Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crysis 3 - recenzja

135 postów w tym temacie

A z tym dubbingiem, to Polski oddział EA, robi se naprawdę jaja.Ja pamiętam jak byłem skazany na dubbing w najnowszy mohu, a teraz to znowu czeka nas przy C3.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakaś rade by odpalić Crysis''a 3 przed czwartkiem (planowaną premierą) teraz zainstalowałem odpalam i jest napisane że gra dostępna od 21 lutego a już się cieszyłem że sobie pogram :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie odpalić :).Sprawiedliwość musi być. Skoro premiera 21 to trzeba czekać. Jak to sobie wyobrażasz ze dzisiaj dostajesz gre i grasz a ktoś czeka do 21 zeby w sklepie ją kupić :). A jest to zabieg przeciw piractwu. Bo ktoś mogłbu ją wrzucić do neta, do tego crack i mozna grać a premiera za 2 dni :). Trzeba czekać cierpliwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a własnie zamówiłem z gram.pl wersje Hunter Edition a tam jest że do zestawu jest Crysis 1 i inne bajery do multiplayer to to jest zaraz na ty 2 płytkach DvD czy tego Crysis 1 i te dodatki trzeba pobrać ? Dostałem paczke a w niej Crysis 3 i Metalowe pudełko nic więcej. Wyjaśni mi ktoś jak to wygląda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2013 o 19:17, Petzik napisał:

Bzdura, bzdet, śmiech na sali.


A jeśli jesteś wyjątkiem, a nie regułą? Nigdy nie sądź jakiegoś zjawiska po wycinkowym, jednostkowym przykładzie, bo nie zobaczysz prawdy :)

Dnia 19.02.2013 o 19:17, Petzik napisał:

Taka sytuacja jest w BF3, singleplayer jest jej wadą nie dlatego, że ma słabą fabułę, która nie porywa... on jest technicznie słaby


EE tam, aż taki technicznie słaby nie jest. Po prostu jest zbędny - to zrobiony na siłę singiel w grze multi, czyli dokładnie ta sama sytuacja. Czas i środki zmarnowano na niepotrzebną część gry.

Dnia 19.02.2013 o 19:17, Petzik napisał:

Jeśli nie ma to jest po prostu cechą, która nie porwała recenzenta, ale przecież wielu ludzi porwie.


Jasne, że porwie. Ale rolą recenzenta jest powiedzieć jak się sprawy mają tak dla wszystkich, a nie tej grupki osób, które nigdy nie grały w dobrą sieciówkę i Crysis 3 będzie ich pierwszym multiplayerem.

Dnia 19.02.2013 o 19:17, Petzik napisał:

Porównywanie z konkurencją ma sens, gdy mówimy o podobnym rodzaju gry, ale BF3 czy CoD są nastawione na zupełnie inny rodzaj zabawy


Na inny rodzaj zabawy w sieci to są nastawione Call of Duty, League of Legends, Starcraft 2 i World of Warcraft, bo to różne gry pod względem podstawowych założeń i mechaniki rozgrywki. CoD i BF to bracia bliźniacy w takim zestawieniu, tylko jeden nosi czapkę a drugi okulary - a to nie zmienia faktu, że są do siebie diabelnie podobni pod wszystkimi innymi względami. I są konkurentami dla Crysisa, jak bardzo niewygodne by to dla niego było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://answers.ea.com/t5/Support-Community-Idea-Exchange/Allow-everyone-to-download-Crysis-3-in-INTERNATIONAL-ENGLISH/idi-p/534972

Złożyłem petycje/sugestie, żeby EA udostępniło również oryginalny język gry do wyboru dla każdego.
Jeśli komuś również przeszkadza przymusowa polonizacja, byłbym wdzięczny, gdyby dopisał niżej coś od siebie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 20:49, Drax747 napisał:

http://answers.ea.com/t5/Support-Community-Idea-Exchange/Allow-everyone-to-download-Crysis-3-in-INTERNATIONAL-ENGLISH/idi-p/534972

Złożyłem petycje/sugestie, żeby EA udostępniło również oryginalny język gry do wyboru
dla każdego.
Jeśli komuś również przeszkadza przymusowa polonizacja, byłbym wdzięczny, gdyby dopisał
niżej coś od siebie :]

A mógłbyś napisać, co w których plikach dokładnie podmienileś? Dzięki. :)

P.S. Petycję za chwilkę podpiszę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Petycja podpisana.
Sprawdziłem próbę uruchomienia wersji angielskiej poprzez dodanie w configu wpisu english. To nie działa. Gra się uruchamia i mamy czarny ekran z muzyką w tle. Brakuje paczek eng w folderze localization. Na pobu płytach ich nie ma.
Dubbing to totalne badziewie.

Dla chcących zagrać przed premierą.
Zróbcie użytek np. z takich usług jak CactusVPN services (serwer ustawić poza EU).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 21:36, Melampus napisał:

Petycja podpisana.

Ja za chwilkę również podpiszę. :)

Dnia 19.02.2013 o 21:36, Melampus napisał:

Sprawdziłem próbę uruchomienia wersji angielskiej poprzez dodanie w configu wpisu english.
To nie działa. Gra się uruchamia i mamy czarny ekran z muzyką w tle. Brakuje paczek eng
w folderze localization. Na pobu płytach ich nie ma.

Jesteś na 100% pewny, że na obu płytkach nie ma paczek z oryginalną wersją językową? Ciekawe czy w dniu oficjalnej premiery będzie można pobrać wersję ENG z Origina... Ktoś to wie może?

Dnia 19.02.2013 o 21:36, Melampus napisał:

Dubbing to totalne badziewie.

Zgodzę się z Tobą w 100%. :)

Dnia 19.02.2013 o 21:36, Melampus napisał:

Dla chcących zagrać przed premierą.
Zróbcie użytek np. z takich usług jak CactusVPN services (serwer ustawić poza EU).

Ja tam wolę poczekać - może będzie wersja ENG do pobrania lub jakiś optymalizujący i naprawiający bugi patch... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem na 100% pewien, że innych paczek lokalizacyjnych nie ma. Pierwsza płyta zawiera duży plik instalacyjny, do którego za cholerę nie da się wejść (i raczej tam nic nie ma odnośnie plików lokalizacyjnych). Druga płyta ma plik rar. Po zajrzeniu do niego jest struktura gry jak po instalacji i wspomniana polska i ruska lokalizacja. Nic innego. Spróbuję jeszcze odinstalowac grę i ponownie ją zainstalować z origina (bo robiłem to z płyt). Może to coś da? Chyba, że ktoś z Was potwierdzi, iż instalacja z origina też nic nie daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 20:37, KeyserSoze napisał:

EE tam, aż taki technicznie słaby nie jest. Po prostu jest zbędny - to zrobiony na siłę
singiel w grze multi, czyli dokładnie ta sama sytuacja. Czas i środki zmarnowano na niepotrzebną
część gry.


Tak, ale czy ktokolwiek napisałby, że obecność tego singla w BF to wada, gdyby był dobrze wykonany? Jakoś w CoDzie, który jest zrobiony dobrze, a też specjalnie nie porywa (jest efekciarski, ale wtórny), takiej sytuacji nie ma. Poza tym - skąd Ty i Lucas macie takie niezachwiane przekonanie o tym, że poświęcając jedną część gry można lepiej zrobić inną? To jest naprawdę wróżenie z fusów.

Dnia 19.02.2013 o 20:37, KeyserSoze napisał:

Jasne, że porwie. Ale rolą recenzenta jest powiedzieć jak się sprawy mają tak dla wszystkich,
a nie tej grupki osób, które nigdy nie grały w dobrą sieciówkę i Crysis 3 będzie ich
pierwszym multiplayerem.


Czyli sugerujesz, że multiplayer Crysisa 3 spodoba się jedynie ludziom, którzy nigdy nie grali w tryb multiplayer? Ty to piszesz poważnie? W ogóle wychodzisz z jakiegoś dziwnego założenia, że w multiplayer gra się, żeby robić skilla i spędzić nad nim tysiące godzin. Ja gram w gry dla zabawy i wydaje się, że większość populacji tak robi. Z resztą, jest grupa osób, których multi Crysisa nie porwie, grupa, którą wciągnie bez reszty i grupa, która pogra i odstawi. I nie wydaje mi się to złą rzeczą. Multiplayer w grach nastawionych na singleplayer dokładnie taką spełnia rolę - wydłużyć zabawę, nawet jeśli tylko na kilkanaście godzin. Ostatecznie każdy potrzebuje czegoś co usprawiedliwi wydanie, było nie było, dość sporej ilości pieniędzy.

Dnia 19.02.2013 o 20:37, KeyserSoze napisał:

Na inny rodzaj zabawy w sieci to są nastawione Call of Duty, League of Legends, Starcraft
2 i World of Warcraft, bo to różne gry pod względem podstawowych założeń i mechaniki
rozgrywki. CoD i BF to bracia bliźniacy w takim zestawieniu, tylko jeden nosi czapkę
a drugi okulary - a to nie zmienia faktu, że są do siebie diabelnie podobni pod wszystkimi
innymi względami. I są konkurentami dla Crysisa, jak bardzo niewygodne by to dla niego
było.


Nie, CoD albo BF to gry multi sensu stricto. Crisis nie aspiruje do bycia grą multiplayer, porównywanie tego jest bez sensu. To tak jakby porównywać Diablo 3 i Guild Wars 2. Na dobrą sprawę mechanika jaka je odróżnia to sterowanie postacią. Ale GW2 to rasowe MMO, natomiast Diablo 3 ma jedynie elementy MMO. Jeśli ocenia się jakiś aspekt gry to trzeba to robić z pamięcią o kontekście. Pod tym względem Crysis nie jest żadnym konkurentem dla CoD albo BF i vice versa.

Może problemem tu jest różnica naszych podejść - dla Ciebie multi ma być super, wciągający i niezwykle przemyślany, jak w BF lub CoD, albo wcale. Dla mnie gra skupiająca się na singlu nie musi aspirować do bycia wieloosobową i możliwość sprawdzenia się z innymi ludźmi uważam za miły dodatek. Poza czernią i bielą jest jeszcze cała skala szarości, tak samo zawsze jest miejsce dla dobrze zrobionego multi, nawet jeśli niczego nie urwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Może po oficjalnej premierze, na Originie będzie wersja ENG. Nie wierzę, że płacąc pełną, zachodnią cenę jesteśmy pozbawieni wersji oryginalnej. Jeśli byłoby tak w istocie, to Panowie redaktorzy z Gramu powinni jakoś interweniować u EA i zadać pytanie jak legalnie pobrać oryginalną wersję językową na PC... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 22:03, Lucas_the_Great napisał:

Wróć do pierwszych komentarzy :D

Fakt, masz rację. Niestety nie zauważyłem tych pierwszych komentarzy. :) Ale, żeby był aż taki dysonans? Wy dajecie 8.5, CDA daje 9, a Kotaku "No"... Troszkę to podejrzane... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 22:14, Janek_Izdebski napisał:

Troszkę to podejrzane...
;)

Też tak uważam... chyba ktoś niezorientowany w strzelankach/skradankach dostał (mało prawdopodobne, by taki szkolny błąd Kotaku walnęło), albo chcieli znowu pojechac odsłonami na kontrowersji. Stawian na to drugie: to teraz najczęściej cytowana recenzja tej gry w sieci, bo mocno odmienna od reszty :)
EDIT: już jest sporo recenzji w agregatorze
http://www.metacritic.com/game/playstation-3/crysis-3/critic-reviews
http://www.metacritic.com/game/pc/crysis-3
http://www.metacritic.com/game/xbox-360/crysis-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować