Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crysis 3 - recenzja

135 postów w tym temacie

Możecie już odpalić singla ? Kurier dostarczył mi dziś grę ale gdy chce włączyć wyskakuje okienko że gra dostępna od 21 lutego i muszę czekać do czwartku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie tekst, że gra jest zablokowana. Jezu ludzie, wchodzicie na flyvpn, pobieracie wersję trialową, ustawiacie proxy na Singapur. I gracie, wszystko full legal, bez obawy o bana itp. itd. (skontaktowane z supportem EA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 17:35, Janek_Izdebski napisał:

> jak jest gorzej niż w pierwszej części, to ja trzymam się z daleka, bo pierwsza
> wynudziła mnie okrutnie - Crytek robi świetne silniki i średnie gry
Czyli nie zamierzasz zaopatrzyć się w "Crysisa 3", jak dobrze Ciebie rozumiem, Sławku?


Tak się składa, że już go mam "służbowo" - nie chciało mi się grać jednak i teraz mam niezłą wymówkę, żeby tym bardziej tego nie robić :) wskoczę pewnie na pół godzinki pooglądać grafikę i tyle

Dnia 19.02.2013 o 17:35, Janek_Izdebski napisał:

Nie, nie jest "albo zbędny albo ma wciągnąć na 500 godzin", to brzmi jak jakieś stwierdzenie uniwersalne, a jest jedynie Twoją opinią.


Jasne, że opinią - ale dobrze ugruntowaną. Multi to nie singiel, nie tylko dlatego, że gra się z ludźmi, ale dlatego, że gra teoretycznie się nie kończy. W singla grasz, przestajesz, szukasz innego. W multi zostajesz przy jednej grze. Szlifujesz skilla, ćwiczysz taktyki, poznajesz mapy, samodoskonalisz się i... tego się nie zostawia, bo po prostu jest coś innego. To coś innego musi być wyraźnie lepsze, musi być na tyle dobre, że ktoś porzuci grę, w którą grał 1000 godzin. I nikt nie rozdrabnia się na kilka gier multi jednocześnie - są gracze Battlefielda i są gracze Call of Duty, takich co grają w jedno i drugie jest pięciu na całym świecie i mają po 10 godzin w każdej z tych gier - inaczej się nie da, bo w multi grasz, żeby być dobrym, a nie będziesz dobry, jak będziesz grał w 5 różnych gier jednocześnie. Dlatego też, jeśli shooter nie ma mieć trybu multi, który będzie mógł konkurować jakością z BF3, Black Ops 2 lub kilkoma naprawdę mocnymi darmowymi strzelankami, to ten multi jest zbędny. Ba, nie tylko zbędny, ale jest marnowaniem czasu i środków, które mogłyby sprawić, że singiel byłby dłuższy i lepszy.

Dnia 19.02.2013 o 17:35, Janek_Izdebski napisał:

Wg recenzji w najnowszym CDA jest ponoć aż 8 trybów multi na 12 mapach.


I to jest recepta na katastrofę. Nie da się naśladować Call of Duty - żeby zaistnieć w multi, trzeba się odróżnić. Czyli mieć jeden charakterystyczny, unikalny tryb, no maksymalnie dwa, ale za to dopieszczone do najmniejszego szczegółu. Jak słyszę "8 trybów" to wiem, że ani jeden nie jest taki dobry jak CQ czy rush z BFa. Nie mówiąc już o tym, jak taki podział na 8 różnych trybów fragmentuje społeczność, która i tak nie będzie przecież duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 18:35, KeyserSoze napisał:

Jasne, że opinią - ale dobrze ugruntowaną. Multi to nie singiel, nie tylko dlatego, że
gra się z ludźmi, ale dlatego, że gra teoretycznie się nie kończy. W singla grasz, przestajesz,
szukasz innego. W multi zostajesz przy jednej grze. Szlifujesz skilla, ćwiczysz taktyki,
poznajesz mapy, samodoskonalisz się i... tego się nie zostawia, bo po prostu jest coś
innego. To coś innego musi być wyraźnie lepsze, musi być na tyle dobre, że ktoś porzuci
grę, w którą grał 1000 godzin. I nikt nie rozdrabnia się na kilka gier multi jednocześnie
- są gracze Battlefielda i są gracze Call of Duty, takich co grają w jedno i drugie jest
pięciu na całym świecie i mają po 10 godzin w każdej z tych gier - inaczej się nie da,
bo w multi grasz, żeby być dobrym, a nie będziesz dobry, jak będziesz grał w 5 różnych
gier jednocześnie. Dlatego też, jeśli shooter nie ma mieć trybu multi, który będzie mógł
konkurować jakością z BF3, Black Ops 2 lub kilkoma naprawdę mocnymi darmowymi strzelankami,
to ten multi jest zbędny. Ba, nie tylko zbędny, ale jest marnowaniem czasu i środków,
które mogłyby sprawić, że singiel byłby dłuższy i lepszy.

Tak, nie ma to jak porównywać grę single z dodatkową zabawą w multi do gier nastawionych na kooperację. Widzę, że masz bardzo spolaryzowane poglądy, ma być genialnie, albo wcale. No nieważne, to kwestia podejścia, ale jeszcze raz odwołuję się do recenzji ME3, to, że multi jest słabsze można traktować jak niewielką wartość dodaną, ale trochę daleko temu do wady, a mi chodzi o to, że poprawny, dający sporo zabawy (nawet na krótko) tryb multiplayer został zaliczony do wad gry (czyli rozumiem, że obniża płynącą z niej zabawę). Naprawdę, fakt, że tryb kooperacji nie uzależnia, w jakikolwiek sposób wpływa negatywnie na grę? Jeśli się oczekuje jakiego wodotrysku to może, ale jeśli potraktuje się to jako miły dodatek to chyba trochę to nie na miejscu. Ostatecznie jest to po prostu cecha, nie wada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 17:49, Jarden napisał:

> Problem w tym, że wersji oryginalnej wybrać nie mogę.

Cholera, a ja dzisiaj potwierdzilem zamowienie:/
Sprawdz jak mozesz czy da sie zmienic w jakis inny sposob wersje jezykowa.
Jesli nie to odrazu wystawie swoj egzemplarz (jak tylko przyjdzie) na allegro bo w polskiego
babola grac nie mam zamiaru.


Da się podmieniać pliki językowe i ręcznie zmienić język gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 18:43, Gorthak napisał:

(czyli rozumiem, że obniża płynącą z niej zabawę).


W pewnym sensie tak. Jakies moce przerobowe w to multi poszły, prawda? Ten sam czas i wysiłek przeznaczony na doszlifowanie finalnej walki lub dodanie kolejnego fajnego ektu do singla, byłby lepszym rozwizązaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie mam pojęcia, po co od początku Crytek dołączą do kolejnych części tryby multiplayer"

odpowiadam: bo gdyby tego nie zorbili, to na starcie gra dostałaby -20% za brak multi. Wystarczy przejrzeć recenzje gier, które nie mają multi by zrozumieć o czym mówię. Dla samej gdy lepiej jak jest, niz gdyby miałoby go nie być. Vide Assassin''s Creed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pewne pytanie, bo mnie to bardzo interesuje.Czemu gry nie testowaliście na pc, bo dopiero tam nowy Crysis, pokazał na co go stać w kwestii technologi?!W CDA głównie testowali na piecu i podobno jest to rewolucja i wielki skok technologiczny.Nie ma drugiej gry z tak oszałamiającą technologią!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 19:04, Kajmal napisał:

A ja mam pewne pytanie, bo mnie to bardzo interesuje.Czemu gry nie testowaliście na pc,
bo dopiero tam nowy Crysis, pokazał na co go stać w kwestii technologi?!W CDA głównie
testowali na piecu i podobno jest to rewolucja i wielki skok technologiczny.Nie ma drugiej
gry z tak oszałamiającą technologią!

Nie dany był nam zaszczyt. CDA miało world exclusive. Nie martw się, coś o wersji PC i optymalizacji na pewno skrobnę, jak wreszcie zagram na piecyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 18:55, Drax747 napisał:

Da się podmieniać pliki językowe i ręcznie zmienić język gry.


Zakladam ze te pliki jezykowe nie znajduja sie na plytach z naszego "wspanialego" polskiego wydania?
Mam nadzieje ze to faktycznie dziala i nie grozi banem bo szczerze mowiac juz sie nastawilem na nie odbieranie paczki jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 18:56, Lucas_the_Great napisał:

W pewnym sensie tak. Jakies moce przerobowe w to multi poszły, prawda? Ten sam czas i
wysiłek przeznaczony na doszlifowanie finalnej walki lub dodanie kolejnego fajnego ektu
do singla, byłby lepszym rozwizązaniem...

W pewnym sensie masz rację. Tyle tylko, że to jest wróżenie z fusów. Nie oceniamy potencjału tym czym gra mogła być, a to co dostaliśmy. Jeśli single jest w wyraźny sposób gorszy - wymaga to napiętnowania w recenzji. Taka sytuacja jest w BF3, singleplayer jest jej wadą nie dlatego, że ma słabą fabułę, która nie porywa... on jest technicznie słaby. Irracjonalne zachowania przeciwników, zapętlone tychże miejsca respawnu - to są wady trybu gry. Czy multiplayer Crisisa 3 ma jakieś wady sprawiające, ze źle się w niego gra? Ma jakieś defekty? Jeśli nie ma to jest po prostu cechą, która nie porwała recenzenta, ale przecież wielu ludzi porwie. Twórcy poświęcili moce przerobowe, żeby dostarczyć graczom kilka(naście/dziesiąt/set) godzin dobrej zabawy i zostało to im zaliczone na minus. Porównywanie z konkurencją ma sens, gdy mówimy o podobnym rodzaju gry, ale BF3 czy CoD są nastawione na zupełnie inny rodzaj zabawy, więc wydaje mi się, że raczej nie powinno się przykładać tej miarki (wiem, że o tym nie pisałeś, ale taki wątek pojawił się u SS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Nie, nie jest "albo zbędny albo ma wciągnąć na 500 godzin", to brzmi jak jakieś
> stwierdzenie uniwersalne, a jest jedynie Twoją opinią.
>
> Jasne, że opinią - ale dobrze ugruntowaną. Multi to nie singiel, nie tylko dlatego, że
> gra się z ludźmi, ale dlatego, że gra teoretycznie się nie kończy. W singla grasz, przestajesz,
> szukasz innego. W multi zostajesz przy jednej grze. Szlifujesz skilla, ćwiczysz taktyki,
> poznajesz mapy, samodoskonalisz się i... tego się nie zostawia, bo po prostu jest coś
> innego. To coś innego musi być wyraźnie lepsze, musi być na tyle dobre, że ktoś porzuci
> grę, w którą grał 1000 godzin. I nikt nie rozdrabnia się na kilka gier multi jednocześnie
> - są gracze Battlefielda i są gracze Call of Duty, takich co grają w jedno i drugie jest
> pięciu na całym świecie i mają po 10 godzin w każdej z tych gier - inaczej się nie da,
> bo w multi grasz, żeby być dobrym, a nie będziesz dobry, jak będziesz grał w 5 różnych
> gier jednocześnie. Dlatego też, jeśli shooter nie ma mieć trybu multi, który będzie mógł
> konkurować jakością z BF3, Black Ops 2 lub kilkoma naprawdę mocnymi darmowymi strzelankami,
> to ten multi jest zbędny. Ba, nie tylko zbędny, ale jest marnowaniem czasu i środków,
> które mogłyby sprawić, że singiel byłby dłuższy i lepszy.


Bzdura, bzdet, śmiech na sali.
Grałem we wszystkie CSy godzin nie zlicze, w CoDy mam przegrane 1000h+ chociaz bym sie nie zdziwil jakbym pod 2000 podchodzil. Bf bc2 i bf3 posiadam 500h+ i rośnie. Dzieki za twierdzenie ze jestem wyjątkowy i jest tylko jeszcze 4 takich jak ja:) a i btw zanim napiszesz ze jestem slaby w te gry czy cos to w CSa swego czasu po turniejach jezdzilem - CoD to staty 40:0 zdarzaly sie nader czesto : ) BF kda srednio mialem na poziomie 5:1 wiec tez nie najgorzej. btw 2 w bfa i coda gralem rownoczesnie.


ps. wojna cod vs bf to to samo jak ps vs xbox - banda dzieciakow ktorych nie stac na zadne z nich.

ps 2 crysis 2 tez byl fajny tylko ostro walczyl z moim routerem dlatego odstawilem gnoja na polke

Przepraszam za brak polskich znakow oraz interpunkcje niczym gimbus ale pisalem w pospiechu a i ortografia u mnie kuleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 18:55, Drax747 napisał:

Da się podmieniać pliki językowe i ręcznie zmienić język gry.

Dasz namiar jak to legalnie zrobić? Inni pewnie też będą wdzięczni. Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kampania trwa ponoć.....6h!!!!! Na gamespy o tym trabili. Ostatnio zlinczowanyColonial Marines mial 6 h -8h na najtrudniejszym poziomie. Hmmm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recka krótka i rzeczowa. Duży plus Panowie.
Ma jednak takie pytanie odnośnie tego co napisaliście o lokalizacji i zmianie języka na angielski.
Kupiłem u Was Hunter Edition i jest tu do wyboru tylko polski i ruski język. A co z angielskim? Da się go jakoś włączyć? W konfigu mogę zrobić wpis, ale plików do ang. wersji nie ma? Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 19:06, Lucas_the_Great napisał:

> A ja mam pewne pytanie, bo mnie to bardzo interesuje.Czemu gry nie testowaliście
na pc,
> bo dopiero tam nowy Crysis, pokazał na co go stać w kwestii technologi?!W CDA głównie

> testowali na piecu i podobno jest to rewolucja i wielki skok technologiczny.Nie
ma drugiej
> gry z tak oszałamiającą technologią!
Nie dany był nam zaszczyt. CDA miało world exclusive. Nie martw się, coś o wersji PC
i optymalizacji na pewno skrobnę, jak wreszcie zagram na piecyku.


Aha, rozumiem.Fajnie wiedzieć, że powiesz coś jeszcze o wersji pc!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 20:02, Melampus napisał:

Recka krótka i rzeczowa. Duży plus Panowie.
Ma jednak takie pytanie odnośnie tego co napisaliście o lokalizacji i zmianie języka
na angielski.
Kupiłem u Was Hunter Edition i jest tu do wyboru tylko polski i ruski język. A co z angielskim?
Da się go jakoś włączyć? W konfigu mogę zrobić wpis, ale plików do ang. wersji nie ma?
Jakieś sugestie?

Pisałem o PS3, gdzie ta opcja jest przy każdym odpaleniu. Na PC trzeba bedzie zmienić coś w plikach ini, ktoś tu wcześniej wspominał, że jest to możliwe.

@Kajmal: obiecałem w komentarzach przy okazji "już graliśmy" - więc słowo się rzekło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 20:01, szyslay napisał:

Kampania trwa ponoć.....6h!!!!! Na gamespy o tym trabili. Ostatnio zlinczowanyColonial
Marines mial 6 h -8h na najtrudniejszym poziomie. Hmmm....


Też czytałem, że kampania tego Crysisa jest naprawdę krótka.Mówiąc bardziej szczegółowo, kampania posiada 7 misji, ale 2 ostatatnie są podobno, naprawdę rozbudowane!Ale jak by nie patrzeć, to narazie wstrzymam się z kupnem C3.Za krótka kampania, a multi napewno nie wciagnie mnie tak jak BF czy COD!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować