać, bo jeszcze nie wyszła, czy dlatego że to niby
zupełnie inny (?) typ gry?


Wiedźmin 3 jeszcze nie wyszedł i długo nie wyjdzie, więc nie da się go porównywać ze Skyrimem :D Bo nawet nie wiemy dokładnie jak gra będzie wyglądać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy to czasem CD-PR przy produkcji Wiedzmina 2 nie twierdzil czasem ze sandboxowy model gry jest "zuyyyy" bo psuje fabule?

Z tego co pamietam, to wiedzmin 2 pierwotnie mial miec otwarty swiat z przepiekna grafika, a wyszedl cRPGowy "Call of Duty"(pod wzgledem dlugosci kampanii".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie REDzi są już od dawna lepsi.
Tytuły takie jak DA1, seria ME czy Skyrim są w moim odczuciu zdecydowanie gorszymi odsłonami od Wiedźmina 2.
Zwłaszcza pod względem technologii widać, kto posunął się do przodu. Bo pod tym względem chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 17:35, Darkstar181 napisał:

I to jest to ! CDP RED pokazuje pazury i nie boi się konkurować z gigantami.

Raczej pokazuje, że potrafi uprawiać taki sam marketingowy bełkot, co EA i tym podobne.

No ale żeby stworzyć coś gorszego niż Dragon Age 2 to naprawdę musieliby się "postarać".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co Redzi mają na myśli. Jeśli chodzi o sprzedaż i zysk to mogą próbować i mam nadzieję, że im się uda. Ale jeśli mieli na myśli zrobienienie wybitnego cRPG to porównując się do DA albo Skyrima pokazują brak ambicji i lenistwo. Skyrim to symulator bohatera który bez modów jest ''meh'' a DA to uboga podróbka starych cRPGów. Wiedźmin był dobrym i porządnym cRPG choć troszkę czuć od niego sztucznością ale i tak jest bardziej ''erpegowy'' niż pozostałe wymienione tytuły. Cóż, mam nadzieję, że chodziło im o zyski a nie o jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę w zupełności przyznać, że zrobienie gry lepszej od Skyrim nie powinno być dla nich trudne. Co ma Skyrim? Wielki świat i.....tyle. Przy czym trzeba zaznaczyć, ze ten świat w oryginale, bez modów jest strasznie pusty. Teraz już nie widzę frajdy w ganianiu po wielkim lesie w którym znajdę może ze 2 króliki(ale jak grałem po raz pierwszy to mnie to cholernie jarało, dopóki nie poznałem całego wątka fabularnego). Fabuła (główny wątek) jest po prostu denny. Poboczne wątki, takie jak ten z gildii złodziei ma więcej zaskakujących punktów zwrotnych. Po trzecie i może ostatnie na razie: narracja. W skyrimie byle wieśniak z dziury zabitej dechami wyraża się jak wykształcony i dobrze wyuczony szlachcic itp. W wiedźminie jest to lepiej rozwiązane. Podzielili świat na mniejsze lokacje, tak są między ładowania, przez co lokacje są dokładniejsze i nie są puste(tak świat jest mniejszy, ale to jakoś nie przeszkadza). O narracji nie muszę wspominać bo bez problemu z zamkniętymi oczami można rozróżnić która postać należy do jakiej grupy społecznej. Fabuła też jest wyjątkowo ciekawa.
Z tego co widzę po postach, dzielimy się na falę hejtu zwolenników skyrima oraz graczy trzeźwo potrafiących porównać rpg-i.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko pytanie co tu jest pojmowane jako jakość. Ja to odebrałem jako jakość wykonania. Nie grałem w DA, ale czy ta gra miała problemy z interfacem, masę bugów i problemy ze stabilnością? Albo nieczytelny ekwipunek, niejasne opcje dialogowe, kiepskie AI? Nie mówię, ze Wiedźminy miały te problemy... nie wszystkie z nich... ale czy jakość Skyrima i DA (pomijając frajdę z rozgrywki) była taka słaba, że z całą pewnością można stwierdzić przewagę CDP Red?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takim marketingowym bełkotem CDPR tylko zniechęca mnie do swoich gier. Cała dotychczasowa strategia marketingowa tej firmy opiera na przechwalstwie i niewyobrażalnym wręcz - błędnym - przekonaniu o własnej wielkości. Zabawne, że jedynym sposobem w jaki CDPR chce wzbudzić zainteresowanie publiki jest gadanie w kółko o Skyrim i Dragon Age. Naprawdę niesmaczne i żenujące, a znając dotychczasowe przełożenie przechwałek na rzeczywistość obstawiam, że wyjdzie jeden wielki bullshit. I tyle. Do następnej gry. I to samo. W kółko. Ja tego nie kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna porownywac cos co powstalo przeszlo rok temu(Skayrim) do czegos co powstanie za 1,5 lub 2 lata i to na nową generację? REDzi chyba nie mają wylącznosci na RPGi na nowe konsole i chyba chwala sie nowymi mozliwosciami nextgenow. Poczekajmy co pokaże konkurencja zanim zaczniemy wychwalać ich pod niebiosa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BOSZE jaka masa Polaczkuf broniąca i wychwalająca polaczkofe dzieło ;D W1 nie dorasta DragonAge i skyrimowi do pięt sorry ;(................W2 już lepiej i z "Otwartym Światem?" taaa ten Świat byl tak otwarty ze... Oczywiście obie gry dobre ale bez przesady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 21:34, zalek101 napisał:

BOSZE jaka masa Polaczkuf broniąca i wychwalająca polaczkofe dzieło ;D W1 nie dorasta
DragonAge i skyrimowi do pięt sorry ;(................W2 już lepiej i z "Otwartym Światem?"
taaa ten Świat byl tak otwarty ze... Oczywiście obie gry dobre ale bez przesady ;)


Ostrzeżenie, chyba sam byś nie chciał jakby ktoś nazwał Ciebie "polaczkiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Z tego co widzę po postach, dzielimy się na falę hejtu zwolenników skyrima oraz graczy trzeźwo potrafiących porównać rpg-"

Raczej dzielimy sie na graczy kochajacych prawdziwe cRPG z otwartym swiatem na graczy _PL ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2013 o 21:42, zalek101 napisał:

Raczej dzielimy sie na graczy kochajacych prawdziwe cRPG z otwartym swiatem na graczy
_PL ...

skyrim?

ta gra w której niezależnie od poziomu trudności w pewnym momencie smok sam zabijał się o zbroję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 19:55, Mysurek napisał:

Z tego co widzę po postach, dzielimy się na falę hejtu zwolenników skyrima oraz graczy
trzeźwo potrafiących porównać rpg-i.


Bujda! Nie wszyscy fani Skyrima krytykują Wiedźmina, bo dobrze rozumieją, że tych gier nie sposób porównać - czego innego oczekuje się od Skyrima, a czego innego od Wiedźmina :D Mam zawsze krytykować W1 i W2, bo nie zapewniły mi ogromnego, otwartego świata, którego samo zwiedzenie zajmuje ponad 100 godzin? Mam krytykować Skyrima, bo główny wątek to nie tunelowa, wartka, dobrze poprowadzona opowieść? Można mieć do tych gier różne zastrzeżenia, bo nie są idealne, ale też trzeba rozliczać gry z głową :D Erpegi to nie jednolity gatunek - dzieli się na wiele podgatunków, które się bardzo różnią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie REDzi są już od dawna lepsi.
> Tytuły takie jak DA1, seria ME czy Skyrim są w moim odczuciu zdecydowanie gorszymi odsłonami
> od Wiedźmina 2.
> Zwłaszcza pod względem technologii widać, kto posunął się do przodu. Bo pod tym względem
> chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości.

Tylko proszę nie pisz, że Wiedźmin 2 wygląda lepiej od Skyrima (już nie wspomnę o tym, że ten pierwszy to same korytarze z wielkimi ścianami na około).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Oni mówią poważnie? Myślą, że ich pierwsze podejście do otwartego świata będzie lepsze
> niż gry od ludzi doświadczonych w temacie? Przecież Wiedźmin 2 to gra, w której przechodzenie
> przez drzwi wymusza zwalnianie bohatera, świat jest tymi drzwiami podzielony na mniejsze
> lokacje, kiedy Skyrim jest... no po prostu jest.
> Gram w Wiedźmina 2 po raz trzeci i uważam grę za genialną, ale proszę... technicznie
> Wiedźminy są średnie. Jedynka nadal wyrzuca do Windowsa, dwójka potrafi się nie włączyć,
> nie wspomnę już o debilnym systemie zapisywania, który raz na godzinę wymusza czyszczenie
> niepotrzebnych stanów gry (serio, kto wpadł na to, ze lepiej tworzyć kilkadziesiąt zapisów,
> zamiast slotów?).
> CDP Red przyzwyczaił do buńczucznych zapowiedzi, z których potem wychodzą jakieś maleństwa,
> ale teraz to popłynęli.
> Nie zrozumcie mnie źle, ja życzę tym ludziom jak najlepiej, a grę kupię na pewno, ale...
> no nie oszukujmy się, przez pierwsze miesiące Wiedźminy były ledwo grywalne, a teraz
> niby wyjdzie im lepiej niż wyjadaczom? Szczerze wątpię.

Skyrim technicznie jest duzo gorszy. Szczegolnie pod wzgledem wydajnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 22:18, TobiAlex napisał:

> Jak dla mnie REDzi są już od dawna lepsi.
> Tytuły takie jak DA1, seria ME czy Skyrim są w moim odczuciu zdecydowanie gorszymi
odsłonami
> od Wiedźmina 2.
> Zwłaszcza pod względem technologii widać, kto posunął się do przodu. Bo pod tym
względem
> chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości.

Tylko proszę nie pisz, że Wiedźmin 2 wygląda lepiej od Skyrima (już nie wspomnę o tym,
że ten pierwszy to same korytarze z wielkimi ścianami na około).


Ale Wiedzmin 2 WYGLADA lepiej od skyrima. JEsli uwazasz inaczej to nie wiem, chyba masz cos z oczami albo slaba karte;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 00:09, Killyox napisał:

Skyrim technicznie jest duzo gorszy. Szczegolnie pod wzgledem wydajnosci

Fakt, od Wiedźmina 2. Tyle, ze Wiedźmin jest znacznie mniejszą grą. Pytanie czy taką samą jakość będą potrafili zapewnić przy większej skali. Po prostu nie wierzę, że można z marszu przebić starych wyjadaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować