Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Adrian Chmielarz wyjaśnia ponownie, o co chodziło z nim i z pecetami...

31 postów w tym temacie

> Bo duża część problemów z grami na PC wynika nie z winy twórców a chociażby ilość konfiguracji
> sprzętowych, sterowników, czy syfu, jaki niektórzy ludzie posiadają na swoich komputerach?

Dokładnie. Chciałem to samo napisać. Największą głupotę jaką czytałem to bluzgi na grę (już nie pamiętam jaką), że gra nie działa, że się sypie, że brak tekstur itp. itd. Potem okazało się, że gościu używał sterowników 17x.xx w czasach, gdy standardem były 28x.xx. Ech, przykładów można by mnożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś gra na PC i ma problemy z aktualizacja prostych sterów lub bibliotek DX to niech nie bawi się w granie na PC bo to jest zasrana podstawa, ja pisze o problemach wynikających z lenistwa twórców lub olania PC np RAGE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 22:38, Sebo1020 napisał:

ja pisze o problemach wynikających z lenistwa twórców lub olania PC np RAGE

To był najlepszy przykład właśnie problemów ilością configów. Ba nawet sporo pokazał jak wiele zależy od wsparcia producenta karty graficznej. Takich cyrków ze sterownikami to długo nie widziałem.
Jak ostatnio wróciłem do giery. Problemów nie miałem już ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 20:06, Dared00 napisał:

> > Czyli podejrzewam, że Chmielarz przeprosi za poprzednie słowa, bo musi teraz
PCciarzom
> > podsmarować. W końcu wydaje grę tylko na komputery.
> > Standard.
> No tak, lepiej żeby wszyscy developerzy smarowali konsolowcom co nie?
Chmielarz robił to przez ostatnie kilka lat.


Powiem ci najbardziej rozbraja mnie bulwersacja konsolowca jak autor który tworzył gry tylko na konsole nagle zmienia strony i tworzy gry na PC''ta :). Identycznie pamiętam było z Dark Soulsem na jakimś forum... Ehh polakowi naprawdę nie dogodzisz, patyczek w dupke źle, wyjmiesz też źle :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że pomysł chwyci
uwielbiam gry AAA na 100h ale nie za często, pogranie w grę z świetną grafiką na poziomie 3A za 50zł cyfrowo jest jak najbardziej mile widziane

coraz więcej kupuje małych gier przez psn a jak te gry bedą wyglądać to juz w ogóle bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwila, ja się nie bulwersuję o to, że człowiek przeszedł na PC (bo niby czemu?). Wisi mi to i powiewa, bo w jego gry i tak nie gram i raczej nie zagram, niezależnie od platformy.

To co mnie wkurza, to jego hipokryzja. Carmacka również. Parę innych przykładów też by się znalazło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 00:31, Eternal101 napisał:

Powiem ci najbardziej rozbraja mnie bulwersacja konsolowca jak autor który tworzył gry
tylko na konsole nagle zmienia strony i tworzy gry na PC''ta :). Identycznie pamiętam
było z Dark Soulsem na jakimś forum... Ehh polakowi naprawdę nie dogodzisz, patyczek
w dupke źle, wyjmiesz też źle :(.


Dokładnie. Powiem więcej, nie musiałby smarować gdyby gracze nie zachowywali się jak rozpieszczone primadonny którym trzeba na okrągło dogadzać jaka to ta ich platforma jest wspaniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem krytyka pana Chmielarza nie jest jednak zupełnie nieuzasadniona. Pamiętam jego wypowiedź na temat PC - była arogancka. Tłumaczenia też średnio kupy się trzymają. Przypomnijmy, całe to zamieszanie pan Adrian wywołał w czasach gdy startował Bullestorm. Jakoś ciężko mi uwierzyć że pan Chmielarz myślał wtedy jeszcze o PS2. Bardziej prawdopodobne że poczuł wiatr w żaglach, wsparcie Epic''a i ''boskiego'' Cliffiego B. w USA. Liczył że Bullet zarobi na siebie z nawiązką. W końcu fps, no i jeszcze Cliffy B.
A że kasa lepsza leżała wtedy (i nadal leży) na rynku konsol, a na PC duży procent stanowią pirackie kopie - postanowił pokazać PC-owcom środkowy palec.

Wyszło jak wyszło - jak to mówią ''życie zweryfikuje''. Mocno promowany Bullet sprzedał się w milionie kopii ( ach te klucze do bety Gearsów 3), a obok panu Adrianowi - na rodzimym podwórku urósł CDP Red, który bez wielkich pieniędzy na marketing - wydał serie Wiedźmina (głównie na PC), która sprzedała się już w ponad 4 milionach egzemplarzy.

PC mimo piractwa rośnie w siłę (Far Cry 3 - 25% sprzedanych kopii to PC), już teraz mówi się że PS4 i X720 będą mogły PC naskoczyć. Mimo ceny PC stają się ponownie modne. Rośnie rynek potencjalnych konsumentów. Nie trzeba być specjalnie ogarniętym żeby dodać w tej sytuacji 2+2... i mamy ''elastycznego'' pana Chmielarza, który niczym chorągiew - sprawdza z której strony wiatr zawieje.

Inna sprawa że im więcej dobrych (powtarzam - dobrych) gier na PC - tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować