Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crysis 3 - recenzja

135 postów w tym temacie

Zapowiada się dobry tytuł. Konwencjonalny i oklepany schemat fps''a ale wykonany profesjonalnie i z dbałością o szczegóły...Era twórczych pomysłów i nowych koncepcji przeminęła, stąd też C3 urasta do rangi gry na wysokim poziomie...W polskiej wersji rażą prymitywne dialogi...(w wersji "anglo" - jakby mniej;-))...zresztą dzisiaj każda gra akcji musi być - najwyraźniej innej opcji nie ma - okraszona prostackimi bluzgami (wg zasady - jaka skądinąd przyświeca obecnym kabaretom - tj. jak jest dużo razy "k...wa" to jest zabawnie i śmiesznie i w ogóle "zaje...cie"). OGÓLNIE - JUŻ WIDAĆ, ŻE GRA TRZYMA POZIOM...szkoda tylko, że stworzenie czegoś nowego jest obecnie poza zasięgiem branżowych mężów stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ze swobodą poruszania się? "podobne do jedynki" mało mi mówi... Można zwiedzić sobie bez problemu mapy nie poruszając się tzw. "korytarzami"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 16:13, Mozgotrzep napisał:

A jak ze swobodą poruszania się? "podobne do jedynki" mało mi mówi... Można zwiedzić
sobie bez problemu mapy nie poruszając się tzw. "korytarzami"?

Gdzieś tam po drodze piszę, że zależnie od mapy (czyli aktu). Jest na przykład wielka mapa z kilkoma równoległymi zadaniami głównymi i kilkoma pobocznymi, pojazdami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam nieśmiało :
Będzie jakieś porównanie z wersją na PC, chociażby pod względem grafiki ?

To trochę zabawne że zrecenzowaliście tę grę na PS3 mimo że jej flagowym targetem były PeCety które miały pokazać możliwości nowej wersji silnika CryEngine. Mam wrażenie że poszliście na łatwiznę. Porządnych kart graficznych nie macie czy co ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie palnęli tak.

Crysis 3 to obecnie najładniej wyglądająca gra na konsole obecnej generacji od strony technicznej i nie tylko - i o dziwo na forach fani killzone, uncharted, halo i Gearsów się z tym zgadzają. O_O
Zaś wersja PC no cóż art design się zmienił ale technicznie to Crysis 2 tyle że dx11+texture upgrade od razu z premierą, a nie ileś miesięcy po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 16:53, Numenpl napisał:

Na zachodzie palnęli tak.

Crysis 3 to obecnie najładniej wyglądająca gra na konsole obecnej generacji od strony
technicznej i nie tylko - i o dziwo na forach fani killzone, uncharted, halo i Gearsów
się z tym zgadzają. O_O

No zdziwiłbym się gdyby się nie zgadzali. Halo i taki Gears to raczej pod względem grafiki startu do niej nie mają. Może jeszcze killzone całkiem nieźle wygląda.

Dnia 19.02.2013 o 16:53, Numenpl napisał:

Zaś wersja PC no cóż art design się zmienił ale technicznie to Crysis 2 tyle że dx11+texture
upgrade od razu z premierą, a nie ileś miesięcy po premierze.

Czyli po prostu większe rozdziałki tekstur, plus dodatkowe świecidełka... no, w sumie w CDA bardzo PeCetową wersję chwalili, zastanawiałem się jak na gramie, a tu tyłek, wzięli na konsole, nędzarze :D

P.S Też nie wiem o co chodzi z tym "multi na siłę". IMHO tryb huntera jest bardzo fajny z polowaniem na Cell. Miła odmiana po tragedii z MoH, oraz powtarzających się CoD. W becie grało się naprawdę fajnie, a zabawy z maskowaniem w kombinezonie i strzałami to fajna odskocznia od klasycznego deathmatcha. Nie wiem czego recenzent oczekiwał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym "multiplayerem na siłę" to akurat lekka przesada. :) Bo jeżeli tak, to co powiedzieć o takich zesłorocznych MoH:Warfighter czy FC3, w których mulit było o wiele słabsze niż to w Crysis 3 (oceniam po becie). Rozumiem, że nie każdemu musi się podobać (szczególnie, że tryby rozgrywki nie są porywające), ale nie jest zrobione na "odwal się" - jest dopracowane, wyróżnia się z tłumu i stanowi rozwinięcie idei z dwóch pierwszych części. Tak czy siak, imo to stwierdzenie nie powinno się znaleźć w minusach, ale..... takie prawo recenzenta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lucas jak ty w ogóle możesz grać w Crysisa na PS3. Nie dość, że wygląda nie tak, to jeszcze strzelać z pada? ;)
P.S. Kiedy proGram?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ej no, zapewne to kwestia gustu. Multi musi miec jakiś pazur, bym nie traktował go jako
> części mody na wydłużanie żywotności w sieci. Wiem, że ciężko jest wymyślić coś nowego,
> ale... no krytyczny już się zrobiłem pod tym względem. W sumie taka rola krytyka (jak
> dawniej zwano recenzentów) :)

@Lucas_the_Great - tak apropo jeszcze to dobra recenzja, na pewno przyda się hejterom którzy piszą, że Crysis 3 jest tylko dla grafy, a tu się zdziwią, że są ważne plusy xd więc takich tylko odesłać do profesjonalnej recenzji na gram.pl :D

a odnośnie multi - ale jak by ta gra miała wyglądać bez tego? na kilka godzin i "do widzenia"? musieli coś dodać, multi w C2 był dobry na pewno lepszy niż mało dynamiczny multiplayer w poprzedniej odsłonie, a komu gra się podoba to przecież oprócz przejścia singla gra w multi, a są tez osoby, które tylko dla multi kupują; twórcy mówili, że nacisk na multi będzie duży, więc jak najbardziej to powinna być zaleta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ej no, zapewne to kwestia gustu. Multi musi miec jakiś pazur, bym nie traktował go jako
> części mody na wydłużanie żywotności w sieci. Wiem, że ciężko jest wymyślić coś nowego,
> ale... no krytyczny już się zrobiłem pod tym względem. W sumie taka rola krytyka (jak
> dawniej zwano recenzentów) :)
To mi trochę przypomina modę na "WoW killery", gdy wychodziły nowe MMO. Czy multi musi mieć pazur/być odkrywcze? Musi konkurować z BF albo CODami? To zaczyna być paranoja, zrobiono dobre multi, przedłużające zabawę, dzięki któremu można się zmierzyć z innymi ludźmi i nie ma do niego większych zastrzeżeń, a uznaje się to za... wadę? Super, to jak powiedzieć twórcom "jeśli wasz tryb wieloosobowy nie urwie mi żadnej części ciała to lepiej go nie róbcie, to nieważne, ze sporo osób może się przy nim świetnie bawić, nie jest odkrywczy ani lepszy od gier multiplayer, więc będę pisał ludziom, że psuje obraz gry". Poważnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak jest gorzej niż w pierwszej części, to ja trzymam się z daleka, bo pierwsza wynudziła mnie okrutnie - Crytek robi świetne silniki i średnie gry

> To trochę zabawne że zrecenzowaliście tę grę na PS3 mimo że jej flagowym targetem były PeCety które miały pokazać możliwości nowej wersji silnika CryEngine. Mam wrażenie że poszliście na łatwiznę. Porządnych kart graficznych nie macie czy co ? :D

Macie, ale wersja PC jest zablokowana na Originie do czwartku

> Super, to jak powiedzieć twórcom "jeśli wasz tryb wieloosobowy nie urwie mi żadnej części ciała to lepiej go nie róbcie, to nieważne, ze sporo osób może się przy nim świetnie bawić, nie jest odkrywczy ani lepszy od gier multiplayer, więc będę pisał ludziom, że psuje obraz gry". Poważnie?

Poważnie. Multi w grze jest albo zbędny albo ma wciągnąć na 500 godzin, bo jeśli ktoś gra w coś w multi, to przestanie tylko, jeśli trafi na coś lepszego, a nie przeciętnie znośnego. W 90% gier tryb wieloosobowy jest zbędny, bo kompletnie nic nie wnosi, po prosytu jest - a to za mało, bo konkurencja jest za duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyjechał kurier z grą :d zainstalowałem ale nawet na single sobie nie pogram bo premiera jest w czwartek wyskakuje okienko że przed premierą nie można odpalić gry :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 16:58, Chapka napisał:

Lucas jak ty w ogóle możesz grać w Crysisa na PS3. Nie dość, że wygląda nie tak, to jeszcze
strzelać z pada? ;)
P.S. Kiedy proGram?


Taka wersja była dostępna przed premierą, a to, że nie kocham strzelać z pada, to inna sprawa, więc głównie miałem skradankę (jedynie pro forma, z konieczności recenzenckiej, kilka razy zrobiłem jatkę).
PS: wygladaj zwiastuna pr0gramu jeszcze dziś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 17:06, KeyserSoze napisał:

Poważnie. Multi w grze jest albo zbędny albo ma wciągnąć na 500 godzin, bo jeśli ktoś
gra w coś w multi, to przestanie tylko, jeśli trafi na coś lepszego, a nie przeciętnie
znośnego. W 90% gier tryb wieloosobowy jest zbędny, bo kompletnie nic nie wnosi, po prosytu
jest - a to za mało, bo konkurencja jest za duża.

Nie, nie jest "albo zbędny albo ma wciągnąć na 500 godzin", to brzmi jak jakieś stwierdzenie uniwersalne, a jest jedynie Twoją opinią. Multi w grze (jak każdy jej element) jest po to, aby się przy nim bawić i jeśli wystarczy na 100 godzin, albo będzie w niego grało 1000 osób to spełnił swoją rolę. Jeśli wyszedł technicznie dobrze to można się do niego nie odnosić, ale raczej nie umieszczać w wadach, prawda? Ganienie ludzi za dobrze wykonaną pracę to chyba przegięcie. To czy tryb jest zbędny czy nie, jest oceną indywidualną, jeden go oleje, inny będzie się bawił tygodniami. Recenzent oczywiście ma prawo się do niego ustosunkować ze swojego punktu widzenia, ale ma też obowiązek dążyć do obiektywizmu, żeby nagle z recenzji nie zrobił się felieton. Jeśli nie ma technicznych zastrzeżeń do elementu to chyba nie ma podstaw do uznania go za wadę, nawet jeśli nie porywa. I naprawdę, co kogo obchodzi, że konkurencja ma lepiej rozwiązany multiplayer? To jak Crysis jest dobry, ale nie genialny, to od razu trzeba uznać, że jest zbędny?
Dla mnie to jest jakieś chore podejście, żeby dobrze zrobiony aspekt gry oceniać negatywnie, bo gdzieś widziało się lepszy. Na poparcie mam słowa Myszastego z recenzji Mass Effect 3 "Sam koop nie jest zły, choć moim zdaniem raczej mało potrzebny" - w minusach nie ma ani słowa o tym, że coop jest wadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 17:06, KeyserSoze napisał:

jak jest gorzej niż w pierwszej części, to ja trzymam się z daleka, bo pierwsza
wynudziła mnie okrutnie - Crytek robi świetne silniki i średnie gry

Czyli nie zamierzasz zaopatrzyć się w "Crysisa 3", jak dobrze Ciebie rozumiem, Sławku?

Dnia 19.02.2013 o 17:06, KeyserSoze napisał:

> To trochę zabawne że zrecenzowaliście tę grę na PS3 mimo że jej flagowym targetem
> były PeCety które miały pokazać możliwości nowej wersji silnika CryEngine. Mam wrażenie
> że poszliście na łatwiznę. Porządnych kart graficznych nie macie czy co ? :D

Macie, ale wersja PC jest zablokowana na Originie do czwartku

Ale chyba wersja recenzencka na PC nie ma takich obwarowań czasowych, prawda? Czy EA powtórzyła manewr w premiery "MoH: Warfightera", gdzie wersje dla prasy były dostarczane ze sporym poślizgiem dopiero po premierze? Moglibyście nam to wyjaśnić? Dzięki. :)

Dnia 19.02.2013 o 17:06, KeyserSoze napisał:

> Super, to jak powiedzieć twórcom "jeśli wasz tryb wieloosobowy nie urwie mi żadnej
> części ciała to lepiej go nie róbcie, to nieważne, ze sporo osób może się przy nim świetnie
> bawić, nie jest odkrywczy ani lepszy od gier multiplayer, więc będę pisał ludziom, że
> psuje obraz gry". Poważnie?

Poważnie. Multi w grze jest albo zbędny albo ma wciągnąć na 500 godzin, bo jeśli ktoś
gra w coś w multi, to przestanie tylko, jeśli trafi na coś lepszego, a nie przeciętnie
znośnego. W 90% gier tryb wieloosobowy jest zbędny, bo kompletnie nic nie wnosi, po prosytu
jest - a to za mało, bo konkurencja jest za duża.

A co wtakim razie z mocno promowanym trybem Łowcy? Też słabizna? A co z trybami Crash Site, Extraction, oraz Assault? Również są nędzne? Wg recenzji w najnowszym CDA jest ponoć aż 8 trybów multi na 12 mapach. Wszystkie są be?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Problem w tym, że wersji oryginalnej wybrać nie mogę.

Cholera, a ja dzisiaj potwierdzilem zamowienie:/
Sprawdz jak mozesz czy da sie zmienic w jakis inny sposob wersje jezykowa.
Jesli nie to odrazu wystawie swoj egzemplarz (jak tylko przyjdzie) na allegro bo w polskiego babola grac nie mam zamiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować