Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Relacja na żywo z konferencji PlayStation - bądźcie z nami przed północą!

432 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2013 o 04:02, LordJuve napisał:

Nowa generacja na wstępie jest za PCtami. Kolejne lata ograniczania.

Serio myślałeś, że będą mocniejsze? L O L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przespanej (niecałej) nocce dopiero teraz naszła mnie chęć na parę refleksji. Sama konferencja jeśli mam być szczery była nudnawa (to oczywiście moje subiektywne odczucie), mało konkretów i pitolenie dla pitolenia. Dobrze się zaczeło, niestety dalej było tylko gorzej a dokładniej najpierw dobra nowina że temat spotkania dotyczy PS4 (na to czekałem) następnie prezentacja pada i koniec. A ni widu konsoli ani słychu dokładnej specyfikacji do tego gierki odpalane na kompie a co dla mnie zupełnie nie zrozumiałe, po co mi integracja konsoli z portalami społecznościowymi. Już widze wall na profilu zawalony z rana ośiągnięciami, rozumie fajna opcja dla ludzi niemających innego życiowego celu jak publikowanie statów z gier, ale do tego dotej pory służyły wewnętrzne serwisy dla graczy i było dobrze. Wiem zaczynam hejtować i chyba powinienem zjeść snickersa, ale trochę nie tego się spodziewałem. Mimo to czekam co pokaże MS i co w rezultacie dla nas graczy z tego wyniknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 07:19, Henrar napisał:

> Nowa generacja na wstępie jest za PCtami. Kolejne lata ograniczania.
Serio myślałeś, że będą mocniejsze? L O L


Nadzieja istniała ...

Nie wiem jak was, ale mnie nie zachwycił PS4. Mnie jakoś nie interesuje "social" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 10:17, Azdnak napisał:

> > Nowa generacja na wstępie jest za PCtami. Kolejne lata ograniczania.
> Serio myślałeś, że będą mocniejsze? L O L
>

Nadzieja istniała ...

Nie wiem jak was, ale mnie nie zachwycił PS4. Mnie jakoś nie interesuje "social" ...

Ja tak samo miałem nadzieję a co do "social" w zupełności się z Tobą zgadzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczere wyznanie kogoś, kto choć od niedawna bawi się na urządzeniach PS, to prawdziwie je pokochał:

Nie ma opadu szczeny. Było natomiast kilka momentów Wow!

- intro konferencji - zajebiste
- specyfikacja konsoli - zajebista, biorąc pod uwagę, że spekulowano przede wszystkim 4gb ramu (pierwsze Wow!). Zobaczymy co w tej kwestii wymyśli xbox.
-Gaikai i możliwość streamowania gier w momencie zakupu.
-Możliwość, że kumpel oddalony od nas o 500km zasiądzie nagle za sterami naszej postaci (drugie Wow!)
- przycisk Share i wszystko co z nim związane - rozważam wydłubanie go zaraz po zakupie i rozpakowaniu konsoli. Zupełnie nie dla mnie i boję się, że jeszcze przez przypadek bym go wcisnął w emocjonującym momencie w czasie gry. Tyle, że dla casualów to może nawet być jeden z ważniejszych wabików do kupna ps4
- Odpalanie gry za naciśnięciem jednego przycisku - fajne, ale to dla mnie mało istotne.
-Knack - dajcie spokój. To, wraz z tym devem postury wiewiórki bardziej pasuje na konferencję Nintendo.
- remote play ps Vity - cios w nery dla Wii U
- Pad PS4 - myślę, że w moim przypadku mógłbym zostać przy Dual Shocku z ps3. Share - opisane powyżej, touchpad podejrzewam będzie używany przy pierdołach i mini-grach, jak kręcenie zaworem w Killzone 2 za pomocą wychylania pada; lightbar - myślę, że PS Move wyczerpał już ten temat.
- Killzone: Shadow Fall - generalnie nie jestem miłośnikiem serii Killzone. Fajne strzelanie, bardzo dobry multi, świetny feeling broni, ale fabuła nudna. To co pokazali jednocześnie robi wrażenie i zawodzi. Robi wrażenie już sam przelot nad miastem, jego design, wodospad w tle, następnie otwierająca eksplozja. Samo strzelanie wygląda jak każdy inny fps na ps3 tyle, że w HD. Eksplozja granatu słaba. Pokuszę się o stwierdzenie, żę crysis 3 wygląda lepiej i crytek nie do końca kłamał (bo teza, że ta generacja nie wyjdzie poza grafikę crysisa 3 na pc moim zdaniem dotyczy tylko pierwszej generacji gier na ps4)
- Samochodówka - project cars nie wygląda tak samo?
- infamous - nie wiem w zasadzie co zobaczyłem. Czy to intro, czy to było renderowane na ps4 czy co... wygląda w porzsądku
- deep down - Wow!Wow!Wow! W zasadzie po prezentacji nowego unreal engine i luminous spodziewałem się, że pierwsze tytuły na ps4 będą właśnie tak wyglądać. Jeśli tak ma docelowo wyglądać nowa generacja to w moim odczuciu ocieka zajebistością. Szkoda, że to nie tytuł na wyłączność, i czy to w ogóle jest grywalny tytuł?
- człowiek ze Square Enix - Wow! Naprawdę są Japończycy, którzy kilkoma prostymi zdaniami po angielsku mogą przywołać uśmiech od ucha do ucha na moją twarz. Ich akcent wprowadzi w zadumę nie jednego anglistę.
- David Cage i staruszek - Wow!Wow! Tak, tego właśnie potrzeba w nowej generacji. Świetny tytuł w stylu Heavy Rain, w tej oprawie w pierwszym roku ps4 - to by była miazga.
- gra człowieka od Braida - nie wygląda na coś ciekawego, ale zapewne będzie
- Watch Dogs -Wow! w tym właśnie momencie stała się chyba najbardziej oczekiwanym przeze mnie tytułem tego roku, ale wątpie czy "tego" roku.
- Media Molecule i rzeźbienie w błocie - ok, można liczyć na bardzo ciekawą grę i wreszcie coś pod PS Move.
- Blizzard - no fajnie, ale liczyłem na killera i zapowiedź nowego tytuł€ (wiem, wiem... bez przesady). Diablo 3 mam już wielokrotnie ograne na PC
- Destiny - nie wygląda mi to na coś wartego uwagi jak narazie
- brak pokazania samej maszynki - serio, kogo to obchodzi? to naprawdę jak oczekiwanie na pokazie okładki do książki zamiast na to co zapisane jest na jej kartkach. Teksty w sylu: "no ważne, ważne, przecież to przez 7 lat będzie stało w salonie, musi się prezentować." No a czy wy za przeproszeniem oczekujecie, że ps4 będzie wyglądało jak gówno obsypane konfetti? Trawiasto zielony naleśnik w różowe kropki? Tu rewolucji nie będzie i naprawdę nie wiem jak komuś może to spędzać sen z powiek. Będzie tradycyjne czarne pudło.

Parę rzeczy zapewne pominąłem. Ogólnie wrażenia jak najbardziej pozytywne, przede wszystkim i to najważniejszy punkt ze względu na łatwą do programowania dla devsów platformę i 8gb ramu. Mi już nic więcej tak naprawdę nie trzeba. Fakt, spodziewałem się więcej po pierwszych ekskluzywnych tytułach startowych, ale liczę, że zobaczymy gry wyglądające jak luminous engine czy deep down. Cieszę się, że nie przesadzili z elementem fejsbukowym - social sharing itp. mam totalnie w dupie, ale jak już wspomniałem, lepiej że jest niż ma go nie być z punktu widzenia potencjalnej bazy odbiorców. Glłupio by było gdyby xbox zabrał połowę casuali ps4 w ten sposób. Zabrakło mi pokazania nowych gier na ps vitę, ale może to dlatego, że chcieli konferencję w całości przeznaczyć na ps4.
Otwarcie dobre, bez potknięć, ale tylko dobre. Przed nimi sporo pracy przed E3. Muszą pokazać co najmniej jednego killera na wyłączność w oprawie jakości deep down i dobrze byłoby wrzucić jeszcze jeden tytuł typu Uncharted 4. Trochę więcej o Vicie i współdziałaniu z ps3, a być może i ps3.
Jestem o tyle spokojny, że przynajmniej pod względem bebechów microsoft ma małe szanse, żeby zmiażdzyć ps4. Jestem zaskoczony jak wiele przecieków okazało się prawdą. Obawiam się dlatego, że X720 może rozwalić mózgi casuali nowym kinectem i tym wyświetlaniem szerszego obrazu na ścianę za telewizorem. Z mojego punktu widzenia są to rzeczy o marginalnej istotności dla grania, ale niestety obawiam się, że tak właśnie wygrywa się generację i coś czuję, że ta będzie należeć do X720. Ode mnie tyle, że jeśli line-up startowy ps4 nie zawiedzie to biorę na premierę i mam wrażenie, że Europa nie zostanie potraktowana jak trzeci świat i dostaniemy konsolkę razem z usa i Japonią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 10:17, Azdnak napisał:

> > Nowa generacja na wstępie jest za PCtami. Kolejne lata ograniczania.
> Serio myślałeś, że będą mocniejsze? L O L
>

Nadzieja istniała ...

Nie wiem jak was, ale mnie nie zachwycił PS4. Mnie jakoś nie interesuje "social" ...


Ale wiele osob tak i sony musi sie z tym liczyc jesli nie chce upasc. To nie ma byc konsola dla 1 rodzaju uzytkownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 13:59, Domenec napisał:

Beznadzieja nawet pudla nie pokazali.


A jakie to ma znaczenie? Jak kupujesz książkę to interesuje cie okładka?

Ważne jak będzie działać, co ma w środku, jakie usprawnienia względem PS3, a nie czy bardziej okrągła i czarna.

Na 4-5 lat max powinni trzymac PS4 i pozniej znowu PS5. 7 lat to duzo za dlugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować