Zaloguj się, aby obserwować  
Nivrax

XFire/Evolve - z czym to się je?

3596 postów w tym temacie

Dziwny problem mam. Otóż, zainstalowałem sobie Stalkera: Clear Sky z CDA. Spodziewałem się, że Xfire mi go wykryje bez problemu (niegdyś miałem wersję pudełkową i wykrywał od razu) - jednak nie wykrył paru plików - w tym, o dziwo, części związanych ze Steamem - wszak gra niekorzysta ze Steama. O_o
Wie ktoś, "osohozi"?

20120607175037

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 17:52, Firefly94 napisał:

Dziwny problem mam. Otóż, zainstalowałem sobie Stalkera: Clear Sky z CDA. Spodziewałem
się, że Xfire mi go wykryje bez problemu (niegdyś miałem wersję pudełkową i wykrywał
od razu) - jednak nie wykrył paru plików - w tym, o dziwo, części związanych ze Steamem
- wszak gra niekorzysta ze Steama. O_o
Wie ktoś, "osohozi"?


Spróbuj recznie poprawić to w pliku xfire_games. Na 7/vista ten plik jest w C:\ProgramData\Xfire (folder programdata jest ukryty). Otwórz notatnikiem owy plik i wyszukaj grę w linii:

[5548_2]
LongName=S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky
ShortName=stlkrcs
LauncherDirKey=HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\GSC Game World\STALKER-STCS\InstallPath
LauncherExe=bin\xrEngine.exe lub samo xrEngine.exe
DetectExe=bin\xrEngine.exe lub samo xrEngine.exe
Launch=%UA_LAUNCHER_EXE_PATH% -applaunch 20510 %UA_LAUNCHER_EXTRA_ARGS% %UA_LAUNCHER_NETWORK_ARGS%
InGameRenderer=D3D9
InGameFlags=USE_PRESENT|ENABLE_MOUSE|USE_DINPUT_MOUSE

I zamień istniejące dane na te wyżej podane. Najlepiej robić to z wyłączony xfire i przed modyfikacją zrobić kopię zapasowa pliku xfire_games. Po zapisaniu zmian włączysz xfire i w narzędziach w opcjach wykryjesz zainstalowane gry, jeśli gra nie pokaże się automatycznie wyszukasz ją ręcznie i dodasz do listy. Jeśłi wszystko zrobisz dobrze na pewno zadziała. :D

P.S. W niektórych miejscach napisałem "lub", bo nie miałem takich problemów z grą i nie wiem, które .exe jest właściwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 13:32, AngelonMarcus napisał:

Hmm... Powiecie mi jak się wykrywa gry na xfire ściągnięte z GoG.com?
Ściągnąłem Little Big Adventure i nie wykrywa mi pliku LbaWin.exe...


Zrób to samo co napisałem wyżej, tylko wyszukaj linię z LBA:

[6572]
LongName=Little Big Adventure 1: Twinsen''s Adventure
ShortName=lba1
LauncherDirKey=HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall \{BAB1B719-79D5-4EC0-A41B-76E197F3BA44}_is1\InstallLocation
LauncherExe=LbaWin.exe
Launch=%UA_LAUNCHER_EXE_PATH% %UA_LAUNCHER_EXTRA_ARGS% %UA_LAUNCHER_NETWORK_ARGS%
DetectServer=False

Jeśli wygląda jak ta wyżej jest w porządku. I resztę rób jak napisałem wyżej w poście: "Najlepiej robić to z wyłączony xfire i przed modyfikacją zrobić kopię zapasowa pliku xfire_games. Po zapisaniu zmian włączysz xfire i w narzędziach w opcjach wykryjesz zainstalowane gry, jeśli gra nie pokaże się automatycznie wyszukasz ją ręcznie i dodasz do listy. Jeśli wszystko zrobisz dobrze na pewno zadziała. :D"

I oczywiście na koniec kliknij ZATWIERDŹ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, źle się określiłem.
Chodzi o to, że mam plik startowy exe Little Big Adventure, a nie LbaWin.exe, dlatego mi nie wczytuje.
Zmieniłem z LbaWin na Little Big Adventure i nic się nie załącza, chciałem zaznaczyć że to oczywiście idzie przez DOSBoxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale problem już sam rozwiązałem. Problemem był brak pliku unins000.dat (widocznie błąd przy instalacji) - "stworzyłem" taki plik w notatniku i nie ma żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. Nie mogę dodać się do nowo powstałej grupy, gdyż ciągle jest napisane, że jestem już w innych pięciu grupach. Usunąłem się z kilku, a problem dalej jest taki sam. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: Czy można na jednym komputerze zalogować się na 2 konta? Próbowałem, ale nie dało rady, ktoś zna na to jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2012 o 12:56, Inquis1t0r napisał:

> > Da się z piaskownicą.
>
> Powiesz o tym coś więcej?
Trzeba uruchomić drugiego clienta przez program sandboxIE.


Już sobie z tym poradziłem, wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest exe Gotham City Impsotors? Gra korzysta ze steama i nie wiem, gdzie on ma pliki exe, a potrzebny mi on, żeby ręcznie dodać obsługę gry do xfire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 12:29, Ecko09 napisał:

Gdzie jest exe Gotham City Impsotors? Gra korzysta ze steama i nie wiem, gdzie on ma
pliki exe, a potrzebny mi on, żeby ręcznie dodać obsługę gry do xfire.

W folderze Steama szukasz katalogu SteamApps. Tam gdzieś będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 12:35, RazorBMW napisał:

> Gdzie jest exe Gotham City Impsotors? Gra korzysta ze steama i nie wiem, gdzie on
ma
> pliki exe, a potrzebny mi on, żeby ręcznie dodać obsługę gry do xfire.
W folderze Steama szukasz katalogu SteamApps. Tam gdzieś będzie.


Kurde, coś jest nie tak, daje ścieżkę do exe i nadal wyskakuje, ze nie znaleziono go, wtf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować