Zaloguj się, aby obserwować  
Pagon

Klawiatura

184 postów w tym temacie

>>>................

Podświetlenie to dla mnie rzecz konieczna. Dość sporo pracuję wieczorami i nocami (szczególnie na weekendach) i to przydatna sprawa.
No nic, szukam dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 13:28, Citkowsky napisał:

>>>................

Podświetlenie to dla mnie rzecz konieczna. Dość sporo pracuję wieczorami i nocami (szczególnie
na weekendach) i to przydatna sprawa.
No nic, szukam dalej.


Sprawdzałeś Gigabyte Force K7? Jak dla mnie najlepsza klawiatura w tej cenie jaką miałem. Bardzo dobrze się pisze, niski skok klawiszy, nie jest głośna. Podświetlanie w 3 kolorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie dwie klawiatury na oku i zastanawiam się którą wybrać.
1. Logitech G710+ Mechanical Gaming Keyboard
2. CM Storm Quickfire Ultimate Mechanical Gaming Keyboard (CHERRY MX BROWN)

POWIEDZMY, że znalazłem w podobnej cenie obie. Ogólnie wybrałbym tę drugą, ale kilka rzeczy mi w niej nie pasuje: czerowe podświetlenie (niezbyt to zdrowe dla oczu) i brak dodatkowych klawiszy funkcyjnych. O drugiej natomiast słyszałem kilka niezbyt pozytywnych opinii.
Ktoś może posiada lub testował którąś z ww. i chciałby się podzielić wrażeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na pokładzie:

< CM Quickfire TK (brown, blue)
< CM Quickfire Rapid-I (brown)
< SS 6GV2 (Black)

Za jakość wykonania CM ręczę, to solidne dobrze zrobione klawiatury (SS to też czołg) podświetlenie to dla mnie dodatek którego nawet nie używam, jednak biorąc pod uwagę możliwość regulacji jego natężenia, nie powinno być problemów.

Ultimate miałem przez kilka dni, jednak mimo wszystko zrezygnowałem za rzecz mniejszego, poręczniejszego modelu - do tego wtedy o jakieś ~80-100 zł tańszego. Każdą z ww polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję jakąś mechaniczną klawiaturę do 450zł, najlepiej żeby była z podkładką pod nadgarstki macie jakieś ciekawe propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2015 o 12:30, Shinigami napisał:

Mam na pokładzie:

< CM Quickfire TK (brown, blue)
< CM Quickfire Rapid-I (brown)


Mógłbyś napisać, czym różnią się te klawiatury od siebie? Poza oczywistym, czyli jedna ma (tak jakby) NumPad, druga nie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie niczym poza oczywistymi pierdołami które znajdziesz w większości recenzji, Rapid ma kilka dodatkowych funkcji związanych z podświetlaniem (ARM) i generalnie jest moim zdaniem lepiej wykonana, solidniejsza obudowa + białe PCB jak kogoś bawią takie bajery.

Problem tkwi w tym, że coraz częściej ludzie zgłaszają w niej siadające podświetlenie, u mnie siadły już cztery diody, więc poleciała na serwis, natomiast z TK które mam dłużej nie miałem jeszcze problemów.

Jak nie potrzebujesz światełek, to rozejrzałbym się mimo wszystko za Quickfire XT tylko cena coś nie zachęca, ta klawiatura powinna kosztować maksymalnie 300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2015 o 18:48, Shinigami napisał:

/.../


Dzięki za odpowiedź. Szukam jednak klawiatury z podświetleniem, więc XT odpada. Ogólnie myślę, czy nie zainwestować nieco więcej w klawiaturę, bo jednak wolałbym też klawiaturę pełną. No cóż, jeszcze będę musiał się zastanowić.
A czy to prawda, że Rapid nie ma klawisza funkcyjnego mute?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę nie ma, gdy już przyjdzie z serwisu sprawdzę czy nie można ustawić tego pod określoną kombinację klawiszy.

W każdym razie, cena wejściowa większości klawiatur mechanicznych opartych na switchach Cherry-MX jest uzasadniona, później zaczyna się robić śmiesznie gdy za samo podświetlenie płacisz dodatkowo +200zł.

W rozsądnej cenie jest QPAD MK-70, nie wiem tylko jak z jakością wykonania, bo sam wygląd oczywiście nie każdemu musi się podobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie możesz poszukać czegoś jak Natec Genesis RX66. Dobrą opcją jest też Devastator CM Storma - masz tam od razu zestaw z myszką. W cienie do 150 zł. ogólnie są klawiatury membranowe. Warto dołożyć trochę i kupić klawiaturę mechaniczną. Ja od jakiegoś roku się przestawiłem na mechanika i już nigdy nie kupię zwykłej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2015 o 15:45, tmazurek napisał:

W tej cenie możesz poszukać czegoś jak Natec Genesis RX66. Dobrą opcją jest też Devastator
CM Storma - masz tam od razu zestaw z myszką. W cienie do 150 zł. ogólnie są klawiatury
membranowe. Warto dołożyć trochę i kupić klawiaturę mechaniczną. Ja od jakiegoś roku
się przestawiłem na mechanika i już nigdy nie kupię zwykłej ;)


A z tych tańszych mechanicznych co byście ewentualnie polecili? Chodzi o to, że nie mam za wysokich wymagań, do tej pory od dłuższego czasu z powodzeniem grałem na A4-Tech KL-7mu i generalnie bym nie zmieniał, ale niestety kluczowe przyciski (np ctrl) zaczęły się zacinać (tzn. wduszać i nie wyskakwiać), więc zmiana jest konieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2015 o 18:23, Marcin08 napisał:

A z tych tańszych mechanicznych co byście ewentualnie polecili? Chodzi o to, że nie mam
za wysokich wymagań, do tej pory od dłuższego czasu z powodzeniem grałem na A4-Tech KL-7mu
i generalnie bym nie zmieniał, ale niestety kluczowe przyciski (np ctrl) zaczęły się
zacinać (tzn. wduszać i nie wyskakwiać), więc zmiana jest konieczna.


Za 150 zł zasadniczo nie ma klawiatur mechanicznych. O ile kojarzę - najtańszym produktem tego typu jest Zalman ZM-K500:
http://www.ceneo.pl/18755763
Z tym że nie ma bloku numerycznego oraz jest nieco droższa niż twój budżet. Oraz korzysta z gorszej jakości przełączników - 20 mln wciśnięć zamiast 50 milionów oferowanych przez Cherry MX.

Pełnoprawne klawiatury mechaniczne to jednak nieco droższa zabawa i raczej za mniej niż 250 przy obecnym kursie $ ich nie spotkasz.

No, można też znaleźć sobie używaną - sprzęt teoretycznie niezniszczalny więc może akurat ktoś się jakiejś pozbywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysoki kurs dolara wszystko psuje w ostatnim czasie, sezon świąteczny się zbliża więc tanio nie jest.

W każdym razie, jeżeli rozglądasz się za mechaniczną zabawką to lepiej odłożyć i kupić coś porządnego. Moim zdaniem nie ma sensu zabawa w zamienniki, czy tanie imitacje. Z tych godnych uwagi (pełnowymiarowych):

Quickfire XT,
QPAD MK-50,
SS 6GV2,

Co zaś się tyczy klawiatur standardowych, wszystko w przedziale 5-50zł jest do przyjęcia, wyżej nie ma sensu. Przynajmniej moim zdaniem. Gdybym był na Twoim miejscu kupiłbym teraz coś dorywczo, tanio, a gdzieś tam na boku odkładał na porządną klawiaturę która posłuży Ci przez długie lata. Nie mówiąc już o komforcie jaki użytkowanie czegoś na Cherry MX ze sobą niesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2015 o 19:17, Shinigami napisał:

Wysoki kurs dolara wszystko psuje w ostatnim czasie, sezon świąteczny się zbliża więc
tanio nie jest.

W każdym razie, jeżeli rozglądasz się za mechaniczną zabawką to lepiej odłożyć i kupić
coś porządnego. Moim zdaniem nie ma sensu zabawa w zamienniki, czy tanie imitacje. Z
tych godnych uwagi (pełnowymiarowych):

Quickfire XT,
QPAD MK-50,
SS 6GV2,

Co zaś się tyczy klawiatur standardowych, wszystko w przedziale 5-50zł jest do przyjęcia,
wyżej nie ma sensu. Przynajmniej moim zdaniem. Gdybym był na Twoim miejscu kupiłbym teraz
coś dorywczo, tanio, a gdzieś tam na boku odkładał na porządną klawiaturę która posłuży
Ci przez długie lata. Nie mówiąc już o komforcie jaki użytkowanie czegoś na Cherry MX
ze sobą niesie.



Jak najbardziej się zgadzam. Jeśli masz możliwość odłożyć na coś lepszego to lepiej teraz pograć na zwykłej, a później przesiąść się na mechaniczną. Jak dorwiesz używanego mechanika nawet to będzie już dobrze. Ja mam własnie Quickfire i tak jak pisałem, nigdy nie wróce do zwykłych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 13:28, Marcin08 napisał:


Cherry Black hmm... to są najtrudniejsze ze wszystkich przełączników do wciśnięcia - wymagane 60g siły. Osobiście zdecydowanie bardziej preferuję Brown albo Blue. Nie testowałem jej osobiście ale z tego co piszą na reddicie ( https://www.reddit.com/r/MechanicalKeyboards/comments/32f1nm/roccat_ryos_anyone_have_experience_with_it/) to nie jest to zła klawiatura. A biorąc pod uwagę że tam siedzą fanatycy mający po 3-4 klawiatury mechaniczne "do kolekcji" to pewnie wiedzą o czym mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK dziękuję bardzo. A w takim razie ewentualnie jaką byś polecał do 300 zł, ale w podobnych jak ten roccat rozmiarach? Bo na przykład ten QuickfireXT wydaje mi się zbyt mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkie klawiatury pełnowymiarowe są za duże, szczególnie, że blok numeryczny jest mi zupełnie zbędny.

Mimo wszystko wychodzi na to, że szukasz czegoś z puli ''dla graczy'' z efektownym wyglądem - rozumiem kwestia gustu, jednak mimo wszystko, nadmiar plastiku nie świadczy w tym wypadku o jakości klawiatury. Te solidne, są zbudowane dosyć ''klasycznie'' bez efektownych dodatków czy dzikich krzywizn.

Do Roccata tak jak i Razera nie mam zaufania, raczej unikam polecania sprzętu tych firm, szczególnie, że w tym przedziale cenowym (często taniej) można dorwać coś solidniejszego.

Moje typy masz w poprzednim poście, niestety (mimo coraz większego zainteresowania) część uznanych producentów klawiatur mechanicznych nie ma oficjalnej dystrybucji u nas w kraju, przez co ceny można uznać za odpowiednio wyższe, a nie każdy będzie się bawił w sprowadzanie klawiatury.

http://www.filcokeyboards.co.uk/ - ale mają śmieszną stronę ;D
https://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_list&c=111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie do końca z puli "dla graczy" bo zwyczajnie nie wierze w to, że jest to sprzęt lepszy do gamingu (zresztą świadczy o tym fakt, że grałem na prostej klawiaturze przez praktycznie całe życie), wygląd też nie ma aż takiego znaczenia. Po prostu chcę czegoś solidnego,wygodnego i, ze względu na przyzwyczajenia, z blokiem numerycznym, ale jednocześnie nie za drogiego. W takim razie się pozastanawiam bo wolę kupić coś raz a dobrze, zresztą podjarałem się trochę tymi mechanicznymi klawiaturami. Dzięki wielkie za pomoc jeszcze raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować