• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
szerwony

BF3 Zacina się po chwili grania lub zawiesza

Pytanie

Witam. Kupiłem wczoraj Battlefield 3 na Origin i już mam problemy :( Gdy włączam grę przez pierwsze kilka minut mogę grać na Ultra, po chwili zaczynają się ściny i muszę przełączyć na wysokie, a po kolejnej chwili przeważnie się zawiesza. Mam Windows 7 64 bit, Intel Core 2 Duo 3,33GHz, 6GB RAM DDR2 i Zotac Nvidia GeForce GTX 550 Ti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

HWiNFO i sprawdź temperatury. Jaki masz zasilacz? Konkretny model i moc. Podpowiem 230V to nie moc zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Temperatury są ok. Jest to markowy komputer, zasilacz 300W o wydajności 95% (obliczałem pobór mocy wszystkich podzespołów i nie przekraczają możliwości zasilacza) A wszedłem na inny serwer (z inną mapą) i już nie było ścin (ale to nie wina pingu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Fujitsu Siemens i to nie jest za mało patrzyłem. Zauważyłem, że dzieje się to tylko na dużych mapach. Na małych mogę bez przerwy na ultra ciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Model to Fujitsu Siemens E524-V50. Zapewniam na 200%, że zasilacz wyrabia. Znam się na tym. Ma on też zabezpieczenia przeciążeniowe. A i co do tego innego serwera, to zaczyna mi się ścinać gdy serwer jest 48 lub więcej graczy, jak mniej jest git. I drugie co zauważyłem to, że w kampanii jednoosobowej gdy gram na ultra zdarzają się przycinki dźwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.02.2013 o 23:12, szerwony napisał:

Model to Fujitsu Siemens E524-V50. Zapewniam na 200%, że zasilacz wyrabia. Znam się na
tym. Ma on też zabezpieczenia przeciążeniowe. A i co do tego innego serwera, to zaczyna
mi się ścinać gdy serwer jest 48 lub więcej graczy, jak mniej jest git. I drugie co zauważyłem
to, że w kampanii jednoosobowej gdy gram na ultra zdarzają się przycinki dźwięku.


Przy większej ilości graczy powinieneś zmniejszyć ustawienia gry. Zwyczajnie komp ci się krztusi. To samo może dotyczyć to dźwięku. Z resztą sam DICE pierdzielił, że do pełnej zabawy trzeba bardzo silnej karty graficznej. Przydałby się też lepsze procek. Jakiś quad. Core2duo to już przeszłość i nie w tych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiem, że procesor za słaby ale na razie nie stać mnie na lepszy :( tylko w tym problem, że jak gram na 32 na ultra - 0 ścin, 48 na ultra - czasami przycinki, 64 ultra - ciągle jakieś ścinki, 64 wysokie - czasami ściny, 64 średnie - nadal zdarzają się ściny. Aż taka duża różnica jest między 48 a 64 graczami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2013 o 09:52, szerwony napisał:

Aż taka duża różnica jest między 48 a 64 graczami?

Tu masz porównanie procesorów o tej samej architekturze i taktowaniu, ale innej ilości rdzeni:
http://en.inpai.com.cn/doc/enshowcont.asp?id=7986&pageid=8150
Jak widać procesor też ma spory wpływ na płynność działania Battlefielda 3, ponieważ jest on w stanie efektywnie wykorzystywać aż 4 rdzenie.
Im więcej graczy na mapie, tym więcej trzeba przeprowadzić obliczeń. Ruch każdego gracza musi być obliczany osobno, każdy strzał, skorzystanie z gadżetu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2013 o 09:52, szerwony napisał:

Wiem, że procesor za słaby ale na razie nie stać mnie na lepszy :( tylko w tym problem,
że jak gram na 32 na ultra - 0 ścin, 48 na ultra - czasami przycinki, 64 ultra - ciągle
jakieś ścinki, 64 wysokie - czasami ściny, 64 średnie - nadal zdarzają się ściny. Aż
taka duża różnica jest między 48 a 64 graczami?


Tak, to ogromna różnica dla komputera. U mnie też StarCraft 2 chodzi na ultra. Ale jak jest więcej niż 3 - 4 graczy na multi to jest istny pokaz slajdów. Teraz przyszłością są Quady i tego się trzymaj. Sam kupiłem 3 lata temu Quada i jestem zadowolony. Jak bym kupił wtedy Core2Duo to już bym psioczył, że nic nie działa :-) Grafa coś z GTX''a i Quad. Potem będzie wszystko cacy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.02.2013 o 19:30, szerwony napisał:

Witam. Kupiłem wczoraj Battlefield 3 na Origin i już mam problemy :( Gdy włączam grę
przez pierwsze kilka minut mogę grać na Ultra, po chwili zaczynają się ściny i muszę
przełączyć na wysokie, a po kolejnej chwili przeważnie się zawiesza. Mam Windows 7 64
bit, Intel Core 2 Duo 3,33GHz, 6GB RAM DDR2 i Zotac Nvidia GeForce GTX 550 Ti


Tak, już widzę te "ultra" przy 15fps/sek na dwurdzeniowym procesorze i GTX 550. Wracając do tematu: C2D to nie procesor do BF3, a już na pewno nie do ustawień "ultra". Tutaj lepiej sprawdziłby się nawet najsłabszy Athlon z 4 fizycznymi rdzeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

na 32 graczy na ultra mam ok 20-25 fps i to mi wystarcza, a pytałem się bo chciałem wiedzieć czy da się tak też na 64 graczy

ps. markowe komputery mają większą wydajność niż składaki dlatego ja z C2D mogę wyciągnąć więcej niż składaki z C2D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2013 o 16:58, szerwony napisał:

na 32 graczy na ultra mam ok 20-25 fps i to mi wystarcza, a pytałem się bo chciałem wiedzieć
czy da się tak też na 64 graczy

ps. markowe komputery mają większą wydajność niż składaki dlatego ja z C2D mogę wyciągnąć
więcej niż składaki z C2D


Co to znaczy markowy komputer ? Nie ma takiego czegoś. Markowe to są tylko części. A komputer składa się z różnych podzespołów. Nie wszyscy producenci jednak, robią dobre podzespoły. Składaki o których mówisz, masz pewnie na myśli komputer z marketów. Tam są komputery złożone na odwal się, aby były najgorsze i najdroższe. Zazwyczaj podzespoły są źle dobrane, co powoduje potem problemy z czymkolwiek. Kumpel kupił w MM najdroższy zestaw kiedyś z P4 3,00 GHZ, DDR1 2 GB, Radeon x330 >.>, Zasilacz jakiś z dupy madecom. A kosztowało to 3k zł :D Za taką cenę można było kupić lepsza maszynę.

Hmm 25 fps to nie jest płynne granie. A już na pewno nie w shootera :) Twój komputer chyba spełnia wymagania średnie. Ustawienia Ultra są raczej dla naprawdę wydajnych maszyn. Z Quadem na czele. I nie przy takiej ilości graczy na jednej mapie. To się nie może udać z Core2Duo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chyba że koledze chodzi o komputery składane w całości przez 1 producenta np. komputery z serii Optiplex od Della itp. Chociaż w takich komputerach najczęściej siedzi integra albo zwykła karta od intela. W każdym razie na detale ultra nie można liczyć na tych komputerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2013 o 17:21, Szczep_NML napisał:

Chyba że koledze chodzi o komputery składane w całości przez 1 producenta np. komputery
z serii Optiplex od Della itp. Chociaż w takich komputerach najczęściej siedzi integra
albo zwykła karta od intela. W każdym razie na detale ultra nie można liczyć na tych
komputerach.


Tak, ale trudno nazwać Della czy Alienware firmą markową, która składa markowe komputery. Za cenę, którą sobie życzą, można by było taniej kupić wszystko to co oni. Co więcej, tak jak mówiłeś, oni raczej stosują zintegrowane układy graficzne. Co bardzo bardzo spowalnia pracę komputera w grze. I nie jestem pewny co do jakości montowanych tam procesorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Komputer to Fujitsu Siemens Esprimo P7935. Wszystkie podzespoły są dobrane przez fujitsu, jedyne co w nim zmieniłem to dysk, kartę (mam GTX 550Ti) i pamięć dołożyłem (Goodram, mam 6GB). Chodziło mi o składaki, które są na allegro np. http://allegro.pl/intel-i5-4x3-60ghz-x4-i5-3470-4gb-ddr3-hd2500-dvi-i3018032069.html Czy taki komputer będzie dobry? (nie patrząc na kartę graficzną) Kosztuje tylko 1000zł. Za taki sam sprzęt ale markowy trzeba minimum 2000zł. Co do fps-ów - gram na tym komputerze od dawna i jestem przyzwyczajony do takiej ilości fps :D telewizja nadaje w 25 więc w grach mi też wystarczy :D a tak na serio to dla człowieka który nigdy nie widział 60 fps-ów to 25 jest płynne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2013 o 19:47, szerwony napisał:

Komputer to Fujitsu Siemens Esprimo P7935. Wszystkie podzespoły są dobrane przez fujitsu,
jedyne co w nim zmieniłem to dysk, kartę (mam GTX 550Ti) i pamięć dołożyłem (Goodram,
mam 6GB). Chodziło mi o składaki, które są na allegro np. http://allegro.pl/intel-i5-4x3-60ghz-x4-i5-3470-4gb-ddr3-hd2500-dvi-i3018032069.html
Czy taki komputer będzie dobry? (nie patrząc na kartę graficzną) Kosztuje tylko 1000zł.
Za taki sam sprzęt ale markowy trzeba minimum 2000zł. Co do fps-ów - gram na tym komputerze
od dawna i jestem przyzwyczajony do takiej ilości fps :D telewizja nadaje w 25 więc w
grach mi też wystarczy :D a tak na serio to dla człowieka który nigdy nie widział 60
fps-ów to 25 jest płynne


Nie, nie będzie dobry. Grafika jest zintegrowana a to oznacza, że to szmalec. Do tego zasilacz niewiadomego pochodzenia. Pewnie tak jak i obudowa czyli od modecoma. Do tego bez dysku lol. Nic dziwnego, że to kosztuje 1000 zł. Szmelc. Dla jasności.. jeśli patrzysz na jakieś "markowe" komputery, to płacisz za znaczek a nie za bebechy. Także, markowe to są tylko z nazwy. Bo podzespoły kosztują mniej i przestań nazywać komputery od jakieś firmy "markowymi". Współczuje ci, że w życiu zaznałeś tylko 25 fpsów :) Nie wiesz jeszcze, co to znaczy płynność w grach. 25 fps to jest lag a nie płynne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A gdybym kupił ten komputer i dokupił do niego grafikę? Dyski mógłbym przełożyć z tego co teraz mam. Zaznałem więcej fps-ów ale w starszych grach w których grafika nie wymiata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiem, że nie powinienem dodawać postu pod postem, ale pojawił się u mnie jeszcze jeden problem, który chyba nie jest związany ze sprzętem. Mianowicie niezależnie od ilości graczy, mapy i pingu czasami przestaje reagować mysz i klawiatura. Zdarza się to tylko na multiplayer i trwa kilka sekund po czym zaczyna działać, a następnie po chwili znowu przestaje na kilka sekund reagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2013 o 16:58, szerwony napisał:

na 32 graczy na ultra mam ok 20-25 fps i to mi wystarcza, a pytałem się bo chciałem wiedzieć
czy da się tak też na 64 graczy


Aha... 20 fpsów wystarczy Ci do grania w multi, rozumiem... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować