Zaloguj się, aby obserwować  
Pagon

Klawiatura

184 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2015 o 23:12, Marcin08 napisał:

W takim razie się pozastanawiam bo wolę kupić coś raz a dobrze, zresztą podjarałem się
trochę tymi mechanicznymi klawiaturami. Dzięki wielkie za pomoc jeszcze raz...


Ja za to podrzucę taką ładna listę:
https://www.reddit.com/r/MechanicalKeyboards/wiki/buying_guide

Masz tam nieco niżej mnóstwo różnych polecanych modeli. Ja bym osobiście celował w któryś z modeli QuickFire - naprawdę dobra jakość wykonania i to po prostu dobra klawiatura. Na pewno jest to lepsze niż Blackwidow którą posiadam - mimo tego iż same przełączniki rzeczywiście są mechaniczne (i to jest nieco starsza wersja więc to Cherry MX a nie jakieś podróby) to np. spacja mi nie reaguje w pełni poprawnie gdy wcisnę ją z boku. Idzie się przyzwyczaić ale... kurde, to była klawiatura za 3 stówy. Co prawda już mi się jej koszt zwrócił (mam ją dłużej niż jakąkolwiek inną klawiaturę do tej pory - mi potrzebne są 3 miesiące by z klawiatury laptopowej zaczęły już odpadać klawisze. Mechaniczna to jedyne wyjście bo tego nie potrafię zepsuć :P) ale jednak widać że Razer oszczędzał na materiale (długie klawisze żeby dawały się wciskać po bokach były przyłączane takimi małymi białymi śmieciowatymi kawałkami plastiku który po 2 latach po prostu zaczął odpadać). Mogłem dopłacić z 50 zł do jakiegoś Qpada MK85 czy Quickfire''a i dziś tego problemu bym nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam klawiatury, najlepiej nożycowej, jak najbardziej podobnej do klawiatur laptopowych, z tym, że bez bloku numerycznego.

Wymagania (zgodnie z obrazkiem):

1. Długi lewy shift
2. Krótka spacja (prawy alt powinien być pod klawiszem z przecinkiem lub nieco dalej)
3. Pełnowymiarowe strzałki
4. Mały enter (klawisz "\" nad nim)
5. Długi backspace (długości 2 klawiszy)
6. Klawisze home, end, page up, page down
7. Lewy control na skraju klawiatury (nie jak w lenovo "fn")

Ważne jest też dla mnie, żeby można było położyć klawiaturę zupełnie na płasko (dam radę bez tego żyć), czego oba wrzucone przeze mnie modele nie oferują. Na drugim zdjęciu jest klawiatura A4Tech KV-300H wykonana podobnie do klawiatur w laptopach, ale nie ma swojej krótkiej wersji.

Oczywiście pisząc o klawiaturach laptopowych mam na myśli nie tylko technologię nożycową, ale również niski skok klawiszy i odstępy między klawiszami (chiclet).

Klawiatura może być przewodowa jak i bezprzewodowa (ta druga raczej nie będzie miała możliwości leżenia na płasko), o cenie zdecyduję, jak zobaczę propozycje.

Te, które ja znalazłem, i które spełniały cześć wymagań to: GEMBIRD SLIMLINE i Genius LuxeMate i200

Ostatnie zdjęcie to chyba ideał - niestety jest to klawiatura z jakiegoś laptopa asus.

Bardzo proszę o Wasze typy, jak najbliższe moim wymaganiom (nie muszą ich spełniać w 100%, bo takiej klawiatury prawdopodobnie nie ma).

PS. Nie będzie służyć do gier - liczy się wyłącznie wygoda pisania.

20151215213636390

20151215213639468

20151215213642687

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Planuję przesiąść się z membranówki na klawiaturę mechaniczną.
Posiadam myszkę tesoro shrike v2 i do tego planuję stworzyć zestaw i rozważam zakup:
Tesoro durandal albo Tesoro durandal Ultimate. Tylko zastanawiam się nad przełącznikami black czy brown. Głównie do grania będzie wykorzystywana. Potrzebowałbym opinii na temat użytkowania tych 2 rodzajów klawiszy bo wiem na czym polega różnica w teorii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupno myszki i klawiatury i w obu przypadkach waham się między dwoma modelami:

Mysz: Razer DeathAdder Elite vs. SteelSeries Rival 300

Klawiatura: Razer BlackWidow Ultimate 2016 vs. Steelseries Apex M500

 

Cenowo są zbliżone, więc kwestia co lepsze? Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym sprzętem i coś poradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować