Zaloguj się, aby obserwować  
Pagon

Klawiatura

184 postów w tym temacie

Cześć!

Szukam jakkiejś taniej płaskiej, podświetlanej i wygodnej klawiatury maks do 100 zł, polecicie mi coś bo jestem w tym temacie zielony, a tych klawiatur jest tyle że przejrzenie wszystkich zajeło by mi dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 14:47, Chlorofil napisał:

Mógłby mi ktoś zaproponować jakąś dobrą klawiaturę? Chciałbym żeby była niedroga, coś
pod gaming i fajny wygląd.


Dużo wymagasz a takie klawiatury nie są takie tanie bo zazwyczaj mają na sobie znaczki, znanych gier co jeszcze podwaja koszt klawiatury. Tutaj zobacz: http://www.logitech.com/pl-pl/keyboards/keyboards albo tutaj: http://www.komputronik.pl/category/5624/Myszki_i_Klawiatury.html?sb=&sd=&sort=0&by=&sa=&vg=0&showProducts=1&ot=42&a%5B786%5D%5B%5D=5215. Jak się wydaje 200 zł to minimum za dobry wygląd i klawiaturę dla graczy. Oczywiście czasami niektóre rzeczy są drogie w komputroniku więc odpowiedniki możesz szukać w innych sklepach komputerowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 08:11, Chlorofil napisał:

Jak mam rozumieć "Klawiatura posiada niemiecki układ klawiatury, QWERTZ" O co chodzi
w tym stwierdzeniu ?


Troche inaczej rozmieszczone klawiesze:
http://en.wikipedia.org/wiki/QWERTZ

Odpusc sobie chyba ze duzo po niemiecku piszesz i bierz normalna QWERTY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Posiadałem przez ok. 3 lata klawiaturę Razer Arctosa. Była niemal idealna (brakowało tylko podświetlenia klawiszy). Szukam w tej chwili klawiatury, która będzie równie dobra co ta Razera, ale będzie miała podświetlenie. Wolałbym jednak, żeby była trochę tańsza (~150 zł). Ktoś coś poleci? Nie musi to był klawiatura tzw. dla gracza, bo gram już raczej mało, ale będę korzystać np. z FinalCuta i Ilustratora, więc wygoda przede wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już PRAWIE wybrałem sobie klawiaturę. :d Będzie nią prawdopodobnie Razer Blackwidow, bo bardzo mi się spodobała perspektywa posiadania klawiatury mechanicznej. Mam jednak jeszcze jedno pytanie, zanim się zdecyduję na 100% - Czym różni się zwykła Blackwidow od Blackwidow Ultimate? Bo jedna jest droższa od drugiej o ok. 200 zł, a z tego co wyczytałem to obie mają np. podświetlenie (chyba, że to błąd w opisie na stronie sklepu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Mam taki dziwny problem z klawiaturą, który przeszkadza mi w grach.
Mianowicie podłączyłem sobie do laptopa klawiaturę na usb "Logitech internet 360" , kiedy gram i przykładowo trzymam klawisz W aby isc do przodu i tym samym wciskam spację aby skoczyć to klawisz W się wyłącza. I mszę go wcisnac ponownie, ogólnie jeden klawisz wyklucza drugi. Rozumiecie?
Można coś z tym poradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 14:12, Smileyer napisał:

Cześć.
Mam taki dziwny problem z klawiaturą, który przeszkadza mi w grach.
Mianowicie podłączyłem sobie do laptopa klawiaturę na usb "Logitech internet 360" , kiedy
gram i przykładowo trzymam klawisz W aby isc do przodu i tym samym wciskam spację
aby skoczyć to klawisz W się wyłącza. I mszę go wcisnac ponownie, ogólnie jeden klawisz
wyklucza drugi. Rozumiecie?
Można coś z tym poradzic?

To się nazywa ghosting, nie znam tej klawiatury, ale raczej tak być nie powinno. Możliwe że masz jakieś klawisze pemanentnie zwarte (np. po zalaniu), ale to raczej byś zauważył dodatkowe objawy ciągłego sygnału liter/cyfr/innych znaków. Serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2012 o 16:00, hans_olo napisał:

To się nazywa ghosting, nie znam tej klawiatury, ale raczej tak być nie powinno. Możliwe
że masz jakieś klawisze pemanentnie zwarte (np. po zalaniu), ale to raczej byś zauważył
dodatkowe objawy ciągłego sygnału liter/cyfr/innych znaków. Serwis.


Nie wspomniałem, że korzystam z przejściówki PS2 to USB. Może ona powoduje ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 16:59, Smileyer napisał:

Nie wspomniałem, że korzystam z przejściówki PS2 to USB. Może ona powoduje ten problem?

Też nie powinna. PS2 o ile się orientuję dopuszcza dwa klawisze (trzech już chyba nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 17:05, hans_olo napisał:

> Nie wspomniałem, że korzystam z przejściówki PS2 to USB. Może ona powoduje ten problem?

Też nie powinna. PS2 o ile się orientuję dopuszcza dwa klawisze (trzech już chyba nie).


Dzięki za rady, sprawdzę jeszcze inną klawiaturę pod tę przejściówkę.
Ale odnosnie tej Logitech dałbym sobie łeb uciąć, że na PC działa idealnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 14:12, Smileyer napisał:

Można coś z tym poradzic?


Raczej nie. To tania klawiatura, więc nie ma się czemu dziwić. Antyghosting, o którym zresztą wspomniał hans_olo, to technologia pozwalająca na naciśnięcie wielu klawiszy jednocześnie, przy czym każdy z naciśniętych wykona swoją komendę. To technologia implementowana w droższych klawiaturach, a szczególnie tych, skierowanych do graczy. Któraś z testowanych przeze mnie klawiatur umożliwiała naciśnięcie aż 61 klawiszy jednocześnie (standardowo klawiatury mają ~105 klawiszy w ogóle).
Reasumując - jak dla mnie takie zachowanie Twojej klawiatury jest normalne i zdziwiłbym się gdyby było inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 18:28, mrosi napisał:

> Można coś z tym poradzic?

Raczej nie. To tania klawiatura, więc nie ma się czemu dziwić. Antyghosting, o którym
zresztą wspomniał hans_olo, to technologia pozwalająca na naciśnięcie wielu klawiszy
jednocześnie, przy czym każdy z naciśniętych wykona swoją komendę. To technologia implementowana
w droższych klawiaturach, a szczególnie tych, skierowanych do graczy. Któraś z testowanych
przeze mnie klawiatur umożliwiała naciśnięcie aż 61 klawiszy jednocześnie (standardowo
klawiatury mają ~105 klawiszy w ogóle).
Reasumując - jak dla mnie takie zachowanie Twojej klawiatury jest normalne i zdziwiłbym
się gdyby było inaczej...

Mimo wszystko trzy klawisze powinny być bezwzględnie możliwe. Pamiętam jeszcze z 10 lat temu grając w jakiś symulator piłki we dwóch na jednej klawce miałem z tym problem, gdy wcisnęło się minimum 4 klawisze. 3 muszą być obsługiwane choćby ze względu na skróty klawiaturowe. To napewno jest wada, ale czy fabryczna, czy nie, to trudno stwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jest to wina przejściówki, widać trafiłem na jakiś kiepski model.Pod PC klawiatura działa normalnie. Sprawdzałem, również inną z użyciem przejściówki i ten sam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanowiłem się nad wymianą klawy- szukam jakiejś dla gracza z podświetlanymi klawiszami i przyciskami na makra- gra docelowa to LOL. Wcześniejsza propozycja (około rok temu) to Microsoft Sidewinder X6, rzecz w tym że owa klawa jest długo na rynku i nie wiem czy nie ma opcji znalezienia lepszej :D - kwota do wydania to max 250zł.
Poleciłby ktoś coś sensownego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Microsoft Sidewinder x4. Podświetlane klawisze, system antighosting (tego brakuje w x6). No i cena, w porywach 160 PLN za nówkę. To, że jest długo na rynku to akurat plus, bo oznacza, że wciąż jest chętnie kupowana, a to coś znaczy...
Minusem w obydwu zresztą modelach jest długa spacja, dająca się we znaki przy pisaniu polskich znaków diakrytycznych. To jednak kwestia przyzwyczajenia. x4 sam używam i jak dla mnie w zupełności wystarcza, jeśli nie rzec, że jest świetna. Równie dobre są Logitech z serii G, ale tam niestety już drożej to wychodzi. Poza tym klawy G są szerokie i mogą nie zmieścić się jeśli masz półkę na klawiaturę pod blatem biurka (mówię o tyopwym wymiarze biurka, gdzie półka ma ~50cm szerokości, zaś klawy Logi mają po 51 i więcej cm szeokości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz, która przeszkadza w X4: małe F-y. I brak jakiejkolwiek wypustki/wgłębienia na Caps Locku, przez co często się go wciska przypadkiem. Ale poza tym, to działa świetnie, przez rok nie miałem z nim problemów, trzy poziomy podświetlenia klawiatury, full wypas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj, otóż poszukuję dobrej mechanicznej klawiatury do ~400zł, wpadły mi w oko:

CM Storm QuickFire TK
RAZER BlackWidow Tournament 2014
Roccat Ryos MK

Która jest najlepsza? Czy może jest jakiś model lepszy od tych wymienionych tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować